Článek

Expert na financování stran: Ministři jsou v šedé zóně. Ale Babiš v Průhonicích dělal kampaň

 
Za dva měsíce budou Češi vědět, jak na příští čtyři roky rozdali karty. Politici se tak nyní předhání ve snaze zalíbit se. Hostem Epicentra byl tak Jan Outlý z Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Podle něj – ať už to chtějí v ANO slyšet, nebo ne – byla sobotní autogramiáda premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše (66) kampaní. A náklady tak musí řádně vyúčtovat.
10.08.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků)
Podobné články

„Andreji, vylez, než tě zakážou!“ Na Babiše zaútočili v Průhonicích vejci. Kalousek na scéně. Jinak, než byste čekali

 
Policisté dnes odpoledne zadrželi v Průhonicích u Prahy dva lidi, zřejmě odpůrce premiéra Andreje Babiše (ANO). Jsou podezřelí, že se během jeho autogramiády v Průhonicích dopustili přestupku. Babiš, který v Průhonicích bydlí, zde dnes uspořádal předvolební setkání s voliči a autogramiádu své knihy. Pravděpodobně ale nepočítal s tím, že na něj začnou létat vajíčka.
07.08.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků)

„Andreji, vylez, než tě zakážou!“ Na Babiše zaútočili v Průhonicích vejci. Kalou

 
Policisté dnes odpoledne zadrželi v Průhonicích u Prahy dva lidi, zřejmě odpůrce premiéra Andreje Babiše (ANO). Jsou podezřelí, že se během jeho autogramiády v Průhonicích dopustili přestupku. Babiš, který v Průhonicích bydlí, zde dnes uspořádal předvolební setkání s voliči a autogramiádu své knihy. Pravděpodobně ale nepočítal s tím, že na něj začnou létat vajíčka.
07.08.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků)

Po Babišovi při autogramiádě v Průhonicích někdo hodil vejce

 
Policisté v sobotu odpoledne zajistili v Průhonicích u Prahy dva lidi, zřejmě odpůrce premiéra Andreje Babiše (ANO). Jsou podezřelí, že se během jeho autogramiády v Průhonicích dopustili přestupku. Jeden z nich měl po premiérovi hodit vejce. Babiš, který v Průhonicích bydlí, uspořádal na náměstí předvolební setkání s voliči a autogramiádu své knihy.
07.08.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků)

Filip jednal s ANO v Průhonicích, Gazdíka Babiš nezviklal

 
Zhruba 16 hodin po uzavření volebních místností zahájilo vítězné hnutí ANO jednání se zástupci dalších stran nové sněmovny. Jako první přišli do bývalé sokolovny v Průhonicích, kam si zve šéf ANO Andrej Babiš návštěvy, komunisté. Ty dosud ostatní strany z podobných jednání vytěsňovaly s odkazem na jejich nedemokratičnost. 
22.10.2017 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků)

Vítězka SuperStar Piešová: Jak se z šedé myšky stala bohyně celé soutěže?!

 
Když se v castingových kolech před porotou objevila dívka v šedé mikině, pevně utaženým culíkem a nervózním pohledem stočeným k zemi, málokdo by tušil, že ji za pár měsíců budou všichni nazývat novou vítězkou SuperStar. Devatenáctiletá Barbora Piešová se z nenápadné šedé myšky s hlasem jako zvon proměnila v dámu, jejíž jméno zná celý národ český i slovenský.
01.06.2020 13:20 |

podobné články

Česko dostalo důtku za nečisté financování politických stran

 
Má-li Česko pokročit v boji proti korupci, měli by politici zveřejňovat více podrobností o financování stran, kontrola stranických účtů je často jen formální a slabá. To jsou závěry kontrolorů, kteří v ČR zkoumali financování politických stran pro Radu Evropy, píšou v pondělní Hospodářské noviny.
02.05.2011 13:00 |

podobné články

Sobotka: Politika v Česku ztrácí respekt. Chceme křišťálové finance

 
V pražském hotelu Jalta se konala ve čtvrtek konference, při které diskutovali zástupci jednotlivých politických stran o současném stavu jejich financování i financování politických kampaní. Návrhy na financování politických stran přednesla celá ředa hostů, mezi nimiž nechyběli známí politologové, čelní představitelé parlamentních i mimoparlamentních stran, ale také například velvyslanec Spojených států amerických Norman L. Eisen.
06.10.2011 17:35 |

podobné články

Liška (SZ): Za politickou krizí je systém financování stran. Bárta je jen jeho ikonou

 
"Otázka způsobu financování politických stran je podle mého názoru jedním ze základů krize našeho politického systému, který dnes již podle analytiků sužuje problém systémové korupce. Bez nastavení transparentního financování politických stran se Česká republika jednoduše nemůže pohnout dál. Deset jednoduchých kroků, jak to změnit."
11.04.2011 13:55 |

podobné články

Kubice chce zřídit speciální úřad, má kontrolovat financování stran

 
Ministerstvo vnitra chce zřídit nový speciální úřad, který by měl dohlížet na financování politických stran a hnutí. Tuto novinku chce ministerstvo prosadit v rámci připravovaného zákona o financování politických stran.
04.10.2011 20:30 |

podobné články

Kontrola financování politických stran v ČR je stále nedostatečná

 
Financování českých politických stran by mělo podléhat přísnější kontrole. Protikorupční agentura při Radě Evropy ve čtvrtek upozornila, že v ČR stále není nezávislý orgán, který by na financování stran dohlížel.
04.04.2013 13:25 |

