Článek

Evropští letoví dispečeři stávkují, v Portugalsku zrušeno 20 letů

 
V Evropské unii dnes začaly stávky letových dispečerů proti plánům na změny v organizaci vzdušného prostoru. V Portugalsku již protesty podle agentury AFP vedly ke zrušení zhruba 20 letů. Odpoledne se do protestů zapojí také například italští dispečeři. Největší problémy se očekávají ve Francii, kde chtějí dispečeři stávkovat od dnešního večera až do pátečního rána.
29.01.2014 15:15 |

podobné články

Podobné články

Potvrzeno: Za „slovenský trapas“ dispečeři nemohou, ujasnil Ťok Zemanovi

 
Podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), který měl vyšetřit, proč vládní speciál s prezidentem Milošem Zemanem na palubě přiletěl pozdě do Bratislavy na pohřeb slovenského exprezidenta Michala Kováče, letoví dispečeři nepochybili. Chyba prý byla v letovém plánu. Ťok to řekl novinářům po sobotní schůzce v Lánech. Dispečery obvinil v televizi ze selhání sám prezident.
22.10.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21253 článků)

Třetinu letadel v Evropě zpozdí francouzští dispečeři. Moc stávkují

 
Až bude mít váš let příště zase zpoždění, preventivně za to můžete vyčinit Francouzům. V jednom ze tří případů se nespletete a mohli za to tamní dispečeři. Mezi lety 2004 a 2016 stávkovali 254 dní, což způsobilo celkem 33 procent zpoždění veškerého letového provozu v Evropě. Stojí to ve zprávě, kterou si nechal vypracovat francouzský parlament. Vzniklou škodu těmito stávkami vyčíslila na 300 milionů eur (asi 7,7 miliardy korun), informoval britský deník The Guardian.
19.06.2018 20:35 |

podobné články

Budvar vyhrál další soudní spor v Portugalsku

 
Pivovar Budvar vyhrál soud v Portugalsku se společností Anheuser-Busch Ibev (ABI). Ta podle verdiktu neoprávněně používala ochranné známky s prvkem Budweiser. Českobudějovický pivovar přitom v Portugalsku prodával své produkty se značkou Budweiser Budvar a měl v této zemi platné ochranné známky, informoval tiskový mluvčí Budvaru Petr Samec. Je to v rozmezí dvou měsíců druhý známkoprávní spor v Portugalsku, v němž českobudějovický pivovar uspěl.
19.02.2014 14:00 |

podobné články

Letoví dispečeři v Německu CHTĚJÍ STÁVKOVAT! Ohrozí tím DESÍTKY letů z Ruzyně!

 
Soud ve Frankfurtu nad Mohanem dal v pondělí zelenou stávce německých letových dispečerů, která je naplánována na úterní dopoledne. Proti rozhodnutí pracovního soudu se odvolala společnost DFS, která dispečery zaměstnává, píše webový portál týdeníku Focus.
08.08.2011 22:05 |

podobné články

Německá letiště stávkují, ruší se stovky letů

 
Cestující v Německu se dnes musí obrnit trpělivostí. Zaměstnanci pěti letišť včetně toho největšího ve Frankfurtu stávkují. Ruší se stovky letů. Už od půlnoci se stávkovalo na letišti v Kolíně a Mnichově. Postupně se přidaly Stuttgart, Düsseldorf a největší německé letiště Frankfurt, kde má stávka trvat až do půl třetí odpoledne.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Zpoždění delegace způsobili dle Ovčáčka dispečeři. Ti ale vinu odmítají

 
Na zpoždění leteckého speciálu, který přepravoval prezidenta Miloše Zemana na státní pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče, se podíleli dispečeři Řízení letového provozu (ŘLP), sdělil Českému rozhlasu Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Dali podle něj při odletu přednost jinému letu. Řízení letového provozu to odmítá, má prý důkazy svědčící o jejich nevině. Původně Hrad zpoždění zdůvodňoval nepřízní počasí. Zeman chce podle Ovčáčka o roli dispečerů mluvit s ministrem dopravy Danem Ťokem (ANO).
14.10.2016 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21253 článků)

Bože, to je kontrolní věž, která naváděla tupolev!

 
Šílené! Vojenské letiště v ruském Smolensku, kde 10. dubna havaroval polský vládní speciál tupolev TU-154 s prezidentem Kaczynskim a 80člennou delegací, nemá kontrolní věž! Letoví dispečeři tu sedí doslova v boudě.
26.05.2010 11:15 |

podobné články

Kur*a! Co s námi bude, křičeli Rusové po katastrofě!

