Článek

Europoslancům skoro nikdo nevěří, ukázal průzkum

 
Agentura Phoenix research on-line se zaměřila na to, kterým voleným institucím Češi důvěřují, a kterým naopak ne. Největší podporu mají obecní zastupitelstva, europoslanci jsou na tom nejhůře, ukázala zveřejněná data.
14.01.2015 10:37 |

podobné články

Podobné články

Ať vás nespolkne velryba, přál Sobotka novým europoslancům

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) popřál v pondělí nově zvoleným českým europoslancům, ať je nespolkne "bruselská či štrasburská velryba" a udrží si kontakt s každodenní realitou v Česku. Sobotka to řekl ČTK po schůzce s novopečenými evropskými zákonodárci na Hradčanech. Premiér by si také přál, aby česká vláda a evropští poslanci spolupracovali. Otázku nového eurokomisaře za Českou republiku prý neřešili.
02.06.2014 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9521 článků)

Kalousek se omluvil europoslancům za nadávání do idiotů

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se omluvil dvěma europoslancům ODS za to, že jim nadával. Podle Lidových novin Kalousek europoslance Hynka Fajmona a Iva Strejčka označil za "bezvýznamné" a "zlobou nadané idioty". Předtím Kalouskovi totiž vyčetli, že nejezdí na zasedání ministrů financí EU a často se nechává zastupovat. Kalousek uvedl, že se tak stalo jen jednou; posléze na jejich adresu pronesl nadávky.
26.09.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6550 článků) , Hynek Fajmon (49 článků)

Zdechovský (KDU-ČSL): OLAF vydání zprávy a závěrů vyšetřování europoslancům neodmítl

 
Praha – Europoslanec Tomáš Zdechovský se dnes ohradil proti informací některých českých médií, že by mu OLAF odmítl vydat zprávu nebo závěry vyšetřování v kauze Čapí hnízdo europoslancům. Tato informace není pravdivá.
05.01.2018 15:15 |

podobné články

Většina Čechů nevěří druhému důchodovému pilíři, ukázal průzkum

 
Lidé nedůvěřují penzijní reformě, která prošla prvním čtením v poslanecké sněmovně. Nedůvěra občanů se týká převádění prostředků do druhého pilíře penzijní reformy, kam mají přispívat občané i stát. Ukázal to průzkum společnosti Ipsos. Tentýž průzkum však odhalil, že lidem schází řada informací. Mnozí občané nevědí, že spoření ve druhém pilíři bude dobrovolné.
11.11.2011 12:40 |

podobné články

Anorektička Bučková tvrdí, že přibrala 5 kilo, ale nikdo jí to nevěří. Kostnatý zadek a nohy jako hůlky maskuje pod šátkem

 
Modelka "Eliška Bučková":http://www.extra.cz/tema/eliska-buckova (23) zřejmě udělala chybu, když začala do médií hlásat, že už přibrala pět kilo. "Nikdo jí to nevěří":http://www.extra.cz/stop-anorexii-eliska-buckova-pry-pribrala-ctyri-kila-5-duvodu-proc-ji-to-nikdo-neveri, navíc když na poslední módní přehlídce předváděla spodní prádlo, natáhla si kolem boků a přes zadek šátek.
15.07.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Eliška Bučková (1014 článků)

Průzkum, který nepotěšil Nečase: Rath znal výsledek předem

 
Politici ČSSD se pobavili – koaliční vládě skoro nikdo nevěří a samotného premiéra Petra Nečase považuje většina lidí za nekompetentního a neschopného. Ukázal to poslední průzkum agentury SANEP. Opoziční politici si však nemyslí, že by se Nečas veřejným míněním nějak zvlášť trápil, spíše na jeho konto žertují.
17.06.2011 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Politikům už nevěří skoro nikdo. Nejlíp je na tom Ústavní soud

 
Parlamentu nevěří skoro nikdo. Největší důvěře veřejnosti se těší Ústavní soud.
24.09.2009 09:40 |

podobné články

Na boj proti korupci nikdo nevěří, ukázal průzkum

 
Národ se výjimečně shodl, že domácí politickou scénu trápí korupce. Jako závažný problém to podle internetového průzkumu společnosti Sanep chápe 97,7 procent obyvatelstva. Předvolebním sloganům slibujícím s klientelismem a úplatkařstvím zatočit věří jen pět a půl procenta lidí. Lidé ani nevěří, že by se korupce dala z politiky odstranit.
15.03.2010 11:10 |

podobné články

Zlo korupce. Lidé souhlasí s Babišem, ale nevěří mu, ukázal průzkum

 
Většina Čechů souhlasí s kritikou, kterou pronáší na adresu některých vrcholných politiků miliardář Andrej Babiš, ale za poctivého a důvěryhodného jej nepovažují. Ukázal to průzkum společnosti SANEP.
25.11.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14041 článků)

