Článek

Farský (STAN): Byla by škoda, aby Danuše Nerudová zmizela ze světa politiky

 
Danuše Nerudová a Jan Farský v Plzeňském kraji
03.11.2023 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (319 článků)
Podobné články

Nerudová spustila crowdfundingovou kampaň: Nabízí trička nebo obytňák Danuše

 
Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová spustila crowdfundingovou kampaň na platformě Donio. Lidem za příspěvek nabízí trička, mikiny nebo „obytňák Danuše”. „Přišlo mi to jako skvělý nápad, jak dárcům alespoň symbolicky poděkovat za jejich podporu. Velmi dobře si uvědomuji, že podpořit něčí kampaň finančně už je obrovský závazek. O to více v situaci, která dnes panuje. Snažila jsem se, aby byly odměny co nejosobnější a nejoriginálnější," uvedla Nerudová v tiskové zprávě.
02.12.2022 16:25 |

podobné články

Nová módní ikona Danuše Nerudová? Pryč je královská modř, po volebním neúspěchu přešla na smuteční černou

 
Modré odzvonilo. Danuše Nerudová (44) byla téměř po celou dobu prezidentské kampaně i politických debat viděna v modrých, béžových nebo bílých oděvech. Málokdo ji viděl v černé. Až doteď. Nerudová přišla podpořit postupujícího kandidáta Petra Pavla v černém saku a dlouhé sukni stejné barvy. Byla to jen náhoda, nebo se snažila neverbálně něco sdělit?
17.01.2023 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2638 článků)

Nerudová ve stopách Drahoše a dalších poražených: Hrad nevyšel, zkusíme to jinde

 
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) by měli příští rok do voleb do Evropského parlamentu vést bývalá prezidentská kandidátka Danuše Nerudová a bývalý šéf poslanců hnutí Jan Farský (STAN). Jejich nominaci do čela listiny dnes schválilo předsednictvo Starostů. Definitivně o lídrech bude rozhodovat celostátní výbor STAN.
17.08.2023 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (319 článků)

Chlebíček za dvacet tisíc, podpis na obytňáku za pět milionů. Danuše Nerudová láká sponzory na dárky

 
Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová zvolila neotřelý způsob, jak získat další finanční prostředky na svou volební kampaň. Zatímco ostatní kandidáti sázejí na dary od podporovatelů a transparentní účty, Nerudová spustila takzvanou crowdfundingovou kampaň na serveru Donio, kde její podporovatelé získávají za sponzorské dary různé odměny. Kandidátka spuštění kampaně komentuje tím, že se neopírá o zdroje z holdingů ani politických stran.
06.12.2022 14:30 |

podobné články

Divišovi vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Nerudová eurokomisařkou? Tak to je s námi amen!

 
Nadcházející volby do Evropského parlamentu budou opět soubojem politiků, kteří se o hlasy voličů již utkali v nedávných prezidentských volbách. Svoji kandidaturu potvrdil Pavel Fischer, Danuše Nerudová i Karel Diviš, který posílí kandidátku Svobodných. „Diviš a Nerudová to je jako oheň a voda,“ říká Karel Diviš v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém přiznal, že se mu z některých výroků Danuše Nerudové vstávají hrůzou vlasy na hlavě. „Ona hodně cílí na mladší ročníky, které si už bohužel nepamatují centrální plánování a socialismus, ale mě z jejich výroků opravdu běhá mráz po zádech. Když si ještě pomyslím, že by to měla být česká eurokomisařka, tak je s námi asi amen,“ uvedl Diviš.
01.09.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (326 článků) , Pavel Diviš (6 článků)

Danuše Nerudová je obklopená mladými lidmi: Musíme jim naslouchat, říká

 
Kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová (43) odtajnila svůj mladý kolektiv, který jí pomáhá s kampaní. Její tým je vyplněn členy do 35 let, což je podle Danuše generace, které bychom měli dnes naslouchat. Jejich zástupci jsou neurovědkyně Marie Salomonová, zakladatelka Czechitas Dita Formánková nebo učitel Daniel Pražák. Informaci přinesla tisková zpráva, kterou má eXtra.cz k dispozici.
16.12.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (617 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (313 článků)

Módní policie z debat: Danuše Nerudová v modré na sto způsobů. Bohužel vypadá jako stará mladá

