Článek

Farhan (ANO): Výmluvy, že je to globální problém, jsou s prominutím jen navoněné řeči

 
Projev na 82. schůzi Poslanecké sněmovny 15. listopadu 2023 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů.
15.11.2023 13:10 |

podobné články

Podobné články

Co se děje v IKEMu? Válek neví. Ale platy prý lékařům zvedne

 
V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a poslanec Kamal Farhan (ANO). A nešetřili se. V jednu chvíli to ve studiu pořádně jiskřilo. Když Válek udeřil na šéfa ANO Andreje Babiše, tak Farhan okamžitě vrátil slovní úder. Slovní bitvu svedli i nad tématem nedostatku léků v Česku nebo nad protesty lékařů, kteří omítají pracovat, jak se říká, od nevidím do nevidím.
22.10.2023 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Na chodbě odkývou. Pak stejně zvednou ruku proti. Není domluveno s „šéfy“

 
Poslanci opozičního parlamentního hnutí ANO během pátečního jednání Poslanecké sněmovny opět kritizují vládní poslance. Stínový ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO) na sociální síti si stěžuje, že opět nenaslouchají návrhům opozice, jeho stranický kolega poslanec Kamal Farhan zase poukázal, jak pětikoalice odmítla projednat zákon léčiv, z jehož blokování viní opoziční poslance. Farhan je ve sněmovním emotivním vystoupení označil za „lháře a dezinformátory“.
27.10.2023 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (70 článků)

Náměstkem ministra zdravotnictví je Kamal Farhan

 
Ministr zdravotnictví jmenoval do funkce nového tzv. politického náměstka za Hnutí ANO. Stal se jím MUDr. Kamal Farhan.
06.07.2016 16:20 |

podobné články

Vláda škrtá, kde nemá. Lékař a poslanec Farhan varuje. Tady jde o zdraví

 
„Vláda svým rozhodnutím o škrtu plateb za státní pojištěnce zvýší deficit systému veřejného zdravotního pojištění. Vymítá tak čerta ďáblem a hrozí, že se v oblasti zdravotnictví začneme opět rychle vzdalovat vyspělé Evropě,“ uvádí pro Parlamentní Listy.cz lékař Kamal Farhan, bývalý náměstek na Ministerstvu zdravotnictví a poslanec Parlamentu ČR za hnutí ANO.
18.02.2022 20:15 |

podobné články

Táňa Fischerová: Ať, s prominutím, chcípnou, protože jsou to cizáci a my jsme tady doma? Padáme do naprosté nelidskosti

 
Herečka a politička Táňa Fischerová se pro ParlamentníListy.cz vyjádřila k čerstvým návrhům vicepremiéra Andreje Babiše ohledně imigrantů. Podle Babiše by se totiž v severní Africe a na Blízkém východě měly zřizovat uprchlické tábory, kam by se vraceli nelegální běženci a kde by se vyřizovaly žádosti o azyl. To ovšem Fischerové příliš nevoní. „Hledáme iracionální důvody pro to, abychom uprchlíky přijímat nemuseli a zároveň padáme do naprosté nelidskosti, když myslíme jenom na sebe a ti ostatní – s prominutím – ať chcípnou,“ zdůraznila k tomu. Navíc ani prý nejde o „nový nápad“.
01.07.2015 09:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků) , Táňa Fischerová (111 článků)

7 nejtrapnějších výmluv celebrit

 
Výmluvy, výmluvy a zase ty výmluvy. Jak se zdá, vykrucování není celebritám cizí. Ne všechny osobnosti jsou ale natolik duchaplné. A mnohdy jejich argumenty působí poněkud trapně, úsměvně a hloupě...
13.05.2010 22:15 |

podobné články

Europoslanec Zdechovský hájil před čtenáři Angelu Merkelovou

 
Z PROFILŮ Europoslanec Tomáš Zdechovský usedl k počítači, aby odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Nevynechal ani sérii dotazů s ostře znějícím nadpisem „Výmluvy, výmluvy, výmluvy“.
30.05.2017 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2847 článků)

Co to Česko v noci odsouhlasilo? Pravda o uprchlickém paktu OSN, který odmítlo jen Maďarsko a USA

 
Česká republika sice patří ke státům, které předběžně odmítly globální pakt OSN o migraci, o kterém se bude hlasovat 19. prosince v New Yorku, nicméně, pokud jde o globální pakt OSN o uprchlících, tam ČR hlasovala ve shodě s ostatními 180 státy. Globální pakt OSN o uprchlících je méně známý než globální pakt o migraci, ale pochází také z Newyorské deklarace z roku 2016. „Je to celosvětový závazek převzít odpovědnost za uprchlíky, najít řešení, která respektují jejich lidská práva, dát jim naději a vzít na vědomí zákonnou odpovědnost je chránit a podporovat,“ vyjádřila se k paktu Amina Mohammedová, zástupkyně generálního tajemníka OSN. Ale co bude konkrétně tento pakt znamenat pro země, které ho schválily?
18.12.2018 07:45 |

podobné články

Co to Česko v noci odsouhlasilo? Pravda o uprchlickém paktu OSN, který odmítlo jen Maďarsko a USA. A nechtěl ho ani Babiš

