Článek

Exstarostu Prahy 1 stíhá policie kvůli prodeji bytu

 
Někdejšího starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého podezřívá policie ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Měl se jich dopustit v době, kdy stál v čele radnice a umožnil prodej bytu městské části za nižší částku, než schválilo zastupitelstvo. Lomecký pochybení odmítá.
11.02.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Lomecký (103 článků)
Podobné články

Exstarostu obvinila policie, Zbytinám hrozí krach

 
Obci Zbytiny na Prachaticku hrozí krach. Exstarostu Antonína Poskočila (NK) obvinila policie a teď mu hrozí pět let žaláře. A současný starosta Jaroslav Furé (NK) se bojí, že obec bude muset vrátit 46 milionů korun.
19.04.2011 11:00 |

podobné články

Soud potrestal exstarostu ze Sokolovska kvůli úplatkům podmínkou

 
Krajský soud v Plzni potrestal dnes kvůli korupci exstarostu města Oloví na Sokolovsku Miroslava Filandra, uložil mu tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na pět let. Filandr byl souzen spolu s dalšími třemi muži, podle spisu chtěl úplatky po stavební firmě za vítězství v soutěži na revitalizaci sídliště v Oloví. Další dva obžalovaní dostali rovněž podmíněné tresty, jednoho soud osvobodil. Rozsudek zatím není pravomocný. Informuje o tom ČTK.
09.02.2015 13:57 |

podobné články

Divoká privatizace bytů, to je hlavní problém. Místostarosta pražského obvodu popisuje, co napáchal populismus devadesátých let

 
ROZHOVOR „Hlavní problém, který bohužel vytvořili politici po revoluci, byla divoká privatizace bytů, kdy Praze dnes zbylo jen sotva 5 % z celého bytového fondu. Praha tak nejenže ztratila možnost jakkoli určovat a ovlivňovat trh z pozice významného vlastníka bytů, ale nemá dost bytů ani pro veřejný zájem, tzn. pro klíčové profese, jako jsou učitelé, lékaři, policisté,“ vysvětluje vysokou cenu bytů v Praze Ondřej Prokop, místostarosta Prahy 11 a opoziční zastupitel hlavního města Prahy. Ani nyní nejde podle něj bytová politika v Praze úplně správným směrem. „Místo aby se město zaměřilo na řešení těch největších problémů, vybrali si radní k řešení ty okrajové, které se snadno realizují a dobře mediálně prodávají. Jde o opravy zanedbaných bytů nebo věčný boj s Airbnb. Ale jinak zastavili už připravenou výstavbu cca 1000 městských bytů na Černém Mostě, potopili projekt dostupného družstevního bydlení své vlastní radní Hanky Kordové Marvanové,“ všímá si.
12.08.2020 20:50 |

podobné články

Kvůli pádu střechy v České Třebové stíhá policie 2 lidi. Má jít o projektanty

 
Policie kvůli lednovému pádu střechy sportovní haly v České Třebové trestně stíhá dva lidi pro obecné ohrožení z nedbalosti. Podle České televize jde o projektanty. Konstrukce se zřítila 14. ledna při florbalovém zápase, všichni lidé stihli utéct. Koho konkrétně stíhá, zatím policie odmítá uvést, řekla ČTK mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.
10.07.2017 15:15 |

podobné články

Policie opět navrhla obžalovat exstarostu Náchoda kvůli pivovaru

 
Policie opět navrhla obžalovat bývalého náchodského starostu Oldřicha Čtvrtečku (ODS) kvůli údajným machinacím při prodeji městského pivovaru firmě LIF v roce 2009. V případě odsouzení Čtvrtečkovi hrozí až deset let vězení. ČTK o tom dnes informoval mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. Čtvrtečka jakoukoliv vinu od začátku vyšetřování odmítá.
11.05.2012 15:10 |

podobné články

Za čachry při prodeji pivovaru nesmí exstarosta Náchoda 6 let do politiky

 
Okresní soud v Náchodě dnes potrestal šestiletým zákazem výkonu veřejné funkce exstarostu Náchoda Oldřicha Čtvrtečku (ODS) za machinace při prodeji náchodského pivovaru.
21.06.2013 10:35 |

podobné články

Policie navrhla obžalovat exstarostu Varnsdorfu kvůli pronájmu radarů

 
K soudu míří návrh na obžalobu bývalého starosty Varnsdorfu Horáčka i někdejšího místostarosty města Hambálka. Spolu s nimi policie stíhá další dvě osoby a jednu firmu.
12.12.2020 09:50 |

podobné články

Podnikatel prodal solární park polostátnímu ČEZu, stát obral o 70 milionů. Stíhá ho policie

 
Policie stíhá podnikatele Martina Shenara kvůli prodeji solárního parku Ralsko na Českolipsku. Solárník je podezřelý z daňového úniku za více jak 70 milionů korun. O vzneseném obvinění informoval v úterý Radiožurnál.
25.04.2017 11:00 |

podobné články

Policie obvinila exstarostu Prahy 5 Jančíka ze zneužití pravomoci

 
Protikorupční policie obvinila bývalého starostu Prahy 5 Milana Jančíka (ODS) ze zneužití pravomocí úřední osoby. Podle policie postoupil obviněný muž firmě pohledávky přesahující 63 miliónů korun bez nutného souhlasu zastupitelstva.
04.01.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (159 článků)

