Článek

Evropský parlament se před volbami zaměřil hlavně na boj s dezinformacemi

 
Zprávy, že nový Evropský parlament (EP) zakáže tradiční auta nebo že europoslanci nařídí celoevropskou mobilizaci a vyšlou lidi do války na Ukrajině - i takové dezinformace by se mohly podle místopředsedkyně Evropské komise (EK) Věry Jourové objevit v posledních dnech či hodinách před červnovými volbami do EP. Nepravdivé, záměrně zmanipulované informace šířené s úmyslem oklamat čtenáře či diváky, existují už tisíce let, nyní ale mají jejich autoři díky umělé inteligenci (AI) mnohem více možností, jak je šířit.
04.06.2024 09:20 |

podobné články

Podobné články

Boj s dezinformacemi. Vláda spustila kampaň za miliony. Robejšek viděl a ťuká si na čelo

 
Ministerstvo vnitra odstartovalo kampaň pro boj s dezinformacemi, na kterou vyčlenilo 42 milionů korun. Boj s dezinformacemi proklamuje současná vláda již dlouho. Má kampaň šanci na úspěch? O tom na CNN Prima NEWS hovořili komentátor Petr Robejšek a novinář Petr Neužil.
23.11.2023 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (94 článků)

Svoboda podle receptu kuchařky Jourové. Jakl přeje dobrou chuť

 
Veřejným prostorem před pár dny prolétla informace, že Václav Moravec, coby vědecký pracovník, dostane pro svůj tým od společnosti Google milion eur na boj s dezinformacemi. Podporu pro boj s dezinformacemi obdrží také tým politoložky Anny Shavit. Někdejší spolupracovník exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl si v této souvislosti položil otázku, zda lze přitom všem boji s dezinformacemi ještě vážně říkat, že máme svobodu slova.
19.05.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11118 článků) , Václav Moravec (764 článků) , Václav Svoboda (305 článků) , Ladislav Svoboda (37 článků) , Ladislav Svoboda (37 článků) , Ladislav Svoboda (36 článků) , Ladislav Svoboda (36 článků)

Americké velvyslanectví vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Přednost mají ti, kteří už dříve bojovali

 
Velvyslanectví Spojených států amerických v České republice vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Účelem je najít a podpořit projekty, které dokáží s dezinformacemi skutečně bojovat a omezit jejich negativní vliv.
06.04.2018 15:45 |

podobné články

Ošklivá četba pro „vítače“. No-go zóny, mladí teroristé, desítky tisíc džíhádistů. Evropský parlament přiznal realitu

 
Evropský parlament 12. prosince odsouhlasil Závěry a doporučení Zvláštního výboru pro terorismus. Tento text není ani tak zajímavý tím, na čem se Evropský parlament dohodl a co doporučil Evropské radě a Komisi, ale hlavně tím, co již uznal za dané skutečnosti a co to znamená pro argumenty tzv. vítačů.
14.12.2018 15:01 |

podobné články

Evropský parlament nedoporučil Klausovu výjimku k Lisabonské smlouvě

 
Evropský parlament (EP) ve středu doporučil členským státům Evropské unie, aby se nezabývaly výjimkou k Lisabonské smlouvě, kterou si vymohl Václav Klaus v době, kdy byl českým prezidentem. Evropský parlament má však ve schvalovacím procesu jen konzultační úlohu.
22.05.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11118 článků)

Evropský parlament nedoporučil výjimku ČR k Lisabonské smlouvě

 
Evropský parlament dnes doporučil členským státům Evropské unie, aby se nezabývaly výjimkou k Lisabonské smlouvě, kterou si vymohl Václav Klaus v době, kdy byl českým prezidentem. Evropský parlament má ve schvalovacím procesu jen konzultační úlohu.
22.05.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11118 článků)

Kouká jako čáp vypadlý z hnízda! Evropský parlament chce zastavit dotace pro Agrofert

 
Evropský parlament jde do boje proti premiérovi České republiky. Andrej Babiš (64) je prý v možném střetu zájmů kvůli dotacím pro společnost Agrofert. Evropský parlament proto vyzval Komisi, aby dotace pro Agrofert pozastavila.
13.12.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26339 článků)

Jan Ruml zklamaně o Chartě 77 a dnešku. A překvapivě o centru pro boj s dezinformacemi

 
Úřad ministerstva vnitra pro boj s dezinformacemi je nesmysl. Stát vůbec nemá dezinformacím čelit, to musí dělat lidé, na které dezinformace cílí. Jakékoliv usměrňování informací vede pouze k tomu, že lidé státu přestávají věřit. Takto v České televizi promluvil bývalý ministr vnitra Jan Ruml. Ten by zřízení čehokoliv podobného „Chovancovu centru“ nikdy nepřipustil.
04.01.2017 12:25 |

podobné články

Centrum pro boj s dezinformacemi nemá zdroje, aby mohlo kázat pravdu. Zeman to ale neměl dokazovat svým výrokem v rádiu, varuje generál Šándor

 
ROZHOVOR I když si bezpečnostní expert a bývalý šéf tajné služby Andor Šándor nemyslí, že Centrum pro boj s dezinformacemi a hybridními hrozbami znamená cenzuru, pochybuje o tom, že bude schopno skutečně najít mezi množstvím protichůdných informací, kde je pravda. „Jsme v situaci, kdy šestnáct let po 11. září stále mnoho lidí věří, že si ta dvojčata Američané zbourali sami, že za to mohou Židi, existuje spousta konspiračních teorií, lidi je mají rádi, jsou pro ně sexy. Nevím, jak by si s tím takovýto orgán poradil,“ řekl generál Andor Šándor v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
12.01.2017 22:10 |

podobné články

Vláda nachystala plán pro boj s „dezinformacemi“. Kdo bude novým nepřítelem státu?