 
Česká republika sice patří ke státům, které předběžně odmítly globální pakt OSN o migraci, o kterém se bude hlasovat 19. prosince v New Yorku, nicméně, pokud jde o globální pakt OSN o uprchlících, tam ČR hlasovala ve shodě s ostatními 180 státy. Globální pakt OSN o uprchlících je méně známý než globální pakt o migraci, ale pochází také z Newyorské deklarace z roku 2016. Paradoxní je, že premiér Babiš na konto schváleného uprchlického paktu ještě včera tvrdil: „Můj názor je, abychom se ani k tomuto paktu nezavazovali.“ Podřízený ministra Petříčka tedy hlasoval v rozporu s názorem premiéra.
18.12.2018 08:20 |

podobné články

Klán (KSČM): Globální oteplování versus globální kapitalismus

 
Článek rozvíjí hypotézu, že za globální oteplování je zodpovědný globální kapitalismus.
05.03.2017 06:35 |

podobné články

Jak jsem potkal knihy – díl 298. Globální moc a globální vláda

 
Andrew Gavin Marshall (nar. 6. května 1987), žijící v kanadském Montrealu a Torontu, je nezávislý publicista, analytik a spisovatel. Působí jako „project manager“ projektu The People’s Book Project a šéf geopolitické divize Hamptonova Institutu. Je autorem nebo spoluautorem řady knih, například The Global Economic Crisis The Great Depression of the XXI Century (2021, spolu s Michelem Chossudovskym), Revolutions, Rebellions, and Resistance (2018, spolu s Devonem Bowersem), a také textu, k němuž dnes obracíme vaši pozornost. Jmenuje se Global Power and Global Government (Globální moc a globální vláda). Pochází již z roku 2009, ale při přečtení vás překvapí, jak nesmírně aktuální a prorocký byl. Nejprve podává bleskový, ale z jeho úhlu pohledu přehledný a výstižný průlet dějinami moderní ekonomie a jejích dopadů na společnost té které epochy. Až dojde do času (tehdy) současného a prognózu toho, co nenasytnou společnost čeká a nemine. Což je přesně to, v čem jsme dnes až po uši.
20.05.2023 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrew Marshall (2 články) , Andrew Power (1 článek)

Dětí s vadou řeči v Česku přibývá. Logopedka viní tablety a nezájem rodičů

 
V základních školách přibývá dětí s vadou řeči. V minulém školním roce jich podle dat ministerstva školství bylo zhruba 8525. Za uplynulých deset let jejich počet vzrostl zhruba čtyřikrát. Nárůst problémů s řečí souvisí mimo jiné se současným životním stylem, řekla v úterý novinářům klinická logopedka Jitka Kaulfuss. Se zástupci jedné z největších potravinářských firem na zpracování mléka v Česku zároveň představila nová videa na internetu, která mohou rodičům s rozvojem řeči u potomků pomoct.
25.01.2020 19:20 |

podobné články

Výmluvy, jak za všechno může Babiš... Expremiér otevřeně popsal, jak to bylo s plynovodem z Polska

 
Kdyby Petr Fiala (ODS) a politici pětikoalice vynakládali do efektivního vládnutí tolik energie jako na výmluvy, za co všechno může Babiš, tak by hnutí ANO nikdy nemělo šanci, píše bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) na svém facebooku. Odráží kritiku, že jeho vláda prý nechala usnout projekt strategického plynovodu, který by zmenšil závislost ČR na ruském plynu. Připomíná, že s nákupem a distribucí plynu je teď vláda nečinná, i v tom, jak od vysokých cen energii alespoň trochu ulevit českým občanům.
08.05.2022 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků) , Petr Fiala (5947 článků)

Průšvih, který pro koronavirus nevidíme. Trhy padají, hrozí zhroucení globální ekonomiky

 
Koronavirus opustil Čínu a šíří se světem, globální ekonomika zažívá šok – klíčové akciové trhy padají, upozorňuje ekonom Vladimír Pikora s tím, že nejvíc to je vidět v Evropě. Jenže i když se mnozí tváří, že takový nečekaný vývoj nebylo možné předvídat, globální ekonomika měla podle jeho slov zaděláno na problém už delší dobu, pouze se čekalo na spouštěč větších problémů. „Panika zatáhla ekonomice za brzdu, kterou je třeba odbrzdit,“ píše v komentáři na serveru Reflex.cz a dodává, že dobré na tom je, že koronavirus nás donutí k technologické změně.
13.03.2020 07:36 |

podobné články

Zpožděný let? Pozor na neuvěřitelné výmluvy aerolinek!

 
Srážka s ptákem v 10 kilometrech nad zemí. Had mezi cestujícími. Požár na palubě letadla. I takové výmluvy používají letecké společnosti, jen aby nemusely cestujícím platit kompenzace…
12.08.2013 11:05 |

podobné články

Recenze: Už žádné výmluvy! Úspěchu může dosáhnout každý, stačí pro to něco udělat

 
Máte velké sny a mnoho přání? A co vám brání v tom si je splnit? Jen výmluvy a zbytečné obavy! Kdybychom čas, který trávíme hledáním výmluv, investovali do realizace našich přání, byli bychom překvapeni, čeho všeho můžeme dosáhnout. A kniha Briana Tracyho vám s tím pomůže.
18.04.2017 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jen Tracy (1 článek)

Mašek (ANO): Rakušanova tiskovka - navoněné nic

 
Komentář na facebookovém profilu k ministru Rakušanovi.
12.01.2022 08:40 |

podobné články

Mašek (ANO): Pražský summit? Velké navoněné nic. Pocit zmaru s 5K trvá

 
Komentář na facebookovém profilu k vládě Petra Fialy.
09.10.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků)

Mašek (ANO): Pražský summit? Velké navoněné nic. Pocit zmaru s 5K trvá

 
Komentář na facebookovém profilu k vládě Petra Fialy.
10.10.2022 14:02 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků)