Článek

Exministr Zemanovy vlády Mertlík vystoupil z ČSSD: Zimolo, Foldyno, já nejsem národní socialista

 
Někdejší ministr financí za ČSSD Pavel Mertlík se po více než dvaceti letech rozhodl opustit sociální demokracii. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz prozradil, že mu vadí, kterým směrem stranu tlačí pánové Jiří Zimola a Jaroslav Foldyna. Popisuje ho jako nacionální socialismus.
12.06.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (479 článků) , Pavel Mertlík (29 článků)
Podobné články

Mertlík se prý ve vládě se Zemanem hádal. A ani ho nevolil

 
Mám na to, říká ekonom Pavel Mertlík, když mluví o tom, zda by mohl být příštím českým eurokomisařem. Pokud se jím opravdu stane, rád by obsadil nějaké ekonomické portfolio v Evropské komisi. Vysvětluje také, kde udělali čeští politici chybu ve vztahu mezi EU a českými občany. Došlo i na Mertlíkovy spory se současným prezidentem Milošem Zemanem. Mertlík se prý s hlavou státu v lecčems neshodne.
02.06.2014 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21496 článků) , Pavel Mertlík (29 článků)

Exministr Mertlík: Za hloubku krize si můžeme sami. Přehnali jsme škrty

 
Ekonom a bývalý ministr financí Pavel Mertlík píše v Hospodářských novinách o recesi ekonomiky v Česku. Má za to, že jsme si ji prohloubili zejména škrty veřejných investičních výdajů. Pokles exportu je podle něj pouze další okolností zhoršující propad.
27.05.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Mertlík (29 článků)

Babiš zatím výsledky nemá, říká exministr financí Mertlík

 
Sektorová daň padne na některá odvětví ekonomiky jako gilotina, varuje Sobotkův poradce a bývalý ministr financí Pavel Mertlík a připomíná, že sáhnout by se dalo třeba na daň z nemovitostí, která je v Česku extrémně nízká. Ministerstvo financí v čele s Andrejem Babišem podle něj zatím nemá žádné viditelné výsledky a s výběrem daní to není příliš slavné. 
04.05.2015 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14081 článků) , Pavel Mertlík (29 článků)

Bývalý ministr financí za ČSSD Mertlík by mohl být eurokomisařem

 
Sociální demokracie nominuje na eurokomisaře bývalého ministra financí Pavla Mertlíka. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes novinářům řekl, že Mertlík je silným kandidátem a Česká republika by díky jeho zkušenostem mohla získat důležitější kompetenci, než má dnes. Sobotka se zároveň vymezil proti možnému kandidátovi na eurokomisaře za ANO Pavlu Teličkovi. Podle Sobotky by Teličkovi mohlo uškodit, že dříve v Bruselu působil jako lobbista, který prosazoval zájmy soukromých firem.
07.05.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9526 článků)

Vláda improvizuje. Řecko nám však nehrozí. Exšéf financí Mertlík Kalouska nehodnotil

 
NA HRANĚ S XAVEREM Pavel Mertlík tvrdí, že Česku podobná situace, jaká nastala v Řecku, nehrozí, že si stávky českých odborářů ve světě nikdo nevšiml, že penzijní reforma je kočkopes.
26.06.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Mertlík (29 článků)

Řecko je v platební neschopnosti. Musí přijít krach, říká ekonom Mertlík

 
Ratingové agentury snižují hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka do kategorie selektivní platební neschopnosti. Po agentuře Fitch tak učinila i Standard & Poor's. Řecké dluhopisy tak momentálně nepřijímá ani Evropská centrální banka. V noci na dnešek sice řecký parlament schválil některá úsporná opatření, kritická situace ale trvá. „Ukazuje se, že celý projekt záchrany Řecka nemá šanci bez krachu řeckého státu, bez očištění od dluhů mnohem hlubšího než je to, co se dojednalo,“ říká ekonom Pavel Mertlík.
29.02.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Mertlík (29 článků)

