Článek

Expert varuje: Strojvůdců je zoufale málo, jsou unavení a přetížení

 
Přepracovanost, nedostatečně dlouhá doba proškolení a nepříliš vysoké požadavky na zdravotní stav strojvedoucích. To jsou podle dopravního specialisty Svazu odborářů služeb a dopravy Jindřicha Berounského faktory, které mohou stát za současným stavem na české železnici. Tu v posledních dnech postihla řada nehod, z nichž ta minulé úterý u Perninku skončila úmrtím dvou lidí, toto úterý zase zemřel člověk při srážce vlaků u Českého Brodu.
16.07.2020 19:30 |

podobné články

Podobné články

Muž několikrát zažil extrémní přetížení, při kterém se mu měnil obličej

 
Asi každý někdy přemýšlel nad tím, jaké to je být pilotem stíhačky nebo kosmonautem. Málokdo si ovšem dokáže představit, jaké přetížení tito piloti zažívají, natož jak při něm vypadají. Video zachycuje muže, který dosáhl dokonce čtyřikrát hrozivé přetížení 9G, upozornil server listu The Telegraph.
12.10.2015 08:50 |

podobné články

Stávka německých strojvůdců zasáhla i Českou republiku

 
Stávka strojvůdců největšího německého železničního dopravce Deutsche Bahn (DB), která proběhla v sobotu mezi 6:00 a 9:00 SELČ, zasáhla i české cestující. Některé vlaky do Česka nabraly až tříhodinová zpoždění. Němečtí strojvůdci stávkovali za zvýšení mezd a zkracení pracovní doby.
06.09.2014 12:16 |

podobné články

Námraza není chybou ČD, zdůraznil prezident strojvůdců. A pokud jde o odškodnění...

 
Speciál Hyde parku České televize byl v úterý věnován ledovce vládnoucí Česku. O situaci diskutovali Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP, Jindřich Hlas, prezident Federace strojvůdců ČR, ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz a člen představenstva ČD Michal Štěpán. Před kamerami zaznělo, že za vlaky stojící dlouhé hodiny na jednom místě rozhodně nenesou odpovědnost České dráhy. Rychlost, s jakou kalamita nastoupila, byla totiž nevídaná.
02.12.2014 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků) , Zdeněk Štěpán (8 článků)

Prezident Federace strojvůdců: Na přejezdech jsem zažil neuvěřitelné věci

 
Hosty Interview ČT24 byli ministr dopravy za ANO Dan Ťok, Josef Petrák, šéfredaktor serveru Želpage.cz, hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a prezident Federace strojvůdců ČR Jindřich Hlas. Věnovali se dnešnímu neštěstí ve Studénce. Podjezd tratí prý stojí kolem 160 milionů a podle ministra je bezpečnost jeho prioritou.
22.07.2015 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Josef Novák (32 článků) , Daniel Novák (20 článků) , Josef Novák (52 článků)

Metro může jezdit bez strojvůdců, schválil Senát

 
Provoz metra bude možný i bez strojvůdců. Senát ve čtvrtek schválil drážní novelu poslance ČSSD Petra Dolínka, která variantu automatického provozu podzemní dráhy bez řidiče uzákoní. Předlohu ještě musí podepsat prezident. Bezobslužné metro plánuje město Praha u chystané linky D.
31.10.2019 18:50 |

podobné články

Jaroslav Michal: Strojvůdci jsou přetíženi

 
Že v oboru železniční dopravy vládne kritický nedostatek strojvůdců, je známá věc. Ještě loni jich chybělo několik set. Snaha zvýšit jejich množství se řešila snadnějšími podmínkami pro možnost vykonávat povolání. Podle veřejně dostupných informací je strojvůdcům v průměru téměř 50 let, praucjí až v 11hodinových směnách s povinným 6hodinových odpočinkem mezi nimi.
13.07.2020 17:10 |

podobné články

Ředitel FN Motol: Hospitalizovaných s covidem-19 je málo. Přetížení systému nehrozí

 
Počty pacientů hospitalizovaných kvůli onemocnění covid-19 nejsou tak dramatické, takže přetížení zdravotnického systému nehrozí. Právu to řekl Miloslav Ludvík, ředitel FN Motol v Praze a někdejší ministr zdravotnictví.
12.09.2020 15:35 |

podobné články

Premiéra komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci: Přehlídka zamilovaných dvojic

 
Kdo nepřišel s doprovodem, jako by nebyl. Premiéra komedie od Filipa Renče (52) Zoufalé ženy dělají zoufalé činy na motivy Haliny Pawlowské (62) se hemžila mileneckými dvojicemi. Jen málokdo usedl do hlediště sám. Přítele do společnosti vyvedla i hlavní představitelka Klára Issová (38).
17.01.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Filip Renč (619 článků) , Klára Issová (179 článků) , Halina Pawlowská (534 článků)

Premiéra filmu Zoufalé ženy dělají zoufalé věci: Fronty na líbačku s Halinou!

