Článek

Eurovolby v Česku podle průzkumů opět vyhraje ANO před koalicí Spolu

 
Volby do Evropského parlamentu v Česku podle průzkumů opět vyhraje opoziční hnutí ANO před vládní koalicí Spolu. Prosadí se také Piráti, Starostové, SPD s Trikolorou a KSČM v rámci koalice Stačilo!. Z ostatních uskupení by europoslance mohla podle posledních průzkumů agentury STEM/MARK nově mít také koalice Přísaha s Motoristy.
04.06.2024 14:15 |

podobné články

Podobné články

Sladká pusa pro Babiše ON-LINE: Eurovolby vyhrálo ANO! Těsně před TOP 09

 
Eurovolby 2014 znají své vítěze a poražené. Vyhrálo hnutí ANO miliardáře a ministra financí Andreje Babiše s 16,13% hlasů. Na druhém místě skončila TOP 09, strana Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska zaostala jen velmi těsně (15,95%)! Do Evropského parlamentu se dostalo celkem sedm stran. Jaké?
25.05.2014 19:45 |

podobné články

Babiš je na koni: I když někteří lidé z ANO mu eurovolby odsabotovali!

 
Miliardář Andrej Babiš (59) si do poslední chvíle nechtěl připustit, že by jeho hnutí ANO mohlo vyhrát eurovolby. Nakonec se ale ukázalo, že je stále na koni. I když vítězství to tentokrát nebylo nijak grandiózní.
27.05.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků)

Průzkum: Rajchlovo PRO přes 5 %, Fialova vláda od válu

 
Současná vládní pětikoalice by v případě zářijových voleb podle průzkumu agentury SANEP zůstala ve Sněmovně nejsilnějším uskupením, jelikož by její strany dohromady získaly 32,3 %. Opoziční hnutí ANO je však nadále s 29,9 % úplně nejsilnější stranou ve Sněmovně a pokud by se například rozpadla koalice Pirátů se Starosty, vládní koalici by překonalo. Starostové by se totiž samostatně do sněmovních lavic nedostali, což platí i pro TOP 09 či lidovce. Kartami by mohlo podle průzkumu zamíchat také to, že by ANO svolilo ke koalici s SPD či stranou PRO pod vedením Jindřicha Rajchla. Ta by do Sněmovny podle průzkumu nově také mohla zamířit.
15.09.2022 13:40 |

podobné články

Průzkum: Rajchlovo PRO přes 5 %, Fialova vláda od válu

 
Současná vládní pětikoalice by v případě zářijových voleb podle průzkumu agentury SANEP zůstala ve Sněmovně nejsilnějším uskupením, jelikož by její strany dohromady získaly 32,3 %. Opoziční hnutí ANO je však nadále s 29,9 % úplně nejsilnější stranou ve Sněmovně a pokud by se například rozpadla koalice Pirátů se Starosty, vládní koalici by překonalo. Starostové by se totiž samostatně do sněmovních lavic nedostali, což platí i pro TOP 09 či lidovce. Kartami by mohlo podle průzkumu zamíchat také to, že by ANO svolilo ke koalici s SPD či stranou PRO pod vedením Jindřicha Rajchla. Ta by do Sněmovny podle průzkumu nově také mohla zamířit.
15.09.2022 16:50 |

podobné články

Už fňukají. Miloš Zeman „naděluje“ za eurovolby

 
„Po každých volbách následuje fáze, kdy poražení fňukají a označují své vítězné partnery za extremisty, populisty.“ Těmito slovy hodnotí bývalý prezident republiky Miloš Zeman komentáře, které vnímají výsledky evropských voleb jako vzestup extremismu či krajní pravice. Podle Zemana se potvrdilo, že volby budou v Česku referendem o vládě, kdy si žádná ze stran pětikoalice nemůže připsat žádný úspěch. Miloš Zeman pro ParlamentníListy.cz v reakci na skončené eurovolby rozebral i překvapivé momenty.
10.06.2024 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

