Článek

Exministryně Valachová: „Švindl” kvůli dceři. Co koronavirus změnil ve škole a v rodinách?

 
Jako ministryně školství ve velkém prosazovala třeba kritizovanou inkluzi, ve funkci se však udržela déle než její předchůdce i nástupce. Vaz jí zlomila až kauza její náměstkyně o ovlivňování sportovních dotací, kterou teď řeší soud. Nyní jako místopředsedkyně školského výboru Kateřina Valachová (ČSSD) hodnotí, jak si na jejím bývalém místě počínal v době koronavirové krize Robert Plaga (ANO). Tu přitom prožívala nejen jako politička koaliční vládnoucí strany, ale hlavně jako matka dvou malých dcer.
04.07.2020 05:35 |

podobné články

Podobné články

Školní obědy zdarma? Za 5,4 miliardy na rok. „Socialistický švindl,“ schytala to Valachová

 
Pro předškoláky a také pro školáky na prvním stupni plánuje exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) plošně úlevu v podobě obědů zdarma. Ve středu poslala návrh do Sněmovny. Se stejným návrhem přispěchal i premiér Andrej Babiš (ANO). Do Valachové se ale ihned pustil ekonomický expert ODS Jan Skopeček, který připomněl, že zdarma nebude nic, a označil snahu exministryně za socialistický švindl. V současnosti v Česku mají obědy zdarma jen děti z chudých rodin.
04.12.2018 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20047 článků) , Jan Skopeček (322 článků)

Valachová jako exministryně ujela 25 tisíc km služebním autem. Kvůli kampani to nebylo, tvrdí

 
Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) před volbami najezdila 25 tisíc km. Minimálně tedy její služební vůz, který se navíc pohyboval po městech, kde sociální demokracie dělala kampaň ke sněmovním volbám. Zjistil to web iRozhlas z knihy jízd. Ministři a po nějakou dobu i bývalí ministři na to právo mají, strana ale musí jízdy vykázat jako náklady na kampaň, což se zatím nestalo. Podobný problém bude muset řešit i exministr financí Andrej Babiš (ANO).
27.11.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20047 článků)

Senioři, pozor! Šmejdi, lichváři, exekuce. Exministryně Valachová nám dala seznam kroků, jak ve stavu nouze ochránit nejslabší

 
ROZHOVOR Krizová situace kvůli šíření koronaviru v kombinaci s vládními zákazy dopadá nejvíce na ty nejchudší a nejohroženější skupiny obyvatel. Stát by měl řešit nejen podporu firem a živnostníků, ale i exekuce a jejich odklady. Exministryně školství a poslankyně ČSSD Kateřina Valachová pro ParlamentníListy.cz popisuje, co všechno musí stát podniknout, aby zabránil dalším lidským tragédiím. Varuje lidi před ukvapenými rozhodnutími a šmejdy či lichváři.
01.04.2020 15:26 |

podobné články

Kindl vymyslel švindl! A napsal o tom román...

 
Vymyslel švindl a napsal o tom knihu! Milan Kindl, který je namočený do aféry kolem plzeňské univerzity, vydal román, jak se na práva v Plzni dostat podvodem.
14.10.2009 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (833 článků) , Milan Kindl (45 článků)

Skála (KSČM): Švindl, vraždění a trucovitá doznání

 
To, co 11. září 2001 stalo doopravdy – a kdo tahal za nitky toho masakru – se s erárním výkladem míjí velkým obloukem. Ten groteskní švindl popírá zákony fyziky. Znectily ho i tucty prominentních akademiků.
15.09.2016 14:11 |

podobné články

„Udělala bych to znovu.“ Valachová hájí spornou dotaci pro české olympioniky

 
Exministryně školství Kateřina Valachová trvá na tom, že kritizovaná mimořádná dotace 76 milionů korun pro Český olympijský výbor z roku 2017 byla správná. Tvrdí, že bez ní by možná česká výprava neodcestovala na letošní zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Valachová čtvrteční tiskovou konferenci svolala po zveřejnění informace, že na ni kvůli této dotaci bylo podáno trestní oznámení.
06.09.2018 15:05 |

podobné články

Valachová se hájí v boji s unií sportu: Ester Ledecká by zřejmě dvě zlaté nepřivezla, kdyby...

