Článek

Falešný inženýr Klaus si na pravičáka jen hrál. A takhle to bylo s privatizací a s Koženým. Opravdu drsné svědectví někdejšího blízkého spolupracovníka

 
Předseda uskupení Občané.cz Petr Havlík je jedním ze zakladatelů ODS, sám o sobě prohlašuje, že pomohl odstartovat kariéru Václava Klause. V komentáři k pětadvacátému výročí Sametové revoluce však svého někdejšího politického spojence ani trochu nešetří. Pracoval v Prognostickém ústavu, který dostával úkoly přímo od komunistů a i po Sametové revoluci byl prý „pravičákem“ spíše jen formálně. Jinde na politické scéně totiž nebylo místo a Klaus chtěl svou slávu.
11.11.2014 22:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Petr Václav (753 článků)
Podobné články

Kalousek: Rozdíl mezi Bakalou a Koženým je pouze v mediální sebeprezentaci. Podnikatelskou morálku mají stejnou

 
Rozdíl mezi Viktorem Koženým a Zdeňkem Bakalou spočívá podle místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska pouze ve schopnosti mediální sebeprezentace. „Podnikatelskou morálku mají úplně stejnou. A ta je naprosto žraločí,“ řekl ve čtvrtek Novinkám Kalousek.
06.08.2015 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Kožený (92 článků) , Miroslav Kalousek (6521 článků)

Václav Klaus skutečně třeskutě promluvil o privatizaci, havlistech i Špidlovi. A pohrozil další prezidentskou kandidaturou

 
Exprezident Václav Klaus poskytl obsáhlý rozhovor serveru Deník.cz, v němž důrazně hájil kuponovou privatizaci. Striktně odmítl názor, že privatizaci využila řada zlodějů. Podle Klause privatizace zlodějinám naopak bránila. Vedle toho Klaus znovu zúčtoval s „havlisty“, s Andrejem Babišem (ANO), s Miroslavem Kalouskem (TOP 09) i s Evropskou unií. Nakonec prozradil, že by mohl ještě sedmkrát kandidovat na prezidenta.
15.07.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Andrej Babiš (13761 článků) , Miroslav Kalousek (6521 článků)

Padly návrhy trestů k privatizaci OKD: Tři podmínky a náhrada škody 5,7 miliardy

 
Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD navrhl žalobce soudnímu znalci Rudolfu Douchovi tříletý podmíněný trest. Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni tři by měli společně nahradit škodu 5,7 miliardy korun, která podle obžaloby při privatizaci vznikla. V závěrečné řeči to dnes navrhl státní zástupce Tomáš Černý. Obžalovaní vinu odmítají.
20.04.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Černý (23 článků) , Pavel Černý (55 článků) , Pavel Černý (55 článků)

Kradli všichni, pravice i ČSSD. Miroslav Grebeníček se rozpálil kvůli Bakalovi a OKD

 
Komunistický poslanec Miroslav Grebeníček varovně pozvedá hlas ve spojitosti s krachující firmou OKD. Pokud si občané myslí, že privatizační zlodějiny skončily s Viktorem Koženým, měli by se zamyslet ještě jednou. A pak se podívat na případ OKD, na miliardáře Zdeňka Bakalu a na roli, jakou v privatizaci firmy hrál současný premiér Bohuslav Sobotka.
18.03.2016 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Kožený (92 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Miroslav Grebeníček (169 článků)

A teče krev: Michal Hašek vypálil na Sobotku narážku na blízkého "privatizačního" přítele

 
V sociální demokracii probíhá otevřený vnitrostranický souboj. Vůbec první útok na slabé místo šéfa strany Bohuslava Sobotky na sebe nenechal dlouho čekat. První místopředseda ČSSD Michal Hašek uvedl, že chce stranu odstřihnout od vlivu "advokátů spojených s privatizací státního majetku", čímž nepřímo ukázal na Sobotkova blízkého přítele Radka Pokorného, vlivného advokáta a předsedova blízkého spolužáka z gymnázia i univerzity.
29.10.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2338 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Klaus tvrdě: Štvanice na Forejta mě lidsky zasáhla. Rovnocenná náhrada není

 
Bývalý prezident Václav Klaus přišel s prvním prohlášením ke kauze Jindřicha Forejta, který se po zveřejnění kompromitujícího videa poroučel z postu šéfa hradního protokolu. Klaus odsoudil celou kauzu kolem svého dlouholetého blízkého spolupracovníka, který pokračoval v práci pro Miloše Zemana. „Odmítám osobní likvidaci člověka a jeho integrity a důstojnosti, jaká byla v této kauze předvedena,“ zmínil exprezident ve svém prohlášení.
07.12.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Miloš Zeman (21284 článků)

