Článek

Exkluzivní průzkum: Věříme slibům politiků?

 
Ten scénář se opakuje v každém předvolebním čase, a tedy i teď: politici slibují modré z nebe, jen když jim dáme hlas. Shodují se i v tom, že obvykle neříkají, kde to chtějí vzít, či kdo to zaplatí. Jenže jak vyplývá z průzkumu Sanep mezi více než 14 tisíc respondenty, Češi jim slibotechnu už nebaští. Daleko důležitější je prý charisma politika.
22.06.2017 09:00 |

podobné články

Podobné články

Korupce nezmizí, slibům politiků o skoncování s korupcí nikdo nevěří

 
Korupci, která je v českých médiích nejčastěji zmiňována v souvislosti se státními zakázkami a naší politickou scénou, vnímá absolutní většina obyvatel jako závažný problém. Slibům politiků, kteří v předvolebních kampaních hovoří o skoncování s korupcí, nevěří téměř absolutní většina lidí. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP.
16.03.2010 08:15 |

podobné články

28 let divokého kapitalismu. Jsme kolonií Německa a naše levná práce zvedá HDP u frau Merkel. Den, kdy přijde Revoluce, se blíží. Přední poslanec KSČM promluvil

 
ROZHOVOR „To bychom nesměli v historii podlehnout lidem jako byli Klaus, Ježek, Dyba, Dlouhý, Tříska, Kočárník a další desítky jmen si doplníte hravě sám čtením ročenek ODS, ODA, KDU-ČSL a tak dále. Velká privatizace a privatizační fondy z nás udělaly banánovou republiku. Nyní hledíme na nového mesiáše slibujícího změnu, ale sedícího u stejného prostřeného stolu. Prostě jedna negativní zkušenost nám nestačila a opět věříme slibům 10násobku,“ říká místopředseda poslaneckého klubu KSČM Leo Luzar.
22.06.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Klaus Merkel (4 články)

Akné z čokolády a tloušťka z antikoncepce: Nesmysly, kterým věříme

 
Čokoláda způsobuje akné. Silně zakašlat pomůže proti infarktu. Čemu všemu ještě občas věříme? Připravili jsme pro vás 15 nejznámějších povídaček. Co je pravda a co mýtus?
02.09.2013 06:05 |

podobné články

5 nesmyslů, kterým věříme, protože nám byly vtloukány do hlavy

 
Věci, které neustále slýcháme, se nám dostávají do podvědomí a my jim pak bezmezně věříme. Existuje ovšem spousta vžitých nesmyslů, které si je dobré ujasnit.
27.02.2016 19:01 |

podobné články

Nápis „Věříme v Boha“ na dolarech není vyznání víry, rozhodl americký soud

 
Nápis Věříme v Boha (In God We Trust) na amerických bankovkách nelze chápat jako vyznání víry, a proto ho není možné považovat za porušení náboženských svobod zaručených ústavou USA. K takovému závěru dospěl chicagský odvolací soud v kauze vyvolané stížností Američana Kennetha Mayleho, informovala agentura AP.
04.06.2018 16:10 |

podobné články

Exkluzivní průzkum o aktech Bartošové: Iveto, svlékni se!

 
Poté, co Iveta Bartošová (44) přiznala, že by chtěla nafotit akty, Blesk požádal společnost SANEP o exkluzivní průzkum. Z něj vyplynulo, že nadpoloviční většina respondentů se na odhalené fotografie ráda podívá.
31.07.2010 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6722 článků)

Exkluzivní průzkum: Sobotka neměl podávat návrh na odvolání Babiše. A co Zeman?

 
Jak po týdnu vládní krize oznámkovali voliči jednotlivé aktéry politických bojů? Exkluzivní průzkum agentury Phoenix research přinesla televize Nova. A co si myslí o krocích premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD)?
06.05.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Exkluzivní průzkum: Řítí se další Babišova tsunami? ANO dominuje v boji o velká města

 
Hnutí ANO má před podzimními komunálními volbami slušný náskok v řadě velkých měst. Vypovídá o tom exkluzivní průzkum pro Blesk Zprávy, který připravila agentura Phoenix Research. Při měření ve vybraných městech ANO vyhrálo všude – od Prahy po Ostravu. Jenže strašit jej mohou předchozí případy, kdy bylo i po vítězství vyšachováno ze hry. Podle politologa Jana Kubáčka se přitom ANO již ponaučilo a pozměnilo svou strategii. Není tolik útočné a domlouvá se předem.
24.04.2018 06:20 |

podobné články

Exkluzivní průzkum ukázal nejoblíbenější političky v Česku. Vítězku neuhádnete

 
Česko je bohatší o jeden žebříček popularity. Exkluzivní průzkum Phoenix Research si posvítil na české političky. Lidé vybírali tu nejoblíbenější z 91 jmen. A výsledek překvapil i šéfa agentury Jana Kubáčka. Mezi první pěticí totiž převažují senátorky, mediálně známější poslankyně nebo ministryně skončily s horší známkou až za nimi. Na prvním místě skončila ředitelka nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová. Tedy senátorka, která kandidovala před čtyřmi lety za hnutí ANO. Stříbro brala senátorka Daniela Filipiová (ODS), bronz pak hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
14.05.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (85 článků) , Daniela Filipiová (44 článků)

