Článek

Evropa je z výsledků COP27 rozpačitá, závazky považuje za málo ambiciózní

 
Výsledky klimatické konference COP27 vzbuzují v evropských státech pocity naděje i frustrace. Berlín, Londýn či Paříž sice vítají dohodu na vzniku speciálního fondu pro zranitelné země, závazek ke snížení emisí skleníkových plynů je ale podle nich málo ambiciózní.
21.11.2022 06:35 |

podobné články

Podobné články

MŽP: Do řešení klimatických škod v rozvojových zemích se zapojí více států

 
V egyptském Šarm aš-Šajchu skončila v neděli ráno po vleklých vyjednáváních 27. konference OSN o změně klimatu (COP27). Celkem 198 států světa se dohodlo na dalších opatřeních proti globálnímu oteplování. ČR zde vyjednávala za celou EU a po složitých jednáních se podařilo zachovat závazky z Glasgow.V egyptském Šarm aš-Šajchu skončila v neděli ráno po vleklých vyjednáváních 27. konference OSN o změně klimatu (COP27). Celkem 198 států světa se dohodlo na dalších opatřeních proti globálnímu oteplování. ČR zde vyjednávala za celou EU a po složitých jednáních se podařilo zachovat závazky z Glasgow.
21.11.2022 07:35 |

podobné články

OBRAZEM: Jak vypadají hvězdy seriálu Ženatý se závazky po 25 letech

 
Od chvíle, kdy se seriál Ženatý se závazky poprvé objevil na televizních obrazovkách, uplynulo 25 let. Přestože je humor seriálu nesmrtelný, o stárnutí hlavních protagonistů se to říci nedá. Podívejte se. Další články k tématu: Představitelka Kelly ze seriálu Ženatý se závazky čeká první dítě Kelly ze seriálu Ženatý se závazky se bude vdávat Nejkrásnějším člověkem světa je Kelly ze seriálu Ženatý se závazky
27.01.2013 01:10 |

podobné články

Osobnosti: Barbara Blank (159 článků)

COP27 schválila závěrečnou deklaraci, vznikne fond pro narovnání klimatických škod

 
Zástupci států světa se dnes na klimatické konferenci COP27 v Egyptě shodli na závěrečné deklaraci ze summitu. Předseda konference a egyptský ministr zahraničí Samí Šukrí dal poklepáním kladívka najevo, že dokument reprezentující politickou shodu na konferenci byl jednomyslně schválen.
19.11.2022 16:05 |

podobné články

Benešová je zatím z kroků Válkové rozpačitá. Varovala ji před lidmi, kterým říká „vlezáci"

 
Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová předala své křeslo Heleně Válkové za hnutí ANO. Prozatím je ale z jejích kroků rozpačitá, například z odvolání šéfa vězeňské služby Petra Dohnala. Válková by si prý měla dát pozor na to, kdo jí našeptává.
22.02.2014 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (444 článků)

Peksa (Piráti): Odklon od uhlí musí být co nejrychlejší, jinak nesplníme závazky

 
Konec uhlí v nedohlednu. Vláda včera stáhla z jednání materiál s doporučením Uhelné komise přestat využívat uhlí pro teplo a elektřinu v roce 2038. Podle pirátského europoslance Mikuláše Peksy je ale uvažovaný rok příliš pozdě. Na obnovu krajiny a nová odvětví Česko dostane desítky miliard korun, musí ale splnit ambiciózní emisní závazky.
02.02.2021 16:25 |

podobné články

Christina Applegate se konečně vdala, tři roky po zásnubách

 
Herečka Christina Applegate a muzikant Martyn LeNoble se o víkendu vzali. Zasnoubili se přitom už v roce 2010 a mají spolu dvouletou dceru Sadie Grace. Další články k tématu: Herečka Christina Applegate porodila dceru Christina Applegate měsíc před porodem vtipkuje: tančí těhotná u tyče Christina Applegate se nechala vyfotit nahá, než jí vzali prsa Představitelka Kelly ze seriálu Ženatý se závazky čeká první dítě Kelly ze seriálu Ženatý se závazky se bude vdávat Nejkrásnějším člověkem světa je Kelly ze seriálu Ženatý se závazky
25.02.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Christina Applegate (53 článků) , Grace Kelly (93 článků) , Barbara Blank (159 článků)

