Článek

Elektrické letadélko se poměřilo s Kašparovým blériotem

 
Přesně 109 let poté, co aviatik Jan Kašpar přeletěl ve svém letadle Blériot z Pardubic do pražské Chuchle a otevřel tak historii českého letectví, vzlétlo ve středu před polednem z polního letiště pod Kunětickou horou u Pardubic elektrické letadélko Phoenix a vydalo se také směrem na Prahu. Na letišti Točná přistálo zhruba o hodinu později.
13.05.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kašpar (51 článků) , Jan Kašpar (51 článků)
Podobné články

Blue Panther: Monitoring kvality elektrické energie vede k optimalizaci a následné úspoře nákladů

 
Společnost Blue Panther provedla prvotní analýzu kvality elektrické energie a doporučila významnému výrobci automobilových dílů vlastní systém monitoringu elektrické sítě. Zde následně byli schopni uvolnit kapacitu jednoho celého transformátoru pro další rozvoj podniku. Blue Panther má v oblasti měřících přístrojů a měření elektrické energie již 20letou tradici.
03.03.2014 18:30 |

podobné články

Blue Panther: Svářecí proces ovlivňuje energii a naopak

 
Česká společnost Blue Panther, která má 20letou tradici v oblasti měřících přístrojů a měření elektrické energie, byla pověřena auditem elektrické energie ve výrobním podniku zaměřeném na produkci výfukových kompletů. Audit potvrdil vysoké zatížení elektrické sítě při aktivitě bodových svářecích automatů a omezenou funkčnost kompenzace výkyvů elektrické sítě.
29.07.2014 18:45 |

podobné články

Výročí letu Jana Kašpara s Blériotem si připomněl odvážný letec

 
Je to na den přesně sto let, kdy u nás poprvé vzlétlo letadlo. Jana Kašpara napodobil s kopií stroje pilot Petr Mara.
16.04.2010 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kašpar (51 článků) , Jan Kašpar (51 článků)

VIDEO: V pekelné kleci tekla krev, gladiátoři se rvali pro zábavu

 
Dvacet bojovníků poměřilo své síly v “pekelné kleci“. Došlo i na krev a jiná zranění.
21.09.2009 11:25 |

podobné články

Highjump: Chladná hlava a skoky, při kterých tuhne krev v žilách

 
Žulový lom v Hřiměždicích na Příbramsku o víkendu ožil adrenalinovou show již šestnáctého ročníku Highjump. Světová špička i letos předvedla skoky do vody, při kterých tuhla krev v žilách. Síly poměřilo padesát borců. Součástí letošního ročníku byl i závod ve Splash divingu nebo třeba exhibice populárního vodního sportu Flyboard.
02.08.2015 20:35 |

podobné články

Podbořany zakončily sérii místních kol u karlovarské VLS

 
Kolotoč místních kol soutěže YPEF organizovaných karlovarskou divizí VLS skončil 9. února v budově Gymnázia a SOŠ v Podbořanech. V nadšené atmosféře, kterou se podařilo vytvořit především díky vedení zdejší školy, si ve znalostech o lesním prostředí poměřilo síly celkem osm družstev ze základních a středních škol. Přestože v letošním roce jde již o sedmý ročník soutěže, do Ústeckého kraje zavítali „Mladí lidé v evropských lesích“ místními koly v Klášterci nad Ohří a Podbořanech vůbec poprvé.
13.02.2017 21:00 |

podobné články

Na Vltavě v Praze závodilo 80 posádek dračích lodí: Soutěže se zúčastnilo 1600 lidí

 
Osm desítek posádek na dlouhých kanoích s dračí hlavou v sobotu na Vltavě v centru Prahy poměřilo své síly. Dvacátý ročník Pražského festivalu dračích lodí stejně jako ten minulý nabízí také soutěž takzvaných paddleboardů, na kterých se jezdí vestoje. Celkem bylo k vidění na 1600 závodníků v celkem osmdesáti lodích.
13.05.2017 14:45 |

podobné články

Pavel (21) ochrnul po skoku do rybníka. Bylo tam 1,5 metru vody!

 
Frajeřil a chtěl se předvést před kamarády a přítelkyní. Z prkna nad rybníkem v Unkovicích na Brněnsku skočil Pavel (21) letadélko s roztaženýma rukama. Hlavou narazil do dna, zlomil si šestý krční obratel a poškodil míchu. Už čtyři týdny leží na spinální jednotce brněnské fakultní nemocnice.
17.07.2012 18:15 |

podobné články

Šéf Senátu: Prolétal 2,5 milionu, aby vyvenčil psa!

