Článek

Epicentrum: S psycholožkou o dopadech koronaviru na děti a rodiče. Vychováváme novou generaci asociálů?

 
9544 nově nakažených, 2678 hospitalizovaných, 1172 mrtvých s covidem. Každý den sledujeme nové statistiky koronavirové epidemie i nová restriktivní opatření v boji proti této nemoci. Školy, restaurace, divadla i sportovní zařízení jsou uzavřena. Jaké psychologické dopady mají tato opatření i všudypřítomná nejistota na ty nejmenší a na rodiče? Nejen o tom ve čtvrtečním Epicentru hovořila psycholožka a ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4, Galinou Jarolímkovou.
15.10.2020 15:05 |

podobné články

Podobné články

Křetínský tvrdě: Vychováváme generaci politických ignorantů, čtou jen titulky

 
Miliardář Daniel Křetínský ostře zkritizoval Google nebo Facebook. Podle majitele Energetického a průmyslového holdingu stále více lidí čerpá informace právě na sociálních sítích, což má negativní důsledky pro demokratickou společnost. Křetínský se domnívá, že je třeba podporovat tradiční média, která upadají - sám je spolumajitelem Czech News Center, vydavatele deníku Blesk a online deníku Blesk.cz. Zatímco dříve lidem zprostředkovávala informace kvalitní média, dnes „vychováváme generaci naprostých politických ignorantů“, zlobil se.
06.10.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Křetínský (49 článků)

FOCUS s psycholožkou o tom, proč nám Facebook ničí život

 
Kolikrát se vám stalo, že jste se podívali na Facebook a rozčílili se? Měli jste někdy pocit, že ostatní žijí mnohem zajímavější život, který pak dávají na odiv na svém profilu? Stále častěji se objevují studie o negativním vlivu sociálních sítí na psychiku. O tom jsme si povídali v dalším podcastu FOCUS s psycholožkou Natálií Berglowcovou.  Videozáznam najdete zde či na  YouTube , k dispozici je i  audioverze . 
26.05.2014 10:35 |

podobné články

Zhroucená Heidi: Na smrt se chystala s psycholožkou!

 
Podvědomě věděla, že ten den jednou přijde. Heidi Janků (54) žila s vědomím, že její manžel Ivo Pavlík (†84) je nejen o 30 let starší, ale navíc nemá v pořádku v srdce. Dokonce jeho odchod probírala s psycholožkou! Přesto ji smrt milovaného muže, který v sobotu podlehl infarktu, zdrtila...
16.08.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Heidi Janků (569 článků) , Ivo Pavlík (133 článků)

Heidi Janků po skonu manžela Pavlíka (†84): Na smrt se chystala s psycholožkou!

 
Heidi Janků (54) prožívá po smrti svého muže Ivo Pavlíka (†84) nezměrnou bolest. Dokonce ještě větší, než ona sama čekala, když se před časem o možném manželově odchodu radila s psycholožkou.
17.08.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Heidi Janků (569 článků) , Ivo Pavlík (133 článků)

Tragédie v Havířově: Mamince mrtvých brášků zasazují další rány, říká policejní psycholožka!

 
Poté, co v pondělí odpoledne došlo v jednom z domů v Havířově k děsivému požáru, v jehož plamenech zemřeli dva bráškové (†3 a †4) a zachránit se podařilo jen jejich sestru (7, původně se uváděl věk 9 let), objevily se okamžitě nenávistné komentáře adresované jejich matce. Ta si měla v době tragédie jít vyzvednout občanský průkaz a děti nechala doma samotné. O dopadech útoků na maminku dětí si Blesk.cz povídal s policejní psycholožkou Ludmilou Čírtkovou.
21.05.2020 16:05 |

