Článek

EK navrhla změny trhu s elektřinou, europarlament zase bezemisní budovy

 
Dodavatelé elektrické energie budou mít povinnost nabízet klientům v Evropské unii různé varianty kontraktů, včetně smlouvy s pevnou cenou elektřiny. Měl by se také zvýšit podíl dlouhodobých smluv přispívajících k cenové stabilitě. Počítá s tím  návrh  úpravy energetického trhu, který dnes představila Evropská komise (EK). Jejím cílem je předejít opakování loňského rekordního zdražování elektřiny.
14.03.2023 18:45 |

podobné články

Podobné články

ERÚ: Společnosti One energy & One Mobile a.s. byla znemožněna účast na trzích s elektřinou

 
Operátor trhu v souladu s § 58 vyhlášky č. 408/2015 Sb., o Pravidlech trhu s elektřinou, oznamuje, že společnosti One energy & One Mobile a.s., IČ: 01879880, EAN RÚT: 8591824555927, znemožňuje v informačním systému operátora trhu registrovat údaje o dvoustranných obchodech na dodávku elektřiny a účastnit se operátorem trhu organizovaných trhů s elektřinou, neboť tato společnost jako subjekt zúčtování nesplňuje finanční podmínky zúčtování odchylek.
24.03.2018 12:05 |

podobné články

ARMEX ENERGY obchoduje přímo na trhu s elektřinou a nabídne výhodnější tarify

 
Společnost ARMEX ENERGY může nově přímo obchodovat na trhu s elektřinou organizovaném OTE, a.s. a nemusí k tomu již využívat prostředníky. Firma se totiž na začátku listopadu stala takzvaným subjektem zúčtování na trhu s elektřinou. Svým zákazníkům, kterých má ARMEX ENERGY přes 30.000, tak bude moci poskytnout výhodnější a variabilnější tarify.
10.12.2014 14:51 |

podobné články

ČEZ: Skupinu EUROVIA CS bude pohánět bezemisní elektřina od ČEZ

 
Výstavba a údržba dopravní infrastruktury v České republice bude ekologičtější. Skupina EUROVIA CS se nově zařadila mezi odběratele ekologicky šetrné energie z bezemisních zdrojů. Zástupci obou společností podepsali společnou deklaraci. Při odběru 1 MWh bezemisní elektřiny se oproti klasické elektřině z běžného energetického mixu ČR ušetří 0,6 tuny CO2, což při průměrné roční spotřebě EUROVIA CS činí snížení o 19,6 tis. tun CO2. Bezemisní elektřinu bude skupina EUROVIA CS odebírat od 1. ledna 2022 až 31. prosince 2023 od ČEZ ESCO, dceřiné společnosti ČEZ.
11.04.2021 07:30 |

podobné články

Rok od smrti Moniky a Klárky: Smrt elektřinou během několika vteřin!

 
Policie obviňuje Petra K. (36), že vyvraždil svou rodinu elektřinou. Jeho právnička Jana Rejžková to považuje za nemožné. Odborníci ale vyšetřovatele podporují, neboť tvrdí: Zabít elektřinou je snadné a rychlé!
30.07.2014 05:15 |

podobné články

Potřebujeme v ČR vybudovat kvalitní dobíjecí infrastrukturu, říká expert na elektromobilitu. A co bezemisní MHD? I na tu došla řeč

 
ROZHOVOR S odborníkem na elektromobilitu ve společnosti ABB Miroslavem Kuželkou jsme hovořili o klíčových hráčích na trhu, rychlodobíjecích stanicích, ale i financích, ze kterých se bude pokrývat další rozvoj elektromobility v ČR. „Společně s partnery umíme nabídnout komplexní řešení pro města resp. dopravní podniky, včetně zmiňovaného financování na principu plně standartizované platformy“, řekl Miroslav Kuželka k problému bezemisní MHD v Česku.
04.10.2016 09:00 |

podobné články

ERÚ: Povinnost zohlednit zastropování cen energií v zálohových platbách platí i pro sjednané spotové ceny

