Článek

Expert z WHO: Je vysoce nepravděpodobné, že by koronavirus pocházel z laboratoře

 
Expertům z Číny a Světové zdravotnické organizace (WHO) se zatím nepodařilo odhalit původ nového typu koronaviru, jenž způsobil pandemii nemoci covid-19.
09.02.2021 16:50 |

podobné články

Podobné články

Unikl z čínské laboratoře, ale nebyl vyroben, tvrdí Prymula o koronaviru

 
Koronavirus unikl z laboratoře v Číně, je to téměř jisté, řekl dnes poslancům ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Zdůraznil ale, že virus určitě nebyl vyroben uměle. Z laboratoře se podle ministra zřejmě dostal na pokusném zvířeti. Zdroj informace neuvedl.
22.10.2020 19:00 |

podobné články

Koronavirus unikl z čínské laboratoře? Zpráva vyvolala bouři, čílila se i diplomatka z Číny

 
Řada světových kapacit považuje původ koronaviru způsobující nemoc covid-19 za „nejistý“. Podle všech oficiálních údajů se virus rozšířil z tržnice s mořskými plody v čínském městě Wu-chan, už od počátku pandemie ale kolují další teorie, a to že smrtící koronavirus unikl z wuchanské laboratoře, podle zdroje z vlády této hypotéze věří i několik britských politiků, uvedl deník Daily Mail. Nicméně analýzy vědců z Číny, Austrálie nebo Spojených států zatím nepotvrzují, že by nový koronavirus vznikl v nějaké laboratoři.
12.04.2020 05:15 |

podobné články

Koronavirus unikl z laboratoře, je přesvědčen expert. Řekl, proč teorie o tržnici nesedí

 
Stále více vědců se domnívá, že koronavirus, který způsobil světovou pandemii, unikl z Wuchanského institutu virologie. Přestože podle oficiálních údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) a čínských vědců smrtící virus, který má na svědomí více než 288 tisíc obětí, pochází z wuchanské tržnice s mořskými plody. „To nesedí, je to očividně jen zástěrka,“ domnívá se renomovaný australský expert na Čínu Clive Hamilton, uvedla stanice Sky News.
11.05.2020 13:25 |

podobné články

Na Slovensku mají strach, dva lidé se otrávili metanolem. Pocházel smrtící alkohol z Česka?

 
Na Slovensku mají strach, zemřeli tam totiž dva lidé na otravu metanolem. A není vyloučeno, že vypili smrtící alkohol, který pocházel z Česka! Metanolová aféra v Česku si vyžádala pět desítek obětí.
22.05.2014 10:45 |

podobné články

Zřícený balón pocházel z Česka. Při tragédii zahynulo v Texasu 16 lidí

 
Horkovzdušný balon, při jehož sobotním pádu zahynulo v Texasu 16 lidí, pocházel od českého výrobce. Informují o tom americká média, která se odvolávají na vyšetřovatele. Ti se zatím snaží objasnit příčinu neštěstí. Vyšetřování jedné z nejtragičtějších nehod svého druhu potvrdilo, že jedna z částí letícího stroje zasáhla dráty elektrického vedení. Český výrobce potvrdil, že balón vyráběl a s vyšetřovateli prý spolupracuje.
01.08.2016 08:35 |

podobné články

Na D1 srazilo auto vlka: Za smrtí šel stovky kilometrů, pocházel z Karpat

 
Vlk, kterého tento měsíc zabilo auto na dálnici D1 na Vysočině, pocházel až z Karpat. Prokázaly to genetické analýzy jeho tkáně. Zvíře tak zřejmě urazilo z místa svého narození několik set kilometrů. Mohlo jít o mladého samce, který hledal nové teritorium, protože zjara jsou dlouhé přesuny vlků nejčastější. Vyplývá to z dnešní společné tiskové zprávy Hnutí Duha, Univerzity Karlovy a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR).
24.03.2017 10:55 |

podobné články

Smrtící plyn v Idlibu pocházel z vybuchlých skladů rebelů, tvrdí Rusko

 
Plyn, který v úterý zasáhl povstalci ovládané město v syrské provincii Idlib, pocházel údajně z detonace chemického skladu rebelů, který bombardovala syrská vládní letadla. Tvrdí to ruské ministerstvo obrany. Spojené státy, Británie a Francie předložily v úterý návrh rezoluce OSN, která odsuzuje údajné nasazení chemických zbraní v Sýrii.
05.04.2017 07:20 |

podobné články

Radioaktivní mrak nad Evropou byl z Ruska, přiznala země. Šlo o nehodu v jaderném závodě?

