Článek

Extrémní riziko záplav na Pardubicku, na východě ČR platí výstraha. Sledujte radar Blesku

 
Kvůli zvýšenému odtoku vody platí ve středu dopoledne výstraha před povodněmi hlavně ve východní části Čech. V Pardubickém kraji je riziko záplav extrémní, Loučná v Dašicích by měla dosáhnout třetího stupně povodňové aktivity, tedy ohrožení. Výstraha s nižším stupněm nebezpečí platí i pro část Královéhradeckého kraje, středních Čech a riziko přetrvává i v Olomouckém kraji, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
01.07.2020 09:30 |

podobné články

Podobné články

Extrémní riziko záplav hrozí ve Veselí nad Moravou, na Chrudimsku pominulo

 
Extrémní riziko záplav nově hrozí ve Veselí nad Moravou, platí dál i v Libereckém kraji. Na Chrudimsku a Jesenicku tak vysoké nebezpečí pominulo.
20.06.2020 21:20 |

podobné články

Děti evakuovali z tábora, velká voda zahrozila v řadě krajů. Sledujte radar Blesku

 
Deštivě začal na většině území ČR nový pracovní týden. I pro pondělí v řadě krajů platí výstraha kvůli povodňové bdělosti a vydatným dešťům. V povodí Novohradky a dolní Chrudimky na Pardubicku může být 3. stupeň povodňové aktivity a výstraha tu platí až do úterní 12. hodiny. Do Česka dorazila o víkendu bouře Sylivia. Rozvodněná je řada toků, napilno mají hasiči - kromě odčerpávání vody ze sklepů řeší pátrají společně s policií od nedělního podvečera po vodákovi (26), který vypadl na Šumpersku z kanoe při splouvání Moravy a strhl jej proud. Na Havlíčkobrodsku evakupovali dětský tábor.
29.06.2020 06:50 |

podobné články

Na Pardubicku hrozí extrémní nebezpečí záplav, varovali meteorologové

 
Okresy Chrudim, Pardubice a Moravská Třebová sužuje vytrvalý déšť, v jehož důsledku hrozí extrémní nebezpečí záplav. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
29.06.2020 12:40 |

podobné články

Na Česko se ženou bouřky, hrozí kroupy. Kde platí výstraha? Sledujte radar Blesku

 
Po prosluněném víkendu přijde ochlazení. Především v pondělí odpoledne by do Česka měly dorazit bouřky, dle meteorologů je místy může provázet i krupobití. Výstraha platí již od 11. hodiny. A to pro velkou část krajů. Pro jaké?
13.04.2020 06:30 |

podobné články

Silné bouřky se vrátí do ČR, pro jižní a střední Čechy platí výstraha. Sledujte radar Blesku

 
Na jihu Čech bude v noci na středu vydatně pršet. Podle meteorologů spadne za 24 hodin i přes 70 litrů vody na metr čtvereční. V povodí horní Vltavy až po nádrž Orlík v noci stoupnou hladiny většiny řek, nemělo by ale jít o přívalové povodně. Během středy by řeky měly překročit místy i druhý povodňový stupeň ze tří, čili stav pohotovosti. Menší toky by měly kulminovat ve středu během dne, Lužnice ve čtvrtek. Nejvyšší vzestup se předpokládá v povodí Blanice. Vyplývá to z výstražné informace Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí pro Jihočeský kraj a dva okresy Plzeňského kraje.
09.06.2020 05:30 |

podobné články

Do Česka přišly bouřky a kroupy. Platí výstraha před povodněmi, sledujte radar Blesku

