Článek

Exim Tours a Fischer zrušily letní zájezdy. Babiš pro Blesk: Je to pomocná ruka cestovek

 
Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru zrušily všechny zájezdy plánované na letošní červenec a srpen, které měly objednané u obou společností řádově desetitisíce klientů. Kanceláře se k tomuto kroku rozhodly během dneška. Klienti dostanou vouchery a budou se moci rozhodnout, zda letos na dovolenou, kterou by v zahraničí zřejmě provázela řada omezení, pojedou. Napsal to v pátek server E15.cz a uvedla Česká televize (ČT). Obě cestovní kanceláře plánují znovu nabídnout zájezdy do zřejmě všech zemí, kam to po dohodě jednotlivých států bude možné.
23.05.2020 12:45 |

podobné články

Podobné články

Velké cestovky zrušily Čechům letní zájezdy. Expert: Nejsou neschopné, přijdou totální změny

 
Plán na letní dovolené dostává u Čechů další trhliny. Poté, co zrušily všechny letní zájezdy až do konce června CK Fischer a Exim Tours, se dá předpokládat, že s podobným krokem přijdou i další cestovky. V rozhovoru pro Blesk Zprávy o takovém scénáři promluvil místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Navíc prý lidé mají počítat s tím, že i když dostanou za stávající zájezdy vouchery, ten samý zájezd by mohl vyjít při novém objednání dráž, každý si tak tedy bude muset připlatit.
24.05.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1757 článků)

Cestovky Exim Tours a Fischer zrušily letní dovolené, lidem rozdají vouchery

 
Desetitisícům klientů zrušily cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer letní dovolené, které si objednali na červenec a srpen. Důvodem je epidemie nového typu koronaviru. Rozhodnutí padlo v pátek, lidé dostanou odškodnění v podobě voucheru.
23.05.2020 08:40 |

podobné články

„Naši zákazníci nejsou ‚věci‘,“ oznámila CK Alexandria. A zrušila všechny prázdninové zájezdy

 
Všechny zájezdy na léto s odletem do 31. srpna dnes zrušila také CK Alexandria. Důvodem jsou výrazné změny podmínek v destinacích, které ovlivní kvalitu dovolených. Patří mezi ně snížení kapacity hotelů nebo omezení služeb ubytovacích zařízení jako stravování nebo animační programy. Alexandria postupně od 1. června zahájí nový prodej zájezdů do vybraných zemí a hotelů, kde bude možné se co nejvíce přiblížit původním podmínkám. ČTK o tom dnes informoval marketingový ředitel Alexandrie Petr Šatný. Zájezdy na léto už zrušily také CK Exim Tours a Fischer.
27.05.2020 13:25 |

podobné články

Zaplať 20 tisíc, nebo leť: Nikolu i Danu doběhla „dynamická smlouva“, Fischer ustoupil

 
Nikola chtěla s rodinou vyrazit na řecký ostrov Rhodos. Koronavirus jí ale změnil plány a dovolené se tak nedočká. Po oznámení CK Fischer, že stejně jako sesterská Exim Tours ruší všechny prázdninové zájezdy, pak čekala, že jí cestovka nabídne dle nového zákona voucher, vrátí peníze, nebo nabídne levné storno, toho se ale nedočkala. Místo toho jí vypočítali stornopoplatky ve výši skoro 20 tisíc korun. Důvod? Měla uzavřenou tzv. dynamickou smlouvu, o čemž ani nevěděla. Podobně mluví i Dana a řada dalších klientů. Fischer se prostřednictvím Blesk Zpráv bránil, pak přišel se změnou. Nově se i na Dynamix bude vztahovat Lex Voucher. Klienti již dokonce získali informační email.
28.05.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Fischer (1 článek) , Daniel Fischer (1 článek)

Babišovi do Řecka, ministryně v létě potlačí kočárek. Maláčová má smůlu. Kdo bude v ČR?

 
Jak naložit s letošní dovolenou? Velké cestovky Exim Tours a Fischer již kvůli pandemii koronaviru zrušily všechny zájezdy na červenec a srpen. Koronavirus donutil měnit plány také ministry vlády Andreje Babiše (ANO). Jak zjistily Blesk Zprávy z ankety mezi šéfy jednotlivých resortů, většina členů kabinetu zůstane během letních měsíců v Česku. Jen rodina premiéra a ministryně práce a sociálních věcí se chystají do zahraničí. Další z ministryň se zas těší na procházky s kočárkem. Omezení cest do zahraničí ale politikům asi zas až tak vadit nebude, mohou ho totiž využít k vrcholu kampaně před krajskými volbami, které budou na začátku října.
23.05.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18501 článků)

Zrušený zájezd a místo pláže poukázka? Klienti zuří, naděje na dovolenou ale ještě žije

 
Zaplacená „dovča“ u moře se ze dne na den změnila v poukázku. Dvě velké cestovky Exim Tours a Fischer zrušily všechny zájezdy na prázdniny, lidem daly vouchery a vyčkávají, jak se vyvine epidemie koronaviru. Ostatní kanceláře zatím tak drastické kroky nedělají.
25.05.2020 05:35 |

podobné články

„Mlžení a lži,“ zuří klienti cestovek u storna zájezdů. Peníze zpět dostávají zdlouhavě

 
Cestovní kanceláře konečně začínají lidem vracet peníze za stornované zájezdy. Klienti jsou ale nespokojení a plánují dokonce hromadnou žalobu. Vadí jim, že některé cestovní kanceláře vnucovaly klientům poukaz podle Lex voucher neprávem a zmiňují i problémy v komunikaci. Peníze dostal zpátky například Honza, pro Blesk Zprávy ale popsal vyhrocenou konverzaci se společností Exim tours. Ta se brání a prosí klienty o trpělivost.
15.05.2020 05:05 |

podobné články

Exim Tours ruší kvůli prasečí chřipce odlety do Mexika!

