Článek

Elektromobilita a gigafactory v Líních. Zásadní slova šéfa škodovky

 
Škoda Auto směřuje k elektromobilitě – dostala za úkol „prověřit možnost vzniku elektromobilu s cenovkou kolem 20 tisíc eur. Bude to velká výzva,“ říká její šéf Klaus Zellmer v rozhovoru pro Lidové noviny. A že elektroauta by po roce 2025 mohla být levnější než ta se spalovacími motory.
12.11.2022 13:45 |

podobné články

Podobné články

Jiří Paroubek kritizuje prodej letiště v Líních u Plzně!

 
Ministerstvo obrany se chystá bez výběrového řízení prodat vojenské letiště v Líních u Plzně. Získá ho současný nájemce - firma PlaneStation Pilsen. Jiří Paroubek je proti!
09.08.2009 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4527 článků)

Na letišti v Líních u Plzně se zřítil ultralight

 
Hasiči a záchranáři zasahují v neděli odpoledne na letišti v Líních u Plzně, kde se zřítil ultralight. Agenturu Mediafax o nehodě informoval operační důstojník hasičů.
15.05.2011 15:25 |

podobné články

V Líních spadl ultralight, pilot je zraněný

 
Na letišti v Líních na Plzeňsku v neděli odpoledne havarovalo uprostřed dráhy ultralehké letadlo, informovali hasiči. Asi čtyřicetiletý pilot utrpěl zranění hlavy a nohy a existovalo podezření na poranění páteře.
15.05.2011 18:10 |

podobné články

MPO: Vláda schválila záměr vybudovat u Plzně podnikatelský park pro průmysl 4.0

 
Na návrh Ministerstva průmyslu a obchodu schválila vláda vybudování nového strategického podnikatelského parku na letišti v Líních u Plzně. Cílem projektu je revitalizovat jen minimálně využívané letiště a tím připravené pozemky nabídnout pro expanzi nových investorů, například pro výstavbu tzv. gigafactory. Zároveň má tento projekt zabránit pokračujícímu záboru zemědělské půdy.
28.07.2022 15:25 |

podobné články

Petice: Nechceme, aby vláda rozhodovala o nás bez nás

 
Petice proti výstavbě Gigafactory v Líních u Plzně
12.11.2022 20:35 |

podobné články

„Už nám tu nic nepatří.“ Češi proti Volkswagenu. Tajené kroky vlády

 
Proti likvidaci významného českého letiště v Líních u Plzně, která by stála minimálně sedm miliard korun, a postavení gigafactory koncernu Volkswagen na výrobu baterií, protestovalo přímo na letišti téměř tisíc lidí z celé republiky. Sešli se zde piloti jak civilní, tak vojenští. Zaznělo tu, proč právě Němci chtějí zde postavit továrnu, která je vlastně chemičkou na zpracování lithia, když se z Mladé Boleslavi chtějí stáhnout do zahraničí a v bývalé NDR mají stovky kilometrů vhodného prostoru ještě po wehrmachtu. Proč vláda tlačí na pilu, hovoří o vyvlastňování a jedná v utajeném režimu? Právní hledisko rozebral demonstrantům předseda strany PRO Jindřich Rajchl.
16.11.2022 12:10 |

podobné články

Bělobrádek: Podle některých zpráv se má v Česku postavit Tesla Gigafactory

 
Podle některých zpráv se má v Česku postavit Tesla "GIGAFACTORY" jako druhá na světě na výrobu baterií a elektromobilů.
21.11.2016 05:30 |

podobné články

Vláda chce být u stavby „gigafactory” na baterie do elektromobilů. Stát má 50 miliard

 
Vláda v pondělí schválila memorandum mezi státem zastoupeným ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).
26.07.2021 18:15 |

podobné články

Gigafactory na výrobu baterií do elektromobilů v Česku? Projektu se otevírají dveře

 
Pondělní vláda přinesla změny i na úrovni elektromobilů. Vláda totiž schválila memorandum mezi státem zastoupeným Ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Informoval o tom vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).
26.07.2021 22:05 |

podobné články

První krok k výstavbě Gigafactory. MPO a ČEZ uzavřely memorandum

 
Memorandum ohledně přípravy projektu továrny na bateriové články do elektromobilů, tzv. Gigafactory, uzavřely Ministerstvo průmyslu a ČEZ.
28.07.2021 07:40 |

podobné články

Volkswagen posunul rozhodnutí o gigafactory na baterie o půl roku, informoval Havlíček

 
Automobilka Volkswagen odložila rozhodnutí o výstavbě takzvané gigafactory na výrobu automobilových baterií o půl roku na pololetí roku 2022. O umístění továrny se uchází i Česko.
11.10.2021 12:10 |

podobné články

CzechInvest: Vhodná lokalita pro Gigafactory se vybírala rok a půl. Ve hře bylo třináct různých míst

 
Agentura CzechInvest pomáhala vybírat vhodnou lokalitu pro Gigafactory téměř rok a půl. Ve hře bylo 13 míst po celé České republice. Jako jediná možná lokalita pro továrnu na výrobu autobaterií do elektromobilů v ČR se nakonec ukázalo letiště Líně.
18.11.2022 14:30 |

podobné články

Elektromobilita si začíná podmaňovat sever Čech

 
Město Chomutov se zařadilo mezi partnery projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR. Slavnostní podepsání memoranda o spolupráci doprovázelo zapůjčení elektromobilu Peugeot iOn. Veřejná dobíjecí stanice, která dnes v 50tisícovém městě zahájila provoz, je současně vůbec první v celém severočeském regionu.
03.10.2014 08:45 |

podobné články

Ústí nad Labem má veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

 
Elektromobilita si úspěšně razí cestu do severočeského regionu. Po Chomutovu má svou veřejnou dobíjecí stanici také krajská metropole Ústí nad Labem, kde mohou majitelé vozů na elektrický pohon doplnit energii v OC Forum. Jedním z cílů projekt Elektromobilita ČEZ je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR.
16.10.2014 14:31 |

podobné články

Ministerstvo obrany nasadí elektromobily

 
Vozový park Ministerstva obrany se rozroste o vozidla s alternativním pohonem. Dva nové elektromobily Nissan eNV200 a Peugeot partner electric poskytli včera zástupcům Ministerstva obrany k testování specialisté projektu Elektromobilita ČEZ. Čtyřměsíční zápůjčka je aktivitou projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v České republice.
25.01.2017 10:40 |

podobné články

Elektromobilita ČEZ zrychlí dobíjení na 45 stanicích

 
Celá síť 45 veřejných stanic tzv. normálního dobíjení provozovaných projektem Elektromobilita ČEZ obslouží více zákazníků. Nejpozději od konce března bude totiž každá ze stanic disponovat dvojicí zásuvek Mennekes s dobíjecím výkonem 22 kW. Více řidičů tak získá možnost rychlejšího dobití svých elektromobilů.
06.03.2017 12:05 |

podobné články

ČEZ: Forum Elektromobilita ukáže perspektivy elektrického pohonu

 
Projekce vývoje elektromobility v České republice, produkty a služby pro firemní zákazníky i jednotlivce nebo technologické a legislativní trendy u nás i v zahraničí – to všechno a mnohem více nabídne konference Forum Elektromobilita, kterou v termínu 30.-31. května hostí Forum Karlín.
14.05.2018 18:00 |

podobné články

Šéf Škodovky: výbava našich aut se omezovat nebude

 
Podle šéfa Škodovky Winfrieda Vahlanda se v budoucnosti nebude omezovat výbava modelů Škoda, jak před nedávnem sám předeslal.
19.11.2010 07:55 |

podobné články

Nejvíce dovážíme do Česka škodovky. Ford vyklízí pozice

 
Lidé si letos ze zahraničí nejvíce dovážejí ojeté škodovky.
08.03.2010 17:20 |

podobné články