Článek

Epicentrum: Angličané oslavili velké rozvolnění v plných barech. Šílenství, nebo logický krok?

 
Anglie oslavila příchod pondělka médii přezdívaného jako den svobody. Ode dneška tam přestala platit téměř veškerá dosavadní vládní opatření proti šíření koronaviru. Otevřely se všechny služby a restaurace, přestala platit omezení shromažďování a upouští se také od povinného nošení roušek. A to i přes silnou kritiku lékařů i vysoký nárůst počtu nových nakažených v zemi. Jak rozvolnění vnímají Angličané? Tomu se věnovalo Epicentrum s Čechem žijícím v Anglii Matějem Trávníčkem.
19.07.2021 16:00 |

podobné články

Podobné články

Angličané nenávidí buzeraci, říká o masivním rozvolnění Čech žijící v Londýně. A co nemocnice?

 
Den svobody vzali Angličané zhurta. Alespoň podle fotek, na kterých bujaře oslavovali půlnoční znovuotevření barů a nejenom těch. Konec většiny restrikcí souvisejících se šířením pandemie koronaviru, ke kterému vláda Borise Johnsona od pondělí přistoupila, řada odborníků kritizuje. Šéf Světové zdravotnické organizace pro epidemie Mike Ryan dokonce kroky označil za stupiditu. Většina Angličanů ale významný krok směrem k normálu vítá. Podle Čecha žijícího v Londýně Matěje Trávníčka řada z nich dál bude nosit roušky, i když už nemusí. Důležité pro ně ja, že zákazy vystřídala doporučení.
20.07.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Mike Ryan (3 články) , Mike Ryan (3 články)

Velké rozvolnění už o víkendu: Do kin se vrací popcorn a další změny

 
Dojde k urychlení rozvolnění, které vláda posunula z původně 1. července již na 26. června. Rozvolnění se bude týkat maloobchodů, služeb, ale také se uspíší rozvolnění v kultuře a na hromadných akcích. 
21.06.2021 17:15 |

podobné články

Poslankyně ANO navrhuje elektronickou evidenci plných mocí

 
Po elektronické evidenci tržeb by mohla z dílny ANO vzniknout rovněž elektronická evidence plných mocí. Podle poslankyně Moniky Červíčkové, která je předkladatelkou novely notářského řádu, by se tak mohlo zamezit falšování plných mocí.
27.05.2020 16:35 |

podobné články

Vydání Parkanové byl logický a jediný možný krok, řekl Nečas

 
Premiéra Petra Nečase (ODS) rozhodnutí Sněmovny nepřekvapilo. „Je to logický krok za situace, která vznikla. Jediný možný. Nejdůležitější je, aby vše proběhlo standardním způsobem, tzn., aby rozhodly orgány činné v trestním řízení, buď ještě státní zastupitelství, nebo nezávislý soud,“ řekl.
12.07.2012 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9358 článků)

Epicentrum: Exnáměstek Šedo o Blatném, rozvolňování a plných nemocnicích

 
Vláda se pomalu snaží plnit požadavky hejtmanů - přichází s plánem postupného rozvolňování, ale i s pandemickým zákonem - byť jen oprášeným. Proč téměř rok nebyl čas na vytvoření pandemické normy, a který ministr zdravotnictví si v boji s koronavirem počínal nejlépe? Tomu se věnovalo Epicentrum Blesku s lékařem a bývalým náměstkem ministra zdravotnictví Aleksi Šedem.
17.02.2021 15:05 |

podobné články

Nejstarší manželé na světě oslavili výročí, jsou spolu 86 let

 
V Británii oslavili o víkendu se zpožděním své další výročí manželé Karam a Kartari Chandovi, jejichž manželství se zřejmě zapíše do Guinnessovy knihy rekordů. Tihle dva totiž uzavřeli sňatek v Indii v roce 1925 a jsou spolu už plných 86 let. Jejich manželství je podle všeho vůbec nejdelší na světě, ale 106letý Karam a 99letá Kartari si společný život pořád užívají a tvrdí, že je to "požehnání". O manželích-rekordmanech informovala ve své reportáži BBC.
08.01.2012 18:00 |

podobné články

Jiří Baťa: Angličané chtějí, abychom tomu věřili?

