Článek

Experti z Pardubic zabezpečí bezpečnost leteckého provozu v Litvě

 
Pardubická společnost ERA se stává klíčovým hráčem v bezpečnosti leteckého provozu v Pobaltí. Nová zakázka v Litvě umožní instalaci systému, který bude monitorovat rozsáhlou oblast vzdušného prostoru nad Litvou a částečně i nad Baltským mořem.
22.04.2024 09:15 |

podobné články

Podobné články

Technologie z Pardubic bude hlídat vzdušný prostor také nad Německem

 
To, že Češi patří mezi světovou elitu v technologiích souvisejících s bezpečností leteckého provozu, se příliš neví. Úspěchy pardubické společnosti ERA, která navazuje na nejlepší z dědictví tamní legendární továrny Tesla a za tři dekády instalovala přes 160 systému pro sledování leteckého provozu ve více než 67 zemích světa, to však dokazují opakovaně. Navíc v těchto dnech přišla z Pardubic další zajímavá zpráva. ERA úspěšně nainstalovala a otestovala první část sítě stanic svého nejnovějšího přehledového systému pro sledování letového provozu v Německu.
07.02.2024 15:45 |

podobné články

Technologie z Pardubic pronikla až na ropnou plošinu

 
Jen málokterá česká technologie se může pochlubit tím, že pomáhá chránit bezpečí lidí takřka ve všech koutech světa a že to, co vymysleli a vyrobili experti z Pardubic, má dodnes své nezastupitelné poslání také na řadě míst, která se vyznačují třeba klimatickými extrémy. Řeč je o společnosti ERA, která se více než třicet let věnuje vývoji a výrobě technologií, které slouží k řízení letového provozu a detekci sledování cílů. A u příležitostí svého výročí dokonce nechala nahlédnout pod pokličku toho, pod čím jsou experti z Pardubic po celém světě podepsáni.
12.03.2024 10:55 |

podobné články

Česká republika představila schopnosti a sílu svého leteckého průmyslu

 
Zvýšit export českého leteckého průmyslu a najít pro něj nové trhy – to byl cíl Dne českého leteckého průmyslu pro diplomatický sbor a vojenské přidělence akreditované v ČR, který uspořádalo 1. září 2016 Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo obrany ve spolupráci s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu, Asociací Leteckých výrobců a Svazem českého leteckého průmyslu. Akci otevřel ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
01.09.2016 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (676 článků)

Úspěch v Litvě: Společnosti Oro Navigacija a CS SOFT podepsaly smlouvu na upgrade ATM systému ALS

 
V polovině srpna společnosti CS SOFT a Oro Navigacija podepsaly smlouvu na upgrade systému pro řízení letového provozu ALS 2.1, který je v současné době provozován střediskem řízení letového provozu Kaunas státního podniku Oro Navigacija, v Litvě.
14.10.2021 13:30 |

podobné články

Záhadný kráter na školní zahradě: Praha 14 místo zabezpečí a zasype

 
Půda se na zahradě v areálu školy na pražském Černém Mostě propadla v pondělí ráno. Původně se spekulovalo o tom, že se jedná o strop protiatomového krytu, to se ale nepotvrdilo. K čemu stavba sloužila, je zatím stále záhadou. Praha 14 místo zabezpečí a zasype.
04.04.2018 14:15 |

podobné články

HZS: Záchranný útvar zabezpečí přepravu dvou mostových souprav pro Ukrajinu

 
Jednotka Ministerstva vnitra-generálního ředitelství HZS ČR (MV-GŘ HZS ČR) zabezpečí nakládku a následnou přepravu humanitární pomoci pro Ukrajinu, která zamíří ve dnech 22. a 23. 11. do meziskladu v Polské republice.
21.11.2022 19:45 |

podobné články

Rada města Pardubic dala rezidenčnímu projektu BlackBird Real Estate zelenou

 
Soukromý developer BlackBird Real Estate připravuje na pozemcích v širším centru Pardubic významný developerský projekt. V příštím desetiletí má na ploše mezi třídou S. K. Neumanna a Chrudimkou, poblíž přírodního parku Červeňák v širším centru Pardubic, vzniknout více než tisíc nových bytů. Na řádném jednání Rady města Pardubic dostal projekt, zatím v podobě územní studie, od pardubických radních zelenou. Developer nyní může zahájit proces povolování stavby a začít s přípravou výstavby první etapy.
13.05.2020 13:25 |

podobné články

Vítr přivane další sopečný prach z Islandu, obnovení leteckého provozu nejisté

 
Obnovení leteckého provozu v České republice a dalších evropských zemích je stále nejisté. Podle nedělního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by mohl severozápadní vítr příští týden nad ČR přivát další sopečný prach od Islandu, vývoj bude hodně záležet na aktivitě sopky. Prach nemá podobu klasického mraku, který by byl na obloze vidět okem.
18.04.2010 17:15 |

podobné články

Letiště Praha posiluje protihluková opatření v okolních obcích

 
Letiště Praha jako jedno z mála letišť na světě opět chystá pro rok 2022 spuštění dalšího kola Programu ventilace pro obce, nejvíc zasažené hlukem z leteckého provozu. Posiluje tak již realizovaná protihluková opatření v podobě výměny oken. Program se zaměří na vybrané obce v Ochranném hlukovém pásmu, které jsou nejvíce zatížené hlukem z leteckého provozu.
12.11.2021 19:45 |

podobné články

Sněmovna schválila novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích, která zvýší bezpečnost účastníků silničního provozu

