Článek

Expert předpovídá: NATO ztratí svého hlavního podporovatele a spojence proti Rusku

 
Vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA povede k rozbití západní protiruské koalice. Myslí si to alespoň bezpečnostní expert Trikolory David Bohbot, podle kterého to bude mít za následek to, že Ukrajina ztratí podporu a bude nucena vyjednávat ze slabé pozice, přičemž Rusko si ponechá anektovaná území. Podle Bohbota mohou Francie a Německo rychle změnit své chování vůči Rusku, zvláště pokud ve Francii zvítězí strana Marine Le Penové, což by mohlo vést k obnovení silných ekonomických vazeb mezi těmito zeměmi a Ruskem. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz však došlo také na válku Izraele proti Hamásu či vnitrostranickou politiku.
04.07.2024 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6326 článků) , David David (1934 článků) , David Marin (1 článek) , David David (1447 článků)
Podobné články

Prohrají všichni, říká o válce expert Bohbot. USA ztratí hodně ze své prestiže

 
„Tahle válka nebude mít vítěze. Prohrají všichni,“ myslí si David Bohbod, ředitel Centra pro výzkum terorismu, podle kterého Rusko podcenilo odhodlání USA a NATO podporovat Ukrajinu v jejím válečném úsilí a intenzitu a rozsah jimi poskytované pomoci. „Ale až všem dojde, jak zbaběle se zachovali Američané, kteří sice bojovali až do posledního ukrajinského vojáka, ale báli se přímé konfrontace s Ruskem, ztratí hodně ze své prestiže. Rozhodně ztratí respekt a vojenské vztahy na Blízkém východě,“ myslí si bezpečnostní expert, který se v úvodu rozhovoru pro ParlamentíListy.cz vrátil také k nedávným prezidentským volbám ve Francii.
03.05.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: David David (1934 článků) , David David (1447 článků)

Trump: USA určitě podrží spojence v NATO, pokud budou férově platit

 
Spojené státy v případě vítězství Donalda Trumpa v letošních prezidentských volbách určitě zůstanou členem Severoatlantické aliance připraveným bránit spojence, pokud budou ostatní země platit svůj férový podíl na financování společné obrany. Trump to prohlásil v dnes vysílaném  rozhovoru  s britským euroskeptickým politikem Nigelem Faragem. Exprezident zvolil mírnější tón než na předvolebním mítinku před měsícem, kdy pohrozil, že USA nechají evropské spojence napospas Rusku, pokud nebudou dávat dost na obranu.
20.03.2024 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6326 článků) , Nigel Farage (127 článků)

Petr Gazdík: V ČR se řada lidí stále dívá na NATO jako na něco, k čemu nepatříme. Netvařme se, že nejsme součástí

 
ROZHOVOR „Pokud jsme součástí NATO, pokládám za přirozené, že spojence podporujeme. Jiná věc je, když v dílčích věcech nesouhlasíme, zda jsme schopni své stanovisko zformulovat a prosadit. Ale řada lidí v ČR se stále na NATO dívá jako na něco, co je vně nás, k čemu nepatříme. A tady bych podtrhl, že v čele vojenské části NATO máme českého generála. Netvařme se, že nejsme součástí NATO,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Gazdík, předseda Starostů a nezávislých.
20.04.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

„My nejsme agresivní, nejsme ve válce s Ruskem.“ NATO vytáhlo proti tomu, co se o něm říká

 
Severoatlantická aliance (NATO) vydala varování, že Rusko proti spojencům a partnerům NATO používá konvenční, kybernetické a hybridní prostředky včetně dezinformací a rozhodla se na nejčastější z nich upozornit. „NATO nenapadlo Gruzii. NATO nenapadlo Ukrajinu. To udělalo Rusko,“ brání se aliance dezinformaci, že byla „agresivní“. S Ruskem se prý snažila o mírovou spolupráci, avšak vše nakonec zmařila Moskva. Vysvětlila také, co je pravdy na tom, že „NATO obkličuje Rusko“ a došlo i na Kosovo či Libyi.
12.01.2024 22:15 |

podobné články

Babiš ujišťuje: Nezradíme spojence. Stažení z Afghánistánu nepřipadá v úvahu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyloučil stažení českých vojáků z Afghánistánu. Česko bude pokračovat v boji proti terorismu a nezradí své spojence, řekl dnes v Praze na konferenci „Naše bezpečnost není samozřejmost“. Přihlásil se také k závazku vůči NATO zvyšovat výdaje na obranu. Prezident Miloš Zeman ve zdravici zaslané na konferenci vyzdvihl význam NATO jako české bezpečnostní kotvy.
01.11.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Kauza se synem Babiše v Evropě nepoznamená, říká francouzský expert. Macron ho potřebuje jako spojence