Malý (Svobodní): Nejsem proti migraci a nejsem pro zakazovat jakoukoli víru

 
Nejsem proti migraci a nejsem pro zakazovat jakoukoli víru, protože jsem Svobodný, chci žít svobodně a tak nemohu omezovat svobodu druhých. Nejsem pro, abychom omezovali migraci. V naší vlasti žije plno Vietnamců, Ukrajinců a dalších, kteří tu poctivě pracují a rodí tu své děti. Respektují naši kulturu, zvyky, víru, zákony.
09.01.2018 13:05 |

podobné články

ČSSD prý našla ideálního kandidáta na eurokomisaře. Je ze Zemanovy vlády a v ČT ho opěvoval i Dienstbier

 
Od evropských voleb uplynul už skoro měsíc, ale česká vláda se stále neshodla na kandidátovi na eurokomisaře. Ve středu se tak bude snažit vyjednat kompromis, podle Jiřího Dienstbiera je ale kandidát ČSSD Pavel Mertlík ideální.
23.06.2014 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Mertlík (29 článků)

Rozkol ve vládě kvůli Teličkovi? Noviny píší o souvislosti s „neštěstím" ČSSD jménem Keller

 
Vláda bude muset krátce po volbách rozhodnout o obsazení postu eurokomisaře. Ve hře jsou podle deníku Právo dvě jména, a to eurolídr ANO Pavel Telička a exministr financí, rektor soukromého bankovního institutu Pavel Mertlík. Toho prosazuje ČSSD. Právo píše, že v koalici se tak rýsuje další střet, protože ČSSD Teličku na eurokomisaře nepustí. Lidové noviny zase píší o rýsující se prohře ČSSD a o neúspěchu Jana Kellera.
09.05.2014 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Mertlík (29 článků)

Pápá, pane Zimolo. Sobotkův kritik končí jako hejtman, jeho místo asi dostane Babiš

 
V Jihočeském kraji se rozpadla koalice ČSSD, ANO a Jihočechů 2012. ČSSD nepřistoupila na podmínky ANO, např. na změny ve vedení nemocnic. Hnutí ANO chtělo, aby své pozice opustil například hejtman Jiří Zimola nebo jeho náměstci Ivana Stráská a Jaromír Slíva. Novinářům to řekla předsedkyně jihočeského ANO Radka Maxová. Radní za ČSSD věděli, že členové vedení společnosti Jihočeské nemocnice mají mimořádně vysoké příjmy a kryli to, dodala. Koalici v Jihočeském kraji tvořilo kromě ANO a ČSSD ještě hnutí Jihočeši 2012.
10.04.2017 10:15 |

podobné články

Francouzské prezidentské volby: Socialista Francois Hollande poráží Sarkozyho

 
První kolo francouzských prezidentských voleb zřejmě vyhrál socialista Francois Hollande. Podle průzkumů, které zveřejnila belgická rozhlasová stanice RTBF, získal Hollande 27 procent hlasů, současný prezident Sarkozy jen o dvě procenta méně.
22.04.2012 19:46 |

podobné články

Foldyno, ty potetovaný magore, ty nejsi žádný vlastenec. Ti plivali krev na gestapu a StB, ne v tělocvičně, sepsul poslance bratr Janka Kroupy

 
Poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna odmítl jakoukoli omluvu, ke které jej předseda ČSSD Jan Hamáček vybídl za jeho chování na akci ruského nacionalistického motorkářského klubu Noční vlci, kde se hádal a postrkoval s lidmi, kteří proti příjezdu ruských motorkářů protestovali. „Za co se mám omlouvat, že jsem vlastenec?“ reagoval Foldyna, který svými argumenty pěkně rozpálil syna bývalého politika Daniela Kroupy a bratra novináře Janka Kroupy Mikuláše Kroupu.
09.05.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1022 článků) , Jaroslav Foldyna (479 článků) , Janek Kroupa (122 článků)

