Článek

Ekonom Slaný: Nechci strašit krizí, ale obávám se, že zpomalení ekonomiky bude výraznější, než predikuje většina institucí

 
ROZHOVOR Hlavní ekonom investiční skupiny DRFG Martin Slaný se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zabývá kondicí české ekonomiky. K vysokým cenám nemovitostí podle něj přispělo nejen zpomalení nové bytové výstavby, ale také pokles výnosnosti jiných aktiv. Porevoluční vývoj Slaný vnímá pozitivně. "Nevím, jestli bych použil sousloví vzor východního bloku, ale je třeba jasně říci, že tato země je velmi úspěšná a celý vývoj od roku 1989 je obrovský úspěch, na který bychom měli být hrdí a nikoli se jej snažit lacině relativizovat," říká Slaný a dodává, že se Česku vyhnuly obvyklé problémy, které dodnes sužují mnoho zemí bývalého východního bloku, jako například exodus obyvatel směrem na západ.
08.12.2018 19:46 |

podobné články

Podobné články

Ekonom Slaný o exekucích: Bez funkčního práva vznikají problémy, společnost trpí. I věřitel má povinnosti

 
Hlavní ekonom společnosti DRFG Martin Slaný se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil na téma exekucí. Problém, který se týká takřka milionu Čechů, prý ale není tak hrozný, jak se zdá. Většina exekučních řízení se týká částek v nízkých desítkách tisíc korun. Podle Slaného jsou Češi konzervativní a obecně jsme jednou z nejméně zadlužených zemí. Problémy tu ale jsou. Pokud není dobře nastavená legislativa, trpí dlužník, ekonomika i celá společnost, varuje ekonom.
11.11.2018 05:40 |

podobné články

Podle MMF bude dopad zpomalení Číny silnější, než se zdálo

 
Dopad zpomalení růstu čínské ekonomiky bude silnější, než se původně očekávalo. Uvedl to ve středu Mezinárodní měnový fond (MMF) ve zprávě před páteční a sobotní schůzkou ministrů financí velkých světových ekonomik (G20) v Ankaře. Zpomalení Číny se podle MMF projeví poklesem cen komodit i na akciových trzích.
03.09.2015 06:51 |

podobné články

Kalousek: Pozor, přijde pokles ekonomiky. Nenaděláme nic

 
Riziko zpomalení české ekonomiky je veliké a vyloučit nelze ani recesi. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl ministr financí Miroslav Kalousek. Reagoval tak na nedávno zveřejněná čísla růstu německé ekonomiky. Ta ve druhém čtvrtletí vykázala proti prvnímu kvartálu prudké zpomalení. Vláda podle Kalouska může krátkodobě jen snižovat schodky rozpočtu a dbát, aby růst mezd nepředbíhal růst produktivity práce.
18.08.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6706 článků)

Středočeský kraj: Slaný a Mělník patřily o víkendu folkloru

 
Náměstí měst Slaný a Mělník zaplnily v sobotu folklorní soubory. V královském městě Slaný probíhal 3. ročník Západoslovanského folklorního festivalu, v Mělníku již 16. ročník mezinárodního folklorního festivalu Mělnický Vrkoč.
10.06.2014 21:55 |

podobné články

Zlé časy se blíží. Nenaděláme nic, zoufá si Kalousek

 
Riziko zpomalení české ekonomiky je veliké a vyloučit nelze ani recesi. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl ministr financí Miroslav Kalousek. Reagoval tak na nedávno zveřejněná čísla růstu německé ekonomiky. Ta ve druhém čtvrtletí vykázala proti prvnímu kvartálu prudké zpomalení.
18.08.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6706 článků)

Zpomalení ekonomiky může vláda znovu řešit vyššími daněmi

 
Premiér Petr Nečas připustil, že by v případě výrazného zpomalení světové a potažmo evropské ekonomiky musela vláda situaci akutně řešit. Jednou z možností je i zvyšování daní.
09.09.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

Štěpán Křeček: Tempo německého hospodářství zpomalilo na 1,5 procenta

 
Zatímco v letech 2016 a 2017 rostl hrubý domácí produkt v Německu o 2,2 procenta, v roce 2018 došlo k výraznému zpomalení na 1,5 procenta. K mírnému růstu německé ekonomiky přispěla soukromá i vládní spotřeba a investice. Naopak německý zahraniční obchod zpomalil růst hrubého domácího produktu. I přes zpomalení ekonomiky dosáhlo hospodaření německé vlády rekordního přebytku 59,2 miliardy euro.
15.01.2019 13:50 |

podobné články

Naklepaný řízek Sobotka, agrofertizace republiky. Přečtěte si, za co sklidil na VŠE aplaus novinář, zběhlý z Babišových novin

 
Na půdě Vysoké školy ekonomické se včera uskutečnil seminář pořádaný Institutem pro studium ekonomiky a politiky (ISEP) u příležitosti 25. výročí od pádu komunistického režimu v naší zemi. Pozvání přijali novinář Daniel Kaiser, předseda správní rady ISEP Ivo Strejček a ekonom Martin Slaný. Seminář moderoval ekonom a předseda vědecké rady ISEP Ladislav Tajovský.
12.12.2014 07:46 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Strejček (148 článků) , Dan Martin (128 článků) , Daniel Martin (129 článků) , Martin Sobotka (235 článků) , Daniel Martin (66 článků)

