Článek

EU a Ukrajina spolu slaví Den Evropy, členství je pro Kyjev ale stále v nedohlednu

 
Ukrajina a Evropská unie spolu letos poprvé oslavují Den Evropy, svátek „míru a jednoty“. Více než rok od začátku ruské invaze se Ukrajina chce připojit k bloku, který je nezbytnou součástí ukotvení její budoucnosti ve sféře Západu. Den Evropy, kterým sedmadvacítka oslavuje své propojení v jeden celek, však ukazuje, nakolik je členství pro Ukrajinu ještě vzdáleno, píše agentura AP.
09.05.2023 14:00 |

podobné články

Podobné články

Průzkum: Stále více Čechů si myslí, že členství v NATO je pro nás důležitější než členství v EU

 
Polovina české veřejnosti (50 %) považuje členství naší země v Evropské unii a Severoatlantické alianci za stejně důležité. Mezi těmi, kteří tyto instituce rozlišují, jasně převažují ti, kteří za důležitější považují členství v NATO (34 %), nad těmi, kteří preferují členství v EU (16 %). S členstvím naší republiky v NATO souhlasí více než dvoutřetinová většina českých občanů (69 %), nesouhlasí pětina (22 %) a desetina zvolila vyhýbavou odpověď (9 %).
09.11.2015 14:31 |

podobné články

Chtějí kapitulovat? Ukrajina slaví vojenské úspěchy. Moskva tvrdí něco jiného

 
Nové zprávy z bojišť rusko-ukrajinského konfliktu naznačují možné potíže Putinovy armády. Kyjev tvrdí, že se ruští vojáci v Chersonské oblasti chystají kapitulovat. Strategické chyby přiznal i čečenský vůdce a blízký spojenec Kremlu Ramzan Kadyrov. Ukrajina však nemá zdaleka vyhráno a podle některých expertů je její šance na přesvědčivé vojenské vítězství zcela nereálná. Ochota jednat o mírovém řešení je ovšem na obou stranách nevelká. A to zejména vzhledem ke vzájemně neslučitelným požadavkům, které válčící státy na sebe kladou. Mír je proto stále v nedohlednu.
12.09.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Ramzan Kadyrov (61 článků)

Ukrajina začíná jednat o členství v NATO, tvrdí Porošenko

 
Ukrajina a Severoatlantická aliance se dohodly začít jednat o akčním plánu dosažení členství Ukrajiny v alianci, oznámil ukrajinský prezident Petro Porošenko po pondělním setkání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. Kyjev je podle Porošenka schopen dosáhnout aliančních standardů za tři roky. Přihlášku do aliance chce tedy podat v roce 2020.
10.07.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petro Porošenko (163 článků)

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Ukrajina chystá útok na Krym? Kyjev prý na jih stahuje těžkou techniku

 
Kyjev stahuje do měst na jihu Ukrajiny těžkou vojenskou techniku, údajně se schyluje k další eskalaci ukrajinského konfliktu. Informaci zveřejnily stránky separatistů. Kyjev pro změnu ohlásil zadržení sedmi „diverzantů“ v Kyjevě a Charkově.
10.12.2015 20:45 |

podobné články

Kyjev bude v příštích dvou letech potřebovat půjčit asi 35 miliard dolarů

 
Ukrajinský ministr financí Oleksandr Šlapak uvedl, že Ukrajina by mohla začít jednat s věřiteli o reaktualizaci dluhu. Ministr přitom nevyloučil možnost další spolupráce s Ruskem, před samotným rozhodnutím však zůstává otázkou, zda Kyjev nedostane lepší nabídku jinde. Podle prvních odhadů bude Kyjev potřebovat v příštích dvou letech půjčit 35 miliard dolarů.
05.03.2014 18:35 |

podobné články

V noci probíhaly těžké boje o Kyjev. Musíme vydržet. A jednat, řekl Zelenskyj

 
Noc z pátku na sobotu byla novým bojem o Kyjev. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spoluobčanům sdělil, že tato noc bude důležitá a všichni musí vydržet. Lidé na pokyn ministerstva obrany připravovali Molotovovy koktejly. Ve městě se celou noc ozývala dělostřelecká palba. Nejméně jeden z ruských útoků na Kyjev byl odražen. O probíhajících bojích informovala agentura Reuters. Zdá se také, že Rusko a Ukrajina jsou připraveny ke společnému jednání.
26.02.2022 07:20 |

podobné články

Ukrajina v NATO: „To nedopadne dobře!“ Řekli diplomaté, špioni i profesoři. A kolik jich bylo!

