Článek

EK prověří, zda problém ČR se střetem zájmů není systémový, ohroženy jsou stovky miliard

 
Evropská komise (EK) chce prověřit, zda v České republice opakovaně nedochází v souvislosti s přidělováním dotací ke střetu zájmů. Pokud by se jednalo o systémový problém, mohla by to Komise začít řešit a v ohrožení by byly stovky miliard z evropského rozpočtu. Zkoumání českých postupů potvrdila eurokomisařka zodpovědná za oblast právního státu Věra Jourová.
27.04.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (499 článků)
Podobné články

Babiš: V Česku není systémový problém, evropské peníze se rozdělují transparentně

 
Evropské peníze se v České republice podle premiéra Andreje Babiše (ANO) rozdělují transparentně. Na pondělní tiskové konferenci při příležitosti návštěvy předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové v Praze řekl, že nemá pocit, že by od jeho vstupu do vlády mělo Česko systémový problém i s ohledem na střet zájmů.
19.07.2021 11:40 |

podobné články

„Oligarchické struktury“ v ČR. Evropská komise chce chránit unijní fondy před střetem zájmů

 
Evropská komise chce zavést nové způsoby, jak ochránit rozpočet Evropské unie před střetem zájmů. V debatě o výsledcích auditu ke konfliktu zájmů českého premiéra Andreje Babiše to dnes v Evropském parlamentu prohlásil komisař pro rozpočet Johannes Hahn.
19.05.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23170 článků)

Podle Babiše by platy zákonodárců měla schvalovat vláda. Současný stav je prý střetem zájmů

 
Výši platů zákonodárců by do budoucna mohla stanovovat vláda, je přesvědčen ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Současný stav, kdy si o platech rozhodují sami, je podle něj gigantickým střetem zájmů. V nynější debatě o růstu platů ústavních činitelů se ANO přiklání k vládnímu návrhu na jednoprocentní nárůst.
02.12.2014 13:32 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23170 článků)

Piráti udali Babiše. A může z toho být soud

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman dal najevo, že se nebude zabývat možným střetem zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), nezpochybní rozhodnutí Středočeského kraje, že Babiš ve střetu zájmu není a nepošle věc k soudu. Zdá se však, že policie přesto sbírá důkazy o premiérově možném střetu zájmů a zkoumá, zda při přidělování dotací holdingu Agrofert nedošlo k trestnému činu.
24.08.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23170 článků)

Evropská komise kývla na český plán obnovy. 180 miliard „visí“ na ochraně před střetem zájmů

 
Evropská komise dnes schválila český národní plán obnovy, který Česku otevře cestu ke 180 miliardám korun dotací z mimořádného krizového fondu Evropské unie. Plán podle komise splňuje stanovená ekologická či digitální kritéria. České úřady však budou muset důsledně předcházet možným střetům zájmů veřejných činitelů, aby země mohla inkasovat všechny peníze. Ve střetu zájmů je přitom podle dřívějších letošních závěrů auditu komise premiér Andrej Babiš. První finance by do Prahy mohly přijít v září, pokud českou investiční strategii definitivně odsouhlasí členské státy.
19.07.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23170 článků)

Češi? Pohodlní rasisti. Vždyť se podívejte na Křečka... V rozhlasu bylo dusno

 
Prorostl Českou republikou systémový rasismus ve vztahu k Romům? Podle publicisty Romana Jocha nikoliv. Aby to dokázal postavil vedle sebe romskou a vietnamskou komunitu. Petr Honzejk z Hospodářských novin má naopak za to, že systémový rasismus v Česku existuje. Svědčí o tom prý bouře kvůli černochovi v letáku Lidlu, výrok ombudsmana Stanislava Křečka i náš pohled na uprchlíky a migranty.
13.07.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (535 článků)

TI: Babiš by střet zájmů vyřešil, kdyby Agrofert nečerpal dotace

 
Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem zájmů, je zastavení čerpání dotací holdingem Agrofert. Novinářům to v pátek řekli představitelé organizace Transparency International (TI), která v září podala podnět Evropské komisi k prošetření údajného Babišova střetu zájmů v oblasti evropských dotací.
14.12.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23170 článků)

Babiš by střet zájmů vyřešil, kdyby Agrofert nečerpal dotace, uvedla organizace Transparency International

 
Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem zájmů, je zastavení čerpání dotací holdingem Agrofert. Novinářům to dnes řekli představitelé organizace Transparency International (TI), která v září podala podnět Evropské komisi k prošetření údajného Babišova střetu zájmů v oblasti evropských dotací. Organizace také očekává, že EK sdělí výsledek svého šetření dřív než v dubnu, který jako nejzazší termín označil eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger.
14.12.2018 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23170 článků)

Výbor Evropského parlamentu se má zabývat případným střetem zájmů premiéra Babiše

 
Výbor pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu dnes jednal o podnětu ohledně možného střetu zájmů podnikatele a českého premiéra Andreje Babiše, který Evropské komisi podala nevládní organizace Transparency International. Koordinátoři výboru se podle jeho člena Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) dohodli, že uspořádají speciální jednání s komisařkou pro regionální politiku Corinou Cretsu a případu se budou nadále věnovat, aby se EK jasně vyjádřila, zda jde, či nejde o střet zájmů. Sama EK mezitím potvrdila, že návrh dostala a že na něj „včas“ odpoví.
10.09.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23170 článků)