 
Nad střední Evropou se nadále vlní studená fronta a nejinak tomu bude i v sobotu. Meteorologové očekávají oblačno až zataženo, na východě zpočátku i polojasno. Pak ale přijdou silné bouřky, které budou doprovázet intenzivní srážky, napršet může úhrnem až 45 litrů na metr čtvereční. Meteorologové očekávají, že stoupnou hladiny řek, v částech Olomouckého a Pardubického kraje proto platí povodňová bdělost. Jižní část země již bouřky zasáhly, Dačice zažily silné krupobití.
06.06.2020 05:05 |

podobné články

Bouřky a kroupy jsou tu zas. Výstraha platí pro téměř celé Česko, sledujte radar

 
Deště, bouřky a kroupy pokračují. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal na středeční odpoledne a večer výstrahu na další silné bouřky a vydatný déšť doprovázený kroupami. Výstraha platí na celém území České republiky vyjma Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina.
01.06.2016 12:40 |

podobné články

ČHMÚ: Extrémní nebezpečí hrozí v Krkonoších, Jizerských horách a nově i na Chrudimsku

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu zvýšil stupeň nebezpečí silného deště na severozápadním návětří Jizerských hor a Krkonoš na extrémní. Do nedělního poledne tam naprší, zejména v oblasti Frýdlantského výběžku, ojediněle kolem 80 milimetrů vody. V souvislosti s tím stouplo riziko rozvodnění tamních řek. Extrémní nebezpečí záplav nově hrozí i na Chrudimsku.
20.06.2020 12:40 |

podobné články

Silné bouřky nekončí, Prahu už zasáhly. Voda vzala mladíka, sledujte radar Blesku

 
Díky teplému jihozápadnímu proudění se budou nejvyšší odpolední teploty o víkendu šplhat až k tropickým hodnotám, tj. 30 °C, zároveň ale musíme počítat místy s deštěm, přeháňkami a bouřkami. Bouřky budou opět ojediněle velmi silné, tj. doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až 50 mm a krupobitím. Vzhledem k nasycení půdy vodou z předchozích dešťů tak opět hrozí rozvodnění zejména menších toků, tzv. přívalové povodně. K něm na východě Česka v pátek na několika místech došlo. Pardubická police v té souvislosti oznámila, že v korytě Tiché Orlice u splavu v Ústí nad Orlicí druhým dnem hledá mladého muže, který si šel do řeky zaplavat. Výstraha před záplavami platí do sobotních 15:00.
26.06.2020 05:25 |

podobné články

Silné bouřky dorazily do Česka. Čekejte kroupy, vichr a sledujte radar

 
Silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové srážky, ve čtvrtek zasáhnou celou republiku. Už po poledni se objevily na Pardubicku, první na řadě jsou Čechy a Českomoravská vrchovina, později odpoledne a večer se přesunou na Moravu a do Slezska. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na intenzivní bouřky platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj až do pátečního rána, pro ostatní regiony do čtvrteční půlnoci.
20.07.2017 12:35 |

podobné články

Chumelenice, mlha i déšť: Silnice kloužou, výstraha se naplnila. Sledujte radar

 
Do Česka dorazil sníh. A tentokrát už nejen na hory, ale i do středních a nižších poloh. Meteorologové vydali výstrahu, sněžit může i na pahorcích a vrchovinách a teploty klesnou pod bod mrazu. K opatrnosti proto nabádají řidiče - dle předpovědi napadne až deset centimetrů mokrého sněhu, výstraha platí pro většinu krajů. Sníh zasypal třeba liberecký Ještěd, večer začalo sněžit i v Praze.
12.11.2019 05:10 |

podobné články

Sníh a ledovka v Česku, silnice kloužou. Ženou se přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Na řadě míst Česka musí od úterního rána řidiči zbystřit. Silnice kloužou, nasněžilo v Olomouckém, Pardubické či Libereckém kraji, kde na vozovkách často leží rozbředlý sníh. Silničáři varují také před ledovkou. Přichází i další přeháňky, sledujte radar Blesku.
03.12.2019 08:00 |

