Článek

Elitní pražský restauratér o Hřibovi s Babišem.. hm, no... jen si přečtěte, jak město a stát pomáhají

 
ROZHOVOR Jako první Čech se účastnil nejprestižnější sushi soutěže Seven Sushi Samurai v Londýně. Pravidelně se účastní také klání World sushi cupu v Japonsku, kde se každoročně umísťuje mezi top 10 šéfkuchaři celého světa. ParlamentníListy.cz s Markem Horou, šéfkuchařem vyhlášené restaurace Yamato, hovořily o aktuálních dopadech koronavirové krize.
30.03.2020 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Marek Čech (107 článků) , Samurai Samurai (1 článek) , Yamato Yamato (3 články) , Samurai Samurai (1 článek) , Yamato Yamato (3 články)
Podobné články

Lůza v ulicích! Braňme se, varuje před zítřkem slavný pražský restauratér

 
Velmi ostrá slova zvolil v souvislosti se zítřkem pražský restauratér Aaron Günsberger. Na svém facebookovém profilu vyzval k tomu, abychom zabránili nacistické provokaci v židovském městě.
16.11.2016 14:20 |

podobné články

„Rouška tě ohrožuje? Proto máš celou dobu přes drž*u šátek?!“ Známý pražský restauratér se neudržel. Bitkaři ze Staromáku to schytali

 
Známý pražský restauratér Aaron Günsberger se na svém facebookovém profilu vyjádřil k chuligánům, kteří v neděli řádili na Staroměstském náměstí. Příliš pochopení pro ně nemá. Uctívači Hitlera se slovní zásobou šimpanze? Nový Havel? Tohle se jim nebude číst lehce.
19.10.2020 18:10 |

podobné články

Pražská koalice v krizi? Výbor TOP 09 vyjádřil nedůvěru primátoru Hřibovi, neplní podle něj koaliční program

 
Pražský výbor TOP 09 vyjádřil nedůvěru primátoru Hřibovi, neplní podle něj koaliční program. Vyzval k vyvolání koaličního dohodovacího řízení.
09.12.2019 22:20 |

podobné články

,,ČT to zamlčela, chrání vás. Takže to řeknu já." Zeman potopil Hřiba

 
Za pár dní má v Jelením příkopu začít rekonstrukce Mockerových domů. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v souvislosti s tím požádal prezidenta Zemana, aby nedovolil poničení přírody v Jelením příkopě a aby zde nenechal kácet stromy, které mají uvolnit prostor těžké technice. Prezident Miloš Zeman Hřibovi rázně odpověděl. Zmínil i Českou televizi, která prý neodvysílala reportáž původně připravenou k tomuto tématu. Snad chtěla Hřibovi ušetřit jednu trapnou chvilku.
02.03.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25614 článků)

VIDEO Konvičkovci skutečně vyvolali na Staromáku paniku. Lidé prchali, demolovali zahrádky. Vypovídá restauratér, který to vše viděl a natáčel

 
ROZHOVOR Paniku a úprk turistů ze Staroměstského náměstí viděla řada svědků. Hrát si v současné době na teroristický útok je totálně mimo. ParlamentnímListům.cz to řekl pražský restauratér Aaron Günsberger, který byl v neděli na místě a během pondělí mapoval svědectví těch, kteří vzniklou paniku a strach přímo viděli.
22.08.2016 19:25 |

podobné články

Pražský restauratér z židovské čtvrti: Konvičkovce bychom o pár ulic dál postříleli

 
Islamofob Martin Konvička měl na kahánku! Poté, co na Staroměstské náměstí v Praze přijel s vlajkou Islámského státu a muži se samopaly, vzali někteří hrozbu vážně a chtěli se bránit. Jedním z nich je i restauratér Aaron Günsberger (41). Když slyšel, že se opodál střílí, vzal pistoli a vyrazil na místo.
24.08.2016 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Aaron Martin (2 články) , Aaron Martin (2 články)