Jak vyřešit střet zájmů. Změňte kvůli nám zákon, napadlo členy Rady ČTK

 
Mělo to být plánované, normální, poklidné a asi i docela nudné jednání poslaneckého volebního výboru. Ale tak nezáživné nakonec být nemusí. Výbor se podílí na volbě členů mediálních rad a na svém dnešním jednání má řešit střet zájmů hned čtyř ze sedmi členů Rady České tiskové kanceláře. Paradoxní je, že už s tímto střetem zájmů poslanci členy Rady sami zvolili, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes. 
04.09.2018 18:15 |

podobné články

Wagenknecht poslal další žalobu kvůli Babišovi. Tentokrát na Komisi za to, že se s ním baví

 
Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht podal další žalobu k evropskému soudu, tentokrát dokonce na Evropskou komisi. Ta podle něj porušuje vlastní zásady, když vyjednává s Andrejem Babišem, kterého zároveň v auditu označila jako člověka ve střetu zájmů. „Oni si udělali vlastní pravidla, že nebudou jednat s nikým, kdo je ve střetu zájmů, ale v téhle situaci se podle toho vůbec neřídí,“ má jasno Wagenknecht a doufá, že se situace se střetem zájmů premiéra Babiše jednou pro vždy vyřeší.
24.06.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23170 článků)

Šéf ČMKOS Středula v rádiu varoval, že kvůli sankcím jsou u nás ohroženy tisíce pracovních míst

 
Předseda Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula odmítá, že to, že odboráři jsou proti sankcím, znamená, že podporují ruskou zahraniční politiku. Středula to uvedl v pátečním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu s tím, že i když sankce proti Rusku trvají jen něco přes měsíc, už nyní jsou kvůli nim v Česku ohroženy stovky až tisíce pracovních míst.
05.09.2014 18:50 |

podobné články

Letošní volby budou střetem zkušených dinosaurů s nezkušenými dravci, myslí si hradecký lídr ODS Martin Soukup

 
ROZHOVOR S kandidátem na hradeckého primátora Martinem Soukupem, současným náměstkem primátora, si ParlamentníListy.cz povídaly o kauzách, dvanácti letech života ve vedení města, změnách v ODS i o tom, proč leckomu vadí. „Letošní volby budou, s nadsázkou řečeno, střetem zkušených dinosaurů s nezkušenými dravci. Jinými slovy – budou zde stát letití, možná okoukaní politici, proti neokoukaným, ambiciózním, ale politicky nezkušeným kandidátům," řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
06.10.2014 16:31 |

podobné články

Ten hoch chtěl asi zapůsobit na tu mladou hysterku vedle něj. Expert ohromen střetem u Jílkové

 
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Zajímavé téma, které se nakonec stalo i střetem generací v pořadu České televize Máte slovo s Michaelou Jílkovou, je podle mediálního odborníka Jiřího Mikeše otázka povinné vojny. Zatímco mladé generaci by se do obrany vlasti možná až tolik nechtělo, ti dříve narození včetně předsedy Svazu PTP Jana Deckera dávali najevo, že by republiku bránit šli.
31.10.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (459 článků)

Transparency International věří, že Evropská komise vyšetří údajný střet zájmů premiéra Babiše co nejdříve

 
Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem zájmů, je zastavení čerpání dotací holdingem Agrofert. Novinářům to dnes řekli představitelé organizace Transparency International (TI). Premiér považuje doporučení organizace za nesmyslná. 
14.12.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23170 článků)

Babiš oznámil reakci na kritiku ze střetu zájmů: Odejde z čela rady pro eurofondy. Neziskovce to nestačí

 
Rozhodnutí, že premiér Andrej Babiš (ANO) nebude předsedat Radě pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF), nevyřeší problém s jeho střetem zájmů kvůli dotacím pro holding Agrofert. Na dotaz ČTK to uvedl Petr Leyer z organizace Transparency International (TI).
17.12.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23170 článků)

Zkouší to na Polsku, pak to zkusí na nás. U Moravce zle o EU

 
Evropská komise v létě zhodnotila stav právního státu ve všech 27 členských zemích. U Maďarska a Polska se podle ní situace od loňska zhoršila. V případě České republiky Komise zmiňuje mimo jiné problém se střetem zájmů. A že Česko musí střet zájmů vyřešit, vzkázala Komise naposledy v září, když ministři financí EU schválili český plán obnovy. Hosty druhé části Otázek Václava Moravce byli europoslanci Kateřina Konečná (KSČM) a Stanislav Polčák (STAN).
19.09.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (303 článků) , Stanislav Polčák (276 článků)

Byly dotace pro Agrofert střetem zájmů? Evropská komise už má všechny dokumenty

 
Evropská komise dostala z Česka všechny potřebné podklady a nyní vyhodnocuje, zda platby společnostem patřícím do holdingu Agrofert byly v souladu se všemi pravidly, včetně těch o konfliktu zájmů. Výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu to dnes odpoledne řekne komisařka pro regionální politiku Corina Cretsuová. ČTK měla možnost nahlédnout do jejích připravených písemných odpovědí.
19.11.2018 11:40 |

podobné články

Noviny: Inspekce prověří, zda Babiš neměl interní informace od Šlachty

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů prověří, zda vicepremiér Andrej Babiš (ANO) neměl interní informace protimafiánské policie, napsalo dnes Právo.
18.06.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23170 článků)