podobné články

Z dětí v Norsku vychováváme nezvladatelné spratky, říká norský překladatel

 
Na děti se v Norsku nesmí zvýšit hlas, nesmí se na ně vztáhnout ruka s výchovným plácnutím. Všechny takové „prohřešky proti právům dítěte“ eviduje Úřad na ochranu dětí. Když se jich nastřádá příliš, byť by šlo třeba o dojmy příliš všímavé sousedky, zasáhne. Stejný úřad odebral syny Češce Evě Michalákové. „Norští rodiče se bojí vychovávat své děti,“ říká v rozhovoru pro Reflex norský překladatel Yngvar Brenna.
12.02.2015 14:35 |

podobné články

Nové generaci se povede hůř než jejich rodičům. EU chudne, varují odborníci

 
Finanční krize způsobila dramatické změny v evropské chudobě, ukazuje nová studie. Projevují se především na jihu Evropy. Špatné zprávy však přichází pro celou mladou generaci „millennials“, tzv. Generaci Y – podle posledních výzkumů bude první generací, která našetří méně než jejich rodiče. Všichni přitom zažíváme turbulentní dekádu, varuje Světové ekonomické fórum.
17.08.2016 05:05 |

podobné články

Vychováváme masového vraha a nikdo nám neumí pomoci! Náš syn je ďáblovo dítě a bude zabíjet, pláčou vyděšení rodiče

 
Malý Rylan (7) je ďáblovo dítě. Narodil se matce závislé na tvrdých drogách a zřejmě se to na něm podepsalo. Od malička je fascinován noži a tvrdí, že jeho kroky řídí Krvavý muž. Jeho adoptivní rodiče z něj mají obrovský strach. Bojí se, že jejich Rylan jednou někoho zabije. Jeho příběh přinesl Huffington Post.
13.03.2015 12:45 |

podobné články

Dwayne Johnson: Vychováváme generaci křehulí, která za vším hledá nenávist

 
Hollywoodský svalovec Dwayne Johnson je nešťastný ze současné generace mladých. Podle nich demokracii deformují a zneužívají při chorobné přecitlivělosti. Kdokoli totiž dnes s mladými nesouhlasí a vyjádří nesouhlas s ní, je hned nenávistný člověk neboli hater. Podle hvězdy akčních filmů je tento přístup cestou do pekla.
14.01.2019 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Dwayne Johnson (61 článků) , Dwayne Johnson (33 článků)

Odpadlík od ODS věří v novou stranu. Ukáže, že pravičáci nejsou banda asociálů

 
Jeden ze zakladatelů ODS a dnes již bývalý člen strany Zdeněk Prosek v Událostech, komentářích v reakci na rozhodnutí Václava Klause nekandidovat zdůraznil, že integrační proces na pravici musí pokračovat.
28.08.2013 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10025 článků) , Zdeněk Prosek (4 články)

Epicentrum: Na koho nejvíc dopadnou další opatření? Sociolog o tom, jak se Češi bojí koronaviru

 
Vláda v pondělí schválila nová opatření proti koronaviru. Do konce nouzového stavu omezila shromažďování na maximálně šest osob, uzavřela restaurace, bary a kluby a všechny školy kromě mateřských přejdou do konce října na distanční výuku. Na zastávkách MHD jsou do odvolání povinné roušky. Jak Češi zhoršující se situaci vnímají a kdo na restrikce nejvíce doplácí? Nejen tomu se věnovalo Epicentrum Blesku se sociologem Danielem Prokopem, jehož tým zpracovává výzkumný projekt Život během pandemie.
13.10.2020 15:35 |

podobné články

Řekli byste to do nich? Rockeři z kapely Chinaski rozšiřují fanouškovskou základnu, tvoří i pro děti!

 
Skupina Chinaski našla vskutku originální způsob, jak si zajistit, aby jejich fanouškovská základna nevymírala. Kapela se zaměřila na mladší publikum, a to dost skokově, když začala tvořit pro ty úplně nejmenší děti. „Někdo mi říkal, že si to vychováváme. Že dostáváme děti našich vrstevníků,“ uvedl se smíchem v hlase frontman kapely Michal Malátný.
25.08.2014 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Malátný (110 článků)

VIDEO: Na světě je nový fenomén: Tetují se už i děti! Co na tuhle podivnou formu umění říkáte?