 
Ani šumivé víno, ani fotky s hvězdami filmu Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Hlavním tahákem premiéry byla Halina Pawlowská (62). Na rautu autorku námětu líbali snad všichni fešáci, kteří šli kolem!
18.01.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Halina Pawlowská (534 článků)

Jste pořád unavení a máte špatnou náladu? Těchto 6 potravin vás probere!

 
Cítíte se pořád unavení, bez energie a od rána do večera jste nabroušení a máte špatnou náladu? A nemáte k tomu ani důvod? Tak máte asi špatný jídelníček. Měli byste si pořádně vybírat, co jíte. Expert na výživu Rick Hay prozradil, které potraviny nás zase postaví na nohy a dodají nám energii.
02.05.2016 12:15 |

podobné články

Řidiči kamionů jsou nuceni porušovat zákon: Jezdí přetížení a klidně celý den

 
Řidič kamionu z Humenného přišel s informací, že řidiči jisté přepravní firmy stráví za volantem i více než 20 hodin a jezdí přetížení. Porušení zákona už potvrdili i slovenští inspektoři práce. Podle řidičů ale firma pokutu zaplatí a zákon se vědomě porušuje dále.
30.11.2017 14:35 |

podobné články

MD: Za nefunkční registr vozidel může přetížení serveru Policejního prezidia

 
Problémy registru vozidel s přístupem do aplikací Policejního prezidia ČR nebyly způsobeny Ministerstvem dopravy. K tomuto výpadku došlo z důvodu přetížení serveru na straně Policejního prezidia.
24.07.2012 13:45 |

podobné články

ČR bude moci odpojit elektřinu ze zahraničí a zabránit přetížení sítě

 
Pokud by hrozilo přetížení české přenosové soustavy, mohlo by v budoucnu dojít k odpojení přeshraničního vedení. Ministerstvo průmyslu a obchodu s tím počítá v připravované novele vyhlášky o stavu nouze v elektroenergetice, kterou předloží vládě na středečním jednání.
16.10.2012 13:05 |

podobné články

Nové funkce elektronických motorových jističů Eaton zefektivňují průmyslový provoz

 
Eaton Elektrotechnika zdokonaluje elektronické motorové jističe PKE o dvě nové funkce pomocí modulu PKE-XZMR – nadproudové reléové ochrany proti přetížení. První funkcí je včasná výstraha před hrozícím přetížením, které je indikováno zabudovanými LED diodami. Díky nim lze v předstihu zasáhnout a předejít hrozícímu výpadku. Zvyšuje se tak plynulost, pohotovost a bezpečnost strojních zařízení a výrobních linek. Druhou funkcí je možnost volby mezi automatickým nebo manuálním restartem při přetížení motoru.
14.05.2014 12:50 |

podobné články

Chlapce roztočili na kolotoči: Skončil s poraněními jako mají astronauti z přetížení

 
Ve Velké Británii došlo k děsivému zranění chlapce, který se spolu s kamarády bavil na dětském hřišti na kolotoči. Byl však vystaven tak silnému přetížení, že utrpěl vážná poranění hlavy. Na celý incident, který byl i natočen, upozornila na svém Facebooku jeho matka.
15.09.2018 17:50 |

podobné články

Piráti: Návrh opatření proti přetížení zdravotnictví a zmrazení ekonomiky

 
Piráti v reakci na zhoršující se epidemiologickou situaci představili souhrn konkrétních návrhů pro boj s koronavirem. Jejich cílem je zabránit přetížení zdravotního systému a předejít opětovnému plošnému zastavení celé ekonomiky.
19.09.2020 17:10 |

podobné články

Aerolinky jdou do boje proti tlouštíkům. Pasažéry chtějí vážit, brání se přetížení letadel

 
Americkou Federální leteckou správu (FAA) znepokojuje nárůst váhy Američanů. To dokonce do takové míry, že experti zvažují, zda by aerolinky neměly vyžadovat převážení pasažérů před vzletem, aby se vyhnuly možnému přetížení stroje, uvedl list Daily Mail.
18.05.2021 12:55 |

podobné články

Keller o hrátkách s mandáty: Tvůrci učebnic politologie mají zoufale málo fantazie

 
Hrátky s volebními mandáty jsou v Česku nejen důkazem toho, že tvůrci učebnic politologie mají zoufale málo fantazie, jsou taky způsobem, jak si zahrát vabank o smysl voleb a osud demokracie. To podle sociologa Jana Kellera dokazují roztodivně vznikající spolky, dobrovolně odcházející rebelové či stíhaní poslanci.
10.11.2012 12:40 |

podobné články

Sobotka se chce zbavit některých ministrů. Jsou prý 'unavení' vládnutím

 
Premiér Bohuslav Sobotka plánuje změny ve vládě. Je nespokojený s tím, jak poslanci sociální demokracie laxně přistupovali k volbám a někteří ministři jsou podle něj vládnutím už "unaveni", plánuje se s nimi v nejbližších dnech sejít. Napsal to v dopise, který rozeslal všem členům ČSSD. Ministři jeho rozhodnutí respektují.
04.11.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9561 článků)