Pražskou židovskou obec čekají volby. Do vedení chce i známý restauratér Günsberger. PL řekl, co vše by rád změnil

 
ROZHOVOR Známý pražský restauratér Aaron Günsberger, který se před časem kvůli falešnému teroristickému útoku konvičkovců dostal až na stránky světoznámého deníku New York Times, bude v listopadu usilovat o zvolení do vedení pražské židovské obce. Řekl to ParlamentnímListům.cz. Kromě oficiální kampaně zvolil Günsberger i neformální prezentaci na sociálních sítích, kde využil motivy kampaně Donalda Trumpa a zveřejnil například snímek s nápisem „Let’s make Josefov jewish again“.
08.11.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5711 článků)

Vyrábí a rozdává dezinfekce a roušky. Pražský restauratér proti šmejdům: Strach lidi donutil nesmyslně utrácet

 
Nařízení vlády v souvislosti s koronavirem musel uposlechnout i restauratér z židovské čtvrti v Praze Aaron Günsberger. Ten, když byl nucen uzavřít svoji restauraci, začal energii, kterou by normálně věnoval podnikání, směrovat k něčemu jinému. Jako první začal vyrábět a rozdávat dezinfekci. Protože ale v tomto oboru není profesionálem, spojil se s týmem ČVUT. Pak se pustil do roušek.
15.04.2020 17:45 |

podobné články

Velký smutek srbské komunity v Praze: Zemřel restauratér a mecenáš Djorem, prohrál boj s rakovinou

 
Jedna z nejvýraznějších postav balkánské komunity v Praze, restauratér, galerista a filantrop Veso Djorem, který do Česka přivedl slavného režiséra Emira Kusturicu či hudebního skladatele Gorana Bregoviće, před pár dny prohrál svůj dlouholetý boj se zákeřnou nemocí. Na sociální síti o tom informovala jeho rodina. K tragické události rodině kondolovali nejen jeho čeští přátelé, mezi které patří i pražský převozník Zdeněk Bergman, ale například i bosensko-hercegovinská velvyslankyně v České republice Martina Mlinarević Sopta.
17.03.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Emir Kusturica (58 článků)

Pražská TOP 09 nevěří primátoru Hřibovi

 
Krajský výbor TOP 09 v Praze v pondělí večer na mimořádném jednání vyjádřil nedůvěru primátoru Zdeňku Hřibovi (Piráti). Neplní podle něj koaliční program, zejména pokud jde o bydlení, a nedostatečně řídí hlavní město. Sdělila to mluvčí klubu Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) Šárka Kuželová.
09.12.2019 22:35 |

podobné články

Rada památek kritizuje Prahu za projekt u Masarykova nádraží. „Město Pentě pomohlo obejít podmínky,“ píše Hřibovi

 
Plánovaná zástavba v areálu Masarykova nádraží v Praze neodpovídá podle Českého národního komitétu Mezinárodní rady památek a sídel (ICOMOS) závazkům, které pro Prahu vyplývají z mezinárodních smluv o ochraně kulturního dědictví. V otevřeném dopise, který v pondělí zaslala pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), uvádí, že v souhlasu pražských památkářů k novostavbě chybí stanovisko k doporučení monitorovací mise UNESCO z roku 2019.
11.05.2020 15:05 |

podobné články

Gripeny přes Karlův most v sobotu nepřeletí: Po kritice primátora Hřiba je organizátoři odvolali

 
Nad pražským Karlovým mostem měly v sobotu proletět na žádost kardinála a arcibiskupa pražského Dominika Duky gripeny. Mělo se tak stát u příležitosti výročí 300 let od blahořečení Jana Nepomuckého. Primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) se ale plán organizátorů, přesto, že ho magistrát neschvaluje, nelíbil. Podle serveru Novinky.cz tak na základě Hřibovi kritiky přelet organizátoři nakonec zrušili.
13.05.2021 18:10 |

podobné články

Stát pomohl. Restauratér požádal úřad o odklad platby DPH, finanční úřad mu obstavil byt