 
Na hrozbu napadení Ukrajiny ze strany Ruska mnozí geopolitičtí experti a státníci upozorňovali již mnoho let před vypuknutím války. Varovali přitom, že hlavním důvodem pro konflikt mezi oběma zeměmi může být sbližování Ukrajiny s NATO, jelikož se Rusko nedokáže smířit s tím, že by se jeho soused měl samostatně rozhodnout o členství v této organizaci. „Dali zastáncům tvrdé linie v Moskvě všechny potřebné záminky, aby mohli říci: ‚NATO nám vyhlašuje válku. Přicházejí si pro Ukrajinu,‘“ shrnoval bývalý britský velvyslanec v Rusku Lyne nabídku členství pro Kyjev jako „nejhloupější dokument moderní diplomacie“. Varování přicházela z mnoha stran.
17.06.2022 09:35 |

podobné články

Porubská ČSSD zrušila členství ostravskému primátorovi Kajnarovi

 
Členové místní organizace ČSSD Ostravy-Poruby zrušili členství ve straně ostravskému primátorovi Petru Kajnarovi. Důvodem jsou žaloby, které někdejší krajský předseda strany podal loni před parlamentními volbami kvůli údajně nedemokratickému sestavování kandidátní listiny. Kajnar na ní nebyl. Ze 120 přítomných členů porubské ČSSD se pro zrušení členství vyslovilo 101, řekl předseda porubské organizace Lumír Palyza. Zrušení Kajnarova členství ještě musí projednat okresní výkonný výbor strany.
27.01.2014 20:35 |

podobné články

Ukrajina nechce jednat, Putin v pátek zastavil ofenzivu, hlásá Kreml. Kyjev: Další lež

 
Ruské vojenské jednotky podle Kremlu v pátek pozastavily ofenzivu na Ukrajině, aby umožnily prostor k vyjednávání. Dnes boje obnovily, protože Ukrajina podle Kremlu vyjednávat odmítla, řekl to mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Poradce ukrajinského prezidenta v reakci uvedl, že Kyjev jednat chce, ale odmítá přistupovat na ultimáta či nepřijatelné podmínky. Podle něj ale Moskva ofenzivu nepřerušila.
26.02.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4989 článků)

Sociální demokraté, kteří přišli o členství, se odvolávají

 
Sociální demokraté, jimž rokycanská ČSSD zrušila členství ve straně, se proti rozhodnutí odvolávají. Rozhodnutí je neoprávněné a nemá obdoby, řekl dnes ČTK jeden z vyloučených, rokycanský starosta Vladimír Šmolík. Sedmi lidem zrušila členství k tomu účelu svolaná okresní konference. Vyloučení byla podle MfD kritizovali okresní vedení strany a krajského radního za ČSSD Václava Koubíka. Ukončení členství se nelíbí regionálnímu šéfovi ČSSD a hejtmanovi Milanu Chovancovi, podle něhož na Rokycansku panují osobní spory.
23.07.2012 19:40 |

podobné články

Leda by si to Pavel Novotný udělal sám. Petr Fiala se vyjádřil k budoucnosti ODS

 
Konec Pavla Novotného v ODS? Dle serveru DeníkN.cz to není jisté. Ze stanov prý není jasné, zda po pravomocném rozsudku zaniká členství automaticky. „Členství v takovém případě zanikne až pravomocným rozhodnutím některého z uvedených orgánů strany o zrušení členství, nikoli tedy již vlastním pravomocným odsouzením. V tomto případě nechám – v souladu se stanovami – toto rozhodnuti na členech jeho místního sdružení,“ vzkázal Petr Fiala. Předsedou místního členství je však sám starosta Řeporyjí Pavel Novotný.
28.02.2020 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků) , Pavel Novotný (1259 článků) , Pavel Fiala (298 článků)

Šéf ODS vystavil snímek „mladých a aktivních členů". Jenže foťák zamířil úplně jinam. Všiml si toho jediný člověk a mlčet nezůstal

 
Konec Pavla Novotného v ODS? Ze stanov prý není jasné, zda po pravomocném rozsudku zaniká členství automaticky. „Členství v takovém případě zanikne až pravomocným rozhodnutím některého z uvedených orgánů strany o zrušení členství, nikoli tedy již vlastním pravomocným odsouzením. V tomto případě nechám – v souladu se stanovami – toto rozhodnutí na členech jeho místního sdružení,“ vzkázal Petr Fiala. Předsedou místního členství je však sám starosta Řeporyjí Pavel Novotný.
29.02.2020 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků) , Pavel Novotný (1259 článků) , Pavel Fiala (298 článků)

