Článek

Evropa uskuteční Green Deal a strhne i svět. Jiná cesta není, ujišťuje europoslanec Polčák

 
Evropská unie míří k elektromobilitě – a europoslanec Stanislav Polčák (STAN) míní, že EU bude v zákazu spalovacích motorů vzorem pro zbytek světa. V rozhovoru pro iDnes.cz říká, že „jiná cesta není“, a vyzdvihl postupné odpojení se od závislosti na ruských surovinách.
14.11.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (336 článků)
Podobné články

Balcarová (Piráti): Zdroje z European Green Deal musíme nasměrovat napříč resorty

 
Výbor pro životní prostředí Poslanecké sněmovny včera uspořádal videokonferenci „European Green Deal – cesta k prosperitě Evropy?“. Konference konaná pod záštitou předsedkyně výboru Dany Balcarové z Pirátské strany reagovala na dějinný okamžik – takové zdroje, jaké nabízí European Green Deal, již nikdy mít nebudeme a šanci nesmíme promarnit.
09.12.2020 08:40 |

podobné články

Cílek varuje: Green Deal změní Evropu. Temná vize

 
Geolog Václav Cílek má za to, že dnes žijeme v podstatě ve válce, po které už svět nebude takový, jaký byl před ní. Jen se tato válka vede podstatně mírnějšími prostředky, než války předchozí. Na covidovou pandemii se podíval poněkud netradičně. Ze Slunce. Přesvědčte se sami. Poté se velmi kriticky podíval na evropský Green Deal. „Mám pocit, že New Green Deal má schopnost Evropu rozhodit, rozeštvat,“ varoval Cílek.
28.12.2021 17:45 |

podobné články

Realita udeřila. Green Deal je blbost? Životní zkušenost mluví jasně

 
Co když je Green Deal blbost? Psychiatr Tomáš Rektor se na konci roku zamyslel nad současnou touhou ozelenit svět. Dal dva příklady, které ukazují, že celý Green Deal může být slepou uličkou, která lidstvu možná naznačuje: tudy ne, přátelé.
31.12.2021 14:45 |

podobné články

Evropský Green Deal – chystá se odboj. Akce začne ve Sněmovně. S Okamurou a dalšími

 
Přichází poslední šance, jak zastavit unijní Green Deal? Možnost ubránit se zdražování energií, omezování automobility, nebo ztrátě pracovních míst? Matěj Gregor, předseda spolku Odchod.eu, je toho názoru. A proto spustil nový projekt „No Deal“, který se snaží Čechy informovat o tom, co je čeká, když se novému plánu nepostaví. Pozítří si můžete poslechnout více i vy osobně, a to na sněmovní akci, na které kromě Gregora vystoupí Tomio Okamura, nebo Libor Vondráček.
28.09.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2952 článků)

Zpěvák Green Day nastoupil po zuřivém výstupu na koncertu do léčebny

 
Zpěvák skupiny Green Day Billie Joe Armstrong se na posledním koncertě v Las Vegas choval jako šílenec. Nadával pořadatelům a roztřískal kytaru. O dva dny později nastoupil do léčebny, aby se zbavil závislosti na návykových látkách. Další články k tématu: Zpěváka Green Day vyhodili z letadla, měl moc spuštěné kalhoty Raz, dva, tři! Green Day rozjíždějí albovou trilogii Zpěvák Green Day si na Broadwayi zahraje drogového dealera RECENZE: Green Day pod ruským kolem zvládli zábavu i kýč
24.09.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Billie Joe Armstrong (6 článků) , Joe Armstrong (25 článků) , Green Day (75 článků)

Green Deal, protiruské sankce, růst cen... Sečteno podtrženo: „Pryč z EU!“ bouchl do stolu europoslanec za SPD

 
Europoslanec za SPD Ivan David dává nahlédnout do zákulisí jednání Zemědělského výboru Evropského parlamentu, jehož je členem. Zároveň sleduje raketový růst cen energií, potravin, pohonných hmot a dalších, na což mají mimo jiné vliv i plánovaný ambiciózní projekt EU Green Deal nebo protiruské sankce, které rovněž zpětně působí na ceny v EU. Podle názoru Davida je v současné době pro Českou republiku výhodnější čelit následkům za odchod z EU, než „kolektivní sebevraždě“.
31.05.2022 21:25 |

podobné články

Osobnosti: David Green (22 článků) , Ivan Green (13 článků) , David Green (22 článků) , David Green (41 článků) , Ivan Ivan (2584 článků) , David Green (15 článků) , David David (1460 článků) , David Green (20 článků) , David David (1095 článků)

Pokud utvoří vládu Pirstán a SPOLU, přivedou zemi ke kolapsu a lidi do chudoby. Poslanec od Okamury předkládá důkazy o tom, co se děje a chystá