Volby v Ústeckém kraji vyhraje ČSSD, tvrdí průzkum pro ČRo

 
Říjnové volby v Ústeckém kraji by vyhrála ČSSD s 21,4 procenta hlasů. Tvrdí to průzkum, který pro Český rozhlas zpracovala agentura ppm factum. Druhá by skončila s 16,2 procenta hlasů KSČM, třetí ODS přisuzuje průzkum 15,1 procenta. Spolu s nimi by se do krajského zastupitelstva dostali i Severočeši.cz a TOP 09, naopak Paroubkově NS-LEV21 či středovému hnutí PRO kraj průzkum příliš hlasů nepřisoudil.
17.09.2012 19:15 |

podobné články

Průzkum: Miloš Zeman suverénně v čele. Drahoš ani Horáček mu nestačí

 
Časopis Týden uveřejnil ve svém pondělním vydání další průzkum. Nejde však o průzkum určený ke sněmovním volbám, nýbrž o průzkum prezidentský. Naznačuje, že favoritem nadcházející prezidentské volby je i nadále prezident Miloš Zeman. Současně ukazuje, že by Tomio Okamura porazil Václava Klause, kdyby oba pánové kandidovali.
09.10.2017 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , Tomio Okamura (2084 článků) , Miloš Zeman (21129 článků) , Václav Horáček (63 článků)

Roste obliba vládních politiků. To není vtip, to je průzkum

 
Místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier opět vévodí žebříčku nejpopulárnějších politiků. Tvrdí to nejnovější průzkum Střediska empirických výzkumů (STEM). Přitom je zajímavé, že Dienstbier se drží na první příčce již od loňského září. Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka si pak druhou pozici vyměnil s Miroslavou Němcovou. Do první pětice se ale vrátil Karel Schwarzenberg.
18.01.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3731 článků) , Bohuslav Sobotka (9491 článků) , Miroslava Němcová (1401 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Nový průzkum popularity politiků. Pane premiére, raději ani nekoukejte, kde jste vy a kde je Babiš

 
Neziskový ústav STEM přinesl nový průzkum popularity českých politiků. Zatímco vicepremiér Andrej Babiš (ANO) či opoziční politici Petr Fiala (ODS) a Tomio Okamura (SPD) mohou být spokojeni, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) by se měl mít na pozoru.
28.04.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13493 článků) , Petr Fiala (1347 článků) , Bohuslav Sobotka (9491 článků) , Tomio Okamura (2084 článků)

Klausi, věříme ti, říká čtvrtina lidí. Polovina uvedla opak

 
Václav Klaus připustil, že uvažuje o návratu do politiky a média uvažují, s kterým politickým subjektem by to mohl realizovat, a snaží se odhadnout nálady občanů. Bulvární deník Blesk si objednal průzkum, aby zjistil, jak potencionální voliči vnímají bývalého prezidenta a jakou má šanci uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny. Agentura SANEP zjistila, že zhruba 20 procent dotázaných jeho angažmá v politice vítá.
27.08.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků)

Věříme v pravou lásku, ale na seznamkách hledáme nevěru!

 
Zajímavý pohled do duše zadaných nevěrných lidí přinesl průzkum na seznamce Victoria Milan. Na ní se registrují lidé, kteří mají doma partnery či dokonce manžele, ale hledají někoho na sex za jejich zády. Přestože se dopouštějí nečestného jednání a ohrožují svůj láskyplný vztah, tvrdí tři čtvrtiny těchto lidí, že věří na pravou lásku.
05.02.2015 17:00 |

podobné články

Zítra je pátek třináctého: Každý třetí Čech se vyhne černé kočce a má u sebe talisman, zjistil průzkum. A co vy?

 
Tak a je tu další pátek třináctého. Datum, které v řadě lidí vzbuzuje obavy. Traduje se, že nás v ten den nečeká nic jiného než pohromy a neštěstí. Opravdu je to tak? Vážně tomu stále věříme?
12.03.2015 13:10 |

podobné články

Lidovci Svobodu nevyloučí, rozhodnutí o odchodu nechají na něm

 
KDU-ČSL nejspíš nebude vylučovat svého expředsedu Cyrila Svobodu ze strany, pokud se pro odchod sám nerozhodne. Vyplývá to z vyjádření politiků, kteří bývalého lídra vyzvali k odstoupení o víkendu, kdy vyšlo najevo, že navzdory veřejným slibům neukončil svůj civilní spor o majetek s charitou.
11.08.2010 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (357 článků)

Poslední varování profesorky: Začněte vládnout, jinak promluví ulice

 
Politoložka Vladimíra Dvořáková dlouhodobě varuje před radikalizací společnosti díky současné těžké politické krizi. Stále však věří, že čeští politici začnou vnímat vážnost situace a vrátí se ke svým předvolebním slibům. Vzkaz občanů při sněmovních volbách byl totiž jasný- je nutné bojovat primárně proti korupci, aby stát začal normálně fungovat. Různé občanské iniciativy vznikající jako forma protestu proti vládě by jim pak měly sloužit jako jakýsi barometr. Konec demokracie totiž podle Dvořákové signalizuje právě všeobecná nedůvěra v politiku jako takovou.
16.05.2011 06:35 |

podobné články

Kalousek tepal v ČT Zemana. Pak došlo na zvyšování daní a zaútočil Doktor

 
Kdo má řídit naši zahraniční politiku a proč věřit slibům ODS a TOP 09 o nezvyšování daní, to byly hlavní předměty předvolební diskuse Miroslava Kalouska (TOP 09), Michala Doktora (Hlavu vzhůru) a Martina Kuby (ODS), moderované Martinem Veselovským, v pořadu České televize Události komentáře.
04.10.2013 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6475 článků) , Michal Doktor (162 článků) , Martin Zeman (294 článků)