 
Exministryně školství Kateřina Valachová z ČSSD hájí dotaci pro olympioniky, kvůli které na ni podala trestní oznámení severočeská pobočka České unie sportu. „Nebýt mimořádné dotace 76 milionů korun, kterou jsem schválila, tak by naše reprezentace ani neodjela na letošní zimní olympiádu,“ říká Valachová, podle níž ji chtějí kriminalizovat, a dodává, že Ester Ledecká by tak zřejmě nemohla přivézt dvě zlaté medaile. Někteří členové jedné z komisí České unie sportu o obhajobě Valachové hovoří jako o „estrádě“ a „dotačním zvěrstvu“, informovala Mladá fronta Dnes.
07.09.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Ester Ledecká (180 článků)

Drsná hádka o inkluzi: Valachová máchala před Klausem ml. fotkami postižených dětí

 
Křik, hádky a emoce provázely další předvolební debatu Blesk.cz. „Tohle je Václav a měl nehodu. Tohle je Kateřina, trpí Downovým syndromem,“ mávala exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) fotkami postižených dětí, zatímco se Václav Klaus mladší (ODS) bránil nařčení, že útočí na postižené děti. Pod palbou však za inkluzi v českých školách byla především Valachová. A debata se v tu chvíli pořádně vyhrotila.
04.10.2017 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10085 článků)

Zářivý úsměv a blond, ale kdy lidi začnou vidět ty obludnosti! Valachová napsala na internet něco, co se jí ošklivě vrátilo

 
ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) zřejmě na Facebooku píchla do vosího hnízda. Poté, co se Valachová na svém profilu pustila do kritiky učitelského spolku Pedagogická komora a jejího podílu na nepřijetí kariérního řádu pro pedagogy z její dílny (petici proti jeho spuštění podepsalo více než dvacet tisíc lidí), spustila se v diskuzním vlákně pod příspěvkem současné poslankyně hotová „flame war“, tedy ohnivá, plamenná diskuze. A zaznívají opravdu silná slova.
20.02.2018 20:50 |

podobné články

Velký přešlap Kateřiny Valachové? Do Sněmovny poslala zákon, který by mohl sebrat peníze některým učitelům

 
Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) podala vlastní návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, který zavádí zvláštní měsíční příplatek pro třídní učitele. Jenže ve Sněmovně už jeden návrh je a oproti němu chce třídním Valachová přidávat výrazně méně. Kromě toho Valachová navrhuje i snížení příplatků pedagogů za takzvané „specializované“ činnosti z rozmezí 1 000 až 2 000 korun měsíčně na pouhých 500 až 1 000. Na Facebooku se bývalá šéfka resortu školství odvolává na „legislativního šotka“.
12.06.2018 20:25 |

podobné články

Sto tisíc dětí hladoví! Exministryně Valachová v rádiu tlačila téma proplácených obědů

 
Do křesla pro hosta v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu usedla bývalá ministryně školství za ČSSD Kateřina Valachová. Sociální demokraté ve vládě tvrdě narazili s nápadem uhradit obědy všem dětem školou povinným. Co bude dál? Podaří se ČSSD prosadit další priority svého programu? Valachová je přesvědčena, že ano. Vysvětlila také, proč chce ČSSD omezit okruh otázek, o nichž by bylo možné hlasovat v referendech.
08.01.2019 18:25 |

podobné články

Exministryně Válková psala Zemanovi kvůli Kajínkovi. Podobných velmi sporných případů prý sedí ve vězení mnohem více