„Zelenský je válečný zločinec.“ Nápis ze země, kde končily eurovolby. A to není vše

 
Nevítané NATO. Kapela CCCP opět hraje. San Marino rejdištěm ruských a čínských špionů. Ale i italská nostalgická povaha. To všechno jsme viděli či zažili v kraji Emilia – Romagna okolo města Rimini. Na něco jsme se doptali krajanky Moniky Pilloni, která v Itálii dlouhodobě žije. Pojďte se ještě jednou projít tímto koutkem starého kontinentu, kde finišovaly eurovolby.
11.06.2024 15:55 |

podobné články

A hned odpověď: Průzkum v ČT. Babiš, Piráti a SPOLU vyrovnaní

 
Průzkum agentury Data Collect pro Českou televizi z přelomu srpna a září přinesl odlišná čísla oproti průzkumu STEM prováděnému pro CNN Prima NEWS. Sněmovní volby by sice i podle tohoto průzkumu vyhrálo vládní hnutí ANO, ale jen s těsným náskokem na koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) na druhém místě a třetí koalici Pirátů s hnutím Starostové a nezávislí (STAN).
12.09.2021 21:20 |

podobné články

Nacionalistická Národní fronta ovládla eurovolby ve Francii

 
Nacionalistická Národní fronta (NF) Marine Le Penové vyhrála eurovolby ve Francii. Po sečtení čtyř pětin hlasů získala historický úspěch se ziskem 26 procent. Vládní socialisté jsou až třetí s necelými 14 procenty, když se před ně dostal i konzervativní Svaz pro lidové hnutí (UMP), který těsně překonal dvacetiprocentní hranici. Vládní představitelé označují výsledek za politické zemětřesení a prezident François Hollande se dnes chce sejít se členy kabinetu.
26.05.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: François Hollande (211 článků)

Kandidátku SPD a Trikolory pro eurovolby povede bývalý europoslanec Petr Mach

 
Společnou kandidátku opozičního hnutí SPD a neparlamentní Trikolory pro eurovolby povede někdejší europoslanec Petr Mach (SPD), který v minulosti stál v čele Svobodných. Za ním budou na listině nynější europoslanec Ivan David (SPD) a někdejší poslankyně ODS, předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová. Při dnešní celostátní konferenci hnutí SPD v Praze to novinářům oznámil jeho předseda Tomio Okamura. Cílem je podle něho získat ve volbách do Evropského parlamentu nejméně tři mandáty.
02.12.2023 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3164 článků) , Ivan Ivan (2966 článků) , David David (1922 článků) , David David (1439 článků) , Ivan Ivan (544 článků)

EUROVOLBY: Strany začínají útočit z televize a rádia

 
Eurovolby se blíží. Od středy můžete každý den sledovat ve veřejnoprávní televizi a rozhlase kampaně jednotlivých stran.
20.05.2009 08:45 |

podobné články

Otáčíme EU správným směrem, tvrdí ODS v programu pro eurovolby

 
Otáčíme EU správným směrem, tvrdí ODS ve svém programu pro eurovolby. Chce prosazovat jednodušší čerpání peněz z fondů EU, zlevnění energií na unijní úrovni a vyjednání výjimky pro zavedení eura v ČR. Příslušnou Petici pro korunu podepsalo straně za první týden přes 10.000 lidí, uvedl lídr kandidátky a místopředseda strany Jan Zahradil.
09.04.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (774 článků)

Klaus spláchl EUROvolby s vnoučaty v cukrárně: Poprvé váhal jestli přijít volit

 
Eurovolby mají rekordně nízkou účast. Jestli se vůbec zúčastnit poprvé váhal i exprezident Václav Klaus. Nakonec přišel. Programy stran ani nečetl. Na pomoc si přivedl snachu a vnoučata. Za plentou pak váhal několik minut. Nervy z těžkého rozhodování nakonec všichni společně vydýchali v cukrárně.
24.05.2014 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11128 článků)

