Článek

Farmáři zkrachují a nikdo je nebude postrádat, obává se Ivan Hoffman. „Konkurence kvalitou“ je naivní

 
POHLED IVANA HOFFMANA „Budoucnost mají potraviny levné, jakkoli nejsou chutné ani zdravé,“ obává se komentátor. Farmáři, tradiční opary lokálních dodavatelských řetězců, tím pádem nebudou schopni konkurovat globalizované divočině“. Představa, že budou konkurovat kvalitou, je podle komentátora naivní, pro což čerpá i z vlastních zážitků.
20.01.2024 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)
Podobné články

Nenávist k Rusku jako droga. Nakonec zničíme sebe, jako každý feťák, varuje Ivan Hoffman

 
POHLED IVANA HOFFMANA Dvacátý první srpen nám opět otevírá téma našeho vztahu k Rusku. Ivan Hoffman k tomu poznamenává, že zatímco generace pamětníků druhé světové války a roku 1968 měla tento vztah rozporuplný, pro mladší generace už z tohoto rozporu pocitů zbyla jen čistá nenávist. „S nenávistí je to ale jako se závislostí na drogách. Narkoman je člověk, kterému dělá dobře, že se poškozuje,“ varuje písničkář, textař, komentátor a pamětník Ivan Hoffman.
20.08.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

Nešťastná Arménie. Naivní víra v Západ a ruský byznys. Takto se mění svět, ukazuje Hoffman

 
POHLED IVANA HOFFMANA Spoléhat na Američany, kteří „nemají stálé spojence, ale jenom stálé vlastní zájmy“, je naivní, hodnotí lekci z poslední rychlé války Ivan Hoffman. Arménie definitivně přišla o sporné území krátce po svém prvním cvičení s USA. Rusko s Armény sice spojuje víra, ale s jejich nepřáteli teď zrovna má byznys. Osud této země nejspíě odvrátí od Západu i další státy po světě.
30.09.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

 
POHLED IVANA HOFFMANA Neznalost zákona neomlouvá. A Ivan Hoffman připomíná, že to platí nejen pro občany, kteří legislativu musí dodržovat, ale i pro politiky, kteří je schvalují. Konkrétní příklad nyní vidí v nové bruselské mantře zvané e-palivo. To je další ze zázraků, o kterých bruselští zákonodárci věří, že zachrání svět. Hoffman se přitom obává, že drtivá většina z nich není schopna porozumět, o co se jedná.
01.04.2023 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

Globální dobro šířené násilím? S tím se lidé nesmíří, varuje Hoffman

 
POHLED IVANA HOFFMANA Slovensko čekají již za dva týdny předčasné parlamentní volby. Publicista Ivan Hoffman v této souvislosti varuje před tím, jak o nich referuje český mediální mainstream. „Česká média unisono rezignují na možnost referovat o slovenské předvolební kampani z nezaujatého odstupu. Osvojují si propagandu, dnes se tomu říká „narativy“, slovenského hlavního proudu,“ obává se Hoffman.
17.09.2023 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

Ivan Hoffman: Západ upadá. My jsme v něm poslední. Kdy se Havel změnil. Jak to dopadne

 
POLOČAS ROKU HRŮZY „Pan profesor Fiala coby premiér je naprostá katastrofa. Méně kompetentního premiéra nepamatuji, a to jsem zažil i několik socialistických,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel, textař a básník Ivan Hoffman, jeden z hrdinů listopadu 1989. Ovšem odpor ze strany českého národa proti současné vládě neočekává. Jsme podle něho národem, který na sobě „nechá dříví štípat a politikům jsme za hlupáky“. A Západ? Ten vidí jako blok, který ztrácí dynamiku a dech, kulturně se drolí, hloupne a upadá. Z lídra globalizace se Západ stává její obětí, dodává Hoffman.
27.07.2022 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

Ivan Hoffman: Politizace sportu. Sportovci jako rukojmí v mezinárodních konfliktech