Fanoušek elektromobility vyrazil s baterkou přes Německo. Toto zažil. Asi je to moc ambiciózní, uznává

 
Ekonom a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar tvrdí, že evropská Zelená dohoda je až příliš ambiciózní a může Evropě uškodit. „Je to správný směr uvažování, ale Evropa podle mě příliš tlačí na pilu,“ prohlásil Špicar, který se bojí, že kvůli plnění přísných limitů dostane evropský průmysl, a zejména ten automobilový, tvrdý direkt od zbytku světa v čele s Čínou.
28.07.2021 19:00 |

podobné články

Fanoušek elektromobility vyrazil s baterkou do Bruselu. Toto zažil. Asi je to moc ambiciózní, uznává

 
Ekonom a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar tvrdí, že evropská Zelená dohoda je až příliš ambiciózní a může Evropě uškodit. „Je to správný směr uvažování, ale Evropa podle mě příliš tlačí na pilu,“ prohlásil Špicar, který se bojí, že kvůli plnění přísných limitů dostane evropský průmysl, a zejména ten automobilový, tvrdý direkt od zbytku světa v čele s Čínou.
28.07.2021 19:05 |

podobné články

Jen další zlo a nenávist. Skandální postup EU a vydírání od Merkelové. Babiš usiluje o kompletní ovládnutí mocenské struktury i policie a soudů. Jana Černochová předkládá znepokojivá fakta

 
ROZHOVOR „Podle mého názoru se jedná o zásadní precedenční rozhodnutí, kterým bychom otevřeli cestu k dalším nepřiměřeným regulatorním zásahům, jež nejsou nezbytně nutné. Málo se mluví o tom, že směrnice počítá dopředu s tím, že každé dva roky dojde k její revizi. Když si to spojíte s prohlášením šéfa Evropské komise Junckera, který současnou podobu směrnice považuje za málo ambiciózní, a tlakem některých států na schválení původní, mnohem drastičtější a absurdnější verze směrnice, je více než pravděpodobné, že budeme v budoucnu čelit dalšímu zpřísnění legální držby zbraní,“ varuje první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a předsedkyně Výboru pro obranu Jana Černochová.
02.03.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (785 článků)

Zpívající poslanec Čechům: Co vše ještě socani musí udělat...

 
Ve štábu TOP 09 panovala po vyhlášení výsledků voleb rozpačitá nálada. Vinu za drtivou porážku pravice topkaři vidí na několika stranách. Třeba na té voličské.
13.10.2012 21:10 |

podobné články

Zpívajcí poslanec Čechům: Co vše ještě socani musí udělat...

 
Ve štábu TOP 09 panovala po vyhlášení výsledků voleb rozpačitá nálada. Vinu za drtivou porážku pravice topkaři vidí na několika stranách. Třeba na té voličské.
13.10.2012 22:40 |

podobné články

Slibujeme, že svoje závazky splníme, hlásá nadále web ČSSD

 
Sociální demokraté se tři dny po volbách stále ještě nevzpamatovali z jejich výsledku, alespoň soudě podle jejich webových stránek. Z hlavního banneru ČSSD děkuje za důvěru a slibuje, že své závazky splní. S ohledem na povolební rozložení sil ve Sněmovně se nezdá příliš pravděpodobné, že svůj program na nastartování ekonomiky a zrušení poplatků ve zdravotnictví, jak na stránce avizují, prosadí.
01.06.2010 15:55 |

podobné články

Jágrova exmilenka Inna Puhajková: Rozpačitá televizní premiéra!

