Článek

Expert a akcionář Šnobr: Ještě horší, než za Babiše. Lež, podvody, arogance

 
Energetický expert a minoritní akcionář ČEZu Michal Šnobr tvrdí, že kabinet Petra Fialy je ještě horší než předchozí vláda Andreje Babiše, a to zejména kvůli aroganci, s jakou jedná. Šnobr se prý téměř nikdy neshodl ani s Babišem nebo Karlem Havlíčkem, ale ti s ním na rozdíl od současné vlády alespoň jednali. Současná vláda, to je podle něj „jen lhaní, podvody, poškozování soukromého majetku a štítivé ignorování doprovázené arogantním přehlížením.“
11.03.2024 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků) , Petr Fiala (6333 článků) , Karel Fiala (271 článků) , Karel Michal (63 článků)
Podobné články

Pejsek s kočičkou vaří jadernou elektrárnu. Francouzi nám budou podmínky diktovat, obává se expert Šnobr

 
Energetický expert a menšinový akcionář ČEZ Michal Šnobr označil tendr na dostavbu Dukovan za fiasko, který Českou republiku uvrhne do závislosti na Francii. Je podle něj totiž jasné, že soutěž na výstavbu jaderných reaktorů ovládne francouzská společnost Électricité de France (EDF). „Jsme v područí jejich nabídky a budeme muset přijmout jejich rizika a ceny,“ uvedl Šnobr pro CNN Prima News. Na sociální sítí se Šnobr ostře opřel do vlády za to, že lže, jedná arogantně a nekompetentně.
03.02.2024 09:15 |

podobné články

Dukovanský tendr bez Rosatomu končí, politici to nepřiznají, říká expert Šnobr

 
Za tendr na dostavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany vyhodíme miliony a nic se nepostaví, míní expert na energetiku a menšinový akcionář společnosti ČEZ Michal Šnobr. Má za to, že výsledkem bude poškození renomé ČR ve světě. V rozhovoru pro Novinky vysvětluje, proč je podle něj projekt odsouzený k zániku.
19.04.2021 15:45 |

podobné články

Hrozí nám energetická Bílá hora? Nekonečný zmar. Expert na energetiku Šnobr o tendru na Dukovany

 
ROZHOVOR Základní a nezbytnou podmínkou pro pokrok v české elektroenergetice jsou zásadnější změny poměrů ve společnosti České energetické závody (ČEZ). Na to jsem velmi zvědav. Mé obavy v tom ohledu jsou dlouhodobé. ČEZ ovládá Česko, a nikoli obráceně. To říká expert na energetiku a menšinový akcionář společnosti ČEZ Michal Šnobr. Podle něj je například tolik diskutovaný dokončovaný Nord Stream 2, tedy přímé propojení Ruska a Německa, pro Česko velkou výhodou.
15.05.2021 04:55 |

podobné články

V háji? Akcionář ČEZu zničil vládu. Plyn, ceny, Rusko, zásadní info

 
Vláda je neschopná a bude zázrak, když vydrží celý první rok. To píše na Twitteru energetický expert a minoritní akcionář ČEZ Michal Šnobr. Ten nejprve naložil ministru Rakušanovi, že chce zisky elektrárenských gigantů více zdanit, ale pak se přimluvil za zestátnění ČEZ, které podle něj jako jediné dá vládě možnost legálně regulovat ceny elektrřiny. Právě to totiž bude největší problém, a rozhodně ne jen následující zimu. Znalec odhaduje energetickou krizi minimálně na dva až tři roky.
26.07.2022 08:50 |

podobné články

Šnobr: Hamáček jede do Moskvy kvůli Dukovanům. Hrad stupňuje tlak

 
Cesta pověřeného ministra zahraničí Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy je zástěrkou pro jednání o výstavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany, míní analytik J&T a menšinový akcionář společnosti ČEZ Michal Šnobr. Tendr je podle něj na míru šitý ruské firmě Rosatom. V rozhovoru pro Novinky hovoří i o vlivu nadcházejících voleb.
16.04.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků)

Tři špatná písmenka. „Zatřást Evropskou unií.“ Investuje v Česku, teď ztrácí naději

