Článek

Emička (5) s přeraženou páteří a babička bez ruky: Za děsivou nehodu bude mladík (20) pykat

 
Jen pět dní po začátku nového roku se mezi Vejprnicemi a Tlučnou na Plzeňsku stala vážná dopravní nehoda, která převrátila život naruby především mladé rodině.  Do jejího auta narazil v protisměru mladík (20), policie nyní zahájila jeho stíhání.
18.05.2020 14:55 |

podobné články

Podobné články

Emička (5) ochrnula, babička je bez ruky: Mladík (19) letěl protisměrem a rodině zničil život

 
Strašlivá nehoda s tragickými následky se stala v neděli v podvečer u Tlučné na Plzeňsku. Pětičlenná rodina se vracela z návštěvy, když v tom se proti nim vyřítila škodovka, která do jejich audi v šílené rychlosti čelně narazila. Dcerka Emička (5) je ochrnutá, babičce Lence (48) nehoda amputovala pravou ruku, maminka Bára (29) se probudila z umělého spánku. Zranění utrpěl i její partner Roman (30) a druhá dcerka Viki (2), rodina žádá veřejnost o pomoc. Nehodu způsobil mladík ve 20 let staré octavii.
09.01.2020 11:30 |

podobné články

Emička (5) při nehodě ochrnula, její babička přišla o ruku. Pro rodinu vybrali už 3 miliony!

 
Našlo by se jen málo lidí, kterými vůbec nepohla tragická nehoda, při které pět členů rodiny z Plzně první lednovou neděli utrpělo velmi vážná zranění. Teprve pětiletá Emička ochrnula na nohy, její babička Lenka (48) přišla o ruku, ostatní si z čelního střetu s autem mladého řidiče, který přejel do protisměru, odnesli zlomeniny končetin nebo obratlů. Bouračka změnila rodině život od základů. Veřejnosti není její osud lhostejný - za necelý týden lidé pro ně vybrali už přes tři miliony!
14.01.2020 18:45 |

podobné články

Emička (5) při nehodě ochrnula, její babička přišla o ruku. Strýc promluvil o jejich stavu

 
Nehoda u Tlučné převrátila mladé rodině s dětmi život vzhůru nohama. Sestřelilo je auto v protisměru a následky střetu byly děsivé. Osádka auta si z nehody odnesla zlomené obratle, amputovanou ruku a přerušenou míchu. Strýc rodiny založil transparentní účet, na kterém se pro ně vybralo už několik milionů korun! Jak je na tom rodina a ochrnutá Emička nyní?
02.02.2020 16:20 |

podobné články

Jak se zbavit bolesti páteře

 
Známe to všichni, kteří pracujeme osm a více hodin u počítače. Ztuhlá šíje, bolesti v křížích, v horším případě i těžší stádia jako jsou problémy s ploténkou nebo seknutí. To nikomu na radosti ze života nepřidá. Je však nutné si uvědomit, že tělo nám právě bolestí dává signál, že něco není v pořádku. Něco děláme špatně a v případě celodenního sezení, ale i při manuální práci zaměřené na jeden konkrétní pohyb, je příčina jasná. O tělo se musíme více starat, jinak skončíme v nemocnici. Opakuje se to pořád dokola všude. Pohyb, pohyb a ještě jednou pohyb. Bez něj to nepůjde. Čím je tělo starší, tím více se budou problémy s páteří projevovat. Zde skutečně bez pravidelného pohybu nevydržíte. Nemusíte sportovat profesionálně, docela stačí každodenní rychlá chůze nebo procházka v kombinaci s oblíbenými cviky asi třikrát týdně. Pokud máte rádi jógu, je to skvělý způsob, jak si procvičit páteř a uklidnit mysl po hektickém dni. Pomáhá také pilates nebo plavání, zde však dávejte pozor, abyste neplavali s hlavou nad hladinou – tento způsob plavání páteř spíše zatěžuje. Dobrý je kraul, prsa s výdechem pod hladinou či plavání na znak. Páteři rozhodně pomůže i pravidelný běh, vždyť jde prakticky o nejpřirozenější pohyb pro člověka. Tělo si také můžete jít protáhnout do posilovny, sestavte si sérii vhodnou právě pro vás s profesionálním trenérem. Dopřejte své páteři relaxaci – medová masáž nebo čokoládová masáž ji uvolní Další velmi dobrou radou je nevynechat pravidelné masáže. Dejte si jen pozor, abyste se svěřili do rukou skutečným odborníkům. Dobře provedená masáž nejen uvolní ztuhlé svalstvo podél páteře a na šíji, ale zkušený fyzioterapeut může postupně vyřešit i závažnější zdravotní potíže. Dejte si záležet na výběru správného fyzioterapeuta! Skvělou možností zejména pro ty, kteří žijí v hlavním městě, je masážní a kosmetický salon Praha s názvem Aeditus, který... Čtěte více Příspěvek Jak se zbavit bolesti páteře pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2017 20:30 |

podobné články

Moderní babička – co se od ní očekává?

 
Dnešní babičky jsou na hony vzdálené idylickému obrazu vesnické ženy s šátkem na hlavě a kapsami zástěry plnými potřebných drobností. Babička, tak jak ji známe z knihy Boženy Němcové zůstává opravdu už jen právě v těch knihách, dnešní babičky žijí úplně jinak. Ženy se dnes stávají babičkami v padesáti letech, v době, kdy jsou stále ještě plné síle a velmi aktivní. Volného času mají málo, do důchodu daleko a často mají daleko i k “mladým”, takže se vídají jen sporadicky. Jakou roli tedy zastává moderní babička v životech svých vnuků? Mizí hlídací babičky Asi třetina babiček ještě stále vypomáhá v domácnosti svých potomků a hlídá vnoučata, zhruba 40 % prarodičů už ale víc myslí na sebe a své zájmy a volný čas tráví i jinak. Neznamená to, že by tyto babičky neměly svá vnoučata rády nebo s nimi nechtěly trávit čas,  jen to chtějí dělat dobrovolně a v čase, kdy se to hodí jim, nikoli proto, že to od nich jejich děti očekávají. Na druhou stranu ani moderní babička nenechá mladé rodiče na holičkách, když pomoc potřebují. Zvlášť matky dcer jsou obvykle připravené na zavolání a klidně svůj program překopou, jestliže je nutná jejich pomoc. Mají vnukům co nabídnout Výhodou dnešních babiček jsou jejich zkušenosti, moudrost a všeobecný přehled. Čas strávený se svými vnuky je proto smysluplně využitý, ať už spolu podnikají výlet, jdou do divadla na pohádku nebo pečou bábovku podle rodinného receptu. Své vnoučky mohou ovlivňovat nenásilně, bez příkazů a přísných pravidel, jejich největší síla je v bezpodmínečné lásce, laskavosti a naslouchání. A to i dnešní babičky umí – trpělivě dětem naslouchat a neodbývat je, protože na ně nemají čas. Je důležité být se svými vnoučaty bez ohledu na to, jestli se s nimi vídáte každý týden, několikrát za rok nebo s nimi jedete jen na společnou dovolenou.... Čtěte více Příspěvek Moderní babička – co se od ní očekává? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
18.11.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (112 článků)

Mladík přejel do protisměru a srazil auto s rodinou: Emička (5) je ochrnutá, babička přišla o ruku!

 
Jediný tragický okamžik naprosto převrátil život rodině z Plzně. Když se v neděli v podvečer vracela máma Bára (29) s přítelem Romanem (30), dcerkami Emičkou a Viki (5 a 2) a babičkou Lenkou (48) z návštěvy, „sestřelilo“ je u Tlučné na Plzeňsku auto v protisměru. Následky jsou děsivé, zlámané obratle, amputovaná ruka i přerušená mícha! Rodina se semkla a snaží se ze všech sil pomáhat.
08.01.2020 09:55 |

podobné články

Moderátor Honza Musil s přeraženou páteří: Nemůže mluvit a nevidí, co se děje!

 
Moderátor Honza Musil (51) se z těžkého úrazu, který se mu stal tři dny před Štědrým dnem, stále zotavuje na jednotce intenzivní péče. Po pádu z žebříku si zlomil páteř, devět žeber a propíchl plíci. Po prodělané operaci je stále připoután na lůžko a návrat do běžného života bude náročný a dlouhý. Musil ale nezoufá a věří, že se brzy postaví zpět na nohy!
03.01.2019 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (191 článků)

Kryštofa (23) našli pod mostem s přeraženou páteří: A on neví, co se stalo!

 
Tu noc se vracel z koncertu své rockové kapely. Domů už ale nedošel.
25.03.2011 12:15 |

podobné články

Musil s přeraženou páteří poslal z JIPky vzkaz: Vadí mu večery!