 
Letoví dispečeři, kteří navigovali polský vládní tupolev na přistání na smolenském letišti, se v okamžik katastrofy nestarali o nic jiného, než o to, jaký postih je čeká. „Kur*va, co s námi bude,“ křičeli navigátoři z 'kontrolní věže', tedy z polorozpadlé jednopatrové boudy.
04.06.2010 15:15 |

podobné články

Kvůli stávce bude 25. července v Řecku zastaven letový provoz

 
Řečtí letoví dispečeři budou 25. července stávkovat, v zemi tak nebudou moci přistávat a odlétat letadla. Informuje o tom v úterý agentura Reuters.
21.07.2010 02:15 |

podobné články

Stanici ISS ohrožuje vesmírný odpad

 
Mezinárodní vesmírnou stanici ISS na oběžné dráze ohrožuje vesmírný odpad a její dráhu budou možná muset letoví dispečeři upravit. Podle zprávy agentury Interfax hrozí, že ISS narazí do úlomku, který na oběžné dráze zůstal po zaniklé čínské družici.
23.07.2010 15:15 |

podobné články

ODVOLÁNO! Stávka letových dispečerů v Německu nebude!

 
Němečtí letoví dispečeři v úterý odvolali stávku, která měla začít jen za několik hodin. Informovala o tom agentura AFP.
09.08.2011 06:50 |

podobné články

Piloti „kličkují“ mezi bouřkami, letos jich přibylo. Některé nejde ani předpovědět

 
Bouřky v Česku i celé střední Evropě letos v létě komplikují leteckou dopravu. Je jich totiž více než v jiných letech a piloti tak s letadly musí doslova kličkovat, aby se jim vyhnuli. Letoví dispečeři mají v posledních týdnech opravdu náročné směny. Navíc se musí vypořádávat se stále větším počtem letadel, která nad Českem přelétají.
14.07.2018 07:35 |

podobné články

Další stávka v Řecku. Několik desítek letů bude zrušeno

 
Několik desítek letů bude dnes zrušeno kvůli nové stávce zaměstnanců řeckých aerolinií. Mnoho dalších spojů pravděpodobně nabere zpoždění.
15.07.2010 07:35 |

podobné články

Mlha na Ruzyni! Několik letů bylo ZRUŠENO!

 
Letiště Praha má od úterního rána problémy s mlhou, zrušeno bylo celkem šest letů, některé nabírají zpoždění. Agentuře Mediafax to sdělila mluvčí letiště Eva Krejčí.
15.11.2011 12:10 |

podobné články

Kvůli stávce Lufthansy bude zrušeno 26 letů mezi Prahou a Německem

 
V souvislosti s pondělní stávkou pozemního personálu německé letecké společnosti Lufthansa bude zrušeno 26 letů mezi Prahou a německými městy Mnichov, Frankfurt nad Mohanem a Düsseldorf. Řekla to dnes mluvčí Letiště Václava Havla Praha Eva Krejčí.
21.04.2013 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků)

Zaměstnanci Lufthansy stávkují, v Praze byly zrušeny 4 lety

 
Nebe nad Evropou v úterý značně prořídlo. Zaměstnanci Lufthansy stávkují a téměř polovina letů musela být zrušena. Stávka se dotkla i cestujících z Prahy.
04.09.2012 09:20 |

podobné články

Piloti Lufthansy stávkují: Ruší se desítky letů!

 
Největší německé aerolinky Lufthansa dnes zrušily 74 mezikontinentálních letů, tedy téměř polovinu z plánovaného počtu 160 letů. Přepravce musí odvolávat lety už čtvrtý den po sobě v důsledku pokračující stávky pilotů, dneškem by ale mělo jejich stávkování prozatím skončit. Odborové sdružení pilotů stávkami protestuje proti změně důchodového programu aerolinek.
21.03.2015 19:15 |

podobné články

Smolensk: Ruští dispečeři za to nemohou! Vzkázala ruská vláda Polákům

 
Ruská vláda v pátek veřejně vzkázala Polsku, že ruští dispečeři nenesou vinu za leteckou havárii, při které loni v dubnu u ruského Smolenska zahynul polský prezident Lech Kaczyński.
28.01.2011 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)

Ministr Ťok: Dispečeři v příštích třech letech vyškolí sedmdesátku řídících letového provozu

 
České Řízení letového provozu poskytne Bosně a Hercegovině výcvik dispečerů umožňující jim převzít kontrolu nad svým vlastním vzdušným prostorem. Kontrakt za více než 200 milionů korun vyhráli čeští dispečeři v otevřeném mezinárodním výběrovém řízení. Spolupráci v oblasti civilního letectví navíc podpořila společná iniciativa, kterou dnes podepsali český ministr dopravy Dan Ťok a bosenský ministr Ismir Jusko.
20.06.2017 21:50 |

podobné články