 
Radioaktivní mrak, který se v září prohnal Evropou, pocházel skutečně z Ruska. V pondělí to potvrdila ruská hydrometeorologická služba. Hodnoty radioaktivního ruthenia-106 byly podle ní v některých částech země až tisíckrát vyšší, než je povolená norma. Nad původem radioaktivního mraku diskutovali v září vědci z celé Evropy, Rusko ale popíralo, že by pocházel z jejich území. Informuje o tom agentura AFP.
21.11.2017 11:45 |

podobné články

Turistické ráje, kterých se nedotkla pandemie: Krásné pláže, přísné kontroly i obavy místních

 
Koronavirus je všude! Případy nákazy dokonce hlásí i Antarktida, jen Severní Korea tvrdí, že u nich infekci nemají, což je podle vědců nepravděpodobné. Přece jen ale ještě existují místa, kterých se koronavirus způsobující nemoc covid-19 nedotkl. Například obyvatelé pěti italských ostrůvků se mohou pochlubit tím, že u nich virus nemají. A to přestože Itálie hlavně v počátku pandemie patřila mezi nejzasázenější země Evropy, koronavirus se některým jejím, velmi izolovaným, oblastem vyhnul, uvedla stanice CNN.
07.03.2021 08:20 |

podobné články

Strach českých dovolenkářů: Koronavirus? Zaostáváme hlavně v očkování, varuje lékař

 
Ročně se vydá na cesty 1,3 miliardy Čechů. Velká řada z nich vycestuje i do tropického Thajska, kde je hlášeno 28 nakažených koronavirem. Stornovat zájezd ale podle Milana Trojánka z Kliniky infekčních, parazitujících a tropických onemocnění nemusíte. Expert řekl Blesk Zprávám, že by nejezdil leda do Číny, ostatní destinace by ale nezavrhoval. Problémem podle něj je ale fakt, že se Češi do tropických destinací dostatečně nepřipravují a vynechávají očkování. To by se mělo zásadně změnit, především pak nyní, kdy se svět obává rozšíření vysoce infekčního koronaviru. Co se týče onemocnění, expert by se obával spíše malárie a průjmu.
06.02.2020 19:25 |

podobné články

Policie ČR: Zvládneme i vysoce nebezpečnou nákazu

 
Ve čtvrtek se v areálu výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje uskutečnilo taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému na téma „Výskyt vysoce nakažlivé nemoci 2018“. Cílem cvičení bylo procvičení jednotného postupu, který by byl použit v případě podezření na výskyt vysoce nakažlivé nemoci.
20.10.2018 07:46 |

podobné články

SVS: V ČR bylo po třech letech potvrzeno ohnisko vysoce patogenní ptačí chřipky

 
V České republice byl po třech letech potvrzen výskyt vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). Ohnisko nákazy se nachází v malochovu drůbeže v obci Štěpánov nad Svratkou v Kraji Vysočina. Nákazu do chovu zřejmě zavlekli volně žijící vodní ptáci. Jedná se o vysoce patogenní subtyt H5N8 smrtelný pro ptáky, nicméně přenos na člověka nebyl dosud zaznamenán.
19.01.2020 07:45 |