Soud definitivně zprostil viny exstarostu Prahy 2 Palusku

 
Pražský vrchní soud dnes pravomocně osvobodil bývalého starostu Prahy 2 Jiřího Palusku, který čelil obvinění ze zneužití pravomoci a porušování povinnosti při správě cizího majetku. Obžaloba mimo jiné tvrdila, že Paluska zařídil přidělení dvou nájemních bytů svým známým, a způsobil tak městské části celkem třímilionovou škodu. Hrozilo mu až desetileté vězení. Podle odvolacího senátu se popsané skutky sice staly, nejsou však trestným činem.
14.05.2015 12:25 |

podobné články

TOP 09 chce hlavu ministra Chalupy kvůli stamiliónové investici

 
Pražská TOP 09 vyzvala kvůli kauze Key Investmensts k rezignaci ministra životního prostředí a bývalého starostu Prahy 6 Tomáše Chalupu (ODS), náměstka pražského primátora Antonína Weeinerta (ČSSD), starostu Prahy 13 Davida Vodrážku (ODS) a exstarostu Prahy 10 Vladislava Lipovského.
16.05.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků) , David Vodrážka (126 článků)

Policie potřetí obvinila exstarostu Prahy 5 Jančíka

 
AKTUALIZOVÁNO. Protikorupční policie potřetí obvinila bývalého starostu Prahy 5 Milana Jančíka (ODS) kvůli údajně neoprávněnému postoupení pohledávek za nájemné Agentuře Praha 5.
25.03.2012 03:42 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (159 článků)

Policie obvinila pražského exstarostu Jančíka, hrozí mu až deset let

 
Protikorupční policie obvinila bývalého starostu Prahy 5 Milana Jančíka ze zneužití pravomoci úřední osoby kvůli postoupení pohledávek za nájemné Agentuře Praha 5. Vyplývá to z informací policie a nevládní organizace Transparency International (TIC).
04.01.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (159 článků)

Protikorupční policie obvinila exstarostu Prahy 5 Jančíka. Už podruhé!

 
Trestní stíhání bývalého starosty Prahy 5 Milana Jančíka pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele znovu zahájila v těchto dnech protikorupční policie. Šlo o zvýhodňování jedné z firem se škodou několika milionů korun.
23.03.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (159 článků)

Elektronické dražby jsou novým trendem v prodeji bytů

 
Trend rostoucího zájmu o prodeje bytů prostřednictvím elektronických dražeb potvrdil prodej sedmi bytů z majetku MČ Praha 14 na portále www.ElektronickeDrazby.cz. Dražeb se zúčastnilo celkem 133 účastníků a městská část prodejem získala 13,6 mil. Kč, to je o 3,5 milionu korun více, než byla vyvolávací cena bytů.
30.10.2014 18:35 |

podobné články

Elektronické dražby jsou novým trendem v prodeji bytů

 
Trend rostoucího zájmu o prodeje bytů prostřednictvím elektronických dražeb potvrdil prodej sedmi bytů z majetku MČ Praha 14 na portále www.ElektronickeDrazby.cz. Dražeb se zúčastnilo celkem 133 účastníků a městská část prodejem získala 13,6 mil. Kč, to je o 3,5 milionu korun více, než byla vyvolávací cena bytů.
30.10.2014 19:46 |

podobné články

dTest: Jak se mění podmínky nájmu při změně vlastníka bytu

 
V průběhu nájmu může dojít k prodeji či darování pronajatého bytu. Tato okolnost sama o sobě neznamená, že nájem bytu skončí a nájemce bude muset pronajatý byt opustit. Změnit se ale mohou některé podmínky nájmu. Pro nového pronajímatele například nejsou závazná ustanovení smlouvy, která si nájemce s původním vlastníkem bytu sjednali nad rámec zákona.
18.05.2017 10:55 |

podobné články

Práva vlastníků bytů vůči neplatičům příspěvků budou silnější

 
Práva vlastníků bytů vůči neplatičům příspěvků na správu domů budou silnější. Senát dnes schválil vlastní předlohu, díky níž společenství vlastníků bytů v domech získají přednostní právo na aspoň částečné uhrazení pohledávek po dlužnících při nuceném prodeji jejich bytů. Předloha nyní zamíří k podpisu prezidentovi.
16.08.2017 21:05 |

podobné články

Exstarostovi Náchoda zakázal soud na šest let výkon veřejné funkce

 
Za machinace při prodeji náchodského pivovaru potrestal tamní okresní soud v pátek exstarostu Náchoda Oldřicha Čtvrtečku (ODS) šestiletým zákazem výkonu veřejné funkce. Čtvrtečka vinu odmítá.
21.06.2013 10:30 |

podobné články