 
„Ztrácím naději. Tohle není o revizi v Česku, to je v EU marné.“ Menšinový akcionář ČEZ Michal Šnobr bije na poplach před tím, co připravili v Bruselu. V centrále EU se totiž rozhodli oslabit vliv klasických ekonomických kritérií a řešit, jaké dopady má činnost různých firem na společnost a speciálně na životní prostředí. Šnobr není jediný, komu se tato bruselská cesta nepozdává.
06.06.2023 12:55 |

podobné články

ČEZ je v dobré kondici, pochvaloval si v rádiu jeho akcionář a analytik

 
Hostem středečního pořadu 20 minut Radiožurnálu byl analytik J&T a minoritní akcionář ČEZ Michal Šnobr.
22.03.2017 19:15 |

podobné články

Je to proti EU. Akcionář ČEZu k mimořádnému zdanění

 
Ministr financí ČR Zbyněk Stanjura se prosazováním daně z nepřiměřených zisků staví proti nařízení EU 2022/1903 ze 6. 10. 2022. Alespoň tak to tvrdí investor a minoritní akcionář ČEZ Michal Šnobr s tím, že zmíněné nařízení EU je dokonce v rozporu s českým návrhem zavedení zmíněné mimořádné daně ze zisků.
27.10.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (535 článků)

„Zbláznili se. Něco uvidí.“ Fialova vláda naštvala mocnou skupinu

 
Letošní valná hromada nebude jednoduchá, varuje minoritní akcionář ČEZ Michal Šnobr Fialovu vládu. Svou nespokojenost a pocit, že ho stát coby majoritní akcionář okrádá, dává najevo i tvrdšími slovy. Fialy a jeho kolegů se veřejně ptá, zda se už „úplně zbláznili“ a plánované prodloužení mimořádného zdanění energetického gigantu považuje za „podvod“.
21.03.2024 12:35 |

podobné články

Ideální čas pro „energošmejdy“: Expert radí, proč nyní neuzavírat smlouvu déle než na rok

 
Bezmála milion odběratelů se kvůli nedávnému krachu Bohemia Energy obrátilo na dodavatele poslední instance (DPI). Nemilým překvapením jsou pro ně nyní několikanásobně vyšší ceny záloh, než na jaké byli doposud zvyklí. Minoritní akcionář ČEZ a expert na energetiku Michal Šnobr v pořadu Epicentrum radí všem zasaženým zákazníkům nepanikařit a chvíli vyčkat. Mohlo by se totiž stát, že si pak zbytečně připlatí i v následujících letech.
27.10.2021 05:05 |

podobné články

Už to začalo. „Prostě nebudeme mít elektřinu.“ Vylezly horší věci než vrácené poplatky

 
Energetický expert a akcionář ČEZ Michal Šnobr byl hostem podcastu nového projektu Datarun. Varoval, že to, co říkají premiér Fiala a šéf ČEZ Daniel Beneš, nelze brát jako bernou minci. Ale hlavní problém bude v tom, jak se Evropa bude snažit přejít na obnovitelnou energetiku. „Prostě nebudeme mít elektřinu,“ zhodnotil současné plány na odstavení uhelných elektráren. Nakonec si prý budeme muset pomoci sami.
07.11.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1110 článků) , Daniel Daniel (1110 článků) , Daniel Daniel (1110 článků) , Daniel Daniel (659 článků) , Daniel Daniel (1110 článků) , Daniel Daniel (1110 článků) , Daniel Daniel (1110 článků) , Daniel Daniel (1110 článků) , Daniel Daniel (380 článků)

Otevřete oči! Vyloučením Ruska z tendru na Dukovany projekt padne, varuje energetik a přidává fakta

 
Expert na energetiku Michal Šnobr tvrdí, že po vyloučení Ruska z tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany nikdo jiný nedokáže podmínky tendru splnit. „Jak Francouzi, tak Korejci nesplňují požadavky české vlády na reaktor o výkonu 1200 megawattů, americký Westinghouse v roce 2017 zbankrotoval,“ hodnotí ostatní uchazeče Šnobr a říká, že celý tendr může skončit velkou ostudou.
19.04.2021 17:45 |

podobné články

„Blázinec.“ Stanjura špatně počítá. Nové daně pod palbou

 
Lidé čekali, že přijde zdanění energetických firem, ale to, co připravila vláda Petra Fialy (ODS), je absolutní blázinec. Tak to vidí minoritní akcionář ČEZ a expert na energetiku Michal Šnobr, který nepochybuje o tom, že mezi vládou a energetickými firmami dojde ke střetu. Také profesor ekonomie Lubor Lacina z Menedelovy univerzity v Brně upozornil, že česká verze windfall tax je poměrně přísná. A dal jeden konkrétní příklad, aby lidé viděli, co by takové opatření udělalo s jejich výplatou.
08.11.2022 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6333 článků)