 
Nastane-li mimořádná tržní situace na trhu s elektřinou nebo plynem (dále také energie), může vláda nařízením stanovit ceny energie dodávané zákazníkům nebo jiným účastníkům trhu s elektřinou nebo plynem.
25.11.2022 11:00 |

podobné články

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo první výzvu v novém roce na nízkoemisní a bezemisní vozidla k přepravě cestujících

 
Ministerstvo pro místní rozvoj ani v novém roce nezahálí a vyhlašuje výzvu v Integrovaném regionálním operačním programu s názvem „Nízkoemisní a bezemisní vozidla“. Na projekty je připraveno přes 1,3 miliardy korun. Příjem žádostí začíná koncem tohoto měsíce.
25.01.2016 18:55 |

podobné články

ČEZ: Stojany pro dobíjení e-aut poprvé prolomily dvoumilionovou metu odebrané bezemisní energie, rostly o 53 procent

 
Historicky poprvé v období od ledna do konce září načerpaly elektromobily v síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ celkem více než dva miliony kWh bezemisní energie.
05.11.2020 09:20 |

podobné články

Rosatom připravuje bezemisní výrobu vodíku

 
Kolská jaderná elektrárna byla 18. června 2021 vybrána jako jedno z výrobních center vodíku v Rusku. V elektrárně provozované ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom tak vznikne bezemisní výroba nového paliva pro sektor dopravy.
21.06.2021 22:20 |

podobné články

Pan Vondra prostě neříká pravdu, hádal se Babiš. A to je absolvent Přírodovědecké fakulty

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyvrací slova europoslance Alexandra Vondry (ODS) o tom, že nedosáhl na úrovni Evropské unie zařazení jaderné energetiky mezi bezemisní. Všichni lídři zemí EU, a to i těch, které samy jádro nepoužívají, podle předsedy vlády uznali, že mezi bezemisní zdroje patří.
11.08.2021 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25795 článků) , Alexandr Vondra (1366 článků)

ČEZ: Zájem o bezemisní jadernou energii roste

 
Podlahoviny, trvanlivé nátěry kuchyňských spotřebičů i léčiva – jen malý výčet širokého uplatnění výrobků české chemičky SPOLCHEMIE, Společnost se 165letou historií sází na ekologii, modernizuje výrobní procesy a omezuje svou uhlíkovou stopu. Dosáhnout „zelenější“ produkce jí pomůže čerstvě uzavřená smlouva s ČEZ ESCO na dodávku bezemisní elektřiny. Od nynějška až do konce roku 2024 SPOLCHEMIE odebere přes 900 GWh elektřiny vyrobené v českých jaderných elektrárnách. Zájem o čistou elektřinu mezi velkými firmami stále roste i v souvislosti s naplňováním evropských klimatických závazků.
27.10.2021 15:35 |

podobné články

ČEZ: U příležitosti klimasummitu v Glasgow poznávají studenti bezemisní zdroje během Green Energy Tour

 
Tři dny, čtyři bezemisní zdroje klíčové pro transformaci české energetiky a téměř 500 kilometrů na cestě. To je ve zkratce hlavní obsah pilotní Green Energy Tour, kterou Skupina ČEZ připravila pro vybrané studenty svých partnerských škol.
04.11.2021 12:40 |

podobné články

ČEZ: Voda, vítr, slunce, jádro: U příležitosti klimasummitu v Glasgow poznávají studenti partnerských škol ČEZ bezemisní zdroje během Green Energy Tour

 
Tři dny, čtyři bezemisní zdroje klíčové pro transformaci české energetiky a téměř 500 kilometrů na cestě. To je ve zkratce hlavní obsah pilotní Green Energy Tour, kterou Skupina ČEZ připravila pro vybrané studenty svých partnerských škol.
10.11.2021 11:55 |

podobné články

Když se to nepovede, tak nás Green Deal zruinuje. Ale je to šance, vykládal v ČT zvláštní velvyslanec Bartuška