 
Kandidátka na prezidenta Danuše Nerudová (44) ráda recykluje svůj šatník a jednou z jejích nejoblíbenějších barev je bezesporu modrá. Bohužel, výběr modelů jí mnohdy zbytečně přidává roky a ve výsledku tak Danuše působí jako stará mladá, o čemž se můžete přesvědčit v galerii.
13.01.2023 11:45 |

podobné články

„Počítáme hodiny a Zeman si vezme dva týdny na schůzky s budoucími ministry?!“ Farský ve varu

 
Ve čtvrteční Aréně Jaromíra Soukupa na TV Barrandov se setkali možná kandidátka na prezidentku a ekonomka Danuše Nerudová a poslanec Jan Farský. Dáma prozradila, jak to bude s její prezidentskou kandidaturou. Soukup poté otevřel téma války mezi očkovanými a neočkovanými lidmi a Nerudová se rozjela. „Koneckonců je to i ve zprávě BIS, že právě tyto dezinformace zapříčinily, že teď máme asi 59 procent plně naočkovaných,“ zlobila se. Velké obavy má prý o mladé rodiny. Kvůli rostoucí inflaci.
27.11.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (319 článků)

Otevře ústa… a už je zle! Nerudová skočila na špek. I Vyoral si kopl

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Danuše Nerudová má řadu problémů. Například to, že je „mladá a pohledná“. Ale také, že otevírá ústa, když nemá. „Naskočila-li nebystrá Nerudová na špek nějakým typově kolářovským našeptávačům a tlačí se do politiky horem spodem, pak nechť se naučí plavat ve svých výplodech. Je bohužel příhodné dnešnímu světu, jací hlupáci se dostávají do čela univerzit,“ míní komentátor. Ale věnoval se i novinářům Etzlerovi a Moláčkovi.
15.09.2023 15:30 |

podobné články

Danuše Nerudová vyrazila do Varů: S manželem zahrnuli lázeňskou kolonádu úsměvy

 
Letošní Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary přilákal nejen řadu hvězd šoubyznysu, nýbrž i politiky a političky. Společenskou a kulturní událost po boku svého manžela si nenechala ujít ani Danuše Nerudová, která v lednu při prezidentské volbě skončila na třetím místě. Z pořízených fotek redakce eXtra.cz je vidět, jak rozdávala úsměvy na všechny strany v letních dlouhých šatech, ideálně doplňujících její blond vlasy.
07.07.2023 15:10 |

podobné články

Nerudová k demonstraci: Strach vede k radikalizaci. Vláda musí ujistit lidi

 
Kandidáti na prezidenta generál Petr Pavel a ekonomka Danuše Nerudová se na svých twitterových účtech vyjádřili k demonstraci, jež se uskutečnila v sobotu na Václavském náměstí. „Včerejší demonstraci není namístě zlehčovat. Strach je mocná zbraň, která vede k radikalizaci. Je na vládě, aby dala jasně najevo deseti milionům lidí, že udělá vše, co bude třeba, aby měli na zaplacení účtů za energie,“ zmínila mimo jiné Nerudová.
04.09.2022 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2638 článků)

Vysílali jsme: Nerudová v Blesku o covidu, drahých energiích, důchodech, nové vládě i Hradu

 
Hostem čtvrtečního pořadu Epicentrum na Blesk.cz byla Danuše Nerudová, profesorka, ekonomka, potenciální prezidentská kandidátka a dosluhující rektorka Mendelovy univerzity. Témat se sešla celá řada. Ekonomická situace v Česku v druhém roce pandemie, problémy s cenami energií, výhled na konec roku a začátek nového, výzvy nové vlády včetně důchodové reformy a nepopulárních rozhodnutí, jako je třeba zvyšování daní a nutnost škrtů, ale také její vlastní prezidentská kandidatura, o které se stále častěji hovoří. A co říkáte Nerudová na aktuální vyjednávání Miloše Zemana s kandidáty na ministry? Podívejte se na záznam rozhovoru s Jaroslavem Šimáčkem.
09.12.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků)

Rektorka Nerudová na Hrad? Ano, stále zvažuji. Rozhodnu se v pravý čas

 
Ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová zvažuje kandidaturu na prezidentský úřad. „Přemýšlím o tom, je to velmi vážná a seriózní věc. Své rozhodnutí učiním ve správný čas,“ řekla Nerudová. Český stát by podle ní měl fungovat moderněji a flexibilněji, aby v příštích krizích obstál lépe než v té současné.
19.05.2021 13:50 |

podobné články

Zdražování v Česku: Situace bude těžká, varuje Nerudová. Kdy se rozhodne o boji o Hrad?