 
Je opravdu hodně trapné, když tak konzervativní, na noblesu, takt, slušnost, společenský bonton, etiketu, hrdi na svou proslulou královskou monarchii, jsou dnešní namyšlení Angličané schopni ubohými, podlými, nevěrohodnými, zcela neprokazatelnými, lživými, diplomaticky nekorektními způsoby ohlupovat svět o téměř záhadném, až neskutečném (ta neskutečnost je příhodnější) případu pokusu o usmrcení rusko-britského dvojagenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. Od 4. března 2018, kdy se měl pokus o usmrcení Skripala a jeho dcery uskutečnit, bylo ze strany Velké Británie vyprodukováno tolik nesmyslů, výmyslů, lží a obvinění, že by to dalo na jeden velký kriminální bestseler.
08.04.2018 19:55 |

podobné články

Svinstvo, vystoupit z EU! Ne, jen logický krok. To přiletělo od českých politiků k „vyplacení“ se z kvót na přerozdělení uprchlíků

 
Europoslanci i politici našeho Parlamentu okomentovali případnou možnost „vyplatit“ se z povinného přijímání azylantů. Nejradikálněji se vyjádřil europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM): „Pokud je to pravda, jde o svinstvo. O důvod víc přemýšlet o odchodu z Evropské unie. To, co se děje, je tichá válka USA proti EU.“ Nejvstřícněji naopak poslanec hnutí ANO Jiří Zlatuška: „Je to logický krok. Evropská unie stojí mimo jiné na hodnotách lidských práv a humanity jako poučení z vývoje za II. světové války. O nějaké finance tím přijdeme, ale je to lepší, než aby se Evropská unie rozpadla a my zůstali mimo.“
11.09.2015 10:04 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zlatuška (132 článků) , Miloslav Ransdorf (588 článků)

Recenze: Film o kapele One Direction, která ještě nemá co sdělit

 
Natočit celovečerní film o chlapecké kapele One Direction, která vznikla před třemi lety během britské soutěže The X Factor z vůle producenta Simona Cowella, je nápad stejně logický jako nesmyslný. Logický z ekonomických důvodů. One Direction sice dosud vydali jen dvě alba, ale celosvětově jich prodali více než třicet miliónů, získali několik prestižních hudebních cen, přivádějí k slastnému šílenství plné ulice a sály rozdováděných fanynek.
05.09.2013 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Simon Cowell (125 článků)

Vláda chce pustit Čechy do škol, na pivo i do divadel. Odborníci se zlobí: Neřeší to s námi

 
Zatímco epidemie koronaviru v Česku zpomaluje, rozvolnění opatření nabírá na obrátkách. Jenže podle odborné skupiny MeSES jsou počty nakažených pořád velmi vysoké. Klesající trend incidence by mohl být důvodem k radosti, ale rozhodně ne k masivnímu rozvolnění, míní. Přesto vláda ve čtvrtek ohlásila další rozvolnění, aniž by to s odborníky z MeSES konzultovala. Od 10. května by se v rotaci měli vrátit do lavic všichni žáci základních škol, od 17. května zřejmě budou moci otevřít zahrádky a možná i divadla nebo kina. Podle exministra zdravotnictví Romana Prymuly nálož viru v české populaci klesá, problém vidí v ochotě mladších ročníků nechat se očkovat.
07.05.2021 05:35 |

podobné články

Velký přehled rozvolnění: Co se od pondělí změní?

 
Od pondělí 10. května dojde k rozvolnění třetího balíčku, v rámci kterého otevře zbytek maloobchodů a většina služeb. Mezi ně například patří lanovky, hodinářství, zlatnictví nebo truhlářství. Do lavic se pak vrátí další skupiny žáků a studentů. Rozvolnění se týká i nošení ochranných prostředků dýchacích cest.
08.05.2021 08:10 |

podobné články

„Žabožrouty“ byli podle archeologů dřív Angličané, Francouzi až po nich

 
Angličané už po staletí posměšně označují Francouze za „žabožrouty“. Milí „rostbífové“, jak jim zase na oplátku říkají v zemi galského kohouta, by se však nyní měli chytit za nos. Jak zjistili tamní archeologové, obyvatelé Británie si na hopsajících obojživelnících pochutnávali už před více než osmi tisíci lety.
17.10.2013 21:35 |

podobné články

Vláda napíná obchodníky i kadeřnice: O rozvolnění rozhodne v neděli. Co doporučí Blatný?