 
POHLED IVANA HOFFMANA Sport je fenoménem, který umí tmelit společnost. Ale stejně tak ji umí rozdělit na nesmiřitelné tábory, uvádí publicista Ivan Hoffman ve svém zamyšlení pro ParlamentníListy.cz. Se sportem jde podle něho ruku v ruce i politika. Politizace sportu je pak nejzřetelnější tam, kde si politici berou sportovce jako rukojmí v mezinárodních konfliktech, dodává Hoffman. A to ho také přivádí k zásadní úvaze nad současným sporem o Olympijské hry a účast ruských a běloruských sportovců.
08.04.2023 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

Koho vláda vodí za nos? A proč o tom nevědí? Ivan Hoffman odpověděl

 
POHLED IVANA HOFFMANA Ve své pravidelné sobotním glose se publicista Ivan Hoffman zaměřuje na důvěřivost. „Člověku vedenému za nos nepřijde na mysl, že se tak děje, neboť si na špičku nosu nedohlédne,“ odhaduje. A pak je tu známé: „Přece by nám nelhali?“ Hoffman se pak zaměřuje na ty, kdož jsou u moci.
29.07.2023 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

„Bůůů.“ „Vypadni.“ Zelená Němka mezi zuřícími farmáři. Neměla dělat

 
Protesty zemědělců neutichají už řadu týdnů a podle serveru nejčtenějšího německého listu Bild se nabízí otázka, co je v rámci protestů ještě únosné a co už je za hranou. „Vypadni“ a „Bůůů“ řvali farmáři na političku předsedkyni Zelených Ricardu Langovou. A pak ještě zapálili pneumatiky. A političce bylo chvílemi opravdu horko. A to byl jen jeden z incidentů mezi německými farmáři a politiky z poslední doby. Farmáři by prý mohli jít až na 3 roky za mříže. Evropská komise se snaží protestujícím sebrat vítr z plachet.
26.02.2024 09:35 |

podobné články

V těchto volbách prohrají všichni. Pražáci i venkované. Ivan Hoffman odkrývá závoj finalistů voleb

 
POHLED IVANA HOFFMANA Jako „prezidentskou frašku“ vidí Ivan Hoffman vybičované emoce posledních dní. Generála Pavla podle něj neposouvá na hradní stolec jeho zkušenosti a zásluhy, ale především alergie jeho voličů na Babiše a naivní úvaha, že naší idylické budoucnosti brání tento jeden člověk.
21.01.2023 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

Publicista Hoffman promluvil na veřejnoprávních vlnách: Doba, kdy pro EU a USA bylo výhodné mít Rusko za nepřítele, pomalu končí

 
Komentátor a publicista Ivan Hoffman se věnuje právě skončenému summitu G7 v kanadském Torontu. Na vlnách Českého rozhlasu Dvojka se vyjádřil k tomu, jaký postoj by měl svět přijmout ohledně ruských sankcí. Společně s moderátorkou Zitou Senkovou řešil Hoffman také migrační politiku nebo Babišovu budoucí vládu.
11.06.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků)

Dustin Hoffman: Hollywood je na dně, televize naopak na vrcholu

 
Herec Dustin Hoffman si myslí, že se hollywoodská produkce dostala na své historické dno. Svou kvalitou. Dvojnásobný držitel Oscara je přesvědčen, že tak špatně na tom filmový svět ještě nebyl, aby se točily předražené filmy, které ale za dva roky zapadnou a nikdo o nich neví. Vše však černě nevidí, kupříkladu televizní tvorba je kvalitou podle něj naopak na svém vrcholu.
08.07.2015 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Dustin Hoffman (76 článků)

Ivan Hoffman: Zapšklá mládež. A už z toho nevyroste. Piráti? Cesta k penězům

 
CIVILIZACE A MY Nová generace, která se s argumenty o mládí, reputačním reparátu a liberální demokracii dere k moci reprezentována Piráty, je generací zbytečnou. Spisovatel, textař a básník Ivan Hoffman, jeden z hrdinů listopadu 1989 a pamětníků velkých generačních rebelií 20. i 21. století, je k jejich snům a vizím značně skeptický. „Piráti nikdy neriskovali šibenici kvůli charitě. Dostanou-li se k moci, udělají se pro sebe,“ obává se pravidelný glosátor Českého rozhlasu a slovenského deníku Pravda.
07.04.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků)

Primitivní elity nedovedou diskutovat. A každý cenzor věří, že je služebníkem pravdy, dodává Ivan Hoffman

