Článek

Evropa suverénních národů. Frakce pro SPD

 
Tiskové prohlášení SPD k uzavření dohody o europarlamentní frkaci Evropa suverénních národů
29.06.2024 20:30 |

podobné články

Podobné články

Sanitární kordon kolem Patriotů. Podle Farského je naprosto v pořádku

 
Říká si demokrat, ale absolutně nectí demokratické hodnoty. Europoslanec Jan Farský (STAN) to schytal od politických oponentů, když se v debatě České zájmy vysílané na CNN Prima NEWS zasazoval, aby zástupci frakce Patrioti pro Evropu, v níž jsou za Česko europoslanci hnutí ANO a Motoristů s Přísahou, a frakce Evropa suverénních národů, v níž zasedají europoslanci SPD, zastávali v europarlamentu funkce předsedy, místopředsedů či kvestorů.
17.07.2024 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (327 článků)

Le Penová v Praze navrhla rozložit EU zevnitř: „Je u konce s dechem“

 
EU v současné podobě je podle šéfky francouzské Národní fronty Marine Le Penové u konce s dechem. Protiimigrační strany by to měly využít a v příštích evropských volbách za půldruhého roku ji porazit zevnitř s projektem Evropy suverénních národů. Prvním krokem by bylo obnovení hranic mezi státy, instituce typu Evropské komise by zanikly, řekla v sobotu Le Penová na pražské konferenci protiimigračních stran, frakce Evropa národů a svobody (ENF). Proti konferenci přišly protestovat stovky lidí. Pískali a skandovali "Hanba" na přicházející návštěvníky akce a zablokovali cesty k místu konání konference. Podle demonstrujících strany zneužívají vlny odporu k uprchlíkům. Na dění kolem místa konference dohlíželo několik desítek policistů, zasahovat ale nemuseli.
16.12.2017 20:30 |

podobné články

V Praze se koná setkání odpůrců migrace, v plánu jsou protesty

 
V Praze se dnes koná konference evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF). Na pozvání hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Praze budou jednat o tom, zda by Evropskou unii neměla nahradit spolupráce suverénních zemí. Jejich odpůrci chystají protesty.
16.12.2017 06:50 |

podobné články

Svobodní: Na obnovení frakce EFDD mají velkou zásluhu čeští zástupci

 
Poslanecká frakce Evropa svobody a přímé demokracie (EFDD) v Evropském parlamentu byla obnovena. Obnovení frakce přivítal i český europoslanec Petr Mach (Svobodní).
21.10.2014 07:35 |

podobné články

Pevnost Evropa je Evropa, která je složená ze suverénních a bezpečných zemí, říká Gregor

 
Od doby, kdy konfrontoval ministra vnitra Víta Rakušana na jeho besedě Bez cenzury v Karviné, se mu podle vlastních slov ozývají tisíce mladých lidí. To dodává mladému politikovi Matěji Gregorovi spoustu energie do nadcházejících voleb do Evropského parlamentu, kde bude hájit barvy Svobodných. Ti v těchto dnech představili hlavní hesla své kampaně. Jedním z nich je i „Pevnost Evropa“. „Evropská unie má velkou chuť znovu rozpohybovat celoevropský migrační model, který bude jednotlivým členským státům řídit jejich azylovou a migrační politiku,“ vysvětluje Matěj Gregor, dvojka na kandidátce Svobodných, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
27.02.2024 15:20 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Požadujeme zásadní změny ve fungování České televize

 
1.) Hnutí SPD vyjadřuje plnou podporu paní Marine Le Pen v 2. kole prezidentské volby ve Francii. Její postup do 2. kola byl potvrzením sílící podpory vlasteneckých stran v evropských zemích. Paní Marine Le Pen je vedoucí představitelkou frakce Evropa národů a svobody (ENF), ve které je SPD jediným českým zástupcem.
03.05.2017 11:15 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Stávající podoba Evropské unie musí skončit

 
Dnes se předseda hnutí SPD Tomio Okamura a místopředseda hnutí SPD Radim Fiala účastní v Sofii jednání frakce partnerských vlasteneckých parlamentních stran Evropy ENF (Evropa svobodných národů).
16.11.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (448 článků) , Radim Fiala (448 článků) , Tomio Okamura (3165 článků)

Okamura se s Le Penovou a Hoferem ve Vídni domlouval, jak se zbavit Merkelové a Junckera, jak zničit EU a vracet migranty. Byli jsme u toho a bylo to fakt husté

 
REPORTÁŽ Ve Vídni se konalo v pátek setkání s názvem „Jaro národů“ euroskeptické, vlastenecké a protiimigrační frakce „Evropa národů a svobody“, jejímiž členy jsou mimo jiné rakouští Svobodní (FPÖ), francouzská Národní fronta Marine Le Penové, Svobodní Geerta Wilderse a od nás Okamurova SPD. ParlamentníListy.cz byly u toho a dostaly se i do zákulisí.
19.06.2016 05:40 |

podobné články

Šéf Svobodných Mach: "Pravá frakce" ODS nezachrání. Ta strana umírá

 
Nová stranická frakce pro členy ODS není jakýmkoliv konkurentem pro Stranu svobodných občanů. Je to pouze důkaz rozkladu ODS a zoufalé snahy zachránit nezachránitelné. Uvedl to lídr Svobodných Petr Mach v reakci na zprávy o vzniku tzv. „Pravé frakce“, žádající návrat k ideálům pravice.
02.03.2013 12:00 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Vlastenectví a hájení národních zájmů neboli nejsme sami!