Ukrajina tvrdí, že došla ke smíru, na ulici ale stále umírají lidé: Tuhle ženu zastřelili jednou ranou do hlavy

 
Za Rusko, nebo za Evropskou unii? O to dnes válčí "Ukrajina":http://www.extra.cz/tema/ukrajina, politicky, ekonomicky a hospodářsky rozdělená země. Jeden národ smýšlí dvěma různými směry, ten blíže západu proevropsky a ten blíže ruským hranicím zase proputinovsky. Kyjev stojí na půli cesty, ve středu země. Z krásného velkoměsta je bitevní zóna, z pyšného a výstavního náměstí Nezávislosti jsou hořící barikády.
21.02.2014 19:55 |

podobné články

Bitva o Kyjev: Úder přijde v noci? Rusové chtějí zajmout vedení země, bojí se Ukrajina

 
Hrozí nebezpečí ruského výsadku ve vládní čtvrti v centru Kyjeva s cílem zajmout vedení země, řekl podle agentury Interfax-Ukrajina poradce šéfa prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak. Bojuje se podle něj nyní v Hostomelu, který leží severozápadně od metropole a kde se nachází důležité letiště, využívané i leteckým výrobcem Antonov. Ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis pro ČT24 uvedl, že útok na Kyjev očekává v noci.
24.02.2022 15:15 |

podobné články

Obávaný sniper Matthews: Kyjev nepadne, Ukrajina bojuje jako Tálibán na steroidech

 
Ukrajina obdivuhodně odolává už tři týdny ruské invazi. Rusové se navíc mohou obávat i nové ukrajinské posily, do boje proti cizím nezvaným vojskům totiž nastoupil obávaný odstřelovač Shane Matthews, který bojoval v Afghánistánu i Iráku. Podle snipera, jehož slova sdílel deník Daily Mail, Kyjev nikdy nepadne do moci Putina, ukrajinské síly v jeho očích totiž bojují jako Tálibán na steroidech.
18.03.2022 09:40 |

podobné články

Moskva obvinila Kyjev z útoku na Putinovu rezidenci v Kremlu, Ukrajina to popírá

 
Ukrajina se v noci na dnešek pokusila o dronový útok na kremelskou rezidenci ruského prezidenta Vladimira Putina, tvrdí ruské tiskové agentury. Dodávají, že Putin je v pořádku a pokračuje v obvyklé práci. Podle RIA Novosti prezident v Kremlu v době útoku nebyl a nacházel se ve své rezidenci Novo-Ogarjovo u Moskvy. Kyjev uvedl, že s incidentem nemá nic společného.
03.05.2023 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4989 článků)

FOTO Kyjev: Ceny západní, platy východní. Do nákupáku se lidé chodí spíš podívat. Už abychom byli v EU, říkají

 
REPORTÁŽ Kyjev není zrovna destinací, o kterou byste stáli. Poněkud povadlá vzpomínka na doby Sovětského svazu se tu mísí s raketovým boomem oligarchů, kteří podnikají a stavějí o sto šest. Křiklavé barevné západní reklamy v postsovětském metru, bulváry postavené v době SSSR, kdy vše staré a carské muselo pryč... ale stačí stočit zrak do přilehlých dvorků a zákoutí. Ceny západní, platy více než východní. Zvláště novoroční doba (nový pravoslavný rok se tu slaví o pár dní déle než u nás) na vás dýchne směsicí Hollywoodu a Santa Klause, protože ten Mikuláš je takový nějaký promoskevský. V době energetické krize, kdy venkov svítí jen když musí, Kyjev ozdobil svíčkami a zářivkami kdejaký stromeček – to nemluvě o budovách úřadů, bank či obchodů, které tu byly osvícené snad už od sklepa až po nejvyšší patra včetně střechy.
15.01.2019 04:45 |

podobné články

Je Evropa závislá na ruském plynu a lze ho nahradit? Zde získáte odpověď

 
Je Evropa závislá na ruském plynu? Jaké jsou jiné alternativy? Je a zůstane Ukrajina rizikovým faktorem pro tranzit plynu do Evropy? Vzniknou další krize, nebo se Ukrajina propojí s plynárenskými sítěmi střední Evropy a vytvoří východoevropské centrum? Opravňují politické spory k rozhodnutím typu přerušení dodávek plynu do Evropy? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět konference s názvem Bezpečnost dodávek zemního plynu do Evropy, kterou pořádá společnost Business Forum.
09.09.2014 13:31 |

podobné články