 
Dlouhodobé ceny elektřiny v Evropě klesají, a to už sedmý den za sebou. Do Evropy jde víc plynu, víc fouká a tepleji. I tak jsou ceny v historických výšinách. Proč jsou tak vysoko? Může za to bruselský plán mít Evropu bezemisní? Může za to strach producentů plynu, že bezemisní Evropa už plyn nebude chtít, nebo za to může něco jiného? Bylo by dobré Green Deal opustit a postavit si 2 až 3 jaderné bloky a elektřinu si nechávat sami pro sebe? V Interview ČT24 o tom s moderátorem Danielem Takáčem hovořil zvláštní velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.
14.01.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (86 článků) , Al Green (26 článků) , Al Green (26 článků)

ČEZ: Třicetitunové oběžné kolo turbíny ze Slap vyrábělo bezemisní energii čtvrt století, nyní ho najdete v Třebenicích

 
V pondělí 24.10. bylo ve středočeských Třebenicích za účasti starostky městyse Štěchovice Kateřiny Rožníčkové, ředitele organizační jednotky vodní elektrárny ČEZ Róberta Heczka a dalších hostů slavnostně pokřtěno nové turistické lákadlo na Povltavské stezce – artefakt v podobě dosloužilého oběžného kola druhého bloku slapské vodní elektrárny. Celý blok podobně jako další dvě soustrojí prošel v uplynulých měsících komplexní modernizací a momentálně už v něm bezemisní elektřinu vyrábí nové oběžné kolo.
25.10.2022 08:30 |

podobné články

ČEZ loni navýšil výrobu bezemisní elektřiny ze slunce o 12 procent

 
ČEZ zvýšil výrobu z FVE o 12 % na 136 GWh, to je spotřeba 40 000 domácností. ČEZ v ČR historicky vyrobil ze slunce 1,3 mil. MWh bezemisní energie. Firma chce 25leté zkušenosti s provozem FVE zúročit při nové výstavbě v ČR
01.03.2023 16:40 |

podobné články

Bradáčová u soudu navrhla zamítnout Havlínovo odvolání: Ohrozil důvěru justice v očích veřejnosti

 
Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová navrhla, aby soud jako nedůvodné zamítl odvolání soudce Ondřeje Havlína v jeho korupční kauze. Havlín dostal nepravomocně trest 6,5 roku vězení a odvoláním se ve čtvrtek už druhý den zabývá Krajský soud v Praze. Zamítnutí odvolání navrhla žalobkyně i dalším čtyřem obžalovaným, jejichž advokáti chtěli zrušení původních trestů. U dvou lidí naopak navrhla zmírnění trestů.
11.02.2016 12:05 |

podobné články

ÚZSVM v Náchodě zahájil rekonstrukci největší administrativní budovy ve městě

 
ÚZSVM řeší roztříštěnost pracovišť justice v Náchodě tím, že přemístí do budovy Palachova č.p. 1303, kterou převzal náchodský ÚZSVM od města, pracovníky okresního soudu z budovy v Riegrově ulici, soudní spisovnu z budovy v Krámské ulici a zaměstnance Okresního státního zastupitelství a z budovy v Kladské.
24.07.2021 20:15 |

podobné články

Byznys energetické burzy PXE se stěhuje z Česka do zahraničí, obchod s plynem převezmou Francouzi, s elektřinou Němci

 
Když v lednu 2016 získala německá burza EEX většinový 66,7procentní podíl v Pražské energetické burze PXE, tehdejší ministr průmyslu Mládek tvrdil, že cílem transakce je proměnit Prahu na centrum obchodů s komoditami ve střední a východní Evropě. Místo toho se stal pravý opak. Obchod s plynem se stěhuje na francouzskou burzu Powernext, obchod s elektřinou přímo na mateřskou EEX. Burzovní obchodování s energií z českých zdrojů se tak přesouvá zcela mimo dosah České republiky. Sama PXE tyto změny vykresluje jako ‚úspěšnou migraci‘.
30.11.2017 13:55 |

podobné články