Článek

Farhan (ANO): Ministr bez vlastní vize

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k řízení rezortu zdravotnictví Vlastimilem Válkem
08.11.2023 07:20 |

podobné články

Podobné články

Co se děje v IKEMu? Válek neví. Ale platy prý lékařům zvedne

 
V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a poslanec Kamal Farhan (ANO). A nešetřili se. V jednu chvíli to ve studiu pořádně jiskřilo. Když Válek udeřil na šéfa ANO Andreje Babiše, tak Farhan okamžitě vrátil slovní úder. Slovní bitvu svedli i nad tématem nedostatku léků v Česku nebo nad protesty lékařů, kteří omítají pracovat, jak se říká, od nevidím do nevidím.
22.10.2023 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26069 článků)

Na chodbě odkývou. Pak stejně zvednou ruku proti. Není domluveno s „šéfy“

 
Poslanci opozičního parlamentního hnutí ANO během pátečního jednání Poslanecké sněmovny opět kritizují vládní poslance. Stínový ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO) na sociální síti si stěžuje, že opět nenaslouchají návrhům opozice, jeho stranický kolega poslanec Kamal Farhan zase poukázal, jak pětikoalice odmítla projednat zákon léčiv, z jehož blokování viní opoziční poslance. Farhan je ve sněmovním emotivním vystoupení označil za „lháře a dezinformátory“.
27.10.2023 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (70 článků)

Náměstkem ministra zdravotnictví je Kamal Farhan

 
Ministr zdravotnictví jmenoval do funkce nového tzv. politického náměstka za Hnutí ANO. Stal se jím MUDr. Kamal Farhan.
06.07.2016 16:20 |

podobné články

Vláda škrtá, kde nemá. Lékař a poslanec Farhan varuje. Tady jde o zdraví

 
„Vláda svým rozhodnutím o škrtu plateb za státní pojištěnce zvýší deficit systému veřejného zdravotního pojištění. Vymítá tak čerta ďáblem a hrozí, že se v oblasti zdravotnictví začneme opět rychle vzdalovat vyspělé Evropě,“ uvádí pro Parlamentní Listy.cz lékař Kamal Farhan, bývalý náměstek na Ministerstvu zdravotnictví a poslanec Parlamentu ČR za hnutí ANO.
18.02.2022 20:15 |

podobné články

Radim Valenčík: 17. listopad bez vize

 
Do seriálu o hledání vize zařazuji dva na sebe navazující články, které reagují na letošní podivné připomenutí výročí 17. listopadu a v této souvislosti poukazují na význam realistické vize změn, které nás čekají, i perspektivy, kterou nabízí jejich zvládnutí. Toto je druhý z dvojice článků: Včera jsem uvedl tři důvody, proč – podle mě – 17. listopad proběhl letos poněkud divně a slíbil je podrobněji rozebrat. Zde tyto tři důvody jsou:
27.11.2017 10:50 |

podobné články

Filozof Bělohradský: Vize mi připadá jako nafukovací panna

 
Filozof Václav Bělohradský hlásá nedůvěru ve vize. "Vize mi připadá jako nafukovací panna, nabízí umělý svět," uvedl v rozhovoru s ČTK při příležitosti 70. narozenin, které bude mít v pátek 17. ledna. Snaží se, jak říká, spíše porozumět neopakovatelným možnostem vynořujícím se náhle v historických situacích, v nichž lidé jednají. Stejně realisticky se staví k otázce filozofie. Považuje ji za literární žánr spíše než akademickou disciplínu.
15.01.2014 15:15 |

podobné články

Český rozhlas spouští nový podcast Vize z krize

 
Český rozhlas Plus a zpravodajský server iROZHLAS.cz spouští v pondělí 4. ledna 2021 společnou podcastovou sérii s názvem Vize z krize. Podcast hledající cesty, jak současnou situaci kolem pandemie koronaviru změnit ve výzvu, přinese inspirativní vize 21 českých osobností pro rok 2021.
04.01.2021 11:55 |

podobné články

Tip na trénink s vlastní váhou

 
Jestliže si chcete zpevnit svaly a vyrýsovat postavu, měli byste se zajímat o trénink s vlastní váhou. Jedná se o sérii cviků, k jejichž provedení nepotřebujete žádné cvičení pomůcky – pouze vlastní tělo, které se v tomto případě stává jediným cvičením nástrojem. Kdekdo by možná mohl říci, že trénink s vlastní váhou není vůbec náročný, protože nemusíte zvedat těžké činky, nemusíte si hrát s medicimbalovými míčy, které se u posilování hojně používají a zkrátka cvičíte pouze s vlastním tělem. Možná to na první pohled vypadá opravdu jednoduše, realita je ale úplně jiná. Trénink s vlastní váhou vám otevře oči Víte, v čem je trénink s vlastní váhou tak úžasný? Především v tom, že vám dokonale otevře oči! Až díky tomuto typu cvičení skutečně poznáte, jak na tom jste se svou fyzickou kondicí. Budete cvičit pouze s vlastním tělem, které sice znáte jako své boty a nikdo jej nezná lépe, ale které je zároveň úměrně těžké vašim možnostem. Chcete to vyzkoušet? Chcete si otestovat, jak na tom jste? Jak je na tom vaše fyzička? V tom případě to zkuste podle následujících videí, které jsme pro vás našli. V těch se ukrývají cviky, které můžete pro trénink s vlastní váhou použít a uvědomit si svoje hranice.   Příspěvek Tip na trénink s vlastní váhou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.01.2018 21:55 |

podobné články

Vize Nula: Řidičák pro začínající řidiče jako poukaz na smrt? Nyní ano. Je čas to změnit!

