Článek

Edward Kelley – znalec alchymie, ale také podvodník a smolař

 
Středověk nebyl žádnou romantickou pohádkou. Alchymista nikdy nevěděl, zda se ráno probudí v paláci, nebo ve vězení.
24.05.2020 07:00 |

podobné články

Podobné články

Edward Kelley – znalec alchymie, ale také podvodník a smolař

 
Středověk nebyl žádnou romantickou pohádkou. Alchymista nikdy nevěděl, zda se ráno probudí v paláci, nebo ve vězení.
24.05.2020 07:00 |

podobné články

Slovutný magister Kelley otevřel výbuchem Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

 
Těžké klepání dřevěné nohy na točitém schodišti v pražském domě U osla v kolébce je neklamným znamením. Magistr alchymie Edward Kelley stoupá do své laboratoře. Z vikýřového okna pozoruje příchod anděla Kelleyho famulus John Dee. Nedaleko od nich vyskakuje v honbě za kočkou do vzduchu císař Rudolf II.
11.10.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: John Dee (1 článek)

Hrdinové z masakru v kostele: Takhle místní zneškodnili texaského střelce

 
V neděli došlo k tragédii v baptistickém kostele v texaském městě Sutherland Spring. Bývalý voják Devin Patrick Kelley (†26) vtrhl do kostela a začal střílet. Kelley zabil 26 lidí, mezi oběťmi byly i děti. Jeden z místních věřících Stephen Willeford (55) se pokusil zastavit střelce. Po střetu s Willefordem  Kelley ujel z místa činu ve svém SUV. Do situace ale zasáhl další obyvatel města, Johnie Langendorff, on a Willeford okamžitě nasedli do auta a vydali se za Kelleym.
06.11.2017 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Patrick Kelley (3 články) , Devin Kelley (10 článků)

V Muzeum alchymistů nahlédnete do laboratória ze 16. století: Tady bádal magistr Kelley (†42)!

 
Tajemstvími opředené pražské malostranské uličky skrývají kousek pod Hradem dům doslova nasáklý magií. Nejenže v něm žil a bádal slovutný magistr Edward Kelley (†42), sídlí v něm muzeum plné křivulí, baněk a prazvláštních přísad dávných elixírů – Muzeum alchymistů.
09.08.2017 12:10 |

podobné články

Starodávné katakomby pod Prahou skrývají výkvět české alchymie

 
Je tomu deset let, co Prahu postihly ničivé povodně. Velká voda napáchala spoustu škod, zároveň ale v centru města odhalila do té doby zazděné a neznámé katakomby. Uvnitř se našly staré alchymistické pece na výrobu elixíru života. Dnes si podzemní chodby můžete prohlédnout v Muzeu Alchymie.
28.07.2012 19:55 |

podobné články

Výtvarník Jiří Šuhájek: Fascinuje mě alchymie a ezoterika

 
Sklářský výtvarník Jiří Šuhájek bilancuje tvorbu v Karlových Varech. "Mé velké plastiky vznikaly většinou na sklářských sympoziích, protože jsem tam měl možnost realizovat několikametrové konstrukce, do kterých sklo foukám, zavěšuji a skládám. Ke zrodu mě inspirovala třeba doba císaře Rudolfa II., obrazy jeho dvorního malíře Arcimbolda i návštěva španělského El Escorialu. Fascinují mě alchymie a ezoterika," řekl v rozhovoru pro Právo Šuhájek.
14.10.2011 10:20 |

podobné články

Americký výtvarník Mike Kelley patrně spáchal sebevraždu

 
Americký umělec Mike Kelley, který byl zařazován mezi nejvlivnější osobnosti současného výtvarného umění, byl ve středu nalezen mrtvý ve svém domě v Kalifornii. Úřady smrt vyšetřují jako pravděpodobnou sebevraždu, napsala dnes agentura Reuters.
02.02.2012 09:20 |

podobné články

Princ Edward je v Praze poslední den. S manželkou navštívili Jedličkův ústav

 
Princ Edward dnes v doprovodu své manželky, hraběnky Sophie navštívil pražský Jedličkův ústav. Setkali se zde s handicapovanými dětmi a u příležitosti stého výročí založení ústavu vysadili jedli. Princ Edward byl také jmenován čestným členem sportovního klubu Jedličkova ústavu. 
14.03.2013 14:25 |

podobné články

Edward Norton byl obviněn z rasistické vraždy

 
Edward Norton zahájil svoji úspěšnou hereckou kariéru už v roce 1996, kdy byl ve filmu Prvotní strach obviněn z brutální vraždy biskupa. O dva roky později si zahrál stoupence nacismu, který zavraždí dvojici černochů, ve snímku Kult hákového kříže. Víte, v jakých filmech si Edward za svůj život zahrál, jak se vůbec dostal k herectví, nebo které krásky se vystřídaly v jeho posteli? Přečtěte si náš životopis a dozvíte se vše.
15.06.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Edward Norton (13 článků)

Legendy o domě U osla, kde sídlí Muzeum alchymistů: Setkali se tu špioni královny Alžběty I.!

