Článek

Epicentrum: Zaorálek o návratu diváků na kulturní akce, Vrběticích i odmítnutí resortu diplomacie

 
Od loňského října jsou uzavřena divadla, kina, koncertní sály, ale i hrady či zámky. Jejich rozvolnění už neřídí PES, ale Balíčky pro návrat zpět do normálního života. Kdy se dveře kulturních institucí otevřou veřejnosti? Proč odmítl nabídku znovu řídit českou diplomacii, i jak hodnotí vývoj kolem kauzy Vrbětice? O tom byla řeč v Epicentru Blesku s ministrem kultury a bývalým ministrem zahraničí, Lubomírem Zaorálkem z ČSSD.
29.04.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků)
Podobné články

Zaorálek se navezl do diváků na fotbale. A vnitřky divadel do konce června neotevřou, hlesl

 
Vnitřní prostory divadel do konce června zřejmě neotevřou. V pořadu Epicentrum na Blesk.cz to uvedl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Podle něj je teď nejdůležitější poskytnout kulturní obci podrobnosti, jak rozvolňování a hygienické podmínky budou vypadat, termíny ale lze těžko předpovídat. Zaorálek podporuje, aby budoucí návštěvy byly podmíněny antigenními testy, nikoliv PCR. A opřel se do vpuštění diváků na sportovní stadiony, podle něj to není fér.
29.04.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků)

Rošáda na ministerstvech padá. Zaorálek nechce z kultury, Birke ho nenahradí. A je zde nové jméno

 
Lubomír Zaorálek (ČSSD) se rozhodl, že zůstane ministrem kultury a nepřevezme resort diplomacie. Pokud by Zaorálek změnu přijal, měl do čela resortu kultury nastoupit poslanec ČSSD a náchodský starosta Jan Birke, což značně znervóznilo kulturní obec. Náchodský starosta Jan Birke uvedl, že je za Zaorálkovo rozhodnutí rád, bude se tak moct dál plně věnovat funkci starosty. Zdůraznil, že se sám o post ministra neucházel, měl pomoct jako krizový manažer ve složité situaci. Na pozici ministra zahraničí sociální demokracie navrhne náměstka ministra vnitra Jakuba Kulhánka.
13.04.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků) , Jan Birke (59 článků)

Ochromí kulturu v Česku podzimní pandemie? Zaorálek věří: Není důvod zastavovat akce

 
Ministři kultury Lubomír Zaorálek a vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD) se shodli na tom, že nyní není důvod kvůli šíření koronaviru zastavovat kulturní akce. Zaorálek to v sobotu uvedl na twitteru. Podle něj jsou akce, kde lidé sedí, mají roušky a dodržují se základní hygienická pravidla, bezpečné. Hamáček přitom sobotnímu Právu řekl, že vývoj epidemie je tak vážný, že nastal čas maximálně omezit sociální kontakty, což znamená zrušit hromadné akce. Premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu novinářům v Ostravě řekl, že zrušení hromadných akcí může podpořit, rozhodnutí je ale na ministerstvu zdravotnictví a epidemiolozích.
19.09.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků) , Lubomír Zaorálek (2769 článků) , Jan Hamáček (3024 článků)

Vojáky ve Vrběticích neohlášeně navštívil šéf generálního štábu

 
Vojáky střežící muniční areál ve Vrběticích na Zlínsku dnes neohlášeně navštívil náčelník generálního štábu Petr Pavel. Prohlédl si zázemí a navštívil i vojáky na patrolách. Zopakoval, že se mu nasazení vojáků ve Vrběticích nelíbí. Uvedla to Česká televize (ČT). Střežit muniční areál ve Vrběticích, kde letos vyletěly do povětří dva sklady, vojáky vyslala vláda. Celkem jich zde má působit až 500. Na místě je nyní kolem 200 vojáků.
25.12.2014 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (754 článků)

Omezí se kulturní akce? Zaorálek se dohodl s Hamáčkem, že ne. Pak udeřil Babiš. „Ale nejsem epidemiolog,“ dodal

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek a ministr vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD) se shodli, že nyní není důvod kvůli šíření koronaviru zastavovat kulturní akce. Zaorálek to uvedl na svém twitteru. Pak se ovšem ozval i premiér Andrej Babiš (ANO) a zrušení akcí v narážce na dřívější Hamáčkovo prohlášení podpořil.
19.09.2020 21:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21727 článků) , Lubomír Zaorálek (2769 článků) , Jan Hamáček (3024 článků)

České odmítnutí střediska USA je prý zásluhou ruské diplomacie

 
České odmítnutí střediska včasného varování jako součásti protiraketového štítu USA je z padesáti procent zásluhou ruské diplomacie. Myslí si to alespoň Rusové.
16.06.2011 17:15 |

podobné články

Zaorálek chce do ekonomické diplomacie zapojit kraje

 
Ministerstvo zahraničí a kraje budou spolupracovat v oblasti ekonomické diplomacie. Memorandum o spolupráci dnes podepíší šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) a předsedkyně Asociace krajů Jana Vildumetzová (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
16.06.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků)

Zaorálek prý udělal kvůli Ukrajině další podivný kotrmelec. Okamurův poslanec se rozepsal

 
Poslanec za hnutí Úsvit Karel Fiedler se tvrdě opřel do šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka (ČSSD) stran žádosti čtyřiceti rodin volyňských Čechů na repatriaci do vlasti. Zaorálek totiž uvedl, že k jejich repatriaci není důvod, jelikož jsou na Ukrajině v bezpečí. Fiedler to považuje za diletantství české diplomacie v problematice Ukrajiny a Zaorálek nám podle něj převedl akorát další ukrajinský kotrmelec.
16.09.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků)