podobné články

Tejc (ČSSD): Požadujeme zpřísnění vládního návrhu o financování polických stran

 
Zákon upravující financování politických stran, který dnes projednala vláda, je nedostatečný. Má-li skutečně dojít ke zvýšení transparentnosti financování a omezení korupčních vlivů, musí být zákon radikálně zpřísněn. ČSSD bude usilovat o dohodu politických stran, která by měla vést mj. k zakotvení níže uvedených pravidel:
10.04.2013 17:20 |

podobné články

Zelení mají nejtransparentnější financování ze všech politických stran

 
Ekonomové ze spolku EconLab při Karlově univerzitě provedli analýzu 12 politických stran z hlediska transparentnosti a rizikovosti financování politických stran. Zelení získali ocenění za nejčistší financování z hlediska provázanosti s byznysem.
03.10.2017 15:05 |

podobné články

Neuvěřitelní fanatici, reagoval Andrej Babiš na odpůrce očkování v Průhonicích

 
Premiér Andrej Babiš (za ANO) měl v neděli svůj pravidelný pořad Čau lidi. V něm se rozpovídal nejen o sobotní autogramiádě v Průhonicích, ale také o očkování, a pogratuloval i českým sportovcům ke skvělému výkonu na olympiádě.
09.08.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků)

V Průhonicích mám střet zájmů. Bylo mi hloupé zde stavět kandidátku, prohlásil Babiš

 
Předseda ANO Andrej Babiš doufá, že jeho hnutí v současných komunálních a senátních volbách potvrdí svou pozici na české politické scéně. Řekl to poté, co odevzdal svůj hlas v domovských Průhonicích u Prahy. Vládní ANO chce podle svého šéfa uspět jak v obecních volbách, tak v Senátu. Velkou výzvou je podle Babiše především Praha, kde vidí jako hlavního soupeře TOP 09.
10.10.2014 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků)

Schwarzenberg vzpomínal na svůj rozvod. Babiš vábil v Průhonicích Gazdíkovce

 
Zatímco Andrej Babiš (ANO) Starosty nového předsedy Petra Gazdíka na sjezdu v Průhonicích „vábil“, Karel Schwarzenberg (TOP 09) se snažil předat životní zkušenost – jelikož TOPce a STAN hrozí rozvod, kníže zavzpomínal na svůj vlastní. A varoval Gazdíkovy Starosty před „mlsnými koucoury“. Na sjezd Gazdíkovců zavítala do pražských Průhonic i řada dalších hostů. Třeba Jan Hamáček, Matěj Stropnický, Karla Šlechtová či šéf ODS Petr Fiala.
16.04.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků) , Petr Fiala (2796 článků) , Matěj Stropnický (590 článků) , Karel Schwarzenberg (4041 článků) , Jan Hamáček (3320 článků) , Petr Gazdík (1083 článků) , Petr Gazdík (1072 článků)

Babiš se Zemanem a manželkami večeřeli v Průhonicích. Monika ladila detaily

 
Ke společné večeři zasedli v neděli večer premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman. Doprovod jim dělaly manželky Monika a Ivana. Právě Babišová dohlížela v premiérově restauraci v Průhonicích u Prahy na to, aby bylo všechno „vyladěné“. Výsledkem bylo aranžmá v černé barvě, které sama podtrhla černými šaty. Pro manželku předsedy vlády to byla první výrazná společenská akce poté, co strávila v lednu dva týdny v nemocnici se zánětem slinivky.
18.02.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků) , Miloš Zeman (26947 článků)

Máte podezřelé financování! Ne, to vy! Babiš a Adamová se do sebe pustili

 
Poslankyně TOP 09 Markéta Adamová a ministr financí Andrej Babiš (ANO) se střetli při čtvrtečních sněmovních interpelacích kvůli průhlednosti financování jejich stran. Adamová označila za podezřelý půlmilionový dar, který Babišovo hnutí ANO dostalo od firmy Velta Plus EU krátce potom, co jeho poslanci většinově nehlasovali pro takzvaný protikuřácký zákon. Babiš naopak nařkl z netransparentního financování TOP 09.
02.06.2016 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků)

Vyšel update pro Modern Warfare 3

 
Počínaje dnešním updatem mohou hráči Modern Warfare 3 využívat nového herního módu Drop Zone, jehož principy na oficiálních fórech vysvětlil Robert Bowling z Infinity Ward. V Drop Zone se bojuje o centrální bod na mapě, přičemž kdo jej ovládá, dostává každých 15 vteřin "drop" lékárniček ze vzduchu. Za každého člena týmu, který se ve vaší Drop Zone nachází,...
16.12.2011 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Ward (2 články) , Robert Ward (3 články)

Jameson Zone s Tata Bojs dnes roztančí Dlouhou ulici i kluby

 
První velká jarní party letošního roku se uskuteční dnes večer na oslavu svátku sv. Patrika v Jameson Zone. Hlavními hosty Jameson Zone budou Tata Bojs a Navigators, kterým bude patřit klub Roxy. Zelenou vlnu do Prahy ovšem přiveze i irská rocková kapela Riptide Movement a matador irské taneční scény DJ Aidan Kelly.
17.03.2012 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Aidan Kelly (1 článek) , Barbara Blank (159 článků)