Západ chce rozpoutat světovou válku, která smázne jeho dluhy, udeřil významný muž Zemanovy kariéry. Takto reagují vaši současní politici

 
Exministr Zemanovy vlády a bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta řekl, že se obává, že cílem současného znovurozpoutání války na východě Ukrajiny je snaha donutit Rusko, aby do ní vstoupilo jako válčící strana. Bašta začíná věřit, že snahou Západu je, aby se z občanské války stal konflikt evropských či dokonce globálních rozměrů a že jde o snahu zahájit krvavý restart globální dluhové ekonomiky. Příští dva měsíce prý rozhodnou – buď začne další velká válka v Evropě, nebo se Ukrajina ekonomicky zhroutí a časem se stane konfederací. Co o tom soudí čeští politici?
03.02.2015 22:01 |

podobné články

Svoboda (ČSNS): Národní socialista Jiří Paroubek

 
V loňském roce vznikla, na popud zklamaného bývalého předsedy vlády a ČSSD, na naší politické scéně nová strana, která si do svého názvu dala hrdé označení "Národní socialisté".
25.02.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3519 článků) , Jiří Svoboda (327 článků) , Jiří Svoboda (327 článků)

Pane Soukupe, Foldyno, Ondráčku a další. Profesor Putna vám vzkazuje...

 
Vysokoškolský profesor a literární historik Martin C. Putna se v rubrice Poslední slovo Lidových novin vyjádřil k nově založené Platformě zákonodárců na obranu evropské kultury. Tu založil poslanec ANO Zdeněk Soukup. Putnovi se nápad velmi líbí, jeho tvůrce je však třeba dovzdělat o souvislostech.
10.08.2016 15:35 |

podobné články

SOCKY: Příběhy kožených kalhot. Pozor na jazyk, noční vlku Foldyno!

 
Hlavním hrdinou nového dílu satirického pořadu Socky je děčínský sociálnědemokratický boxer Jaroslav Foldyna, který se na setkání s přáteli z Ruska ukázal jako drsný chlap s něžnými sklony. Škoda, že se nepotkal s „živým Kenem“, který by pak z Prahy možná neodjížděl tak rozladěný.
11.05.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (479 článků)

Ztrapněné Česko, fraška s eurokomisařem: Sobotkova vláda to schytává za váhání

 
Sobotkova vláda se stále nedokázala domluvit na českém kandidátovi na eurokomisaře. Proti sobě stojí hlavně kandidáti ČSSD a ANO - exministr financí Pavel Mertlík a ministryně Věra Jourová. Za tyhle dohady to však dostává vládní koalice pořádně "sežrat" od opozice - mluví se o frašce, ostudě, divadlu, které nám v Evropě ublíží...
16.07.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (415 článků) , Pavel Mertlík (29 článků)

Místopředseda Zemanovy vlády: Politici serou na důchodce. Vymyslel jsem akci

 
JINÝMA OČIMA Důchodci v Česku živoří a nikoho to moce nezajímá. Dokonce i ti, co berou nad šest tisíc korun, se necítí nic moc. Přitom jde o největší volební sílu. Proto chce bývalý místopředseda Zemanovy vlády Egon Lánský před volbami bojovat hlavně za jejich práva. Od levicových uskupení ale zatím nemá muž, jenž pro program ČSSD kdysi z části nadchl i Karla Kryla, žádnou podporu.
19.09.2013 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (144 článků)

Politická pornografie Zemanovy party. Kalousek si ulevil na síti

 
Exministr financí Miroslav Kalousek opět šokuje. Na své facebookové stránce se ostře pustil do ministra vnitra Martina Peciny. Ten je podle něj součástí "vulgární politické pornografie hodné Zemanovy party kamarádů".
20.10.2013 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6553 článků)