podobné články

Silné bouřky udeřily. Hasiči zasahují u desítek případů. Sledujte radar

 
Předpověď meteorologů o příchodu velmi silných bouřek do Česka se v neděli naplnila. Podle radarových snímků už před devátou ráno zasáhla bouřka s rojem blesků Domažlicko a Tachovsko, blýskalo se také kolem Prahy. Po druhé hodině blesky řádily i na Olomoucku a v okolí Brna. Silné bouřky zasáhly odpoledne i Třeboňsko a Jindřichohradecko, kde hasiči museli evakuovat i lidi z vlaku. Výstraha platí pro téměř celou republiku, kromě prudkých lijáků a blesků čekejte silný vítr a krupobití.
31.07.2016 09:00 |

podobné články

Do Čech míří bouřky a lijáky, Moravu zasáhne extrémní hic. Sledujte radar

 
Po tropické neděli je tu opět horké pondělí, kdy by teploty dle předpovědi meteorologů měly přesáhnout opět 30 °C. V neděli naměřili nejvíce v Dobřichovicích u Prahy - pekelných 38,8 °C. V pražském Klementinu padl 244 let starý rekord pro červen, když tu bylo 37,9 °C. Na pondělí varují předpovědi před jiným jevem - do Česka míří bouřky. Výstraha před vysokými teplotami pak tentokrát platí pro Moravu a Slezsko, kde bylo v neděli přece jen o několik stupínků „chladněji“.
01.07.2019 12:00 |

podobné články

VÝSTRAHA! V Plzni platí povodňové ohrožení!

 
Meteorologové varují před povodněmi, hrozí extremní stupeň nebezpečí. Výstraha platí od čtvrtka 9 hodin až do odvolání, informoval na svém webu ve středu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
12.01.2011 11:50 |

podobné články

Do Česka se žene další vlna bouřek, sledujte radar. Doprovodí je silná vichřice

 
Meteorologové upozorňují, že stále platí výstraha před bouřkami. Lidé by si měli dát pozor hlavně na východě Čech od 11:00 do 23:00 a na Moravě pak od 14:00 do úterních 02:00. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
10.07.2017 11:35 |

podobné články

Na české hory se žene chumelenice. Napadne až 40 cm, sledujte radar Blesku

 
Na horách na severu a severovýchodě Česka má v pátek a v sobotu vydatně sněžit. Ve vrcholových a severních návětrných partiích Krkonoš, Jeseníků, Králického Sněžníku a Beskyd může během těchto dvou dnů napadnout místy 20 až 30 centimetrů, ojediněle až 40 centimetrů sněhu, uvedli meteorologové na webu Infomet.cz. Vzhledem k tomu, že sněžení doprovodí čerstvý vítr, platí pro tyto horské oblasti od pátečního odpoledne do sobotní půlnoci výstraha před sněhovými jazyky a závějemi.
27.12.2019 14:45 |

podobné články

Českem se zas prožene vichr, sledujte radar Blesku. V Rohozné nadělal škody za osm milionů

 
V Česku bude v pátek foukat silný vítr místy s nárazy až 70 kilometrů v hodině. Výstraha meteorologů s nízkým stupněm nebezpečí platí pro celé území, pro západní polovinu země od 3:00, pro východní od 6:00. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) to ve čtvrtek uvedl na svém webu. Česko začátkem února pustošil orkán Sabine, jenom v obci Rohozná na Jihlavsku nadělal škody za osm milionů.
20.02.2020 15:50 |

podobné články

Česko zasáhly mráz a sníh, bylo až -13 °C. Pozor na ledovku a sledujte radar Blesku

 
Už to skoro vypadalo na jaro, ale místo toho se do Česka vrátila zima ve své plné podobě. Na většině území v noci na pondělí klesly teploty pod bod mrazu, na severu na horách bylo dokonce -13,8 stupně Celsia. Na mnoha místech rovněž napadl čerstvý sníh. Počasí komplikuje situaci na silnicích v Libereckém kraji, varování přidala i Horská služba Krkonoše. Výstraha před mrazy platí do čtvrtka.
30.03.2020 08:55 |

podobné články