 
Uškodí kauza údajného únosu Andreje Babiše mladšího českému premiérovi v Evropě? Podle slov francouzského analytika Martina Michelota ne, alespoň dokud jej opravdu neodsoudí za dotační podvod. Do té doby evropští politici nemůžou prý dělat skoro nic. „Jeho důvěryhodnost to zasáhlo, ale Macron spojence potřebuje,“ dodal expert. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
17.11.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

Neskutečné plýtvání: V odpadu končí miliony tun sýrů a mléka ročně, další se „ztratí“

 
Šestnáct procent mléčných výrobků, neboli 116 milionů tun, se ve světě každoročně vyhodí nebo se ztratí. Za zhruba polovinu tohoto objemu nesou odpovědnost maloobchodníci a spotřebitelé, kteří vyhazují na 60 milionů tun mléka a mléčných výrobků ročně. Přibližně 55 milionů tun těchto výrobků se ztratí dokonce dříve, než dospěje do skladů, tedy během výroby a distribuce. Uvedl to profesor Peter Alexander, člen nové Globální akademie zemědělství a potravinové bezpečnosti, která výzkum prováděla.
28.11.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Peter Alexander (10 článků)

SVS: Rizika a důsledky krmení volně žijících zvířat

 
Čas od času se objeví případy, kdy se volně žijící zvířata naučí nechat se krmit člověkem a ztratí tak svou přirozenou plachost. Krmení má však pro volně žijící zvířata značná rizika. Například ztratí schopnost hledat si potravu, případně si vytvoří závislost na lidech a ztratí k nim přirozený respekt. Konkrétní případ se v nedávné době objevil například u lišek, které se v Krkonoších nechávaly krmit turisty.
14.08.2023 19:10 |

podobné články

USA udělily Afghánistánu status mimořádného spojence mimo NATO

 
USA označily Afghánistán za významného spojence ze států, které nejsou členy NATO. Nový partnerský status, s nímž se pojí dlouhodobá a mimořádná pomoc v bezpečnostní a obranné oblasti, dnes v Kábulu podepsala americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová, která přijela na neohlášenou návštěvu.
07.07.2012 09:25 |

podobné články

Breedlove: Americký konvoj má ujistit spojence o podpoře NATO

 
Průjezd amerického armádního konvoje Českou republikou vyslal spojencům signál o trvající podpoře NATO. Prohlásil to dnes během návštěvy Bukurešti vrchní velitel spojeneckých sil NATO v Evropě, americký generál Philip Breedlove. Rumunským hostitelům sdělil, že velení Aliance už brzy rozhodne, zda NATO v Rumunsku umístí těžkou vojenskou výzbroj.
31.03.2015 17:57 |

podobné články

Odstřihněte Moskvu od plateb, žádá Zeman a zmínil „legrační“ sankce. Fiala chce hledat spojence

 
Prezident Miloš Zeman navrhl vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT, jinak hrozí během několika dnů okupace celé Ukrajiny. Nad podobou současných sankcí vyjádřil pochybnosti, přijaté "černé listiny" označil za legrační. Zeman to řekl na dnešním summitu zemí B9, tedy členských zemí NATO ze střední a východní Evropy. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) musí Česko hledat spojence, aby šly sankce dále než nyní. Summit podle něj jednoznačně potvrdil vůli členských států aliance maximálně podpořit Ukrajinu a dát jasně Rusku najevo, že jeho agrese vůči Ukrajině není přijatelná.
25.02.2022 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Chcete zůstat? Chcete bojovat za spojence? NATO si dělalo průzkum

 
Od 9. do 11. července proběhne ve Washingtonu summit Severoatlantické aliance. Stávající generální tajemník Jens Stoltenberg oznámil, že je naprosto klíčové, aby se všechny členské země shodly na podpoře Ukrajiny. „Ukrajina se přibližuje NATO,“ řekl důrazně. A před summitem si sekretariát NATO nechal udělat průzkum veřejného mínění. Z něj vyplynulo, že 62 % respondentů má velmi negativní postoj k Rusku. K Číně pak vyjádřilo negativní pocity 48 % respondentů.
06.07.2024 20:40 |

podobné články

Šéf NATO o členství Ukrajiny: „Není to na stole.“ Rusku poslal vzkaz k chemickým zbraním

 
Severoatlantická aliance musí zajistit, aby se válka nerozšířila mimo Ukrajinu a aby nepřerostla v konflikt mezi NATO a Ruskem. Prohlásil to dnes generální tajemník NATO Jens Stoltenberg před čtvrtečním aliančním summitem. Ten podle šéfa NATO schválí umístění čtyř nových bojových uskupení na východním křídle aliance, a to v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Stoltenberg rovněž řekl, že na stole není případné členství Ukrajiny v NATO.
23.03.2022 16:15 |

podobné články

„Ukrajina v NATO, naše spása!“ A pak znělo, co ČT nezažila

 
Patří Ukrajina do NATO? A nebylo přijetí Česka do NATO zbytečnou provokací vůči Rusku? Nad těmito otázkami se před kamerami ČT střetli bývalí diplomaté Michael Žantovský a Petr Drulák. Zatímco Žantovský byl vůči Rusku nekompromisní, Drulák pro Moskvu projevoval pochopení a hřímal ve studiu veřejnoprávní televize, že Ukrajina do NATO nepatří.
08.02.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Petr (108 článků) , Michael Michael (1925 článků) , Michael Michael (221 článků)