 
Nepříliš oslnivý začátek kariéry moderátorky Sportovních novin má za sebou bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (40) Inna Puhajková (26). Přestože ještě v úterý sršela optimismem, při včerejších poledních zprávách se přeřekla hned v prvním vstupu! A aby toho nebylo málo, celkový dojem kazil i výkon maskérky a kostymérky. Z mladé krásky totiž udělaly »starou-mladou, nemastnou-neslanou«.
07.02.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (3115 článků) , Inna Puhajková (416 článků)

Útok na vládu, to od Kalouska každý ve studiu čekal. Ale že se tímhle pustí do Pirátů... Spadla nejedna čelist

 
Vláda včera schválila mj. kompenzační bonus pro malé podnikatele, ošetřovné pro živnostníky či program COVID III pro příští rok. Ekonomickým tématům se v Událostech, komentářích na ČT24 věnoval předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Poukázal, jak se piráti a komunisté snaží zpochybnit naše závazky vůči NATO, což považuje za velmi nebezpečné. „Spojenecké závazky je nutné dodržovat. Jinak ohrožujeme bezpečnost státu,“ řekl.
17.10.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7683 článků)

Langšádlová: Neumím si představit, že by tady Rusko vedlo hybridní válku, a my s ním měli dobré vztahy

 
Něco jiného je předvolební kampaň, něco jiného politická realita, myslí si při hodnocení Donalda Trumpa místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová, která věří, že Spojené státy budou nadále držet své závazky v NATO. Jako oprávněnou však vidí Trumpovu výtku, že Evropané dávají málo peněz na svou bezpečnost. "My a velká část evropských spojenců tyto závazky neplníme. Musíme jako Evropani být schopni podstatně více investovat do své svobody a bezpečnosti," říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.
15.11.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5927 článků) , Helena Langšádlová (325 článků)

Premiér Fiala: Musíme dosáhnout dohody na globální úrovni

 
Komentář na facebookovém profilu ke konferenci OSN o změně klimatu COP27
06.11.2022 19:20 |

podobné články

Premiér Fiala: Musíme dosáhnout dohody na globální úrovni

 
Komentář na facebookovém profilu ke konferenci OSN o změně klimatu COP27
07.11.2022 03:25 |

podobné články

Úřad vlády: Premiér Fiala se v Egyptě zúčastnil konference o změně klimatu COP27

 
Předseda vlády Petr Fiala se ve dnech 6. až 8. listopadu zúčastnil summitu světových lídrů na úvod konference OSN o změně klimatu COP 27. Na konferenci premiér vystoupil s projevem, zúčastnil se diskuse u kulatého stolu na téma „Hospodaření s vodou“ a společně s rumunským premiérem uspořádal panelovou diskusi na téma „Podpora vzdělávání v oblasti klimatických změn“. ČR na konferenci vystupovala ve funkci státu předsedajícího Radě EU a koordinovala členské státy při formulování společných unijních pozic v průběhu jednání. Na Sinaji se Petr Fiala také setkal s českými vojáky, kteří zde působí v rámci pozorovatelské mise Multinational Force nad Observers (MFO).
09.11.2022 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4701 článků)

Zbyněk Fiala: Vedeme zezadu

 
Hodiny před odletem premiéra Petra Fialy na klimatickou konferenci COP27 v egyptském Šarm aš-Šajchu dokončil ministr průmyslu Jozef Síkela novelu energetického zákona, která má umožnit občanům, aby plně využili výhod obnovitelných zdrojů. Nebýt toho, že český premiér chce na konferenci reprezentovat vedoucí postavení Evropské unie v ochraně klimatu, nejspíš bychom tuto možnost, dohodnutou před třemi lety hned ve dvou evropských směrnicích, ještě dlouho neměli.
09.11.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4701 článků)