Článek

Extrémní nebezpečí platí ve čtyřech krajích. Meteorologové zesílili výstrahu před bouřkami

 
Meteorologové ve čtvrtek zesílili výstrahu před bouřkami. V části republiky mohou být bouřky extrémně silné s přívalovými srážkami a velkými kroupami. Na většině republiky hrozí velmi silné a na severozápadě silné bouřky.
08.07.2021 11:50 |

podobné články

Podobné články

Do Česka vtrhly extrémní bouřky, zesílili varování meteorologové

 
Meteorologové v neděli odpoledne zesílili varování před silnými bouřkami, které vydali v sobotu. Varování před bouřemi s extrémním stupněm nebezpečí platí až do nedělního večera pro Středočeský, Plzeňský, Jihočeský kraj a Vysočinu. Pro celou republiku současně platí až do pondělního rána standardní varování před bouřkami s nebezpečnými doprovodnými jevy.
02.08.2009 16:00 |

podobné články

Meteorologové zesílili výstrahu před bouřkami

 
Česko v sobotu a v neděli opět čekají silné bouřky. Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu v sobotu zpřísnili výstrahu před nebezpečným jevem, bouřky budou silnější, než původně předpokládali.
17.07.2021 08:35 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami, zasáhnou tři kraje

 
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které od dnešních 17:00 hrozí v Jihočeském, Pardubickém kraji a na Vysočině. Výstraha, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí do pátečních 06:00. Meteorologové vydali také výstrahu před velmi vysokými teplotami. Platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj od 12:00 do dnešního večera.
08.08.2013 18:40 |

podobné články

Meteorologové rozšířili výstrahu: Varují před bouřkami, deštěm a dalšími záplavami

 
Po krásném a slunečném počasí přichází další studená fronta a celý víkend zkazí přívalové deště a silné bouřky. Znatelně se ochladí a podobné počasí se bude držet až do poloviny pracovního týdne. Meteorologové z ČHMÚ před bouřkami vydali výstrahu a platí to pro skoro celou republiku. Varují navíc před dalšími záplavami...
02.08.2020 08:20 |

podobné články

Meteorologové zesílili výstrahu před úmornými vedry

 
Meteorologové rozšířili výstrahu před velmi vysokými teplotami, které v sobotu a v neděli budou na západě republiky překračovat hranici 34 °C. Vedle toho zůstává v platnosti i varování před rizikem vzniku požárů.
18.06.2021 12:20 |

podobné články

Meteorologové odvolali výstrahu před větrem a bouřkami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu odvolal svou páteční výstrahu před silným větrem a bouřkami. Podmínky pro vznik bouřek podle ČHMÚ pominuly. Teploty budou za studenou frontou klesat, a proto ústav zrušil výstrahu v plném rozsahu.
27.08.2011 17:15 |

podobné články

Do Česka se ženou další silné bouřky a lijáky! V těchto krajích hrozí extrémní nebezpečí záplav

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal na neděli a pondělí výstrahu. V některých krajích na severu a východě republiky platí extrémní nebezpečí záplav. K tomu se přidají velmi silné bouřky, které potrápí zejména Moravu a Slezsko. 
18.07.2021 11:30 |

podobné články

Východ republiky zasáhnou extrémní srážky, zesílili varování meteorologové

 
Meteorologové ve čtvrtek upřesnili svou výstrahu před vydatnými srážkami, které večer a v noci na pátek zasáhnou severovýchod republiky. V oblasti Beskyd může napršet až 100 milimetrů srážek a na některých menších tocích může krátkodobě dojít i k dosažení 3. stupně povodňové aktivity. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Silné deště zasáhly Moravskoslezský kraj už odpoledne.
30.06.2011 14:55 |

podobné články

Hrozí vydatné deště a zvýšené hladiny. Meteorologové upravili výstrahu

 
Meteorologové v pátek upravili výstrahu před dešti a velkou vodou. Na severu a východě Čech a na Českomoravské vrchovině bude místy intenzivně pršet do nedělního rána, v oblasti Jeseníků a Beskyd pak do pondělního rána. Předchozí výstrahu s extrémním stupněm nebezpečí meteorologové zrušili.
19.06.2020 07:55 |

podobné články

Hrozí extrémní nebezpečí, varují meteorologové před ledovkou. Nedoporučují vycházet z domu

 
Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí výstrahy před ledovkou ve východní části země na extrémní. Týká se to části krajů Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého a Vysočiny. Varování tam platí od dnešních 18:00 do pondělního poledne. Lidé by neměli vycházet ani vyjíždět autem. Ledovka se může tvořit i v jiných částech ČR, stupeň nebezpečí je tam ale nižší. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
02.12.2018 12:50 |

podobné články

METEOROLOGOVÉ VYHLÁSILI EXTRÉMNÍ NEBEZPEČÍ! Bouře Grischa řádí v Česku!