 
Pražské podhradí je místem plným pověstí, strašidel a duchů. Potkat je můžete i dnes, třeba ve zdech Muzea alchymistů v domě U osla v kolébce. Právě v něm bádal slavný magistr Edward Kelley (†42), který měl na dvoře Rudolfa II. působit jako agent britské královny. A setkat se tam měl i s dalším špiónem jejího veličenstva samotným Williamem Shakespearem (†52).
10.08.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: William Shakespeare (28 článků)

To je ale pomstička: Podvodník ošidil muže o 80 liber, ten ho za to vybombardoval tisíci SMS! Tipnete si kolika?

 
Edd Joseph (24) má na vykutálenou "pomstu":http://www.extra.cz/tema/pomsta čuch. Jeden "podvodník":http://www.extra.cz/tema/podvodnik ho ošidil o 80 liber, když si Edd koupil "herní konzoli":http://www.extra.cz/tema/herni-konzole, která mu ale nedorazila. Na revanš mu tedy poslal přes 29 tisíc SMS.
19.03.2014 22:40 |

podobné články

Znalec, který se zastal Kramného, jde před soud!

 
Role se vyměnily. Zdravotní sestra Věra Marešová (54) je volná, před soud teď míří znalec Radek Matlach (44), podle jehož posudku zabila draslíkem šest pacientů v nemocnici v Rumburku. Hrozilo jí doživotí, viny ale byla zproštěna. Znalec bude muset obhájit svůj posudek, který je podle obhájkyně Marešové nepravdivý.
14.10.2016 11:00 |

podobné články

Sňatkový podvodník předstíral smrt, teď zemřel doopravdy

 
Je naživu, nebo ne? Sňatkový podvodník Miroslav J. se vydával za Řeka, který prý v USA pracoval jako neohrožený bodyguard. Jeho sladkým řečem naletěla Jana (41) z Olomouce, která mu nakonec půjčila 400 tisíc. Když přišla na to, že lže, tak se s ním rozešla. On pak dokonce předstíral, že zemřel. Žena však své peníze už nikdy neuvidí. Podvodník totiž zemřel a tentokrát to vypadá, že skutečně.
25.03.2016 20:50 |

podobné články

Znalec řekl, že extremisté jsou stupidní hovada. Soud ho odvolal

 
V případu místopředsedkyně Dělnické mládeže Lucie Šlégrové byl odvolán znalec na extremismus Ivo Svoboda. Označil totiž extremisty za „stupidní deprivovaná hovada“. Podle soudu tím mohl být znalec podjatý.
10.04.2012 17:15 |

podobné články

Kauza Kramný: Zabít elektřinou dokáže i laik! Tvrdí soudní znalec Karel Benda

 
Soudní znalec Karel Benda se zabýval několika případy, když vražedným nástrojem byla elektřina. Pokud Petr K. skutečně vraždil, nepovažuje znalec za pravděpodobné, že by útok směřoval jen na manželku a dcera zemřela náhodou.
14.05.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (185 článků)

Trosky lávky v Troji bude zkoumat znalec: Řeší se, kdy je z vody vyzvednou

 
Teprve znalec určí, proč lávka, která spojuje Císařský ostrov a Troju, se v sobotu zřítila do vody. V té době po ní šli lidé, čtyři z nich se zranili. Podle mluvčí Barbory Liškové, Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK), která se o většinu mostů v Praze stará, nyní teď jedná s dodavatelem, který zbytky mostu z vody vytáhne. Trojskou lávku dočasně nahradí na jaře pontonový most. Do té doby bude lidi přepravovat tamější přívoz. Trosky zřícené lávky, která spojovala Císařský ostrov a Tróju, nyní bude zkoumat znalec v nedaleké betonárce.
04.12.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Lišková (14 článků)

Největší politický smolař? „Šampion hráčů, děv*k a huličů“ kandiduje už po 96.

 
Kanaďan John Turmel (67) je v politice věčný, ale neúnavný smolař. Poprvé sem vstoupil v roce 1979, kdy kandidoval do parlamentu. Už tehdy byla jeho hlavním cílem legalizace hazardu, tenkrát získal pouze 193 hlasů. Neúspěch ho ale neodradil a do parlamentu, senátu nebo zastupitelstva se snažil dostat ještě mnohokrát. Letos bude kandidovat už po 96., čímž se zařadil do knihy Guinnessových světových rekordů, uvedl deník Guardian.
24.09.2018 22:55 |

podobné články

Smolař Rex: Marně čeká na lásku!

 
Hodný, láskyplný, vděčný, ale smolař jakého psí svět vidí málokdy. Ať se sedmiletý Rex snaží, jak chce, vlastní domov pro něj zůstává jen toužebným snem. V útulku už čeká na nový domov přes dva roky. Kdo ho zná, nechápe proč.
31.01.2013 05:05 |

podobné články

Věčný smolař Daniel Hůlka: Vyražený zub mu spraví přítel Laurinové!

 
Šavlí si rozřízl ruku, spadl z liány, z balkonu, a dokonce i hlavou na traverzu. Nyní má zpěvák, nebo spíše věčný smolař Daniel Hůlka (43) vyražený přední zub a natrhlé obočí. Jako představitel Javerta z Bídníků Hůlka ještě pár dní zůstane.
27.01.2012 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (691 článků)