 
Namísto očekávané podpory od státu se restauratér z Ostravy kvůli nezaplacení DPH ve výši 16 000 korun dostal do ještě větších potíží. Podnikatel, který má od poloviny minulého měsíce zavřenou provozovnu, požádal v březnovém termínu finanční úřad o tříměsíční odklad úhrady. Úřad o jeho žádosti dosud nerozhodl, zato jej ale označil za dlužníka a obstavil mu byt.
08.04.2020 11:15 |

podobné články

Duhová NULA – na magistrátu nepřiklepli dotaci pro Prague Pride. Aktivista už žaluje Hřibovi

 
Aktivisté z Prague Pride letos neuspěli. Radní Hana Třeštíková z uskupení Praha sobě neprotlačila skrze zastupitelstvo více než půlmilionovou dotaci. A označila viníky z ODS, TOP09, ANO i STAN. „Smutná vizitka!“ míní. Další už píší primátoru Hřibovi, že to prý nemůže dovolit. „Úžasný program pro celou Prahu, můj oblíbený čas v roce,“ říká aktivista. Hlasovat se má znovu v dubnu. V minulosti naopak festival dostal rekordních milion korun. A to se zatím vůbec neví, jak to bude s covidem.
19.03.2021 16:25 |

podobné články

Odložit splátky, omezit mzdy i personál... Restauratér chladně vypočítává, jak přežít uzavření podniku kvůli koronaviru

 
Restauratér Dušan Jakubec se domnívá, že jediné, co v této době můžeme udělat, je přežít, odložit splátky, nezadlužovat se, jednat o snížení nájmů, omezit provozní náklady, omezit výdaje včetně mezd a počty personálu.
28.03.2020 09:00 |

podobné články

Restauratér vybíral peníze na pomoc lidem v první linii: Podezřelou sbírku prověřuje magistrát

 
Restauratér Zdeněk S. se v době nejhorší koronavirové krize koncem března rozhodl pomoci lidem v první linii, a tak nabídl, že bude členům IZS zdarma poskytovat obědy. Pro svou iniciativu také založil transparentní účet, peníze z něj měly pokrýt nákup surovin. Lidé ve veřejné sbírce nashromáždili přes 300 tisíc, jenže jak zjistil server iRozhlas.cz, organizátor peníze využil i k nákupu reklamních materiálů a zaplacení propagace na sociální síti. Sbírku navíc řádně nezaregistroval. S hashtagem Nekašleme na vás vybíral i peníze na suroviny. Jenže se pak ukázalo, že utrácel za věci, za které neměl.
24.08.2020 19:25 |

podobné články

Arenberger o otevření restaurací: Jak to bude s vyhazováním hosta bez testu

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) věří, že restauratér a host se ohledně kontroly testů na koronavirus dohodnou. Zákazníka provozovatel stravovacího zařízení nemůže vyhodit, ale nemusí ho třeba obsloužit. Cílem je zajistit, aby se koronavirová nákaza nešířila. Ministr to ve středu řekl ČTK. V mimořádném opatření ministerstva zdravotnictví vydaném na základě pondělního usnesení vlády je uvedeno, že pokud se host testem, očkováním nebo protilátkami neprokáže, restauratér mu neumožní vstup na zahrádku.
12.05.2021 16:25 |

podobné články

Krnáčová se loučila, Hřibovi popřála i neúspěch

 
Adriana Krnáčová (ANO) ve čtvrtek vedla své poslední zastupitelstvo a rozloučila se s kolegy. Novému vedení a budoucímu primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) popřála hodně sil do práce i to, aby zažili neúspěch, který je podstatný. Úspěch podle ní totiž není sláva, dočasná popularita ani lajky na Instagramu.
15.11.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (790 článků)

Je to klaun! Vlhké sny. Výsměch Hřibovi za nápad s Lavičkou Václava Havla

 
Publicista Tomáš Vyoral se směje pirátskému primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi. Prý se chová jako klaun.
17.02.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6033 článků) , Tomáš Vyoral (127 článků)