 
Ministři budou v neděli rozhodovat o dalším uvolnění opatření proti šíření koronaviru. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se daří epidemii brzdit, ale ne tak rychle, jak si on i odborníci přejí. Premiantem mezi kraji je Praha, pokud by se nezapočítávala do celkového protiepidemického systému PES, celé Česko by na 57 bodů, které značí třetí stupeň nedosáhlo. Blatný zatím neprozradil, jestli doporučí kabinetu v neděli rozvolnění. Premiér Andrej Babiš (ANO) ale v Epicentru Blesku naznačil rozvolnění až dva týdny před Vánoci.
27.11.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22513 článků)

Vládu čeká střet o rozvolnění. Hamáček zmínil cestu do pekel, Havlíček je optimistický

 
Vládu v neděli čeká ostrý střet o to, jestli Česko od příštího týdne pustí do třetího stupně protiepidemického systému PES, což by umožnilo otevření většiny obchodů, ale třeba i služeb, jako jsou kadeřnictví a kosmetické salony. Premiér Andrej Babiš (ANO) v Epicentru Blesk Zpráv nepřímo naznačil, že by si přál rozvolnění 2 týdny před Vánoci, tedy minimálně o týden později. Rozvolnění od 30. listopadu naopak prosazuje ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), tvrdě proti je ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ten v rozhovoru pro Seznam Zprávy řekl, že by to byla cesta do pekel.
28.11.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22513 článků) , Jan Hamáček (3168 článků)

Hamáček po rozvolnění věří lidem. Fiala vidí „světlo na konci tunelu“ pro obchodníky

 
Vládou schválené rozvolnění protiepidemických opatření od čtvrtka považuje ministr vnitra a předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček za vyvážený kompromis. V diskusním pořadu Partie televize Prima řekl, že původně byl pro otevření obchodů a služeb až od pondělka za týden. Ke změně názoru ho přesvědčil argument, že lidé by měli před Vánoci málo času na nákupy a mohly by se tvořit fronty. O zmírnění opatření od čtvrtka příštího týdne v neděli ministři rozhodli jednomyslně. Předseda opoziční ODS Petr Fiala vítá plánované rozvolnění opatření proti koronaviru. Čtvrtkem podle šéfa občanských demokratů snad skončí diskriminace malých prodejců, ti museli mít do nynějška zavřeno. I Fiala to uvedl v diskusi na televizi Prima.
29.11.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1959 článků) , Jan Hamáček (3168 článků)

Rozvolnění přehledně: Co se ode dneška mění?

 
Ode dneška se mohou Češi radovat z dalšího rozvolnění. V rámci třetího balíčku dojde mimo jiné k otevření některých služeb a zbytku maloobchodů. Rozvolnění se nově týká i nošení ochranných prostředků dýchacích cest.
10.05.2021 06:40 |

podobné články

Překotné rozvolnění na plážích: Party na Mallorce i davy u moře. Hrozí facka v září?!

 
To koukáš, covide?! Rozvolnění opatření probíhá nejen v Evropě, kde na řadě míst lidé vyrazili během slunného víkendu na pláže - třeba Němci na Baltu, mladí Španělé i první turisté na Mallorce či Britové. Foto z amerického Bostonu napovídá, že rozvolnění nabralo plné obrátky i v USA. Hrozí po euforii z uvolnění restrikcí a očkování opět podzimní šok a vystřízlivění?
06.06.2021 12:05 |

podobné články

Další várka rozvolnění: Roušky ve školách končí, hudba se vrátí do restaurací

 
Vláda dnes oznámila řadu nových rozvolnění, která se týkají škol, obchodů i kultury. Žáci i učitelé budou moct odložit roušky ve všech školách, do maloobchodu bude moct více zákazníků a v kultuře se navýší počet účastníků. Kromě roušek ve školách vejdou rozvolnění v platnost 1. července.
14.06.2021 19:00 |

podobné články

Vláda uspíšila rozvolnění: O víkendu do kina s popcornem, hudba povolena, tanec pořád ne

 
Kvůli úpravě testování na dětských táborech, z nichž některé začnou před prázdninami, posunula vláda na 26. červen soubor rozvolnění plánovaný původně na 1. červenec. O rozhodnutí informoval dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Týká se to maloobchodu, fungování restaurací, služeb či bazénů, uspíší se tak i rozvolnění v kultuře a na hromadných akcích. Akcí během posledního víkendu před prázdninami se tak bude moct venku účastnit až 5000 lidí, dodal ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Uvnitř budou moci být akce pro 2000 návštěvníků, kapacita bude moci být naplněna maximálně ze 75 procent.
21.06.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1484 článků) , Adam Vojtěch (1154 článků)