Článek

Egypt: Protesty pokračují, Mubarak chce měnit ústavu

 
Egyptský prezident Husní Mubarak v úterý po dvou týdnech protestů ustavil komisi, která se má zabývat reformou ústavy ohledně organizace prezidentských voleb. Mubarak se snaží uklidnit protestující odpůrce.
08.02.2011 15:10 |

podobné články

Podobné články

Hosni Mubarak: Poslední egyptský faraón?

 
Dvaaosmdesátiletý egyptský prezident Hosni Mubarak sedí u moci již třicet let. Ani když jeho zemí zmítá revoluce a demonstranti křičí: „Pryč s Mubarakem!“, své židle se nehodlá vzdát. Možná kvůli ješitnosti či dlouhotrvající vládě ho mnozí nazývají faraón Mubarak.
31.01.2011 20:10 |

podobné články

Egyptská televize odvolala informaci, že Mubarak odstoupil z čela strany

 
Egyptská státní televize Al-Arabíja, která v sobotu informovala, že prezident Husní Mubarak odstoupil z čela vládní Národní demokratické strany (NDP), informaci stáhla zpět. Mubarak tak nadále zůstává ve funkci prezidenta země a v čele NDP, informuje agentura Reuters.
05.02.2011 17:50 |

podobné články

Mubarak je v kómatu, znělo Káhirou

 
Je v kómatu? Není v kómatu? Od pátku, kdy egyptský prezident Husní Mubarak (82) po třiceti letech rezignoval na svoji funkci, se množí zprávy o jeho špatném zdravotním stavu. Mubarak se stáhl do ústraní a zatímco někteří informují o tom, že je v letovisku Šarm aš-Šajch, ostatní spekulují, že odjel někam do zahraničí. A i přesto, že je prý exprezident vážně nemocný, odmítá se léčit.
14.02.2011 17:00 |

podobné články

Odejdi, odejdi! Křičí Egypt, ale Mubarak zůstává u moci

 
AKTUALIZUJEME: Statisíce demonstrantů ve čtvrtek zklamal prezident Egypta Husní Mubarak. Podle některých zvěstí měl v noci odstoupit. V projevu to ale odmítl. Ani stovky mrtvých a zničená města ho nedonutily vzdát se křesla.
10.02.2011 17:50 |

podobné články

Egypt zvítězil! Mubarak utekl a odstoupil!

 
Egyptský lid slaví velké vítězství! A celý svět si s úlevou oddechnul, že se oblast vyhnula pokračování krveprolití. Po 18 dnech nepokojů, které stály život stovky lidí, podal prezident Husní Mubarak (82) demisi. Tři desetiletí vlády muže, který si vysloužil přezdívku poslední egyptský faraon skončily. Miliony lidí se vyhrnuly do ulic egyptských měst a hlasitě jásají.
11.02.2011 17:20 |

podobné články

Egypt zúčtoval s faraonem: Mubarak dostal doživotí, do vězení odmítal vstoupit

 
AKTUALIZOVÁNO. Bývalý egyptský prezident Husní Mubarak nejspíš stráví zbytek života ve vězení. Soud v Káhiře mu vyměřil doživotní trest za podíl na smrti demonstrantů při loňských protivládních nepokojích, jež vedly k pádu Mubarakova režimu, který trval 30 let. Během 18 dnů protestů bylo tehdy zabito skoro 850 lidí, za což svržené hlavě státu hrozil až trest smrti. Mubarakův advokát krátce po rozsudku oznámil, že se hodlá odvolat.
02.06.2012 08:40 |

podobné články

Egyptský vládce Mubarak se nevzdává! Chce reformovat ústavu...

 
Kritizovaný egyptský prezident Husní Mubarak v úterý ustavil komisi, jejímž cílem bude dohlédnout na reformu ústavy. S odvoláním na viceprezidenta Umara Sulajmána o tom informuje agentura AFP.
08.02.2011 18:35 |

podobné články

Mubarak ´to vzdal´, chce v Šarm-aš-Šajchu umřít

 
Svržený egyptský prezident Husní Mubarak "už to vzdal" a chce zemřít v letovisku Šarm aš-Šajch na pobřeží Rudého moře, kam se uchýlil poté, co jeho vládu ukončilo lidové povstání.
16.02.2011 17:35 |

podobné články

Prezident Mubarak chce rezignaci vlády. Klid ale nebude!