 
Řada českých domácností musí počítat s tím, že příští rok pro ně bude velmi těžký. Nejen že vyrostou ceny energií, ale Čechy čeká i zdražení jejich stávajících hypoték. V pořadu Epicentrum Blesk Zpráv na to upozornila dosluhující rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, která zároveň podotkla, že za rozjetou inflaci může částečně stát kvůli svým vysokým výdajům. Nová vláda tak bude mít hodně práce, aby to napravila. Nerudová mluvila také o své možné kandidatuře na prezidentku, podle ní v české politice chybí ženský prvek.
10.12.2021 05:05 |

podobné články

Komu slouží Nerudová? Těžké váhy tahají zlou věc

 
Danuše Nerudová, i když si to ve své politické prostotě možná ani sama neuvědomuje, slouží Andreji Babišovi. Takový výklad se v posledních dnech masivně šíří sociálními sítěmi mezi odpůrci předsedy ANO. Autoři operují průzkumy, podle kterých by Petr Pavel Babiše v druhém kole s přehledem porazil, ale Nerudová ne a vyzývají brněnskou kandidátku, aby to vzala v potaz. Jsou mezi nimi „těžké váhy“ české publicistiky jako Alexandr Mitrofanov, Jan Urban a Jiří Pehe.
07.12.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (88 článků) , Jiří Pehe (469 článků) , Petr Pavel (2638 článků) , Jan Urban (1 článek)

Rozdělujete lidi, rodiny a sousedé spolu nemluví... Nerudová po výhrůžce od „voličů ANO“ udeřila na Babiše

 
Poté, co prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) v sobotu oznámil, že jeho manželce je vyhrožováno kulkou, sdělila neúspěšná kandidátka Danuše Nerudová, že výhrůžky chodí i jí. Údajně mají přicházet od příznivců hnutí ANO. „Andrej Babiš ve svém životě mnohokrát ukázal, že se nezastaví před ničím,“ dodává Nerudová na svém twitterovém účtu a vyzývá prezidentského kandidáta, „aby konečně vedl slušnou kampaň“.
22.01.2023 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Danuše Nerudová v pořadu Extra Host: Vláda deštník otevřela pozdě, takže lidé zmokli

 
Kandidátka na prezidentku a ekonomka Danuše Nerudová byla dalším hostem pořadu Extra Host. V něm mimo jiné řekla, co by byly její priority v nejvyšší ústavní funkci i jak by se odlišovala od současného prezidenta Miloše Zemana. "Jasně bych ukázala, kdo je nepřítel. Nikdy bych nezpochybňovala zprávy BIS, nikdy bych nezpochybňovala aktivity ruských a čínských tajných služeb na našem území a rozhodně bych jmenovala pana Koudelku generálem," řekla jednoznačně.
02.12.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků)

Zeman a Babiš? Je to zoufalý a místy až nebezpečný. Poslechněte si někdy Babiše, plácá pátý přes devátý. Farský a Kalousek si u Moravce notovali

 
Moderátor Václav Moravec si do Žižkovské věže pozval Miroslava Kalouska (TOP 09). Společnost mu dělali předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský a předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka (ČSSD). Ten čelil kritice za to, že ČSSD navrhla na post velvyslance Tomáše Petříčka, Farský konstatoval, že zahraniční politiku řídí premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman. „Jejich výstupy jsou dost zoufalý a místy až nebezpečný," vypálil Farský.A Kalousek si ještě přisadil...
23.09.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků) , Václav Moravec (756 článků) , Miroslav Kalousek (7816 článků) , Miloš Zeman (27993 článků) , Jan Chvojka (205 článků) , Jan Farský (319 článků)

Farský mění americké plány: Kvůli odloženému hlasování o důvěře z Česka dnes neodletí

 
Poslanec Jan Farský (STAN) odložil kvůli průtahům sněmovního jednání o důvěře vládě Petra Fialy (ODS) svůj čtvrteční odlet na univerzitní stáž v USA. Informaci Hospodářských novin potvrdil Farský ČTK, pro Blesk už dříve uvedl, že večer bude ve Sněmovně. Farský tento týden rezignoval kvůli osmiměsíční stáži na univerzitě v americkém Oregonu na post šéfa poslaneckého klubu.
13.01.2022 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5937 článků) , Jan Farský (319 článků)