Článek

Exprezident si odsedí rok ve vězení. Sarkozyho uznal soud vinným z korupce

 
Pařížský soud dnes uznal francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z korupce a obchodování s vlivem a uložil mu tříletý trest, z toho jeden rok nepodmíněně. Šestašedesátiletý Sarkozy je podle agentury Reuters druhým francouzským prezidentem usvědčeným z korupce v novodobé historii země.
01.03.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (311 článků)
Podobné články

Francouzský exprezident Sarkozy byl odsouzen za korupci

 
Pařížský soud dnes uznal francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z korupce a obchodování s vlivem a uložil mu tříletý trest, z toho jeden rok nepodmíněně.
02.03.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (311 článků)

Soud uznal exposlance Wolfa vinným z podvodu. Do vězení má jít na pět let

 
AKTUALIZACE Krajský soud v Ostravě uznal vinným bývalého poslance za ČSSD Petra Wolfa, který se měl dopustit mnohamiliónového podvodu se státními dotacemi. Do vězení má jít na pět let, jeho manželka Hana, která byla obžalována spolu s ním, dostala podmínku.
27.01.2012 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Wolf (101 článků)

Soud uznal Půtu z Berdychova gangu vinným z únosů, ale NEPOTRESTAL HO!

 
Městský soud v Praze ve středu uznal vinným z únosů a vydírání podnikatelů Tomáše Půtu, někdejšího člena tzv. Berdychova gangu, který si již odpykává 10letý trest vězení. Soud však upustil od souhrnného trestu pod podmínkou, že spolu s ostatními členy gangu uhradí způsobenou škodu.
27.07.2011 12:15 |

podobné články

Francouzská policie podnikla razii v Sarkozyho domě

 
Francouzská policie dnes podnikla razii v domě a v kanceláři bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho. Prohlídka souvisí s vyšetřováním údajného nelegálního financování Sarkozyho prezidentské kampaně před pěti lety. Francouzský exprezident v minulosti veškerá obvinění z porušení zákonů při volební kampani odmítal.
03.07.2012 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (311 článků)

Nicolas Sarkozy jde do basy: Bývalý francouzský prezident byl odsouzen za korupci

 
Pařížský soud v pondělí uznal francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z korupce a obchodování s vlivem a uložil mu tříletý trest, z toho jeden rok nepodmíněně. Soud uvedl, že Sarkozy bude mít možnost požádat o odpykání trestu doma s elektronickým náramkem.
01.03.2021 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (311 článků)

Krutá vražda ženy a znásilnění matky! Perverzní expolicista Martin K. (35) si odsedí 13 let za opilství

 
Naprosto ohavných činů se podle rozhodnutí soudu dopustil expolicista Martin K. (35). V květnu 2019 krutým způsobem zavraždil ženu v pražských Modřanech, dopustil se také znásilnění vlastní matky a dalších žen i pokusu o těžké ublížení na zdraví, které chtěl způsobit prostitutce. Soud ho nakonec uznal vinným ze sedmi z osmi trestným činů, z nichž byl obžalován. Odsoudil ho za opilství, činy totiž muž páchal pod vlivem omamných látek. Odsedí si 13 let a čtyři měsíce, státní zástupkyně pro něj žádala 30leté vězení. Rozsudek je zatím nepravomocný.
29.04.2021 11:00 |

podobné články

Americký soud uznal vinným sériového vraha: Za 20 let zabil 10 dívek

 
Vrchní soud v kalifornském Los Angeles uznal vinným bývalého popeláře Lonnieho Franklina, který během dvou desetiletí zavraždil v centru města deset mladých černošek. Kauza byla dlouhá léta nevyřešena a vyvolávala spekulace, že policie se jí vzhledem k černé pleti obětí dostatečně nevěnuje. Franklinovi hrozí trest smrti.
06.05.2016 07:00 |

podobné články

Nejstarší vězeň: Britský soud uznal vinným 101letého pedofila ze zneužívání

 
Z pohlavního zneužívaní dětí v minulosti uznal v pátek soud v anglickém Birminghamu vinným 101letého muže, který se tak zřejmě stane nejstarším vězněm v britských dějinách. Výši trestu vynese soudce v pondělí, informovala britská média.
16.12.2016 19:25 |

podobné články

Exprezidenta Sarkozyho po dvou dnech výslechů pustili. Přispěl mu Kaddáfí na kampaň?

 
Francouzská policie dnes propustila po dvoudenním výslechu bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho, který je podezřelý z nezákonného financování své předvolební kampaně v roce 2007. Na Sarkozyho byl nicméně uvalen soudní dohled, který může vést k domácímu vězení či vazbě.
21.03.2018 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (311 článků)

Boj s korupcí může vést až k diktatuře, zaznělo na akci Klausova institutu. Exprezident se přidal

 
Institut Václava Klause uspořádal v prostorách pražského Autoklubu diskuzi na téma korupce. Vystoupil zde i exprezident Václav Klaus, který zdůraznil, že korupce není morální, ale systémový problém. Ekonom Jan Průša tvrdí, že kořeny korupce je třeba hledat ve státním přerozdělování a Klausův někdejší tajemník Ladislav Jakl má za to, že téma korupce je příliš snadno zneužitelné pro manipulaci s občany. Zprávu přinesl server iDnes.cz
04.02.2014 21:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10502 článků)

Bývalý policejní ŘEDITEL si odsedí ČTYŘI roky za KORUPCI!