 
SPD je hrdým členem evropské frakce ENF (Evropa národů a svobody) sdružující hlavní vlastenecké parlamentní strany Evropy pod vedením předsedkyně francouzské Národní fronty Merine Le Pen.
19.07.2016 11:40 |

podobné články

Orbán, Salvini... Česko! Zásadní informace a velký plán

 
Do jaké frakce Evropského parlamentu bude patřit Orbánův Fidesz po květnových volbách do europarlamentu? Dosud to byla EPP, do které patří čeští i němečtí lidovci. Ovšem podle Jana Zahradila z ODS se po volbách odehrají velké změny. „Pro mě je těžké pochopit, proč je Fidesz stále zakotven v EPP, když se k němu čas od času chovají tak macešsky. Pokud by si to Fidesz rozmyslel, budeme otevřeni jednání. Myslím, že by do naší frakce zapadl lépe jak psychologicky, tak ideově,“ říká europoslanec a Spitzenkandidát frakce ECR.
04.01.2019 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků)

„Dobře, že frakce vznikla.“ Profesor Drulák pochválil spojení Babiše. Ale varuje, čemu se vyhnout

 
„Je dobře, že taková frakce vzniká,“ okomentoval profesor Petr Drulák spojení Babiše, Orbána a rakouských Svobodných. Podle něho by mohla hrát důležitou roli. „Z mého pohledu je podstatné, aby ta nová frakce nebyla tolik atlantistická jako ECR,“ říká dále v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Problémem Evropy totiž podle něho je, že je vazalem Spojených států. „Je proto důležité, aby novou frakci tvořily strany, které se na svět dívají evropsky, a ne americky. U strany Marine Le Penové to platí, u Orbána určitě také, u Babiše si to představit dovedu,“ hodnotí.
30.06.2024 20:30 |

podobné články

Babiš obviněn vlivnou dvojicí. Frakce s Orbánem? Prý jde jen o jedno

 
Komentátoři Bohumil Pečinka a Petros Michopulos v podcastu Kecy a politika rozebrali hlavní důvod vzniku frakce Patrioti pro Evropu, kterou založil předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jeho noví evropští spojenci. Vyzdvihli názor novináře Davida Klimeše, podle nějž je logika vzniku této frakce u Babiše byznysová. Michopulos k tomu připomněl, že neplatí argument, že pokud má Babiš peníze na Západě, tak že není proruský.
04.07.2024 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků) , David David (1933 článků)

ODS oznámila vznik nové frakce v Evropském parlamentu

 
Občanská demokratická strana (ODS) v pondělí oznámila vznik nové Evropské konzervativní a reformní frakce v Evropském parlamentu. Podílet se na ní mají i britští konzervativci či polská strana Právo a spravedlnost. Občanští demokraté byli doposud členy nejsilnější parlamentní frakce s názvem Evropská lidová strana-Evropští demokraté (EPP-ED), kterou tímto krokem opustili.
22.06.2009 12:35 |

podobné články

Janečkova frakce v ODS má údajně stovky členů

 
K nové frakci v ODS, kterou před deseti dny založil dosavadní předseda ODS v Praze 11 Jiří Janeček, se prý hlásí stovky členů. Janeček chce proto založit pobočky v jednotlivých regionech. Aby se mohl frakci plně věnovat, rezignoval dnes na post šéfa ODS v Praze 11. Někteří členové ODS se od Janečkovy iniciativy distancovali, podle nich vznik frakce stranu oslabí. Podle dřívějšího vyjádření místopředsedkyně ODS Miroslavy Němcové je možné v ODS diskutovat na mnoha úrovních a není potřeba vytvářet nové frakce.
18.02.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1791 článků)

Janeček: Pravá frakce odchází z ODS a zakládá Občanskou konzervativní stranu

 
V situaci, kdy ODS opustila i poslední zbytky pravicových ideálů, s nimiž byla před více než dvaceti lety založena, nemůže už bohužel Pravá frakce nadále působit jako její součást. Členové Pravé frakce se proto rozhodli založit standardní pravicovou konzervativní stranu.
20.11.2013 12:12 |

podobné články

Krajní pravice v EP posílí, nejvíce si pohorší frakce Zelených, ukázaly odhady

 
Krajní pravice v Evropském parlamentu výrazně posílí, největší lidovecká frakce EPP zůstává zhruba na stejné podpoře a nejvíce si pohoršila frakce Zelených, vyplývá z odhadů po uzavření volebních místností a z částečných výsledků eurovoleb. Velkého úspěchu dosáhla krajní pravice zejména ve Francii, kde prezident Emmanuel Macron již oznámil rozpuštění parlamentu a vypsání nových voleb.
10.06.2024 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Babiš odchází od liberálů. Chtějí integrovat EU, posilovat Brusel, vysvětlil

 
Hnutí ANO v Evropském parlamentu odchází z liberální frakce Renew Europe, ve které působilo od roku 2014. Už dříve šéf ANO Andrej Babiš naznačoval, že frakci může opustit, protože se programově absolutně neshodují. „Ani Renew ani ALDE nejsou připraveny udělat dostatečnou revizi Green Dealu, jak my to máme v programu. Část této frakce chce dokonce přitvrdit v tom zeleném šílenství,“ prohlásil Babiš. Do jaké frakce ANO zamíří, zatím Babiš nesdělil.
21.06.2024 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Ministr Dienstbier řešil chudobu a menšiny s místopředsedou německé SPD

 
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier se v pátek 17. dubna sešel se spolkovým místopředsedou Sozialdemokratische Partei Deutschlands (SPD) a předsedou frakce SPD v Zemském sněmu Šlesvicka-Holštýnska Ralfem Stegnerem a zemským předsedou SPD v Berlíně a předsedou Metropolitní komise SPD Janem Stößem.
17.04.2015 13:21 |

podobné články