 
POHLED IVANA HOFFMANA „Nekorigovaných myšlenek se obává primitiv, který nesvede argumentovat, diskutovat a myslet. Cenzura je pak daň za to, že progresivní totalita generuje primitivní elity,“ uvažuje Ivan Hoffman, který coby písničkář už jednu totalitu zažil. Naději ale podle něj je, že zákazy a omezení slov jsou vždy předzvěstí rozpadu režimu, který už nemá lidem co nabídnout.
07.01.2023 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

Ivan Hoffman hledí na politickou elitu: Tak nekvalitní materiál tady ještě nebyl

 
POHLED IVANA HOFFMANA Nepředvídatelná banda. O zásadních otázkách lidstva rozhodují diletanti nebo asociální psychopati, druhořadí herci bez diplomatické průpravy a smyslu pro realitu, obává se publicista Ivan Hoffman, pamětník hned několika režimů a desítek vlád.
25.02.2023 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

Ukrajina: Nevyhráváme, vidí Ivan Hoffman

 
POHLED IVANA HOFFMANA „Když se rozplyne mlha propagandy, která se neohlíží ne skutečnost, nestačíme se divit,“ píše Ivan Hoffman. A obává se, že v současné ukrajinské válce za chvíli uvidíme realitu. A tou je, že Ukrajina i přes podporu Západu nevyhrává.
19.08.2023 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

Proč máme mít 40 tisíc hospod? Ať zkrachují, to je ozdravný proces, doporučuje odborář Dufek. Jako odpověď dostal radu, co dělat s pytlíkem

 
Odborář Bohumír Dufek z Asociace samostatných odborů prohlásil, že zkrachovat může klidně až polovina restaurací nebo cestovních kanceláří. Podle něj to pročistí trh a lidé si na úřadu práce díky rekvalifikaci zajistí jiné místo v potřebnějším oboru. „Nechápu, proč bychom měli mít 40 tisíc hospod. Ať zkrachují, je to prostě očistný proces,“ řekl Dufek s tím, že vláda by neměla zbytečně zachraňovat všechny OSVČ. Podle komentátorky Karoliny Stonjekové je takový názor absolutní nesmysl, „asi jako očišťovat si pytlík žíravinou“, zažertovala.
09.11.2020 19:05 |

podobné články

Kolaps globalizace v přímém přenosu. Rozpustit Evropský parlament, navrhuje pro začátek novinář Ivan Hoffman

 
ROZHOVOR Svět už nikdy nebude takový, jako před pandemií, řekl nám novinář a písničkář Ivan Hoffman ještě před rozhovorem. Česká společnost i vláda podle něj situaci snad naštěstí zvládají, takže je namístě přemýšlet o tom, co bude poté. Jak se změní svět a posunou lidské hodnoty. Prožíváme, podle něj, kolaps světa založeného na globalizaci, na iluzi věčného růstu, ale také na iluzi nesmrtelnosti.
29.03.2020 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků)

Pokrok, o který lidé nestojí. Ivan Hoffman o protekčním dítku jménem elektromobil

 
POHLED IVANA HOFMANA Politici jsou zkrátka dostatečně silní, aby to, co funguje na benzín a naftu, zničili, anebo alespoň ochromili. Na to, aby vnutili lidem elektrickou alternativu, ovšem nejsou dost bohatí, poznamenává Ivan Hoffman. Elektromobilita je proto nechtěným pokrokem. Konečné řešení automobilové otázky podle něj přinese pohodlnost nastupující generace, které se nebude chtít o svá auta starat.
10.02.2024 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2896 článků) , Ivan Ivan (474 článků)

Podívejte: Dustin Hoffman si krátil dlouhou chvíli na pláži sbíráním krabů a vypadal u toho komicky

 
Americký herec Dustin Hoffman evidentně nepatří mezi plážové povaleče, kteří by si pasivní odpočinek na lehátku pod slunečníkem a s knížkou v ruce zvlášť užívali. Hoffman si tak na dovolené s rodinou v kalifornském Malibu našel nenáročnou zábavu v podobě hledání krabů a mušlí v písku. Herec se na činnost natolik soustředil, že působil poněkud legračně a když si všiml, že se stal středem pozornosti paparazzi, netvářil se zrovna nadšeně.
03.09.2012 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Dustin Hoffman (76 článků)