Článek

Fatální chyba v nemocnici na Bulovce: Lékaři těhotné ženě provedli omylem potrat, došlo k záměně pacientek

 
K těžko uvěřitelné lidské chybě došlo v pražské nemocnici Bulovka. Personál nemocnice si tam na gynekologicko-porodnické klinice popletl dvě pacientky. Zdravá těhotná žena, která si přála mít dítě, podle informací CNN Prima News potratila. "Dotčený personál kliniky je do úplného vyhodnocení nežádoucí události postaven mimo službu," řekla redakci eXtra.cz mluvčí Fakultní nemocnice Bulovka Eva Stolejda Libigerová.
28.03.2024 14:05 |

podobné články

Podobné články

Případ z Bulovky otřásá Českem: Záměna pacientek s fatálními důsledky

 
Pravděpodobně jste již někdy slyšeli o záměně dětí v některé z českých porodnic. Na pražské Bulovce však nyní naneštěstí došlo ke kuriozní záměně dospělých pacientek.
31.03.2024 17:30 |

podobné články

Byly to obě cizinky... Prymula vystoupil v ČT. Průšvih na Bulovce. Kdo udělal chybu?

 
Přišla na rutinní těhotenskou kontrolu, zdravotníci jí v nemocnici omylem provedli potrat, případ z Fakultní nemocnice Bulovka vyvolal zděšení a řadu otázek. Na vině jsou zřejmě lékaři a také jazyková bariéra, řekl k záměně pacientek v pořadu Interview ČT24 lékař, epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula. Hovořil také o návratu černého kašle, ale hlavně o problému osvěty těhotných žen.
02.04.2024 21:15 |

podobné články

Detaily tragické záměny na Bulovce. Žena, které provedli omylem potrat, byla ve čtvrtém měsíci. Incident řeší policie

 
Těhotná žena šla na běžnou kontrolu do nemocnice na Bulovce, kde však došlo k fatální chybě. Lékaři si ženu asijského původu spletli s jinou Asiatkou a kvůli zákroku prodělala potrat šestnáctitýdenního plodu. Pro eXtra.cz o incidentu promluvila mluvčí nemocnice Eva Stolejda Libigerová.
28.03.2024 16:25 |

podobné články

Fatální záměna na Bulovce je trestný čin. Zodpovědnému personálu za potrat pacientky hrozí vězení, nemocnici obří pokuta

 
Česko je naprosto šokované případem, který se stal na gynekologicko-porodnickém oddělení nemocnice na Bulovce. Lékaři zaměnili dvě asijské pacientky a jedné provedli potrat. V současné době celou situaci řeší policie. Právník podle webu CNN Prima News uvedl, že nemocnice bude muset ženě vyplatit částku v řádech milionů korun. Zaměstnancům, kteří jsou za incident zodpovědní, navíc hrozí trest odnětí svobody.
28.03.2024 20:50 |

podobné články

Posun v případu omylem vyvolaného potratu na Bulovce: Policii kontaktoval právní zástupce jedné z poškozených

 
Policie hlásí posun v otřesném případu, který se stal v pražské nemocnici na Bulovce. Tamní lékaři se dopustili fatální chyby, zaměnili dvě pacientky asijského původu a u jedné z nich omylem provedli potrat. Policisté uvedli na sociálních sítích, že se jim ozval právní zástupce jedné z poškozených. 
29.03.2024 18:30 |

podobné články

Tragická záměna na Bulovce přehledně: Jak k osudovému potratu došlo a co je s viníky

 
Případ záměny pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka šokoval celou zemi. Při děsivém incidentu lékaři omylem udělali potrat ženě, která čekala zdravé dítě. Případ vyšetřuje policie a podle prvotního vyjádření nemocnice byli viníci postaveni mimo službu. Někteří zaměstnanci nemocnice však tvrdí něco jiného. "Lidi odvoláni nebyli. Normálně chodí na 12hodinové a 24hodinové služby. Sálová sestra byla v práci, lékařka z ARO taky," řekl televizi Nova jeden ze zaměstnanců. Projděte si s námi celý případ.
02.04.2024 05:10 |

podobné články

Bulovka čelí kvůli omylem provedenému potratu tvrdé kritice: Není možné, aby se ani neomluvili, říká ředitel Svazu pacientů

 
Českem otřásl případ z nemocnice na Bulovce. Tamní lékaři se dopustili fatální chyby, zaměnili dvě asijské pacientky a u jedné z nich omylem provedli potrat. Žena tak přišla o nenarozené dítě, které si přála mít. Nekompromisní kritiku nemocnice vyjádřil ředitel Svazu pacientů ČR Luboš Olejár pro web CNN Prima News. 
29.03.2024 11:15 |

podobné články

Zvrat v záměně pacientek z Bulovky: Přihlásila se druhá z žen, jež se stala obětí tragického omylu