Ekonom Pavel Kohout: Alternativy k Babišovi? A kdo? Ekonomika je přehřátá, to neskončí dobře. Z dluhů je droga

 
ROZHOVOR Rád bych se mýlil, říká uznávaný ekonom Pavel Kohout, ale různé ukazatele podle něj již dnes upozorňují na zpomalení hospodářského růstu. „Ekonomika je přehřátá, ať už hovoříme o Česku, velkých zemích EU nebo o USA.V Evropě vidím jako možný zdroj problémů bankovnictví. Evropa se nikdy úplně nedostala z finanční krize roku 2008. Z dluhů se stala droga, na které jsou evropské ekonomiky závislé. Nemůže to trvat věčně a těžko si umím představit, že to skončí dobře,“ obává se Pavel Kohout.
28.12.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (228 článků)

Miroslav Novák: Česká ekonomika zpomalila víc, než se očekávalo

 
Zpomalení domácí ekonomiky směrem ke 2 % a zároveň i zjevně zpomalení hospodářského růstu v eurozóně v kombinaci s kumulací rizik v globální ekonomice zvyšuje pravděpodobnost, že český HDP za celý letošní rok vykáže růst jen kolem 3 %.
14.08.2018 16:00 |

podobné články

Analýza, která Západ nepotěší. Ruská ekonomika je na tom mnohem lépe, než se čekalo

 
Ruská ekonomika na tom zatím není tak špatně, jak mnozí očekávali po zavedení první vlny tvrdších sankcí od USA a Evropské unie. Mezinárodní měnový fond dokonce Rusku predikuje mírný růst. Analýzu stavu ruské ekonomiky ovšem světová ekonomická organizace zveřejnila v úterý, tedy ještě před spuštěním druhé vlny unijních sankcí. Je tak možné, že svůj odhad bude revidovat.
12.09.2014 11:51 |

podobné články

Český statistický úřad: Změny ve vymezení sektoru vládních institucí přinesou navazující revizi národních účtů

 
ČSÚ v rámci notifikací deficitu a dluhu vládních institucí provedl v září loňského roku změnu sektorového zařazení vybraných jednotek, které byly přesunuty ze sektorů veřejných korporací do sektoru vládních institucí. Jednalo se o příspěvkové organizace, veřejné nemocnice, veřejnoprávní média a šest tzv. veřejných kaptivních institucí. V souvislosti s tímto novým sektorovým vymezením dochází k navazující revizi národních účtů. Dne 30. června 2016 bude zveřejněna revize za roky 2011–2015, nová časová řada za období 1993–2010 bude zveřejněna dne 30. června 2017.
23.06.2016 08:40 |

podobné články

Země zpomaluje otáčení. Příští rok bude víc zemětřesení, varují vědci

 
Nepatrné zpomalení rotace Země v příštím roce by mohlo být příčinou častějších zemětřesení, než je obvyklé. Podle portálu Live Science to naznačuje výsledek nového vědeckého výzkumu, který byl prezentován na nedávném výročním zasedání Americké geologické společnosti. Předchozí zpomalení zemské rotace v posledních 100 letech se totiž časově shodovala s vyšším počtem zemětřesení, než je jejich průměrný výskyt.
02.12.2017 15:30 |

podobné články

Hromadná srážka 11 aut uzavřela tah Praha-Slaný

 
AKTUALIZOVÁNO: Hlavní tah z Prahy na Slaný je neprůjezdný. Rychlostní silnici R7 mezi 7. a 8. kilometrem v pondělí ráno zablokovala hromadná nehoda 11 aut.
22.02.2010 08:55 |

podobné články

Poblíž Jupitera je slaný oceán. Mohou v něm být ryby

 
Jupiterův měsíc Europa skrývá podle vědců hluboký slaný oceán pod svým povrchem. Možná zde žijí i ryby.
02.06.2010 00:30 |

podobné články

PROSTŘENO: Slaný štrúdl podle Bohumila Fojta

 
Dámy předpokládají, že Bob vaří dobře, protože se sám živil jako zedník na cestách. Co plánuje „brněnské frajer“ Bohumil řečený Bob? Slaný štrůdl, naloženou krkovičku, pořádný vývar s knedlíčky a nudlemi a šlehačkovou rolád.
22.11.2013 05:07 |

podobné články

Nový recept Ládi Hrušky: Vyzkoušejte slaný štrúdl!

 
Pokud vás o svátcích honí mlsná a cukroví jste se už přejedli, máme pro vás tip. Náš gurmánský experimentátor Láďa Hruška vyzkoušel jeden rodinný recept na slaný štrúdl.
25.12.2014 19:30 |

podobné články

Ředitelství silnic a dálnic obdrželo žádosti o účast ve výběrovém řízení na stavbu silnice I/16 Slaný - Velvary

 
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo žádosti o účast ve druhém kole výběrového řízení na stavbu silnice I/16 Slaný - Velvary. Jedná se o první kolo výběrového řízení, kde jsou hodnoceny kvalifikační požadavky.
19.01.2017 11:20 |

podobné články

Petice za Slaný bez hazardu

 
Touto peticí žádáme zastupitelstvo města Slaný, aby zakázalo provoz výherních automatů a VLT na území města.
29.04.2017 20:50 |

podobné články