 
Už 14 dní se moderátor Honza Musil (51) zotavuje po těžkém pádu ze žebříku, při němž si zlomil páteř a žebra. Bolesti přetrvávají, ale on neztrácí naději. Svým příznivcům poslal další upřímný vzkaz z nemocničního lůžka.
04.01.2019 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (191 článků)

Honza Musil s přeraženou páteří opustil JIPku! Ale psychicky je na dně

 
Moderátor Honza Musil (51) byl po dvou týdnech z JIPky převezen na standardní oddělení. I když přesun sanitkou byl velmi náročný, protože zlomená žebra pořádně bolí, tak je rád, že je teď v nemocnici, kde už pomalu začne rehabilitovat.
05.01.2019 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (191 článků)

Moderátor Honza Musil s přeraženou páteří: Nové foto v nové nemocnici

 
Po dvou týdnech na JIPce je herec Jan Musil konečně na standardním oddělení v nemocnici a začíná rehabilitovat. Navíc ho v neděli potěšila návštěvou celá rodina.
06.01.2019 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (191 článků)

Moderátor Musil s přeraženou páteří: Tak rychlé změny nikdo nečekal!

 
Po převozu z JIP, kde ležel moderátor Honza Musil (51) několik dní, se jeho psychika rychle zlepšila. Už se vrhl na cvičení, které mu působí velkou radost. Dává mu naději v tom, že by se mohl opět postavit na nohy.
07.01.2019 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (191 článků)

Honza Musil s přeraženou páteří! Po další operaci zavládlo ticho...

 
Poklidné vánoční svátky si moderátor Honza Musil neužil. Při nešťastném pádu ze žebříku si přivodil zlomeninu páteře, poranil devět žeber a navíc si propíchl plíci. Oblíbený moderátor se fanouškům pravidelně hlásí z nemocnice. Včera se však odmlčel a posléze přiznal, že musel podstoupit další operační zákrok.
10.01.2019 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (191 článků)

Honza Musil s přeraženou páteří: Operace číslo tři může rozhodnout!

 
Nemůže se pořádně posadit a rehabilitace nefungujících nohou je velmi bolestivá. Po osudném pádu ze žebříku, při kterém si zlomil páteř, poranil devět žeber a propíchl plíci, oblíbený moderátor Jan Musil (51) neuvěřitelně trpí. Přiznal, že ho čeká už třetí operace!
22.01.2019 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (191 článků)

Tupolevy i přes nehodu ve Smolensku zůstavají páteří polské letky

 
Letoun Tu-154 zůstává i nadále páteří polské vládní letky, i když právě při havárii stroje tohoto typu v dubnu zahynul polský prezident Lech Kaczyński a dalších 96 lidí.
09.09.2010 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (105 článků)

Šílenec sjel eskalátory na kole: Skončil se zlomenou páteří

 
Totální šílenství! Mladík (29) se v úterý večer rozhodl k neskutečnému kousku. Na stanici metra Můstek sjel na horském kole dlouhé eskalátory, vedoucí na nástupiště metra. Skončil v nemocnici se zlomenou páteří.
27.11.2013 16:07 |

podobné články

Po Valince (6) pátrá oddělení vražd: Měla natržený ret, monokl a páchla močí, vypověděla zdrcená babička

 
Šestiletou Valerii policie hledá už dva měsíce, nezvěstná je ovšem mnohem déle. Co se s holčičkou, o kterou se měla starat její babička, stalo, nikdo neví. Babička sedí ve vazbě a odmítá vypovídat. Druhá babička po vnučce pátrá, jak může. Ohledně případu prozradila hned několik detailů, které jsou minimálně podezřelé.
17.10.2018 11:35 |

podobné články

Bohouš z Výměny manželek: Utekl hrobníkovi z lopaty! Za děsivou nehodu mohla srna!

 
Dnešní Výměna manželek bude mít opravdu děsivou dohru. Jeden účastník výměny bude mít totiž vážnou nehodu, kvůli které skončí v třinecké nemocnici. Když se vracel svým autem z práce domů, tak mu totiž do cesty skočila srna, která zavinila autonehodu, ze které tatínek vyšel s prasklou lebkou.
16.11.2016 13:25 |

podobné články

Převrácený život po bouračce: Emička ochrnula, babička přišla o ruku

 
ediný tragický okamžik naprosto převrátil život rodině z Plzně. Když se v neděli vpodvečer vracela máma Bára (29) s přítelem Romanem (30), dcerkami Emičkou a Viki (5 a 2) a babičkou Lenkou (48) z návštěvy, »sestřelilo« je u Tlučné na Plzeňsku auto v protisměru. Následky jsou děsivé, ale rodina se semkla a pomáhají i cizí lidé.
09.01.2020 12:05 |

podobné články