Vláda má zbytečných 200 miliard? Tak proč snižuje důchody? U Moravce to vřelo

 
Jak to bude dál s energetikou v Česku? A co se stane se společností ČEZ? Před kamerami ČT o tom diskutovali bývalý ředitel ČEZ a bývalý vládní zmocněnec Jaroslav Míl a analytik Michal Šnobr. Míl to vzal zostra a obvinil vládu Petra Fialy (ODS), že se chystá na plán, ve kterém vydá 200 miliard. „Pokud je má, tak nevím, proč se dnes snižují důchody,“ zuřil Míl. Šnobr nabídl trochu jiný pohled.
28.05.2023 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6333 článků) , Jaroslav Fiala (175 článků)

„Nyní jsem na řadě já!“ Válka kolem ČEZ. Státní úředník rozpálil akcionáře

 
Ekonom a předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl se pustil do on-line boje s energetickým expertem a minoritním akcionářem ČEZu Michalem Šnobrem. Podle Hampla nemá Šnobr pravdu ve své kritice windfall tax a v neustálé kritice vlády a jejích opatření. „Začal fungovat jako vůdce sekty, která přestala přemýšlet.“ Šnobr si útok nenechal líbit a už chystá velkou mediální odvetu. Na sociální síti zatím reagoval na několik výroků a dodal, že státní úředník placený z daní z Národní rozpočtové rady by si takové výstupy neměl dovolit.
19.04.2024 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (73 článků)

„Čekají, zda lidi vydrží.“ Strop na ceny stačit nebude. Ví to vláda?

 
„Doufám, že si vláda Petra Fialy uvědomuje, že stropy 6 Kč/kWh u elektřiny a ještě více u plynu 3 Kč/kWh nebudou stačit, a že do konce a v novém roce přijde ,náraz‘ nespokojenosti,“ varoval na twitteru energetický odborník a menšinový akcionář ČEZ Michal Šnobr před možnými společenskými nepokoji s tím, že české domácnosti budou platit za energie mnohem více než dosud. PL.cz se proto politiků ptala, zda je zastropování cen energií dostatečné, zvláště u plynu, a zda si vláda situaci uvědomuje.
16.11.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6333 článků)

„Jsme ve větším průse*u, než jsme mysleli!“ Varování od menšinového akcionáře ČEZ

 
Odborník na energetiku a minoritní akcionář ČEZ Michal Šnobr, který je v posledních měsících hlasitým kritikem Fialovy vlády, jasně pojmenovává, kam se s naší, potažmo evropskou energetickou politikou řítíme. „Jsme ve větším průseru, než jsme si kdy mysleli,“ konstatuje podnikatel na sociální síti.
26.11.2022 21:55 |

podobné články

„Co tohle udělá lidem.“ Elektřina od ledna: Fiala v ohni ze dvou stran

 
Zanedlouho začne platit zastropování schválené vládou Petra Fialy na podzim. Z toho, co bude znamenat, však panují obavy. Tuto obavu už vyjádřil například akcionář firmy ČEZ, Michal Šnobr. „Bohužel přesně víme. Průmysl to také ví,“ seznal pak bývalý ředitel Pražské plynárenské Pavel Janeček. A přišly také stížnosti na to, co stát provedl akcionářům. Totiž že kvůli němu klesá hodnota akcií, jakýkoliv zisk si stát vezme pro sebe a ještě se šíří, že na ziscích akcionáři vydělávají.
06.12.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6333 článků) , Pavel Janeček (41 článků)

Moravec si pozval investora ČEZu a vládního zmocněnce. Že příští zimy budou jednodušší je prý naivní představa

 
Ve druhé hodině Otázek Václava Moravce se sešli menšinový akcionář ČEZ, analytik Michal Šnobr, a zvláštní zmocněnec pro energetické otázky Václav Bartuška. Debatovali o energetické situaci v Česku. „Pomohl by liščí ohon a ebonitová tyč?“ ptal se moderátor. A dostal odpověď. Bartuška varuje, že regulace spotřeby plynu bude nutná, a to možná drsněji, než si teď dokážeme představit.
09.10.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (763 článků)