 
Exministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) požádala prezidenta Miloše Zemana, aby po udělení milosti doživotně odsouzenému Jiřímu Kajínkovi zvážil milost i v dalších případech dlouholetých trestů. „Případů jako je pan Kajínek je více,“ tvrdí Válková s tím, že však o mnohých z nich se veřejnost nedozví. O dopise exministryně Zemanovi informuje server Česká-justice.cz.
03.06.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24630 článků) , Jiří Kajínek (814 článků) , Helena Válková (430 článků)

Šokující audiozáznam z údajného pokusu o vraždu exministryně! Poslechněte si

 
V autě mu oznámila, že už s ním dál nebude a že od něj chce odejít. Vlastimil Jurásek (54) se s tím údajně nedokázal smířit a rozhodl se podle obžaloby pro radikální řešení. Manžel exministryně Dany Juráskové (51) nyní u soudu čelí obvinění z pokusu o vraždu! Blesku se přitom podařilo získat záznam z jejich dramatického rozhovoru těsně před tím, než mělo k napadení a pokusu o zabití exministryně dojít. Jurásková na něm prosí o život, kvílí a děsivě ječí...
18.09.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (96 článků)

Exministryně Valachová vyslala z ČT vzkaz postiženým lidem v kauze H-System: Tohle teď udělejte, ráda pomohu

 
Je rozhodnutí Nejvyššího soudu v kauze H-System spravedlivé? Premiér Andrej Babiš je toho názoru, že rozhodně není. Podobně hovoří i prezident Miloš Zeman, který má kvůli rozsudku pochyby o kvalitě soudů. Jinak na věc nepohlíží ani Kateřina Valachová, místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD, bývalá ministryně školství a členka ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny. Ta Nejvyšší soud za absenci lidskosti v pořadu Interview na ČT24 zkritizovala a nyní nabádá členy družstva Svatopluk, aby se neváhali obrátit na Ústavní soud, v němž spatřuje poslední naději na spravedlivý rozsudek.
24.07.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20047 článků) , Miloš Zeman (24630 článků)

Valachová u Tvarůžkové: Stojím za učitelkami, i za učiteli. Pravice tu udělala sekeru v řádu miliard

 
Hostem pořadu Interview ČT24 byla exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), jež hovořila především o aktuální situaci ve školství, kdy školské odbory zřejmě vyhlásí stávku kvůli platům učitelů
01.11.2019 22:15 |

podobné články

Valachová u Tvarůžkové: Stojím za učitelkami, i za učiteli. Pravice tu udělala sekeru v řádu miliard

 
Hostem pořadu Interview ČT24 byla exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), jež hovořila především o aktuální situaci ve školství, kdy školské odbory zřejmě vyhlásí stávku kvůli platům učitelů
02.11.2019 13:20 |

podobné články

Kariérní řád učitelů u poslanců pohořel, Valachová se pomníku nedočká

 
Podle ministerstva školství měl zatraktivnit práci učitelů, poslanci mu ale nedali šanci. Řeč je o kariérním řádu učitelů, který do posledního dechu ve funkci hájila exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Sněmovna ve středu nepřijala svou ani senátní verzi novely o pedagogických pracovnících, jež by řád zavedla. Legislativní cesta předlohy tím skončila.
12.07.2017 10:20 |

podobné články

Školství není žádný byznys řízený trhem! Valachová se v ČT pořádně vytočila

 
Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), senátorka a členka školského výboru Zuzana Baudyšová (nestr. za ANO) a první místopředseda hnutí STAN Vít Rakušan v pondělních Událostech, komentářích České televize debatovali o současné politice ministerstva školství, které letos zarazilo boom soukromých základních škol. Je to v pořádku?
07.08.2017 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (104 článků)

Exministryně Valachová přišla k Drtinové a promluvila ke kauze rozdělování dotací do sportu

 
Hostem v pořadu DVtv.cz moderátorky Daniely Drtinové byla bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).
25.08.2017 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Drtinová (353 článků)