Generál Kostelka, exministr obrany: Putinova popularita je obrovská, opozice slabá. Rusové přežijí sankce i o chlebu a vodě. Zatvrdí se a nikdo s nimi nehne

 
Expert přes leteckou bezpečnost, exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka upozornil, že obviňování ruského prezidenta Vladimira Putina z viny za sestřelení malajsijského letadla jeho postavením v Rusku neotřese. „Spoléhat na to, že se objeví nějaká velmi silná vnitřní opozice v Rusku, je podle toho, jak jsem situaci v Rusku znal a jak ji trochu stále ještě sleduji, v současné době fikcí. Popularita Putina byla v červnu kolem sedmdesáti tří procent. Rusové jsou lidi, kteří přežijí o chlebu a vodě. Takže se spíš bojím, že sankce budou kontraproduktivní,“ vysvětlil přední český odborník v otázkách vojenské bezpečnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svůj postoj k tragédii na Ukrajině, hledání viníků i přitvrzení sankcí vůči Rusku ze strany Evropy.
23.07.2014 09:05 |

podobné články

Gregg Hunter: Oligarchové zhavarují systém, aby se zbavili Trumpa

 
Ekonomický expert a mnoha cenami vyznamenaný žurnalista Dr. P.C. Roberts předpovídá, že oligarchové Nového světového pořádku (NWO), učiní cokoliv, aby zbavili Trumpa prezidentského úřadu. Dr.Roberts, který je doktorem ekonomie a byl náměstkem ministra financí v někdejší Reaganově vládě, předpovídá, že NWO přivodí třeba i pád celého finančního systému, jestliže ostatní pokusy zbavit Trumpa moci selžou.
24.10.2019 19:05 |

podobné články

Gregg Hunter: Oligarchové zhavarují systém, aby se zbavili Trumpa

 
Ekonomický expert a mnoha cenami vyznamenaný žurnalista Dr. P.C. Roberts předpovídá, že oligarchové Nového světového pořádku (NWO), učiní cokoliv, aby zbavili Trumpa prezidentského úřadu. Dr.Roberts, který je doktorem ekonomie a byl náměstkem ministra financí v někdejší Reaganově vládě, předpovídá, že NWO přivodí třeba i pád celého finančního systému, jestliže ostatní pokusy zbavit Trumpa moci selžou.
25.10.2019 00:05 |

podobné články

Izrael nemá zájem čelit Rusku. Expert Bohbot vysvětluje, co čeští politici opomíjejí

 
Na rozdíl od evropských zemí nemá nová izraelská vláda zájem čelit Rusku a i přes válku na Ukrajině zhoršovat vzájemné mezinárodní vztahy. Myslí si to bezpečnostní expert a ředitel Centra pro výzkum terorismu David Bohbot. „Izraeli záleží více na bezpečnosti vlastních obyvatel, než na bezpečnosti obyvatel Ukrajiny. Na rozdíl od českých politiků, žijících pouze přítomností, myslí Izrael především na budoucnost, na to, co bude po válce,“ říká expert, podle kterého se především v poslední době ukazuje, že „západní koalice“ už není jednotná. „Podle mého názoru se postupně bude její jednota ještě více drolit. USA jsou jedinou zemí, která z této války skutečně profituje a jsou prezentovány jako vítěz konfliktu,“ říká v rozhovoru Bohbot s tím, že především čas hraje proti Ukrajině. „Je systematicky ničena a lidé umírají nebo se stávají bezdomovci. Válka je v opotřebovávací fázi. Je čas přestat si lhát, začít se setkávat a vrátit se k mírovým jednáním,“ dodává David Bohbot.
12.01.2023 15:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (1934 článků) , David David (1447 článků)

Vztahy mezi USA a Ruskem se nezlepší, předpovídá šéf Pentagonu

 
Americký ministr obrany Ashton Carter předpovídá, že mezi Spojenými státy a Ruskem budou dlouhodobě zhoršené vztahy. Zároveň vyzval Severoatlantickou alianci, aby k Rusku zachovávala vyvážený postoj. Carter také potvrdil, že ve východní Evropě budou rozmístěny americké těžké zbraně v reakci na ruskou agresi.  
22.06.2015 09:06 |

podobné články

Osobnosti: Carter Carter (72 článků)