 
Mezi polskými senátory má přezdívku Letadélko. Bogdan Borusiewicz (64), maršálek Senátu, bydlí v Gdaňsku a létá z Varšavy na otočku domů, jen aby vyvenčil psa. Někdy i třikrát denně, a to na náklady daňových poplatníků.
12.04.2013 12:10 |

podobné články

Šéf Senátu: Prolétal 2,5 milionu, aby vyvenčil psa!

 
Mezi polskými senátory má přezdívku Letadélko. Bogdan Borusiewicz (64), maršálek Senátu, bydlí v Gdaňsku a létá z Varšavy na otočku domů, jen aby vyvenčil psa. Někdy i třikrát denně, a to na náklady daňových poplatníků.
13.04.2013 11:00 |

podobné články

V Kanadě si najali dron proti berneškám na pláži

 
Kanadská Ottawa si najala technického nadšence Steva Wambolta, aby jí pomohl bojovat s berneškami. Tito ptáci z čeledi kachnovitých si totiž natolik oblíbili ottawské pláže, že se radnice začala obávat o zdraví občanů a rozhodla se bernešky vystěhovat. Nepochodila však se cvičenými psy, vábničkami ani výstražnou palbou. Zabralo až na dálku pilotované letadélko, tedy dron, který ptáky odhání křikem predátorů.
22.08.2013 11:05 |

podobné články

Letadélko Káně West si s manželkou Kim Kardashian doplňují základní vzdělání! Ale po svém!

 
Kim Kardashian (34) a Kanye West (37) se rozhodli podstoupit lekci zeměpisu a vyrazili na výlet do Arménie.
10.04.2015 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (528 článků) , Kim Kardashian (1293 článků)

Kim Kardashian to na výročí s Kanyem pořádně přehnala! Proč tuhle nechutnost Instagram nezakáže?

 
Kim Kardashian (34) a Letadélko Káně West oslavili první výročí svatby! A jelikož jsou to manželé vysoce moderní, slavili především na Instagramu.
25.05.2015 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kardashian (1293 článků)

Tohle se stane, když necháte Kanyeho Westa režírovat focení! Kim Kardashian se snaží o erotiku na kopě hlíny!

 
Kanye West si sice myslí, že je tou největší hudební hvězdou současnosti, ale jak ví všichni na této planetě, je to stěží hudebník, natož hvězda. A když jste po třech desítkách let snažení stěží rapper, neměli byste si myslet, že budete po třech desítkách vteřin profesionální fotograf. Nebudete. Ani když jste Letadélko Káně West.
11.07.2015 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (528 článků) , Kim Kardashian (1293 článků)

Letadlo se při přistání v Praze málem srazilo s dronem: Pilot zažehnal neštěstí

 
Amatérský dron nad dráhou Letiště Václava Havla Praha ohrozil v neděli odpoledne podle televize Nova desítky lidí na palubě airbusu, který mířil z Kodaně do Prahy. Pilot společnosti Scandinavian zahlédl červené bezpilotní letadélko o velikosti zhruba 30 cm těsně před přistáním. Díky jeho pohotové reakci tak zřejmě zabránil tomu nejhoršímu.
05.09.2017 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5632 článků)

Malý (Svobodní): 50 dětských sirotků není dětmi ani sirotky, ale volební PR politiků

 
Jsem alergický na zneužívání dětí v reklamě. Žvatlající chlapeček se ptá maminky, proč má tak krásné ruce a ona odpoví, že proto, že mu jeho letadélko myje nejmenovaným saponátem. Ještě horší je použít děti jako politické PR.
19.09.2018 19:15 |

podobné články

Pro letadélko obětoval život: Model mu zůstal na hladině Pryglu, muž už k němu nedoplaval

 
Nejdřív se bavil ovládáním letadýlka u brněnské přehrady, pak mu ale spadlo do vody a modelář se rozhodl pro něho doplavat. Bylo to ale nad jeho síly. Ve čtvrtek před 19. hodinou se začal topit. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranářské složky, ale plavci už bohužel nemohly pomoci.
21.09.2018 09:50 |

podobné články

Letadélko nabralo nečekaný směr: Ze vzduchu přišel zákeřný útok

 
Pouštění modelu letadla se proměnilo v nečekané fiasko. Pánové se nestačili divit, když nabralo nečekaný směr a zahájilo proti nim čelní útok. Proudění větru je nevyzpytatelné. Tato nešťastná skupinka se o tom přesvědčila na vlastní kůži.
25.09.2018 14:55 |

podobné články

Model letadla mu uvázl na komíně. Vyzvedlo ho britské námořnictvo

 
Starý opuštěný komín nedaleko Nancegollanu v britském Cornwallu je jedinou vysokou budovou široko daleko. A jako na potvoru právě zde uvázl model letadla Rogeru Bathovi. Nemusel však smutnit dlouho, letadélko vyzvedla helikoptéra britského královského námořnictva.
25.10.2019 05:35 |

podobné články