Soud má deset stížností na eurovolby. Ještě má přijít jedna od Zelených

 
Deset stížností eviduje Nejvyšší správní soud (NSS) na volby do Evropského parlamentu. Ještě se čeká minimálně jedna od strany Zelených, která si stěžuje na pětiprocentí uzavírací klauzulí pro vstup do europarlamentu. Lhůta pro podání stížností ovšem vyprší v pátek v 16:00. Na eurovolby v roce 2009 přišlo jen sedm stížností.
05.06.2014 10:40 |

podobné články

Svoboda (KDU-ČSL): Na eurovolby se veřejnost dívá jako na volby druhého řádu

 
Na eurovolby se česká veřejnost dívá jako na volby druhého řádu a volební účast, naposledy 18%, tomu odpovídá. Otázky jsou dvě: zda je tento pohled oprávněný a zda si za tom nemůžeme sami.
11.01.2019 05:40 |

podobné články

Na společné schůzce se sejdou zástupci pražské koalice Spolu a hnutí ANO

 
Na společné schůzce se dnes sejdou zástupci pražské koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a hnutí ANO. Jednat mají o podobě nového vedení města. ČTK to sdělili zástupci stran. Společnou koalici Spolu i ANO dosud vylučovaly, neboť zástupci Spolu usilují o vznik koalice na půdorysu té vládní, proto dosud jednali pouze s Piráty a hnutím STAN. Volby v Praze vyhrálo Spolu před druhým ANO a třetími Piráty. Magistrát je v metropoli jediným místem, kde zatím koalice nevznikla, ve všech městských částech jsou již domluveny.
11.12.2022 06:25 |

podobné články

Hnutí Občané pro Budějovice nestojí v Č. Budějovicích o koalici s ANO a ODS

 
Jednání o radniční koalici v Českých Budějovicích se komplikují. Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) odmítá koalici s ANO a ODS, o níž trojice jednala. HOPB preferuje spolupráci s ANO, Společně pro Budějovice a STAN a Čisté Budějovice. Tato koalice by měla 27 zastupitelů ze 45. HOPB dnes na jednání s ANO oznámilo, že o původně plánovanou alianci s ODS a ANO už nemá zájem. ČTK to řekl českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO).
18.10.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (548 článků) , Jiří Svoboda (548 článků)

Eurovolby: Ivan Langer tvrdě proti koalici SPOLU

 
Exministr vnitra za ODS Ivan Langer se obul do ODS a chtěl slyšet, proč místo úspěchů Alexandra Vondry pochoduje do eurovoleb v rámci koalice SPOLU. Strategie „dejme to dohromady, ono se to ztratí, členům to nějak vysvětlíme“ je cíl, který spojuje: „Za cenu ztráty posledních zbytků identity ODS. Za cenu ztráty volebního potenciálu ODS,“ vypálil Langer. A nebyl sám…
24.10.2023 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1441 článků) , Ivan Langer (697 článků)

Když vyhraje Ukrajina. A když Rusko? „Úkol pro něj i Čínu“. Pravda o volbách

 
Když vyhraje Ukrajina, bude hrozit rozpad Ruska a jaderná destabilizace světa, uvádí v bilančním zamyšlení analytik Štěpán Kotrba. Pokud vyhraje Rusko, stejně pro něj nastoupí nové úkoly: Technologické a finanční odpojení se od Západu, což platí i pro Čínu. Kotrba považuje nadcházející volbu prezidenta za čistě symbolickou věc. Když se sněmovní a senátní většina shodnou, nelze dělat nic, soudí.
31.12.2022 11:00 |

podobné články

Na koalici se dohodli v Ostravě a Karlových Varech, v čele zůstane ANO

 
Po Plzni se dnes na koalici domluvili zástupci stran v dalších krajských městech. V Ostravě podepsali koaliční smlouvu o vedení města vítězné hnutí ANO, koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a Piráti. Primátorem zůstane Tomáš Macura z ANO. V Karlových Varech vznikne koalice vítězného ANO, Karlovaráků a Spolu. Kandidátkou na primátorku je nynější primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).
27.09.2022 22:50 |

podobné články