 
Ke čtyřletému trestu vězení odsoudil v úterý Okresní soud v Liberci bývalého krajského policejního ředitele Miroslava Dvořáka. Uznal ho vinným z korupce a dalších trestných činů.
04.10.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Dvořák (94 článků) , Miroslav Dvořák (93 článků) , Miroslav Dvořák (93 článků)

V kauze korupce v ÚOOZ padl trest. Bývalý detektiv Hanák byl odsouzen na 8 let

 
Marian Hanák, bývalý detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), byl dnes odsouzen k osmi letům ve vězení. Krajský soud ve Zlíně jej uznal vinným z korupce. Podle obžaloby se měl dopustit přijetí úplatku výměnou za poskytnutí informací o průběhu vyšetřování podnikatelům, kteří se ke korupci přiznali. S touto činností měla Hanákovi pomáhat bývalá policistka oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně Hana Čoudková, které soud vyměřil podmíněný trest deset měsíců s odkladem na tři roky. Oba policisté vinu popírají, výsledek ještě není pravomocný.
31.03.2014 13:35 |

podobné články

Kněz se modlil za infarkt pro Sarkozyho

 
Kněz Arthur Hervet se modlí za boží trest pro francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. Hervetovi i dalším duchovním se nelíbí Sarkozyho rozhodnutí vyhostit ze země stovky Romů, informovala v neděli agentura Reuters.
23.08.2010 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (311 článků)

Razie v sídle Sarkozyho strany. Policie hledala důkazy o nelegálním financování

 
Francouzská policie prohledala sídlo strany prezidenta Nicolase Sarkozyho Unie pro lidové hnutí (UMP) kvůli skandálu s nelegálním financováním Sarkozyho kampaně. Informoval o tom ve čtvrtek server France24.
09.09.2010 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (311 článků)

Hollande na adresu Sarkozyho: Prezident neúspěchu, hnusák! Kampaň ve Francii houstne

 
Levicový Sarkozyho oponent Hollande rozvířil v posledních dnech nemálo prezidentskou kampaň ve Francii. Sešel se totiž s novináři a off record řekl: "Sarkozyho strategií v předvolebním boji bude asi toto: 'Jsem prezidentem neúspěchu, jsem hnusák, ale v této těžké době jsem jediný, kdo je schopný: zvolte mě'."
05.01.2012 17:00 |

podobné články

Po pěti měsících a před volbami se podařilo vyfotit dceru Sarkozyho

 
První dáma Francie Carla Bruniová-Sarkozyová prohlašovala, že se na veřejnosti nikdy neobjeví snímky její dcery. Přesto ale fotografové malou Giulii s matkou vyfotili při odchodu od lékaře. Spekuluje se, že jde o součást předvolební kampaně francouzského prezidenta. Další články k tématu: První dáma Francie mění image: v prezidentské kampani chce být obyčejná Sarkozyho kampaň je v úzkých, na pomoc mu přispěchá Merkelová Sarkozyho dcera se jmenuje Giulia, potvrdila to první dáma Francie Fotku dítěte nikdy neukážu, říká první dáma Francie Carla Sarkozyová Bruniová-Sarkozyová má být odlita z bronzu, její socha ale budí nevoli Carla Bruniová prý otěhotněla nečekaně, manželovi se to ale hodí
13.03.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Carla Bruni (177 článků)

Dětská seriálová hvězda se zasnoubila: Vezme si bratra exprezidenta Sarkozyho!

 
Hollywoodská herečka Mary Kate Olsen už slyší svatební zvony. Sedmadvacetiletá hvězda seriálu Plný dům, filmů Warholka či Bláznovství přijala nabídku k sňatku od čtyřiačtyřicetiletého Oliviera Sarkozyho, nevlastního bratra bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho.
06.03.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (311 článků) , Kate Mara (90 článků) , Mary Mara (476 článků)

Vyděrač ujížděl před policií a srazil chodce! Soud Ukrajinci zvýšil trest, odsedí si pět let

 
Ukrajinec Ruslan Butko, který při ujíždění před policisty na pražské Letné najel na chodníku do dvou chodců, půjde na pět let do vězení. Pravomocně o tom ve čtvrtek rozhodl Vrchní soud v Praze. Zvýšil tak trest soudu nižší instance, který Butka za mříže poslal na 18 měsíců. Odvolací soud překvalifikoval cizincův čin na těžké ublížení na zdraví, uznal ho vinným i z vydírání a dvojnásobného vyhrožování. Součástí trestu je i tříleté vyhoštění z Česka. Butko byl podle Deníku N zapleten do kauzy neoprávněného pronajímání bytů v Bubenči, které má ve správě ruský stát.
05.12.2019 12:20 |

podobné články

Vrchní soud v Los Angeles uznal doktora Conrada Murraye vinným z neúmyslného zabití Michaela Jacksona

 
Osobního lékaře popového krále Michaela Jacksona  (✝50) Conrada Murraye (58) losangeleský vrchní soud v pondělí shledal vinným. Porota se usnesla, že 25. června 2009 zpěváka neúmyslně usmrtil. O jeho trestu se rozhodne 29. listopadu. Hrozí mu až čtyři roky vězení.
08.11.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1739 článků) , Michael Murray (103 článků)