Hrál si na pravičáka, a zadlužil nás. Pak si hrál na Národce na Havla... Andrej Babiš pověděl národu o novém předsedovi TOP 09

 
Novým šéfem TOP 09 se stal Miroslav Kalousek. Ve svých projevech na sněmu strany nenechal nit suchou mimo jiné na majiteli Agrofertu, miliardáři, ministrovi financí a předsedovi ANO Andreji Babišovi. Ten si ovšem nenechal nic líbit a bleskově přešel do protiútoku.
29.11.2015 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13761 článků) , Miroslav Kalousek (6521 článků)

Václav Klaus pokáral německé euroskeptiky: Nechcete být pravičáky, ale stejně jimi jste

 
Bývalý český prezident Václav Klaus kritizuje současný rozkol ve vedení německé euroskeptické strany Alternativa pro Německo (AfD). Předseda AfD Bernd Lucke podle něj dělá chybu, když chce, aby jeho strana byla neideologická, a když se brání nálepce "pravičáka". Klaus to napsal v komentáři, který dnes zveřejnil server deníku Die Welt.
16.06.2015 19:16 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků)

Analytik a chartista Schneider: Hrdé Rusko, nemravný Západ. Kazišuci světové politiky. Otevřete sardinky, vyskočí Havel, to se mi hnusí. Zemane, nedělej blbiny, buď důstojný

 
ROZHOVOR Za setkáním Putina s Hollandem mohlo být něco mnohem závažnějšího, než se nám říká. Podle bezpečnostního analytika, publicisty, spolupracovníka Lidových novin a České pozice, signatáře Charty 77, spolupracovníka skupiny Plastic People Of the Universe a někdejšího zaměstnance BIS Jana Schneidera mohl francouzský prezident předávat tajnou informaci o chystané americké protiruské provokaci. Schneider se ale v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz zamýšlí také nad úlohou Václava Havla, nad protizemanovskými protesty či analyzuje nedávný Putinův projev.
11.12.2014 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4918 článků) , Jan Zeman (336 článků)

Holanďan pořídil falešný syrský pas za 20 tisíc. Je to vstupenka pro ISIS?

 
Nizozemský novinář Harald Doornbos si v Sýrii získal falešný pas. Stálo ho to jen 750 euro (zhruba 20 tisíc Kč), za necelé dva dny byl dokument hotový. Úplně stejným způsobem si mohli falešný pas pořídit islamisté, kteří pak mohou jako běženci žádat o azyl v Evropě. Syřané mají mezi uprchlíky největší šanci na pomoc.
17.09.2015 14:55 |

podobné články

Xaver Veselý vyzpovídal uhlobarona a naštval Zemana: Miliardy pro ČSSD? Ptejte se autora skandální knihy

 
Luboš Xaver Veselý je autorem knihy Jak se těží miliardy?, v níž mapuje podezřelou privatizaci Mostecké uhelné společnosti. Při přípravě knihy zpovídal jednoho z bývalých uhlobaronů Antonína Koláčka, který byl nepravomocně odsouzen ve Švýcarsku. Jeho svědectví zavádí čtenáře do tzv. divokých devadesátých, odkrývá propletenec podnikatelů, lobistů a politiků, který zasahoval až do nejvyšších pater. Vlády, které daly MUS k částečné privatizaci a poté ke konečnému odprodeji, tehdy vedli Václav Klaus a Miloš Zeman. Moderátor a autor knihy bude ve čtvrtek 10. prosince od 12 hodin na chatu v Blesk.cz a vy se ho už nyní můžete ptát na vše, co vás zajímá.
08.12.2015 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Miloš Zeman (21284 článků) , Luboš Veselý (330 článků)

Migranti grilují psy, Židy mlátí páskem. Ale když protestujete, levičáci začnou křičet a pískat. Opravdu drsné video známého amerického pravičáka

 
Paul Joseph Watson, americký internetový pravičák, známý především tím, že často a s oblibou reaguje na nejrůznější nápady a akce liberální levice, se ve svém nejnovějším videu zveřejněném na facebookové stránce Středoevropan.cz svérázně vyjádřil na téma migrace. Upozornil, že půl milionu lidí v Jižní Koreji podepsalo petici za odmítnutí muslimské imigrace do jejich země, jelikož se obávají, aby u nich nenastala podobně kritická situace jako panuje v Evropě. Řadu hrůzných případů to dokazujících se Watson rozhodl připomenout.
04.08.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Paul Watson (2 články) , Paul Watson (2 články) , Paul Watson (2 články)