 
Na internetu se objevuje nový fenomén, a to potetované děti. Facebook v posledních dnech zaplavily fotky a videa z tetovacího studia Benjamina Lloyda. Jaký máte na tetování dětí názor? A myslíte, že jde o výchovný krok, nebo si vychováváme ještě větší raubíře?
29.05.2016 10:30 |

podobné články

Epicentrum Blesku: Zvýšení rodičovské? Pro živnostníky nic neřeší, stěžuje si jedna z nich

 
Rodičovský příspěvek vzroste od roku 2020 ze stávajících 220 tisíc korun na rovných 300 tisíc korun. Na navýšení o 80 tisíc dosáhnou i ti, kteří příspěvek už vyčerpali, nárok na něj budou mít totiž rodiče dětí narozených po 1. lednu 2016. Pro živnostníky však tato změna situaci příliš neřeší, řekla maminka Pavla Ortová v pořadu Blesku Epicentrum. I navýšený příspěvek je živnostníkům zastropován tak, že mohou čerpat měsíčně maximálně částku zhruba 7600 korun.
27.11.2018 17:50 |

podobné články

Epicentrum: Primářka Roháčová o nových mutacích koronaviru i vakcíně. Jsme připraveni na podzim?

 
Počet nakažených koronavirem v posledních dnech strmě stoupá. Většina odborníků se však shoduje, že virus oslabuje. Po chaotickém rozhodování o nošení roušek, nyní platí, že je od 1. září nasadíme například v hromadné dopravě nebo u lékaře. Ve školách však děti usednou do lavic bez nich. O viru toho víme mnohem více, přesto jsou některé informace a doporučení vlády i odborníků matoucí. Jsme tedy na potenciální druhou vlnu dobře připraveni? Nejen o tom bylo čtvteční Epicentrum s primářkou kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí v Nemocnici Na Bulovce, Hanou Roháčovou.
27.08.2020 14:50 |

podobné články

Petr Nečas: Nejsme stranou nějakých asociálů

 
Předseda ODS Petr Nečas v sobotu v Olomouci na ideové konferenci své strany ve svém projevu projevil podporu rodinám i sociálně slabým. Sociální cítění a sociální soudržnost není výsadou pouze levice, která by si ráda tuto oblast před veřejností přivlastnila, řekl v úvodu.
03.03.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9348 článků)

John chce o víkendu jednat s odbory o dopadech reforem

 
Předseda VV Radek John se chce ještě před pondělním jednáním tripartity setkat s odborářským šéfem Jaroslavem Zavadilem. Chtějí spolu jednat mimo jiné o sociálních dopadech reforem. VV se snaží, aby byly sociálně citlivé, řekl John.
17.06.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků)

Vysílali jsme: Rodina a peníze v době koronaviru. Na co mají rodiče nárok?

 
Přesně před čtvrt rokem - 1. března - se objevili v České republice první tři pacienti s nákazou nového typu koronaviru covid-19. Život v Česku se od té doby pod tíhou různých restrikcí dost změnil. Zpomalil. Až čtvrt roku poté se pomalu vrací k normálu. Při té příležitosti vydává deník Blesk zdarma příručku Nová pravidla pro život. V pondělí vychází její třetí díl s názvem RODINA. Na co mají rodiče nárok poté, co museli s dětmi zůstat doma? Nejen na to odpovídal v pořadu Epicentrum náměstek ministryně práce a sociálních věcí Robin Povšík (ČSSD).
01.06.2020 10:00 |

podobné články

Epicentrum: Přesvědčila vás vláda? Kubáček o výrocích a opatřeních v době pandemie

 
Řada protikoronavirových opatření se s tímto týdnem ruší a Česko se vrací do normálu. Krize spojená s pandemií koronaviru byla velkou výzvou nejen pro vládu. Jak si s ní poradila a nakolik potvrdila důvěru voličů? Komentoval v Epicentrum Blesku politolog Jan Kubáček.
26.05.2020 14:55 |

podobné články