 
ROZHOVOR „Piráti podporují Green Deal a šílenou eko-fanatickou politiku EU, která nám extrémně zdraží elektřinu a tím i vše ostatní, zásadně omezí prodej a dostupnost automobilů a tím prodraží i dopravu. To může přivést naši zemi ke kolapsu a občany k chudobě. Ani blackout není vyloučen. Ale ke Green Dealu se více či méně hlásí i koalice SPOLU… Mimochodem Green Deal odsouhlasil v Bruselu premiér Andrej Babiš,“ říká poslanec SPD za Olomoucký kraj Pavel Jelínek.
04.10.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků) , Al Green (24 článků) , Al Green (24 článků)

Hejtman Vondrák na konci roku: Green Deal je ušitý horkou jehlou. Nemůžete paušálně zavádět něco, co zavést ani nelze

 
SVĚT KRIZE A NADĚJE „Mně také připadá Green Deal jako rozhodnutí od kulatého stolu, se kterým se budou potýkat všechny středoevropské země. My přece nemáme možnost postavit větrníky na mořském pobřeží či spoléhat jako jižní státy na fotovoltaické elektrárny, nám nezbývá jiná možnost než jít cestou jádra,“ říká v bilančním rozhovoru hejtman Moravskoslezského kraje a předseda Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Parlamentu ČR Ivo Vondrák (hnutí ANO).
30.12.2021 17:20 |

podobné články

Smrt Green dealu? Ekonomové mají jasno, zelení aktivisté zuří

 
V souvislosti s invazí na Ukrajinu se řeší i energetická bezpečnost. A v Česku sílí názor, že evropský Green Deal, tedy dohoda o uhlíkové neutralitě do roku 2050, je mrtvá. Ovšem bojovníci se změnou klimatu se s tím nehodlají smířit. Filip Hausnecht z hnutí Budoucnost považuje za odporné, jak „se energetická lobby snaží v posledních hodinách zabít Green New Deal“. Protestuje také hnutí Duha nebo zelená politička.
25.02.2022 20:20 |

podobné články

Evropa, která si neumí ani zatopit v kamnech. To je jejich cíl. Psychitr Zvěřina srazil „stupidní“ Green Deal

 
SVĚT KRIZE A NADĚJE „Vytratily se pozitivní myšlenky a události. Pokračuje rozjetá dekadence euroatlantické civilizace,“ říká v bilančním rozhovoru známý psychiatr a sexuolog Jaroslav Zvěřina s tím, že zatím světélko na konci tunelu nevidí. Shrnul naši politickou scénu v minulém roce a říká. „Útoky proti premiérovi byly primitivní a stupidně setrvalé.“ Za "stupidní" označil i Green Deal a podotýká. „Až budeme žít v Evropě, která si nedovede ani zatopit v kamnech, dosáhnou naši progresivisté konečného cíle. Trochu mně to připomíná volání mladých svazáků a komunistů po nové, úspěšnější civilizaci.“
02.01.2022 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Zvěřina (56 článků)

Evropa, která si neumí ani zatopit v kamnech. To je jejich cíl. Psychiatr Zvěřina srazil „stupidní“ Green Deal

 
SVĚT KRIZE A NADĚJE „Vytratily se pozitivní myšlenky a události. Pokračuje rozjetá dekadence euroatlantické civilizace,“ říká v bilančním rozhovoru známý psychiatr a sexuolog Jaroslav Zvěřina s tím, že zatím světélko na konci tunelu nevidí. Shrnul naši politickou scénu v minulém roce a říká. „Útoky proti premiérovi byly primitivní a stupidně setrvalé.“ Za „stupidní“ označil i Green Deal a podotýká: „Až budeme žít v Evropě, která si nedovede ani zatopit v kamnech, dosáhnou naši progresivisté konečného cíle. Trochu mi to připomíná volání mladých svazáků a komunistů po nové, úspěšnější civilizaci.“
02.01.2022 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Zvěřina (56 článků)

Europoslanec Polčák se vyznal, jak si oddechl po rakouských volbách

 
ROZHOVOR Poučme se z Vrbětic, říká europoslanec Stanislav Polčák. Mějme plány připravené i pro energetickou krizi. Europoslanec Stanislav Polčák se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k připravované společné energetické koncepci i změnám v Rakousku po volbách nového prezidenta.
02.06.2016 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (336 článků)

Největší slevy a DEAL LX jsou tu!

 
A je to tady! Léto, prázdniny a úžasné slevy a nabídky nového slevového portálu DEAL LX! A nejen to, DEAL LX si pro vás připravil Velkou letní soutěž o super ceny. I když  nováček DEAL LX přesně ví, jaké slevy nabídnout, co vás zajímá. Denně pro vás vyhledává ty nejlepší nabídky se slevou až 90 %!
19.07.2011 00:10 |

podobné články

Když se to nepovede, tak nás Green Deal zruinuje. Ale je to šance, vykládal v ČT zvláštní velvyslanec Bartuška

 
Dlouhodobé ceny elektřiny v Evropě klesají, a to už sedmý den za sebou. Do Evropy jde víc plynu, víc fouká a tepleji. I tak jsou ceny v historických výšinách. Proč jsou tak vysoko? Může za to bruselský plán mít Evropu bezemisní? Může za to strach producentů plynu, že bezemisní Evropa už plyn nebude chtít, nebo za to může něco jiného? Bylo by dobré Green Deal opustit a postavit si 2 až 3 jaderné bloky a elektřinu si nechávat sami pro sebe? V Interview ČT24 o tom s moderátorem Danielem Takáčem hovořil zvláštní velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.
14.01.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (84 článků) , Al Green (24 článků) , Al Green (24 článků)

Europoslanec Polčák: Vůdce parlamentní opozice Schwarzenberg může použít jadrnější výraz. Prezident ne!

 
Protože prý i do zahraničních médií pronikla prostořekost prezidenta Miloše Zemana při Hovorech z Lán, ParlamentníListy.cz zajímalo, zda se o vulgárnostech hlavy českého státu hovoří i v Evropském parlamentu (EP). Europoslanec Stanislav Polčák (TOP 09) ale na to zavrtěl hlavou. „Zaznamenal jsem jen reakci od slovenských kolegů,“ přiznal Polčák v rozhovoru. Také se vyjádřil k rozporuplné cestě komunistického předsedy Vojtěcha Filipa do Moskvy.
06.11.2014 20:01 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1559 článků) , Miloš Zeman (27584 článků) , Stanislav Polčák (336 článků)

Ivan Bartoš prozradil, jaké sprosťárny a výhrůžky mu lidé píší. Green Deal není strašák, ale šance, která se už nebude opakovat

 
ROZHOVOR „Máme příležitost jak transformovat a inovovat ekonomiku, udělat z té naší montovny spíš mozkovnu. Z Green Deal se vytváří strašák, ale je to neopakovatelná šance, jak se stát technologickou velmocí. Buďme ambiciózní a dávejme si vysoké cíle,“ konstatuje Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany. Vysvětluje i body pirátského plánu Budoucnost řešíme teď. „Podstatou našich návrhů je jednodušší a přehlednější prostředí, díky kterému bude možné snížit zdanění práce. Máme návrhy pro omezení odlivu zdrojů do zahraničí – ty nás stojí podle odhadů víc než 400 miliard korun, to je asi 40 tisíc korun na každého občana. V neposlední řadě vidíme krizi jako příležitost k modernizaci ekonomiky,“ uvádí.
05.06.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Green (13 článků) , Ivan Ivan (2584 článků)

Green Deal zničí Evropu jako světová válka. Je to ideologie, ne věda. EU se rozpadne, prorokuje místopředseda Svobodných

 
„Green Deal je svými důsledky srovnatelný s oběma světovými válkami v minulém století,“ nebere si servítky Jan Dočekal, místopředseda Svobodných. „I člověk, který si uřízne obě nohy, může vnímat možnost jízdy na vozíčku jako velkou příležitost,“ naráží na výroky představitelů nové vlády s tím, že kritika evropské zelené politiky nemá nic společného s odmítáním ochrany životního prostředí. „U Barrandovského mostu v Praze také bývalo moře. Co asi udělali trilobiti špatně, že tam dnes není?,“ ptá se Jan Dočekal, podle kterého se Evropská unie stejně dříve nebo později rozpadne.
24.01.2022 16:15 |

podobné články

Vyzbrojit Ukrajinu po zuby? To by se muselo kouřit z muničních továren. Jenže Green Deal... Konvička o šílenství elit

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Evropští politici přehodnotí Green Deal, až západu dojdou zdroje pro zásobování Ukrajiny a ukrajinská branná moc se zhroutí. Pak bude mít Rus otevřenou cestu kamkoli a my můžeme jen doufat, že tomu pokušení nepodlehne. Nikde ve střední a východní Evropě totiž nezůstane nic, co by se mu mohlo postavit do cesty. Vyjma jaderných zbraní,“ říká entomolog a aktivista Martin Konvička. Osobně se však domnívá, že Rus dál než k břehům Dněpru nepůjde, protože není padlý na hlavu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále upozornil, že zelená ideologie a současně zbrojení nejdou dohromady.
16.10.2022 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Konvička (118 článků)

Dva topkaři se hádali na ČT. Polčák prý kvóty nechce, i když pro ně hlasoval

 
Europoslanci Jiří Pospíšil a Stanislav Polčák (oba za TOP 09 a STAN) debatovali o povinných uprchlických kvótách, neboť rezoluci o nich odhlasoval Evropský parlament. Polčák hlasoval v souhrnu pro kvóty, zatímco Pospíšil proti nim. Proč? Pospíšil konstatoval, že se europoslanci jen plácají po ramenou, ale nevyřešili nic. Polčák přidal jedno rýpnutí směrem k ODS.
11.09.2015 10:04 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2191 článků) , Jiří Pospíšil (2191 článků) , Stanislav Polčák (336 článků) , Jiří Stanislav (110 článků)