 
Egyptský prezident Hosní Mubarak kvůli vlně násilných protivládních protestů požádal stávající kabinet ministrů o složení funkcí. Informuje o tom v sobotu agentura AFP.
29.01.2011 06:40 |

podobné články

1.díl Tipy na dovolenou - Egypt

 
Když se řekne Egypt, každý si v první chvíli vybaví pyramidy a další starověké památky, kterými tato země překypuje. Egypt však nabízí mnoho dalších atraktivit, mezi to nejzajímavější patří korály v Rudém moři, které jsou rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování. Na své si zde přijdou i golfisté či turisté, kteří dávají přednost aktivnímu odpočinku a poznávání před odpočinkem na hotelové pláži. Těm můžeme doporučit plavbu lodí po Nilu, která je určitě naplní spoustou nezapomenutelných zážitků.
04.09.2012 15:45 |

podobné články

Seriál: Tipy pro letní dovolenou - Egypt 1.díl

 
Když se řekne Egypt, každý si v první chvíli vybaví pyramidy a další starověké památky, kterými tato země překypuje. Egypt však nabízí mnoho dalších atraktivit, mezi to nejzajímavější patří korály v Rudém moři, které jsou rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování. Na své si zde přijdou i golfisté či turisté, kteří dávají přednost aktivnímu odpočinku a poznávání před odpočinkem na hotelové pláži. Těm můžeme doporučit plavbu lodí po Nilu, která je určitě naplní spoustou nezapomenutelných zážitků.
13.06.2013 14:30 |

podobné články

Egypt vrací úder: Od rána bombardují teroristy v Libyi!

 
Egyptské letectvo dnes ráno v Libyi bombardovalo pozice radikálů hlásících se k organizaci Islámský stát (IS). Egypt tak reagoval na vraždu 21 egyptských koptů, jejíž videozáznam byl zveřejněn v neděli. Prezident Abdal Fattáh Sísí řekl, že Egypt si vyhrazuje právo na odvetu.
16.02.2015 08:15 |

podobné články

Zaorálek: Egypt musí sdělit okolnosti útoku a zvážit odškodnění

 
Egypt musí sdělit, co přesně se odehrálo předminulý týden na pláži v letovisku Hurgada při útoku, na jehož následky v noci na dnešek zemřela občanka České republiky. Novinářům to dnes řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Egypt by podle něj měl rovněž zvážit, zda neodškodní pozůstalé v Česku. Záležitost odškodného se severoafrickou zemí již řeší diplomacie, ještě dnes by mohl Zaorálek mluvit se svým egyptským protějškem.
27.07.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků)

Egypt otevřel hranice s Pásmem Gazy. Pustil muslimy do Mekky

 
Egypt v neděli na dva dny otevřel hraniční přechod s Pásmem Gazy, aby umožnil muslimům vydat se na pouť do Mekky. Informovala o tom tisková agentura Anadolu s odvoláním na palestinské pohraničníky. Hraniční přechod otevírá Egypt jen výjimečně vždy na několik dní z humanitárních důvodů. Tento měsíc ho ale otevřel už podruhé kvůli pouti do Mekky, která začíná ve středu.
27.08.2017 15:30 |

podobné články

Mubarak mává mírovou ratolestí, nabízí opozici rozhovory

 
"Prezident Husní Mubarak mě pověřil, abych okamžitě zahájil rozhovory s opozicí," oznámil v televizním projevu viceprezident Omar Sulejman. "Rozhovory se mají týkat ústavních a jiných změn," cituje AFP viceprezidenta.
31.01.2011 22:10 |

podobné články

Mubarak UŽ NEBUDE KANDIDOVAT! Vystoupil v televizi

 
V ulicích Káhiry se podle televize Al Jazeera sešly na protivládní demonstraci přes dva miliony lidí. Prezident Mubarak vystoupil v národní televizi, oznámil, že se nezúčastní příštích prezidentských voleb.
01.02.2011 11:05 |

podobné články

Mubarak vyzván k demisi do pátku, v Káhiře se opět demonstrovalo

 
Předák egyptské opozice Muhammad Baradej prohlásil, že egyptský prezident Husní Mubarak se musí do pátku vzdát úřadu. Poté by podle něj měli viceprezident nebo tříčlenná rada vypsat v určité lhůtě nové prezidentské a parlamentní volby.
01.02.2011 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

Obama: Mubarak pochopil, je čas změn

 
Egyptský prezident Husní Mubarak uznává nutnost změn. Prohlásil to americký prezident Barack Obama poté, co v úterý večer zhruba půl hodiny se svým egyptským protějškem hovořil. Ten krátce předtím oznámil, že nebude kandidovat v letošních prezidentských volbách.
02.02.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2419 článků)

Když odstoupím, bude chaos, varuje Mubarak

 
Chtěl jsem odstoupit, ale odradila mě od toho obava, že země bude uvržena do chaosu. Řekl to egyptský prezident Husní Mubarak v rozhovoru, který ve čtvrtek vysílala americká televize ABC.
03.02.2011 22:15 |

podobné články