Zaorálek: Se Zemanem shoda o EU, rozpory kolem Blízkého východu

 
Budoucí ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem shodl v politice týkající se Evropské unie, víceméně také v otázkách ekonomické diplomacie, naopak neshody měli kolem Blízkého východu. Zaorálek to řekl novinářům. Zeman i Zaorálek jsou příznivci vstřícného postoje vůči EU a nechtějí stát mimo hlavní proud integrace.
28.01.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků) , Miloš Zeman (25381 článků)

Zaorálek o Vrběticích: Zásadní průlom přišel v březnu. Kriminalisty mátly fotky Rusů

 
Žádné pochybnosti o zapojení agentů ruské vojenské rozvědky GRU do výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích nemá ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Razantní odpověď Česka na kroky ruské strany je podle něj v pořádku. Jeho přáním podle vlastních slov je, aby Česká republika vystupovala jednotně, řekl v rozhovoru pro zpravodajský web E15.
25.04.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků)

Odmítnutí otcem má na vývoj zhoubnější vliv než odmítnutí matkou

 
Odmítnutí-přijetí rodiči ovlivňuje sedm rysů.
11.07.2012 07:15 |

podobné články

Zaorálek: Kulturní akce se rušit nebudou, jsou bezpečné

 
Kulturní akce se nyní zastavovat nebudou. V sobotu to uvedl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček přitom s ohledem na rapidní nárůst nových případů koronaviru zmínil potřebu radikálních opatření včetně rušení hromadných akcí.
19.09.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků) , Jan Hamáček (3024 článků)

Filip (KSČM): Politika a diplomacie

 
Politika má vždy nejen svůj vnitrostátní charakter, ale také vnější vlivy a pro nás dialektiky nepochybně i svou vnitřní provázanost. Mezinárodní politika je důležitou součástí a znakem suverenity státu a diplomacie je jejím výrazem. Je významnou a nedílnou částí mezinárodních vztahů. Diplomacie má mnoho rovin a zejména v parlamentní demokracii má kromě vlády a prezidenta o ní diskutovat zákonodárce. Jistě je také diplomacie zpravodajská.
27.04.2021 04:35 |

podobné články

Ve Vrběticích straší další výbuchy, epicentrum sleduje kamera

 
Detonace, které se neustále ozývají z areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde v polovině října vybuchl a hořel muniční sklad, pocházejí velmi často z explozí přímo v epicentru. Prokázalo to vyhodnocení záznamů z kamery zacílené na ohnisko výbuchu.
11.11.2014 14:31 |

podobné články

Pyrotechnici začnou čistit od munice epicentrum výbuchu ve Vrběticích

 
Po více než měsíci od exploze muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku se pyrotechnikům konečně podařilo přiblížit se k ohnisku výbuchu. Přístupové cesty a okolí dalších skladů by od munice měli vyčistit v nejbližších dnech, aby se mohla začít odvážet.
28.11.2014 18:42 |

podobné články

Ministr Zaorálek představil plán rozvolňování kultury! Jak to bude?

 
Od pondělí 10. května se otevřou muzea, galerie a památky i ve zbylých krajích České republiky, kde dosud nebyly přístupné veřejnosti. Na tiskové konferenci po jednání vlády to dnes řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger. První výraznější rozvolňování v kultuře by podle něj mohlo nastat od 24. května. Po setkání, které se uskutečnilo ve čtvrtek večer, se zástupci kulturních organizací ministr kultury Lubomír Zaorálek ČTK sdělil, že venkovní akce s účastí až 700 sedících diváků a vnitřní akce s účastí až 400 diváků by se mohly konat už od 17. května „Pokud to v pondělí schválí vláda,“ doplnil.
07.05.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků)

dTest: Jak je to s poukazy za zrušené kulturní akce

 
Nařízená opatření proti šíření onemocnění covid-19 těžce postihla i kulturní akce zahrnující divadelní a filmová představení, koncerty, pohybové a taneční produkce, kulturní festivaly či přehlídky. Cílem nedávno schválené právní úpravy je zmírnit dopady pandemie na tuto oblast. V jakých případech musí pořadatel za neuskutečněnou kulturní akci vrátit peníze? A kdy může místo vrácení peněz vystavit poukaz?
02.06.2020 21:15 |

podobné články

Zrušené kulturní akce: Kdo dostane poukaz a komu musí pořadatel vrátit peníze?

 
Nařízená opatření proti šíření onemocnění covid-19 těžce postihla i kulturní akce. Tedy divadelní a filmová představení, koncerty, pohybové a taneční produkce, kulturní festivaly či přehlídky. Cílem schválené právní úpravy je zmírnit dopady pandemie na tuto oblast. V jakých případech musí pořadatel za neuskutečněnou kulturní akci vrátit peníze? A kdy může místo vrácení peněz vystavit poukaz?
09.06.2020 05:45 |

podobné články

Zaorálek v Blesku: O restartu kultury po koronaviru i kritice šéfů divadel

 
Kulturní život se od 11. května pomalu vrátí do Česka. Diváci budou moci opět usednout do sedadel kin a divadel. Omezení na 100 lidí i rozestupy mezi nimi vzbuzují kritiku zejména ze strany ředitelů některých divadel. Nejen o jejich názorech promluvil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu Epicentrum.
07.05.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků)