Článek

Elektrokoloběžky zajímají i psychology

 
Zmapovat chování a zkušenosti uživatelů elektrických koloběžek v městském provozu má mezinárodní průzkum belgického dopravního institutu VIAS. Probíhá v několika zemích, včetně České republiky, kde je garantem výzkumu Univerzita Palackého (UP) v Olomouci.
01.08.2020 12:40 |

podobné články

Podobné články

Elektrokoloběžky zaplavily chodníky, z Prahy 2 mají zmizet

 
Elektrokoloběžky americké firmy Lime dočasně zmizí z ulic Prahy 2. Radnice se na tom s firmou dohodla, protože podle Prahy 2 společnost porušila umístěním koloběžek do ulic bez dohody s radnicí memorandum uzavřené v září mezi magistrátem a firmami pro sdílení kol a koloběžek. Pražané a turisté mezitím na koloběžkách v rozporu s předpisy jezdí po chodnících, kde je také po jízdě často odkládají.
29.10.2018 08:10 |

podobné články

Praze 4 došla trpělivost s elektrokoloběžkami

 
Zásadní nesouhlas s budoucím provozováním elektrokoloběžek vyjádřili i radní Prahy 4. „Stížnosti zejména od hendikepovaných obyvatel, seniorů a maminek s kočárky na odložené zelené elektrokoloběžky a žlutá kola jsou na denním pořádku,“ konstatoval místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS). Zelené elektrokoloběžky dostaly od městské části jasnou červenou kartu.
01.11.2019 16:35 |

podobné články

Sdílené elektrokoloběžky si už na pěších zónách neškrtnou? Praha 1 chystá zákaz. Lime: „Diskriminace!“

 
Hojně kritizované sdílené elektrokoloběžky, jimiž se centrum Prahy hemží od září 2018, kdy na trh vstoupila firma Lime, budou mít nejspíš utrum. Praha 1 je chce na svých pěších zónách zakázat. Podle radního Prahy 1 Davida Skály (Praha 1 Sobě) bylo opatření projednáno s pražským náměstkem pro dopravu a magistrátem a mohlo by platit od další turistické sezony. Podle společnosti Lime by šlo ale o diskriminaci.
10.01.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: David David (399 článků)

Lime chce Praze za sdílené elektrokoloběžky platit. „Nejdřív dodržujte pravidla,“ zní z magistrátu

 
Společnost Lime nabídne pražskému magistrátu, že by mu platila za sdílené elektrokoloběžky, které v metropoli provozuje. Firma to uvedla v tiskové zprávě s tím, že by se poplatek měl týkat všech provozovatelů sdílené dopravy. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že město žádnou oficiální nabídku neobdrželo a firma by měla nejprve začít dodržovat pravidla. Služba totiž v centru Prahy vzbuzuje kontroverze, na pohyb koloběžek po chodnících a jejich nevhodné parkování si lidé velmi stěžují.
05.02.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (104 článků) , Adam Adam (104 článků)

Kde neuspěl magistrát, tam „úřaduje“ koronavirus. Elektrokoloběžky v Praze dočasně končí

 
V reakci na šíření koronaviru končí v Praze dočasně možnost půjčování sdílených elektrokoloběžek Lime. Česká metropole je jednou z několika dalších světových, kde se společnost k tomuto kroku uchýlila. V Praze jsou přitom elektrokoloběžky kontroverzním dopravním prostředkem, kterému zrovna dvakrát nefandí ani městské části, ani magistrát.
20.03.2020 13:30 |

podobné články

Stav Jiřího Langmajera děsí psychology. Strachují se, že si vezme život

 
Nedávný článek Super.cz o Jiřím Langmajerovi (44), v němž je popsáno jeho přiznání potíží s penězi, alkoholem a prostatou , vyburcoval psychology, aby začali jednat. Naší redakci se už dokonce ozvali dva z nich, kteří se nabízí, že herci poskytnou svou odbornou pomoc. Dokonce již předvídají, co se stane, když Langmajerovi nikdo nepomůže.
10.05.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (500 článků)

Ministerstvo chce děti místo studia léčit. Školám dá na psychology 50 milionů

 
Ministerstvo školství chce pečovat o duševní zdraví dětí. Resort chce letos věnovat 50 milionů na školní psychology, ale i metodiky školských poraden a speciální pedagogy. Končí totiž unijní program, ze kterého mohly školy tyto odborníky platit, zodpovědnost za jejich financování tak přebírá ministerstvo.  
18.04.2014 16:10 |

podobné články

Eurodotace zaplatí školám psychology a matematiku v angličtině

 
Základní a mateřské školy dostanou do roku 2018 z evropských fondů 4,5 miliardy korun. Peníze budou moci využít například pro školní asistenty, psychology a školky za ně budou moci angažovat chůvy pro dvouleté děti.
12.04.2016 13:40 |

podobné články

SPR-RSČ: Největší psychopati jsou nakonec mezi psychiatry a psychology

 
Největší psychopati jsou nakonec mezi psychiatry a psychology a ještě si za to nechají draze platit.
25.01.2017 19:15 |

podobné články

Mádl se dal na podnikání: Má firmu a prodává elektrokoloběžky

 
Jiří Mádl (25), kterého lidé znají především díky snímku Snowboarďáci, už není jen dětskou hereckou hvězdičkou! Rozhodl se pro podnikání a založil si firmu na výrobu elektrokoloběžek.
26.06.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (486 článků)

PÁTRÁNÍ: Muž si na cizí doklady vypůjčil elektrokoloběžku a už ji nevrátil

 
Policisté místního oddělení v Modřanech prošetřují případ podvodného vypůjčení elektrokoloběžky z půjčovny na ulici Lodnická v Praze 4. Pátého září okolo sedmnácté hodiny do zmiňované půjčovny přišel muž, který předložil občanský průkaz a kartičku zdravotního pojištění. Na tyto doklady si od personálu půjčil elektrickou koloběžku, kterou však už nevrátil a majiteli půjčovny tak způsobil téměř třicetitisícovou škodu. Následným šetřením ve věci policisté zjistili, že muž použil zřejmě cizí doklady, které jejich majitel pár dní před incidentem ztratil. Podezřelého muže zachytily bezpečnostní kamery, které jsou v půjčovně nainstalované a policisté tak alespoň částečně znají jeho podobu. Policisté touto cestou žádají veřejnost, aby v případě jakýchkoliv informací k muži na záznamu volali na bezplatnou tísňovou linku 158.
01.10.2014 13:55 |

podobné články

Elektrokoloběžka se střetla s náklaďákem: Muž (†60) byl na místě mrtvý

 
Řidič elektrokoloběžky podlehl v sobotu kolem poledne smrtelnému zranění, které utrpěl po střetu s nákladním autem v obci Čenkov na Příbramsku. Místo nehody na silnici 118 bylo uzavřeno, na místě zasahovali policisté a záchranná služba.
26.05.2018 22:00 |

podobné články

Stížností městských částí na elektrokoloběžky přibývá. S Prahou 1 prý nikdo nejednal

 
Po Praze 2 i městská část Praha 1 vyzvala magistrát, aby vymáhal dodržování pravidel elektrických koloběžek, které koncem září začala v ulicích metropole provozovat americká společnost Lime. Končící vedení radnice požaduje, aby koloběžky nebylo možné zanechat na celém území první městské části tak, jak to nyní funguje v Praze 2.
06.11.2018 18:15 |

podobné články

Zahradil (ODS): Před ekologickým hnutím stojí všichni politici jako králík před kobrou. Zatím

 
Komentář na facebookovém profilu k ekologickému hnutí Extinction Rebellion, jehož členi ve Francii ničili elektrokoloběžky
10.12.2019 19:40 |

podobné články

Hitem letošních Vánoc budou elektrokoloběžky. Prodeje smartphonů narostly dvojnásobně

 
Vánoční nákupy vrcholí a podle statistik obchodního řetězce s elektronikou Datart můžeme usuzovat, jaké elektronické zboží budou Češi letos nejčastěji nacházet pod stromečkem.
11.12.2019 14:15 |

podobné články

Koloběžky pro „hipstry“ nacpané v odpadkáči! FOTO z centra Prahy hovoří jasně

 
Sdílené elektrokoloběžky Lime jsou trendem zejména mezi mladými. V centru Prahy je pak zdaleka nejvíce využívají turisté. Ne každý má ovšem pro novoty tohoto typu pochopení, ukazuje snímek ze sociálních sítí.
09.01.2020 16:00 |

podobné články

Koloběžky pro „hipstry“ nacpané v odpadkáči! FOTO z centra Prahy hovoří jasně

 
Sdílené elektrokoloběžky Lime jsou trendem zejména mezi mladými. V centru Prahy je pak zdaleka nejvíce využívají turisté. Ne každý má ovšem pro novoty tohoto typu pochopení, ukazuje snímek ze sociálních sítí.
09.01.2020 21:00 |

podobné články

Spadl z koloběžky

 
Se zlomenou rukou a roztrženým obličejem skončil chlapec po pádu z elektrokoloběžky v přerovském parku.
22.05.2020 12:05 |

podobné články

BIS: Ruští špióni se v ČR zajímají hlavně o vědu a ekonomiku

 
Intenzivní, někdy až nepřátelské. Tak hodnotí ruské špionážní aktivity na českém území tuzemská kontrarozvědka, tedy Bezpečnostní informační služba (BIS). Rusové se přitom podle českých zpravodajců zajímají v poslední době zejména o vědu a ekonomiku.
23.06.2010 10:10 |

podobné články