 
Řidičský průkaz na zkoušku je efektivním opatřením ke snížení výskytu smrtelných nehod z vlastní viny u začínajících řidičů. Takový je závěr odborného semináře uspořádaného Platformou VIZE 0 a jejími partnery za účasti předního evropského dopravního psychologa Dr. Georga Bartla.
25.10.2019 11:10 |

podobné články

Farhan (ANO): Argumenty musí velmi dobře znát i ministr zdravotnictví

 
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 4. května 2022 k zákonu o pojistném na veřejné zdravotní pojištění
04.05.2022 22:45 |

podobné články

Farhan (ANO): Pan ministr se teď snaží napravit sérii chyb, které vznikly jeho nečinností

 
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 24. ledna 2023.
24.01.2023 20:05 |

podobné články

Farhan (ANO): Ministr zdravotnictví, který vypouští neustále balónky

 
Projev na 65. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června k vládě Petra Fialy.
02.06.2023 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5965 článků)

Válek slibuje, že do konce listopadu bude v Česku 360 000 balení penicilinu

 
Do konce listopadu bude v České republice 360 000 balení penicilinu, prohlásil v dnešním pořadu Partie na CNN Prima News ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Penicilin se podle šéfa resortu zdravotnictví postupně dostává do lékáren, distributoři ale prý nedodávají lék do všech lékáren rovnoměrně. Poslanec Kamal Farhan z opozičního hnutí ANO uvedl, že není zaručeno, že bude na podzim v lékárnách dostatek dalších léků.
23.10.2023 20:05 |

podobné články

Metnar, Babišův ministr vnitra, vyhodil šéfa České pošty. Chybí mu prý vize

 
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar odvolal ve čtvrtek s platností ke konci února generálního ředitele České pošty Martina Elkána. Poště podle ministra chybí smysluplná vize fungování podniku. Metnar na místo ředitele vypíše výběrové řízení, zatím povede Českou poštu ředitel divize poštovní provoz a logistika Vít Bukvic. Podle mluvčího pošty Matyáše Vitíka odchází Elkán po vzájemné dohodě.
22.02.2018 20:10 |

podobné články

Spolu s ANO stáhla své kandidáty do eurovoleb také Vize 2014

 
Počet kandidátů pro evropské volby, které budou ode dneška za dva týdny, se o něco snížil. Kromě vládního hnutí ANO, které stáhlo svého kandidáta Milana Zavadu kvůli jeho antisemitskému videu, své dva lídry odvolala také strana Vize 2014 (dříve LIDEM). Vyplývá to z informací na volebním webu. Aktuálně se tak o místa 21 europoslanců uchází 854 adeptů.
09.05.2014 16:40 |

podobné články

Prezidentská vize Michala Horáčka: Vrátit Čechům hrdost na vlastní stát. A nebýt mstivý jako Klaus a Zeman

 
Hudebník, textař i antropolog Michal Horáček vysvětluje, proč stále víc přemýšlí o kandidatuře na prezidenta republiky. Především je přesvědčen, že se prezidentského úřadu lze zhostit podstatně lépe než to dělá Miloš Zeman. Je třeba mít prezidenta, jenž se pokusí vrátit lidem hrdost na jejich stát. To je Horáčkova vize prezidentství. Potřebujeme prý prezidenta, který se nemstí odpůrcům.
29.07.2016 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (853 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

Babišův muž v roli nového náměstka Němečka prozradil, co má v plánu na ministerstvu

 
Novým politickým náměstkem ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) je za hnutí ANO lékař Kamal Farhan. Píše o tom ZdravotnickýDeník.cz.
06.07.2016 17:50 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví bude mít o dva náměstky méně, vláda schválila systemizaci

 
Ministerstvo zdravotnictví má od března roku 2015 do současnosti celkem 8 odborných sekcí, které vede 8 náměstků, a dále dva náměstky politické podle služebního zákona (Lenka Teska Arnoštová za ČSSD a Kamal Farhan za ANO 2011).
16.12.2016 13:25 |

podobné články

Farhan (ANO): Ať mládež na ulicích vidí, že kouření je nedůstojné

 
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny dne 20. 4. ke změně zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.
20.04.2018 16:15 |

podobné články