 
Česko řeší nepochopitelný případ záměny pacientek v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. Kvůli chybě lékařů potratila jedna z žen. Případem se zabývají kriminalisté, kteří vše vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti, jak informovali na síti X. Podle informací serveru Novinky se nyní policii přihlásila i druhá pacientka.
02.04.2024 17:50 |

podobné články

Detaily fatálního selhání na Bulovce, které vedlo k potratu. Záměna v čekárně, jazyková bariéra i obří pochybení sester a lékařů

 
Fatální chyba, která by se rozhodně neměla stávat, se udála v pondělí v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. Zatímco jedna žena ve čtvrtém měsíci těhotenství šla na běžnou kontrolu, druhá šla na kyretáž, tedy zákrok, který se provádí třeba při léčbě nemocné dělohy. Lékaři si dvě ženy asijského důvodu popletli a jedna v důsledku toho přišla o dítě. Podle informací Blesku se záměna pacientek stala v čekárně.
30.03.2024 09:15 |

podobné články

Olomoučtí lékaři úspěšně operovali srdce těhotné ženě

 
Unikátní operaci provedli o prázdninách lékaři Fakultní nemocnice v Olomouci, když osm týdnů před porodem operovali těhotné ženě srdce, které jí začalo selhávat.
01.09.2010 19:05 |

podobné články

Dostál (Stačilo!): Záměny pacientů zpravidla nejsou selháním jednotlivce, ale selháním organizace

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k záměně pacientek v nemocnici na Bulovce.
02.04.2024 07:20 |

podobné články

Maminka těhotné Lucie (†32): Ať to dají viníkovi vypít taky!

 
Oko za oko, zub za zub! Zoufalá maminka těhotné Lucie, která zemřela kvůli fatální záměně glukózy a dezinfekce, je na dně psychických sil. Mária K. z Orlové v rozhovoru pro Blesk řekla, že by viníkovi přála, aby musel vypít totéž, co její dcera.
20.06.2014 17:40 |

podobné články

Tragická smrt těhotné Lucie (†32): Kdo jí dal vypít smrtící koktejl?!

 
Lucie (†32) z Orlové na Karvinsku čekala holčičku. Netrápila jí nemoc, neměla komplikace, do diabetologické ordinace vyrazila na běžný test. Došlo však k tragické záměně glukózy za jed. Kdo chyboval? To nyní zkoumá policie. Kdo těhotné ženě podal "smrtící koktejl?" Podle ČT sestřička (65), která byla v ambulanci na záskok.
20.06.2014 05:10 |

podobné články

Těhotné pacientce (†32) omylem podali v ambulanci dezinfekci: Zemřela!

 
V soukromé ambulanci v Orlové došlo k děsivému přehmatu. Jedna z pacientek tam při vyšetření na těhotenskou cukrovku údajně omylem vypila namísto léku jinou látku - nejspíš dezinfekci. Těhotná žena následně zemřela!
18.06.2014 19:50 |

podobné články

Násilím ženě v 7. měsíci provedli potrat. Teď se jí "jen" omluvili

 
Tři úředníci, kteří donutili nastávající matku jít v sedmém měsíci na potrat, postavila Čína dočasně mimo službu. Ženě se radnice zároveň omluvila.
15.06.2012 10:05 |

podobné články

Nor vyvolal partnerce potrat. Přimíchal jí do pití pilulky koupené na internetu

 
Chtěl, aby šla na potrat. Ona odmítla, tak se o to postaral sám. Své těhotné partnerce vyvolal potrat tak, že o tom neměla ani tušení. Do koktejlu jí přimíchal potratové pilulky. Prokuratura navrhuje trest 7 let odnětí svobody.
11.03.2015 01:55 |

podobné články

Potrat v 22. týdnu: Plod žil celý další den

 
Itálii šokoval případ děsivého potratu, který se stal ve městě Rossano. Lékaři tu v 22. týdnu provedli potrat ženě, která zjistila, že její miminko bude zřejmě postižené. Embryo odložili do mísy. Když se druhý den vrátili, chlapec ještě žil.
29.04.2010 15:35 |

podobné články

Skandál v nemocnici, kde obvinili Sestru smrt: 5 ochrnutých pacientek po operaci!

 
Historie se opakuje. Obrovský skandál otřásal Lužickou nemocnicí v Rumburku už v roce 1999. Tehdy tam po gynekologickém zákroku ochrnulo pět pacientek. Na vině prý byla vadná elektronka starého přístroje, kterým se zastavovalo krvácení... Nyní se řeší dění v nemocnici opět. Kvůli sestře Věře M., která údajně zabila pacientku draslíkem.
26.08.2014 05:15 |

podobné články

Čeští lékaři provedli unikátní operaci. Transplantovali pět orgánů najednou

 
Šedesátiletý pacient se stal prvním v Evropě, kterému bylo transplantováno pět orgánů najednou. Unikátní zákrok provedli lékaři Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Navíc transplantaci tenkého střeva provedli lékaři v Česku poprvé. 
20.12.2014 19:25 |

podobné články