Článek

Eliška Hradílková Bártová: Kdo vydělá na Klinice čínské medicíny v Česku? Rozkryli jsme vazby, které stojí za kritizovaným projektem

 
PAVUČINY BYZNYSU. Klinika čínské medicíny v Česku? Kritici upozorňují nejen na to, že tento alternativní způsob léčby není ověřený, ale také poukazují na spojování zdravotnictví s česko-čínskou politikou. V orgánech Nadačního fondu tradiční čínské medicíny založené čínskou CEFC zasedají zástupci ministerstva zdravotnictví.
11.04.2017 08:35 |

podobné články

Podobné články

Klinika čínské medicíny má už dva roky zpoždění. V Česku ale vznikne, ujišťuje CEFC

 
Vznik centra tradiční čínské medicíny v Hradci Králové má už téměř dvouleté zpoždění. Čínská skupina CEFC zmítaná nespecifikovanými problémy ovšem stále ujišťuje, že "je připravena dostát svým závazkům", píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes.
19.03.2018 13:25 |

podobné články

Centrum Tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové navštíví delegace vědeckých špiček z celého světa

 
Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny spolu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové pozval na návštěvu Fakultní nemocnice i jejího Centra tradiční čínské medicíny delegaci vědců z Yale, Cambridge, Paříže, Regensburgu a dalších univerzit, kteří se věnují výzkumu v oblasti tradiční čínské medicíny. Delegace vědců zavítá do Fakultní nemocnice v Hradci Králové v rámci konference “Synergie mezi západní a východní medicínou”, kterou pořádá Ministerstvo zdravotnictví ČR o den dříve, dnes 23. února, v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
23.02.2017 08:15 |

podobné články

Ministr Němeček bude jednat o chystané klinice čínské medicíny se šéfem královéhradecké nemocnice

 
O přípravách na vybudování kliniky tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici Hradec Králové a dosavadních zkušenostech s využitím čínské medicíny v tamní specializované ambulanci bude dnes jednat ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) s ředitelem královéhradecké nemocnice Romanem Prymulou.
13.04.2016 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (369 článků)

Centrum Tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové navštívila delegace vědců z celého světa

 
Návštěvu organizoval Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny spolu s FNHK, v jejímž areálu by podle náměstka ministra zdravotnictví a člena správní rady fondu Romana Prymuly měla již v září tohoto roku započít stavba nového samostatného objektu Kliniky tradiční čínské medicíny.
27.02.2017 10:10 |

podobné články

Kdo letěl se Zemanem do Číny? Podnikatelé mají cestu za 75 tisíc, soukromník Nejedlý zdarma

 
S prezidentem Milošem Zemanem odletěli do Čínské lidové republiky také zástupci 43 soukromých firem. Kdo ale konkrétně lobbuje v komunistické zemi za svůj byznys, Hrad ani organizátoři podnikatelské mise nezveřejní, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes.
17.05.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21136 článků)

Nejvíce v Česku investují firmy s německými majiteli a s vlastníky z daňových rájů. Čína se v žebříčku propadá

 
Kdo stojí za firmami se zahraničními vlastníky s nejvyšším základním kapitálem v Česku? Mnohdy je to přísně utajená informace. Řada jejich majitelů se totiž skrývá za anonymitu offshorových destinací, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
24.07.2017 11:35 |

podobné články

Pražská Bubeneč jako malá Moskva. Zmapovali jsme majetek Ruské federace v Česku

 
V době, kdy česká diplomacie řeší citlivý problém s ruskými nemovitostmi v Česku, zmapovala redakce HlídacíPes.org budovy, které u nás Ruská federace a její velvyslanectví vlastní. Celkem jde o 32 objektů, kromě reprezentativních vil mají ve svém portfoliu také rekreační střediska či socialistické bytovky, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
09.10.2017 11:40 |

podobné články

Velká očista před prodejem. Čmejla s Divišem se zbavili svých podílů ve Škodě Transportation

 
V době vrcholících jednání o prodeji plzeňské strojírny čínské firmě CRRC převedli oba exmanažeři Marek Čmejla a Jiří Diviš své podíly. Čmejla na manželku a Diviš na švýcarskou společnost. Působení obou mužů nepravomocně odsouzených za podvod a praní špinavých peněz mohlo být totiž pro čínského investora významnou překážkou chystané transakce, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
31.07.2017 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Marek (313 článků) , Jiří Marek (313 článků) , Jiří Bárta (246 článků) , Jiří Bárta (246 článků) , Diviš Marek (2 články)

Fotbalová Slavie, stadion i pivovar, to vše zůstává v rukou CEFC. Navzdory zásahu J&T

 
Ačkoliv finanční skupina J&T minulý týden převzala výkon akcionářských práv v evropské pobočce čínské společnosti CEFC a odvolala dosavadní představenstvo včetně Jaroslava Tvrdíka, několik důležitých firem holdingu zůstalo tímto krokem netknuto. Alespoň prozatím, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
23.05.2018 17:40 |

podobné články

Hazardní magnát a mediální byznysmen. Kdo stojí za servery, které píší na politickou objednávku

 
Kauza Jihomoravského hejtmana Michala Haška, jenž platil z veřejných peněz PR články v Parlamentních a Krajských listech, obnažila zákulisí fungování mediální skupiny s mottem: "Nikdo nám nediktuje, co máme psát." Skupiny, do  níž kromě serveru  Parlamentní listy  patří například proruský web  Protiproud  vedený bývalým mluvčím prezidenta Václava Klause či Praha TV, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes.
15.08.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9139 článků) , Michal Hašek (2335 článků) , Václav Bárta (1142 článků)

Slyšeli jste někdy o moxování? Jde o léčbu klasické čínské medicíny, kterou musíte rozhodně vyzkoušet!

 
Pokud patříte mezi milovníky alternativní medicíny, pak už jste nejspíš o moxování slyšeli nebo jste ho dokonce zažili. Pokud ne, možná je na čase tento druh léčby vyzkoušet. Jde o odnož klasické čínské medicíny, která je ovšem velmi účinná. Moxování vám pomůže vyřešit nejrůznější zdravotní komplikace.
16.06.2016 17:20 |

podobné články

Komu patří bývalé byty OKD: stopy miliardového majetku vedou na Kajmanské ostrovy

 
Kdo nyní stojí za skupinou vlastnící bývalé byty OKD, největší tuzemské portfolio nájemního bydlení v hodnotě miliard korun? HlídacíPes.org se v projektu Pavučiny byznysu ponořil do obchodních vztahů a rejstříků daleko za hranicemi Česka, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes.
17.04.2018 18:50 |

podobné články

Experti na psychologickou válku působili i v Česku. Whistleblower z Cambridge Analytica to řekl na půdě britského parlamentu

 
V kauze rozsáhlého zneužití dat společností Cambridge Analytica v předvolebních kampaních po celém světě, se nyní objevila i zmínka o tom, že firma působila také v Česku. Kauza má globální dopad, hýbe celým světem a výrazně srazila ceny akcií Facebooku. V České republice ukazuje především na napojení na ruskou ropnou společností Lukoil, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
28.03.2018 11:00 |

podobné články

Minoritní akcionáři ČEZ spojili síly. Kdo je za skupinou, která zlobí manažery energetického obra

 
P rávě dnes se koná první valná hromada, na níž společně vystoupí nová skupina sjednocených drobných akcionářů ČEZ. Slibuje, že managementu firmy bude klást mnoho nepříjemných otázek. HlídacíPes.org zmapoval, kdo jsou koncoví vlastníci tohoto uskupení,  píše Eliška Hradilková Bártová.
22.06.2018 18:40 |

podobné články

Příbramští kriminalisté rozkryli rozsáhlou trestnou činnost dvojice zlodějů

 
Příbramští kriminalisté rozkryli rozsáhlou zlodějskou živnost několika osob. Sedmadvacetiletý muž spolu s 41letým komplicem se dopustili celkem 19 krádeží, z větší části v jedné firmě na Příbramsku, kde odcizili náhradní díly a jiné komponenty ke stavebním bagříkům.
22.09.2014 14:20 |

podobné články

Mladoboleslavská nemocnice udělala v Číně další krok ke zřízení centra tradiční čínské medicíny

 
Ředitel Oblastní nemocnice Mladá Boleslav Luděk Kramář uzavřel během cesty delegace Středočeského kraje do partnerské čínské provincie Sečuán Memorandum o spolupráci s Přidruženou nemocnicí pro tradiční čínskou medicínu Sečuánské lékařské univerzity v Lu-čou. Dohoda otevírá možnosti široké spolupráce s čínskými odborníky a je dalším krokem k plánovanému vytvoření centra tradiční čínské medicíny v mladoboleslavské krajské nemocnici.
15.09.2015 11:11 |

podobné články

Konec čínského snu? CEFC má problémy, ještě loni přitom v Česku expandovala a nakupovala firmy

 
HlídacíPes.org přináší ucelený přehled tuzemských společností, ve kterých má čínská skupina podíl a kterých se můžou dotknout současné potíže CEFC v Číně i ve Spojených státech, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
15.03.2018 18:35 |

podobné články

Vybraní zaměstnanci Hradu mají speciální platební kartu. Denní limit: 160 tisíc korun. Kdo ji má a proč?

 
Unikátní kartou s vyraženým názvem Kancelář prezidenta republiky disponoval také dnes už bývalý ceremoniář Jindřich Forejt, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes.
23.02.2017 13:25 |

podobné články

Zemanova šedá eminence Nejedlý zůstává na Hradě jako poradce. Co dělal v Rusku, se veřejnost nedozví

 
Stejně jako před pěti lety i letos se při vyhlášení výsledků prezidentských voleb za Milošem Zemanem tyčila vysoká postava Martina Nejedlého. Jeho spokojený úsměv dával tušit, že je to on a jeho byznys orientovaný na Rusko, kdo tyto volby fakticky vyhrál. Přečtěte si profil prezidentova klíčového muže, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
05.02.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21136 článků) , Martina Bártová (12 článků)