Rychetský a jeho role. Doktor Macek promluvil o ošklivé věci

 
Někdejší poslanec Federálního shromáždění a místopředseda ODS Miroslav Macek sehrál roli v privatizaci Knižního velkoobchodu, nemalého podniku, který měl za komunistů monopol na obchod s knihami. Pod podnik patřily i lukrativní budovy na různých místech Česka. Od onoho počátku 90. let se Macek pokouší vyvrátit mýtus, že se na této privatizaci tzv. „napakoval“. Pro zájemce se k celé kauze vyjádřil i v roce 2017. Jak to tedy bylo s privatizací Knižního velkoobchodu?
29.11.2017 14:15 |

podobné články

Klaus uděloval milosti, na svobodu půjde možná i spolupracovník Mrázka

 
Prezident Václav Klaus v úterý vyhověl celkem 14 žadatelům o milost a v jednom případě rozhodl o odkladu výkonu trestu za zpronevěru - jedná se při tom o blízkého spolupracovníka zastřeleného Františka Mrázka.
14.02.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , František Mrázek (138 článků)

Václav Klaus se prý vrací. A Petr Hájek nám k tomu řekl...

 
Volby očekávané na říjen nebo listopad vyvolávají na politické scéně čilý ruch. V posledních dnech se nejčastěji spekuluje o tom, zda do předvolebního dění aktivně vstoupí bývalý prezident Václav Klaus. Během víkendu se objevilo několik náznaků, že by někdejší čestný předseda ODS mohl vést některou z kandidátek. ParlamentníListy.cz se na možnosti dalšího uplatnění bývalé hlavy státu ptaly jeho blízkého spolupracovníka Petra Hájka.
19.08.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Petr Václav (753 článků)

Klaus a Topolánek jdou prý společně do předčasných voleb. A Petr Hájek nám k tomu řekl...

 
Volby očekávané na říjen nebo listopad vyvolávají na politické scéně čilý ruch. V posledních dnech se nejčastěji spekuluje o tom, zda do předvolebního dění aktivně vstoupí bývalý prezident Václav Klaus. Během víkendu se objevilo několik náznaků, že by někdejší čestný předseda ODS mohl vést některou z kandidátek. ParlamentníListy.cz se na možnosti dalšího uplatnění bývalé hlavy státu ptaly jeho blízkého spolupracovníka Petra Hájka.
19.08.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Petr Václav (753 článků)

Václav Klaus si poklepal na čelo... a napsal do Reflexu o Ukrajině

 
Bývalý český prezident Václav Klaus na stránkách týdeníku Reflex polemizuje s textem Andreje Illarionova, podle jeho vlastních slov „bývalého velmi blízkého a vždy nesmírně ambiciózního spolupracovníka prezidenta Putina“. Ten v minulém vydání magazínu sepsal obsáhlou kritiku ruského postupu na Ukrajině a přidal podiv, proč bývalý prezident země, mající vlastní zkušenost s ruskou okupací, nyní její postup hájí.
10.07.2014 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků)

Falešný kmotr ODS se přiznal. Plzeňského děkana prý nechal v lese

 
Falešný profil na sociální síti Facebook vytvořil neznámý autor ve snaze zdiskreditovat Romana Jurečka, člena výkonné rady ODS, místopředsedu regionálního sdružení Plzeňského kraje, místopředsedu oblastního sdružení Plzeň a bývalého plzeňského zastupitele, který bývá také označován za jednoho z nejvlivnějších „kmotrů" v řadách ODS. Jurečkův falešný profil je na Facebooku pouhé dva dny a plní se nejrůznějšími materiály. Sám Jurečko se o jeho existenci dozvěděl den po jeho založení a obsah ho překvapil, jak uvedl pro ParlamentníListy.cz.
22.11.2011 16:10 |

podobné články

Falešný profesor nalákal stovky studentek na „výzkum“. Poté je sexuálně obtěžoval

 
Rozruch v celém Polsku vyvolal případ z Poznaně, kde falešný profesor - ve skutečnosti třiasedmdesátiletý penzista - na místních univerzitách obtěžoval stovky studentek pod záminkou „vědeckých experimentů“. V době, kdy falešný vědec stanul před soudem, byla už většina případů promlčená, a tak si má odpykat šest let a šest měsíců za mřížemi. Proces se odehrál za zavřenými dveřmi, novináři byli přizváni až na vynesení rozsudku.
12.01.2018 09:15 |

podobné články