podobné články

SVS: V ČR bylo po třech letech potvrzeno ohnisko vysoce patogenní ptačí chřipky

 
V České republice byl po třech letech potvrzen výskyt vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). Ohnisko nákazy se nachází v malochovu drůbeže v obci Štěpánov nad Svratkou v Kraji Vysočina. Nákazu do chovu zřejmě zavlekli volně žijící vodní ptáci. Jedná se o vysoce patogenní subtyt H5N8 smrtelný pro ptáky, nicméně přenos na člověka nebyl dosud zaznamenán.
19.01.2020 12:50 |

podobné články

Jeden krok a laboratoře mohou otestovat za pár dní všechny, tvrdí lékařka

 
Akademici přišli s řešením, jak otestovat na koronavirus všechny české občany s potížemi a v karanténě jen za pár dní - stačí, aby testy mohly provádět i další laboratoře. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, současný šéf ústředního krizového štábu, je podle informací Práva z nápadu nadšen. Krok by mohl obrovský problém, který už třetí týden svírá celou zemi, vyřešit za pár dnů. Nyní se čeká, zda odpoledne krok posvětí ministr zdravotnictví.
17.03.2020 11:00 |

podobné články

„Lidem hrozí vyhoření,“ varuje vědec. Laboratoře testují nonstop a shání pomoc

 
Desítky tisíc nakažených a tisícovky mrtvých si každý den připisuje po celém světě nový koronavirus a nemoc covid-19. Počet nakažených je podle odhadů ještě řádově vyšší, ale tvrdá čísla pocházejí od jediné profese - laborantů. Ti už řadu týdnů testují vzorky pacientů a posílají pak výsledky dál. V Česku teď testuje 79 laboratoří, které vzorky zpracovávají, a další se přidávají. Situace nějakou dobu potrvá, ale laboranti jsou už nyní na pokraji sil, jak zmiňuje Julius Lukeš, ředitel Parazitologického ústavu Biologického centra AV ČR. Vytvořil tak novou webovou stránku, kde se mohou laboratoře přihlásit o pomoc. Shání pak studenty, ale i vědce, kteří se nyní zabývají jinou prací.
09.04.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (63 článků)

Dvě laboratoře s nebezpečnými viry: Smrtící koronavirus prý unikl z jedné z nich, tvrdí teorie

 
Oficiální informace hovoří o tom, že se pandemie koronaviru rozšířila z tržnice s mořskými plody v čínském městě Wu-chan. Někteří jsou ovšem přesvědčeni o tom, že vir unikl z wuchanské laboratoře. Této teorii podle Daily Mail věří i řada předních britských politiků. Analýzy vědců z Číny, Austrálie nebo Spojených států zatím ale toto tvrzení vyvrací.
12.04.2020 12:31 |

podobné články

„Musí jít s pravdou ven,“ udeřily USA na Čínu. Zkoumají, jestli virus pochází z laboratoře

 
Americký prezident Donald Trump oznámil, že se jeho vláda snaží zjistit, zda koronavirus pochází z laboratoře v čínském Wu-chanu. Americký ministr zahraničí Mike Pompeo mezitím řekl, že Peking by „měl jít s pravdou ven“ a sdělit, co ví. Informovala o tom agentura Reuters.
16.04.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5649 článků) , Mike Mike (98 článků)

Donald Trump nevěří Číně: USA zjišťují, zda koronavirus pochází z wuchanské laboratoře

 
Ve středu americký prezident Donald Trump oznámil, že se jeho vláda snaží přijít na to, zda nový typ koronaviru pochází z laboratoře v čínském Wu-chanu. Trump si je také jist, že Čína mlží o oficiálním počtu úmrtí na nemoc Covid-19.
16.04.2020 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5649 článků)

Zprávy o úniku koronaviru z čínské laboratoře řeší rozvědky. Napětí mezi Čínou a USA sílí

 
Zpravodajská aliance Five Eyes (Pět očí), v níž sdílejí informace tajné služby Spojených států, Austrálie, Kanady, Británie a Nového Zélandu, nemá informace o tom, že by koronavirus unikl z čínské laboratoře. Listu The Guardian to sdělily dva nejmenované zpravodajské zdroje. Jejich vyjádření odporuje výrokům čelných představitelů USA.
05.05.2020 15:05 |

podobné články