 
Vichřice v nížinách, na horách orkán a k tomu sněžení. Meteorologové vydali výstrahu před bouří Grischa, která se dnes prožene celým Českem. Lidem hrozí extrémní nebezpečí, neměli bychom vycházet.
29.10.2017 05:10 |

podobné články

Extrémní bouřky a lijáky vyplavují Česko: 20 snímků živelné pohromy, které vhání slzy do očí

 
Meteorologové včera vydali výstrahu před povodněmi a bouřkami, která platí pro celé Česko. S povodněmi záchranné složky bojují zejména na severovýchodě Moravy. Do problémů s ničivou vodou se dostal i kraj Moravskoslezský, Olomoucký nebo Pardubický. Hasiči i armáda mají plné ruce práce s odklízením bahna nebo popadanými stromy. Meteorologové se obávají, že během neděle by se situace měla zhoršit. Platí nejvyšší stupeň povodňové aktivity.
14.06.2020 12:11 |

podobné články

Výstraha pro celé Česko: Zemi smetly drsné bouřky, meteorologové varují před nejhorším

 
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu varují před silnými bouřkami a hrozícími povodněmi. Výstraha platí zejména pro Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. V souvislosti s povodněmi platí vysoký stupeň nebezpečí. ČHMÚ následně výstrahu ještě zpřísnil.
14.06.2020 07:01 |

podobné články

Další varování meteorologů. Česko si od prudkých bouřek a deště neodpočine

 
Meteorologové s ohledem na vývoj počasí ve středu upřesnili varování před bouřkami. Zvýšili výstrahu pro Vysočinu a Zlínský kraj a prodloužili výskyt bouřek v krajích na severu a severovýchodě Moravy a ve Slezsku. Přidali i výstrahu na vydatný déšť pro Plzeňský a Jihočeský kraj. V Plzeňském kraji platí navíc povodňové ohrožení.
28.05.2014 12:36 |

podobné články

Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami a kroupami

 
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které se v neděli budou vytvářet lokálně na celém území České republiky. Mohou je ojediněle doprovázet kroupy, přívalové srážky a silné nárazy větru. Výstrahu, která platí od poledne do 22:00, vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
05.08.2012 10:55 |

podobné články

Meteorologové upřesnili výstrahu před silnými bouřkami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upřesnil a rozšířil výstrahu před silnými až velmi silnými bouřkami, které odpoledne a večer zasáhnou zejména východní polovinu republiky.
16.08.2021 11:25 |

podobné články

Stupeň nebezpečí je extrémní, varovali meteorologové před ledovkou

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek odpoledne zvýšil a upřesnil výstrahu před nebezpečím tvorby ledovky, která od rána trápí oblasti na západě Čech. Na západě republiky hrozí až do soboty nově velmi silná ledovka a nebezpečí je podle meteorologů extrémní.
30.11.2018 12:15 |

podobné články

Meteorologové varují před bouřkami a přívalovými dešti na jihovýchodě Čech

 
Meteorologové varují před bouřkami, které ojediněle doprovodí přívalový déšť, kroupy a nápory větru. Odpoledne a večer se objeví v jihovýchodní polovině České republiky. Výstraha na jev s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 17:00 do sobotního rána pro Jihočeský, Pardubický kraj, Vysočinu a všechny moravské kraje.
08.06.2012 11:25 |

podobné články

Nebezpečí silných bouřek a požárů trvá, varovali meteorologové

 
Pro území celé České republiky stále platí varování před silnými bouřkami s doprovodnými jevy. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí až do pondělního večera. Od nedělních 11:00 navíc hrozí také nebezpečí požárů, stupeň nebezpečí je však nízký.
16.08.2015 11:55 |

podobné články