 
Pracovníci Úřadu vlády ČR a ministerstva vnitra vypracovali plán na boj s dezinformacemi. Stát by mohl jejich šiřitele stíhat, odstřihnout takové weby od reklamy státních institucí nebo desítkami miliony korun podporovat nezávislá média, která se snaží dezinformace potírat. Současný vládní zmocněnec pro oblast dezinformací Michal Klíma by se pak mohl stát národním gestorem této politiky a určovat způsob, jak s takzvanými fake news bojovat. Klíma to dnes potvrdil  Deníku N .
27.12.2022 21:10 |

podobné články

Nováková (KDU-ČSL): Boj s dezinformacemi a boj proti hybridním hrozbám se nesmí zaměňovat

 
Komentář na facebookovém profilu k boji s dezinformacemi.
02.02.2023 20:40 |

podobné články

Plán vlády pro boj s dezinformacemi. „Veřejnost se vše dozví v rámci dnů.“ Nový ministr Ženíšek už naznačil

 
Věda má nového ministra. Prezident republiky dnes jmenoval členem Fialovy vlády Marka Ženíška. Od nového ministra požaduje hlava státu i boj s dezinformacemi. Právě tomuto tématu se ministr mimo jiné věnoval v pořadu Interview ČT24. Okomentoval také zahraniční záležitosti, jako je atentát na slovenského premiéra.
16.05.2024 21:55 |

podobné články

Evropský venkovský parlament se zastaví v Českých Budějovicích

 
Jihočeský kraj přivítá 3. 11. delegaci z Litvy a České republiky směřující do rakouského Schardingu, kde se koná 3. – 6. 11. historicky první Evropský venkovský parlament. Jedná se o celoevropské setkání cca 400 významných venkovských aktivistů, kteří budou diskutovat aktuální problémy venkova a možnosti jejich řešení na evropské i národní úrovni. Setkání předcházely národní i regionální venkovské parlamenty téměř ve všech zemích. První český venkovský parlament bude organizován Národní sítí MAS a Spolkem pro obnovu venkova v roce 2016.
27.10.2015 15:21 |

podobné články

Nová Fialova posila z Brna. Úžasný příběh politologa Gregora, který nás má ochránit před dezinformacemi

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Novým poradcem premiéra pro informační gramotnost a boj s dezinformacemi se stane Miloš Gregor, dlouholetý spolupracovník a partner v různých aktivitách spolku zvaného Evropské hodnoty vedeného známým pornohercem Jandou. V nové funkci si možná posvítí i na Vojenské zpravodajství, které ve své výroční zprávě za rok 2022 konstatuje, že slovo dezinformace se používalo tak často, až ztratilo původní význam. A také, že ho někteří političtí aktéři začali používat i pro označení pravdivých informací, jež však nebyly v souladu s jimi prosazovanými idejemi.
14.10.2023 07:55 |

podobné články

Vnitro se brání slovům Zemana: Bude to centrum pro boj s dezinformacemi, žádná cenzura

 
Nový útvar ministerstva vnitra, který se má od ledna věnovat boji s dezinformacemi v kyberprostoru, nebude cenzurovat obsah médií ani internetu. Ministerstvo to uvedlo v reakci na dnešní Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana. Prezident řekl, že by si nepřál, aby se ministerstvo vnitra stalo novodobým Koniášem. Česko podle něj nepotřebuje cenzuru a ideovou policii.
26.12.2016 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28089 článků)

Petříček dal práci vlivnému funkcionáři ČSSD. Bude propagovat EU a bojovat s dezinformacemi

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) učinil „pikantní“ krok. Na ministerstvo zahraničí si přivedl člověka, jehož politické křeslo by brzy rád získal. Jde o předsedu pražské ČSSD Petra Pavlíka. A proč ho angažoval? Považuje ho za odborníka v oblasti školství a rád by s ním rozvíjel projekty na propagaci EU na školách nebo projekty na boj s dezinformacemi.
06.11.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavlík (28 článků)

Za pravdu je různá sazba... S předsedou Svobodných Vondráčkem o boji s dezinformacemi, levicových úderkách a ostudě ČR jménem Jourová

 
Lidé nakonec prokouknou, že „boj s dezinformacemi“ je ve skutečnosti manipulace a okrajování jejich svobody, věří předseda Svobodných a kandidát hnutí Trikolóra Svobodní Soukromníci Libor Vondráček. Svoboda je pro něj nezbytným kyslíkem a proto ctí osobnosti, které se právě o svobodu v Česku zasloužily. Jejich výběr možná některé zaujme.
15.08.2021 16:55 |

podobné články

Téměř dvě třetiny Čechů míní, že vláda nedostatečně bojuje s dezinformacemi

 
Vláda nedostatečně bojuje proti konspiracím a dezinformacím, domnívá se 63 procent Čechů. Naopak 18 procent veřejnosti považuje boj s dezinformacemi za dostatečný. Zbývajících 19 procent dotázaných to podle svých slov nedokáže posoudit. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas (ČRo). Konal se na konci června a zúčastnilo se ho 1000 lidí starších 18 let.
09.07.2023 18:50 |

podobné články

Další expert z Brna do tuctu: Fialovi bude v boji s tzv. dezinformacemi radit Gregor

 
Novým poradcem premiéra pro informační gramotnost a boj s dezinformacemi se stane Miloš Gregor, politolog z Masarykovy univerzity v Brně. Píše to server  Seznam Zprávy .
11.10.2023 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Fiala (75 článků)