 
Cestovní kancelář Exim Tours ruší kvůli epidemii prasečí chřipky v Mexiku nejbližší odlety do mexického Cancúnu. Rozhodnutí se dotkne téměř 1000 klientů největší české cestovní kanceláře!
27.04.2009 22:25 |

podobné články

ČSA končí spolupráci s Exim Tours

 
Klienti cestovní kanceláře Exim Tours budou od letošního podzimu létat na dovolenou převážně se společností Travel Service, která v roli hlavního dopravce cestovní kanceláře vystřídá po šesti letech ČSA.
13.05.2010 07:15 |

podobné články

Exim Tours nebude létat s ČSA

 
Klienti cestovní kanceláře Exim Tours budou od letošního podzimu létat na dovolenou převážně se společností Travel Service, která tak v roli hlavního dopravce Eximu vystřídá po šesti letech České aerolinie. Informuje o tom čtvrteční vydání E15.
13.05.2010 10:10 |

podobné články

Exim tours urychluje stahování českých turistů z Egypta

 
Cestovní kancelář Exim tours urychluje stahování českých turistů z Egypta. Obává se zhoršení bezpečnostní situace ke konci týdne zejména v Hurgadě. Poslední turisté CK by měli přiletět ve čtvrtek.
19.08.2013 11:30 |

podobné články

Klienti Exim tours zuří! V televizi sice slibují adekvátní náhradu, ale to není pravda, říkají

 
Vyjádření cestovní kancelář Exim tours, která kvůli nepokojům v Egyptě předčasně odvezla z dovolené desítky turistů, nadzvedlo jejím klientům mandle! Cestovní kancelář se k nim totiž nechová tak, jak prezentuje!
20.08.2013 18:15 |

podobné články

Exim tours i díky TV NOVA vracejí víc peněz za zkažené dovolené v Egyptě!

 
Zdá se, že cestovka Exim tours se lekla ostudy a začala svým klientům vyšší odškodnění za předčasně ukončené dovolené v Egyptě. Turisté si ale stěžují, že si zaslouží ještě větší kompenzaci.
21.08.2013 20:40 |

podobné články

Jak se vyrovnává Exim tours s klienty, které stáhla z dovolené v Egyptě?

 
Právě v těchto dnech uplynula 30 denní lhůta, kterou měla cestovní kancelář Exim tours na vyrovnání s klienty, které předčasně stáhla z dovolené v Egyptě. Někteří z nich dostali nový zájezd. Televizi Nova se ovšem ozvali i tací, kteří od cestovky dostali vyrovnání jiné a podle nich nedostačující.
22.09.2013 22:20 |

podobné články

ERV Evropská pojišťovna začala spolupracovat s EXIM tours

 
ERV Evropská pojišťovna začala pojišťovat klienty největší české cestovní kanceláře – EXIM tours.
30.07.2014 21:35 |

podobné články

Od známého prodejce dovolené Invia utíkají velké cestovky. Co se stalo?

 
Cestovní kancelář Exim tours přestala nabízet své zájezdy přes největší zájezdový portál Invia.cz. Stejný krok v dubnu oznámila i cestovní kancelář Fischer. Invia začala v poslední době kromě přeprodeje zájezdů cestovních kanceláří sestavovat a prodávat také vlastní zájezdy, takže se v podstatě stala i přímým konkurentem CK.
20.06.2017 12:10 |

podobné články

Třetí cestovní kancelář zrušila všechny letní dovolené, klienti Alexandrie dostanou vouchery

 
Klienti cestovní kanceláře Alexandria, kteří měli objednanou dovolenou odteď do 31. srpna, na ni neodletí. Společnost kvůli omezením v souvislosti s koronavirem všechny zájezdy zrušila. Lidé dostanou vouchery. Minulý týden se stejně rozhodly i cestovky Exim Tours a Fischer.
27.05.2020 14:26 |

podobné články

Cestovní kancelář Medina Tours zkrachovala! Klienti zřejmě přijdou o peníze

 
Česká pobočka cestovní kanceláře Medina Tours na sebe podala insolvenční návrh. Kancelář specializující se na zájezdy do Tuniska a Egypta dluží bezmála deset milionů korun a v současnosti není schopna vůči věřitelům závazky plnit, uvedla společnost v insolvenčním návrhu. V srpnu zkrachovala její sesterská společnost na Slovensku, od té doby se s problémy potýkala i předlužená česká Medina Tours. V současnosti nejsou internetové stránky kanceláře v provozu.
31.12.2013 18:45 |

podobné články

Česká cestovka ruší kvůli prasečí chřipce zájezdy do Mexika

 
Cestující, kteří chtěli letět s Exim Tours do Mexika, se nedočkají, Cestovka zrušila zájezdy.
27.04.2009 22:05 |

podobné články