 
Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, která se zaměřuje zejména na větší bezpečnost všech účastníků silničního provozu.
09.12.2015 20:16 |

podobné články

Vzdušný prostor nad Ománem bude hlídat technologie z Pardubic

 
Česká republika zaznamenala další mezinárodní úspěch na poli dodávky pokročilých leteckých technologií. Pardubická společnost ERA totiž v těchto dnech oznámila, že právě její přehledový systém bude zabezpečovat bezpečnost leteckého provozu v rámci celého vzdušeného prostoru Ománu. Společnost ERA není na tomto trhu žádným nováčkem. Dva její systémy hlídají pozemní provoz na místních mezinárodních letištích v Maskátu a Salála již od roku 2020.
20.03.2023 16:20 |

podobné články

Primátor Charvát: Cyklostezka do Dražkovic zvýší bezpečnost provozu

 
Dnešním dnem odstartovala výstavba cyklostezky z Pardubic do Dražkovic. Město na její realizaci navíc získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), která pokryje 85 procent nákladů. Z městského rozpočtu tak na výstavbu 1. etapy cyklostezky z Pardubic do Chrudimi půjde zhruba 2,5 milionu korun. Trasa v délce 0,6 kilometru by měla být hotova zhruba do listopadu letošního roku.
12.07.2017 22:20 |

podobné články

FASCINUJÍCÍ VIDEO: Podívejte se, jak vypadá letový provoz nad Evropou z vesmíru

 
Zajímavou vizualizaci letového provozu nad Evropou vytvořili lidé z leteckého dohledu NATS. Na videu je vidět jeden den leteckého ruchu, data byla nasbírána v 21. července 2013. To musíte vidět!
12.03.2014 19:15 |

podobné články

Haas (ODS): Tři smutné obrázky o fungování Pardubic

 
Květnové zasedání Zastupitelstva města Pardubic přineslo tři špatné či smutné (nejpřiléhavější adjektivum nechť si vybere každý čtenář sám) zprávy o fungování Pardubic. Každou z trochu jiného „soudku“ – jednu občanskou, jednu ekonomickou a jednu personální.
02.06.2015 14:11 |

podobné články

Legenda Pardubic přezdívaná Krychlič (†73): Nejbizarnější historky o muži s výstředním účesem

 
Minulý rok v březnu zemřel Václav Kulhánek z Pardubic, který si pro svůj nezvyklý účes vysloužil přezdívku Krychlič (†73). Tento muž se stal legendou Pardubic a zaujal nejenom účesem, ale také výstředním oblečením a výrazným líčením. Před jeho smrtí se s Václavem sblížila režisérka Silvie Dymáková. Ta o něm natočila časosběrný dokument. Sama popsala, že ji dříve děsil, nakonec však navždy zůstane v jejím srdci. O extravagantním muži se v Pardubicích tradovaly nejrůznější nepravdivé historky a některé z nich byly opravdu bizarní.
01.04.2022 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (27 článků) , Sam Sam (745 článků)

Ředitelství vodních cest: Zahájeno bylo zjišťovací řízení SEA Splavnění Labe do Pardubic

 
Krajský úřad Pardubického kraje zahájil zjišťovací řízení k oznámení koncepce (tzv. SEA) komplexního projektu ,,Splavnění Labe do Pardubic“, jejímž předkladatelem je Ředitelství vodních cest ČR. Strategické posouzení vlivů na životní prostředí prodloužení splavnosti jako celku od Chvaletic do Pardubic, tvořené souborem staveb včetně Stupně Přelouč II a Veřejného přístavu Pardubice, je klíčovým krokem pro následné úspěšné získání povolení jednotlivých staveb. Výsledkem by měl být transparentní výběr a stabilizace konkrétní varianty, která bude následně procesem EIA podrobně posouzena z hlediska všech vlivů na životní prostředí.
15.11.2023 10:05 |

podobné články

Obviněný bývalý primátor Pardubic Martin Charvát se vzdal všech funkcí

 
Bývalý primátor Pardubic Martin Charvát (dříve ANO), který je ve vazbě pro podezření z manipulace s veřejnými zakázkami města, se vzdal všech funkcí ve městě a v městských organizacích. Chce pomoci svému městu a zejména jeho vedení, uvedl po jednání zastupitelského klubu hnutí ANO jeho předseda Jiří Rejda. Státní zástupkyně v případu obvinila 19 lidí a dvě firmy z ovlivňování zakázek Pardubic a městských firem, tři lidé včetně Charváta jsou ve vazbě, 16 je vyšetřováno na svobodě. Předsednictvo ANO Charváta a dalšího obviněného Michala Drenka v souvislosti s kauzou ve středu vyloučilo z hnutí.
24.11.2023 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (376 článků) , Martin Michael (41 článků)

Víme, jak bude vypadat Výbor pro bezpečnost a Výbor pro obranu

 
EXKLUZIVNĚ Jak informovaly ParlamentníListy.cz Výbor pro obranu a bezpečnost se rozdělí na Výbor pro obranu příslušný rezortu obrany a Výbor pro bezpečnost kontrolující ministerstvo vnitra. Výboru pro bezpečnost bude šéfovat dle koaliční dohody předseda Věcí veřejných Radek John a podle informací ParlamentníchListů.cz by měl Výboru pro bezpečnost šéfovat Jan Vidím z ODS.
13.12.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , Jan Vidím (76 článků)

DPP: Omezení v provozu metra o prodlouženém velikonočním víkendu

 
O prodlouženém velikonočním víkendu, tedy od zahájení provozu v pátek 30. března 2018 do ukončení provozu v pondělí 2. dubna 2018, dochází v provozu metra k následujícím omezením: Obousměrné přerušení provozu na lince C mezi stanicemi Pražského povstání – Kačerov a zavření stanice Dejvická na lince A.
24.03.2018 12:50 |

podobné články