Většina Čechů IZIPu nevěří, ukázal průzkum

 
Projekt elektronické zdravotní knížky IZIP nepovažuje za důvěryhodný 75,7% respondentů, ukázal průzkum SANEP. Většina lidí má za to, že v něm hrála velkou roli korupce.
07.12.2011 13:30 |

podobné články

Průzkum: Zeman jasně vede. Horáček druhý

 
Pokud bude Miloš Zeman kandidovat, bude prezidentem i nadále. To ukázal průzkum agentury Médea Research pro časopis Týden. Průzkum zároveň ukázal, že hlava státu by měla mít větší pravomoci.
13.06.2016 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21449 článků)

Čtyři z pěti Čechů Kristýně Kočí nevěří

 
Poslankyně Kristýna Kočí je pro čtyři pětiny Čechů nedůvěryhodnou političkou, ukázal internetový průzkum společnosti Sanep. Podle něj je většina lidí obeznámena s obsahem nahrávky, na které Kočí nevybíravě hovoří o zákulisních politických tahanicích, a nevěří vysvětlení Kočí, že si s vědomím odposlechu záměrně vymýšlela. Respondenti se většinově shodli, že by měla opustit veřejný prostor.
22.04.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (700 článků)

V pád koalice lidé nevěří, ukázal průzkum

 
Většina lidí (61 %) nevěří, že dohoda o odchodu Ladislava Bátory z funkce personálního šéfa na ministerstvu školství ukončí koaliční hádky. Veřejnost je ale zároveň přesvědčena, že současný kabinet vydrží až do konce volebního období v roce 2014. Podle exkluzivního bleskového průzkumu agentury STEM pro Právo přetrvání koalice očekává 55 procent lidí.
03.09.2011 05:40 |

podobné články

Češi v budoucnost sjednocené Evropy nevěří. Jen třetina ano

 
Češi v budoucnost sjednocené Evropy moc nevěří. Ukázal to průzkum CVVM. V to, že projekt má budoucnost, věří jen třetina dotázaných. Odpovědi se však výrazně různí podle míry dosaženého vzdělání a podle věku.
30.04.2012 19:40 |

podobné články

Sociolog předpovídá nižší volební účast. Lidé prý nevěří, že mohou něco změnit

 
Exkluzivní průzkum společnosti TNS Aisa pro Českou televizi ukázal, že pokud by se předčasné volby konaly příští týden, zúčastnilo by se jich asi 60 procent voličů. Podle sociologa Lukáše Linka je naznačen trend klesající volební účasti, který je způsoben mimo jiné tím, že lidé nevěří, že svým hlasováním mohou něco změnit.
13.10.2013 21:25 |

podobné články

Tři čtvrtiny lidí nevěří, že volby situaci zlepší, ukázal průzkum

 
Tři čtvrtiny lidí nevěří, že by nadcházející volby do Poslanecké sněmovny přinesly nějaký obrat k lepšímu. Čtvrtina lidí pak vkládá určité naděje na změnu do nových politických stran a hnutí. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro Fórum Zlaté koruny.
14.10.2013 18:40 |

podobné články

Učitelé jsou vynalézaví, často si ale nevěří

 
Čeští učitelé vykazují výjimečnou pružnost ve chvílích, kdy čelí nečekaným problémům. Přitom se ale zbytečně podceňují a předem si nevěří, že trable zvládnou. Ukázal to průzkum České školní inspekce, který se zaměřil na výuku ve školách v sociálně vyloučených lokalitách a který má také napomoci k začleňování postižených dětí do běžných škol.
16.01.2016 18:40 |

podobné články

Komentář: Češi nevěří Evropské unii, bohužel ale ani sobě

 
Poslední průzkum agentury STEM ukázal, že Češi stále méně věří EU. Nebo přesněji: spíš už jí nevěří. Důvěra v EU klesla na 29 procent, zatímco europarlamentu důvěřuje pouhých 24 procent lidí.
20.03.2016 06:00 |

podobné články