Článek

Ecce homo Homolka: František Husák alias Ludva byl zavražděn kvůli lásce k alkoholu?

 
Snímek Ecce homo Homolka, první z trilogie filmů o rodině Homolkových, baví diváky i 51 let od své premiéry. Pro svůj humor je nezapomenutelný a patří k pokladům české kinematografie. Osudy herců, kteří v něm hráli, ovšem nebyly tak veselé. František Husák (†55), představitel Ludvy Homolky, holdoval alkoholu a kdyby si ho jen jeden večer odpustil, mohl být naživu mnohem déle.
10.04.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: František Husák (12 článků)
Podobné články

Děda z filmu Homolka a tobolka hercem být nechtěl: Kariéru Josefa Šebánka zničila nemoc

 
Legendární děda Homolka z trilogie Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka a Homolka a tobolka Josef Šebánek (†61) se hercem nikdy stát nechtěl. Původně byl taxikářem, soustružníkem, vorařem a jako řidiče náklaďáku ho z kabiny před kameru vytáhl režisér Miloš Forman (†86). Jeho hvězda díky náhodě strmě stoupala, stejně strmý pak ale kvůli nemoci byl i pád.
12.04.2020 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (498 článků) , Josef Šebánek (11 článků)

Smutný osud Marie Motlové: Babi z filmu Hogo fogo Homolka kvůli vzhledu propadla alkoholu

 
Milovníkům série filmů o Homolkových s názvy Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka a Homolka a tobolka se do paměti nesmazatelně zapsala Marie Motlová (†67). Ta hrála babi Homolkovou a ačkoliv ve své roli hýřila vtipem, její osud nebyl šťastný. Měla totiž komplexy ze svého vzhledu, které utápěla v alkoholu.
11.04.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Motlová (9 článků) , Marie Homolkova (2 články)

Na trati Ecce Homo zemřel řidič veterána Lubomír (†61): Srazil se se známým závodníkem!

 
Jednašedesátiletý řidič nepřežil v sobotu ráno střet dvou osobních aut u Lipiny na Olomoucku. Nehoda se stala krátce před 05:30 na trati závodu automobilů do vrchu Ecce Homo, který se o víkendu koná ve Šternberku a okolí. Nehoda se podle organizátorů Ecce Homo stala před uzavřením tratě a zemřelý motorista nebyl členem žádného závodního týmu.
02.06.2018 14:20 |

podobné články

Byl jsi střelec: Kamarádi oplakávají Lubomíra, který se zabil na trati Ecce Homo

 
Tragédie, která se v sobotu stala na trati Ecce Homo ve Šternberku, poznamenala snad každého, kdo Lubomíra B. (†61) znal. Mnozí o něm nemluví v dobrém, na závodech byl totiž známý jako průšvihář. Jeden taký se mu bohužel povedl o víkendu... Zarmoutil tak i své přátele.
07.06.2018 19:20 |

podobné články

Ecce Homo Homolka: Hrzán Šebánkovi propil peníze!

 
Málokterá filmová rodinka zlidověla tak jako tahle. Heduš, Ludva, babi a děda, kluci Máťa a Péťa, kteří udělají tááákovouhle díru do světa... Ano, hádáte správně, Homolkovi! Od natáčení prvního dílu uplynulo téměř pětačtyřicet let, ale televize je reprízují každých půl roku. Pojďme se podívat na největší zajímavosti, které se odehrály mimo kamery…
14.04.2013 12:10 |

podobné články

Ecce Homo Homolka: Hrzán Šebánkovi propil peníze!

 
Málokterá filmová rodinka zlidověla tak jako tahle. Heduš, Ludva, babi a děda, kluci Máťa a Péťa, kteří udělají tááákovouhle díru do světa... Ano, hádáte správně, Homolkovi! Od natáčení prvního dílu uplynulo téměř pětačtyřicet let, ale televize je reprízují každých půl roku. Pojďme se podívat na největší zajímavosti, které se odehrály mimo kamery…
15.04.2013 22:51 |

podobné články

Lepší mrtvý, nežli druhý! Lubomír, který zemřel na trati Ecce Homo, riskoval již dlouho, tvrdí známí

 
Tragédie, která se stála v sobotu na trati závodu Ecce Homo, rozvířila vášnivé debaty. Lubomír B. (†61) se na okruhu, kde neměl co dělat, srazil se známým závodníkem. Na sociálních sítích se množí informace o tom, že muž riskoval svůj život podobnými kousky již dlouho. Navíc podle některých řídil často opilý!
06.06.2018 05:15 |

podobné články

Trápil ji vzhled, a tak propadla alkoholu: Herečka Marie Motlová z Ecce homo Homolka měla krutý osud

 
Kdo je milovníkem série filmů o rodině Homolkových, musí si zaručeně pamatovat babi Homolkovou. Téměř každého překvapí, že byla původním povoláním zdravotní sestra, když hrála s takovou lehkostí. Život ale jednoduchý neměla. Trápil ji vzhled, a tak pila a pila...
14.10.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Motlová (9 článků) , Marie Homolkova (2 články)

11 nejhezčích květnových výroků o lásce

 
A je tu květen – měsíc, který je především o lásce. Zvláště dnes, na prvního máje, chodí zamilované dvojice pod rozkvetlý strom, aby se zde políbili. Možná i vy prožíváte velkou lásku a na první květnový den tak chystáte něco více, nežli jen romantickou procházku. Proč tedy své lásce neudělat radost a nenapsat jí milou smsku nebo vzkaz na ledničku? Pokud nemáte inspiraci, čtěte dál. Našli jsme pro vás 11 výroků o lásce, kterými se můžete inspirovat! Výroky o lásce, aneb udělejte své polovičce radost! Miluju tě a nemusí být Prvního máje, abychom se spolu vydali do ráje, pro mě je to totiž každá vteřina, která s tebou končí a další začíná. Láskou k tobě planu, snad jednou se stanu tím, co po tvém boku nejkrásnější den roku – První máj – bude stát a tvou něhou se hřát. Krásný První máj od někoho, kdo tě miluje. Je první máj, ten lásky čas, slyším teď svého srdce hlas a píši přání své princezně, ať se má dneska líbezně. Byl pozdní večer – první máj, večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. O lásce šeptal tichý mech, kvetoucí strom lhal lásky žel, svou lásku slavík růži pěl, růžinu jevil vonný vzdech. Jezero hladké v křovích stinných, zvučelo temně tajný bol, břeh objímal kol a kol, a slunce jasná světů jiných bloudila blankytnými pásky planoucí tam, co slzy lásky. Jsem moc ráda, že tě mám, přání z lásky posílám, užívej si První máj, ať svět je pro tebe ráj. První máj se dneska slaví, tak ať tě to se mnou baví, já si neumím představit hezčí den, být s tebou je prostě sen. Ať na Prvního máje vaše láska zraje, nic ten plamen neuhasí, naopak, ať ho pěkné počasí pořádně rozdmýchá a koření přimíchá.... Čtěte více Příspěvek 11 nejhezčích květnových výroků o lásce pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.05.2017 17:55 |

podobné články

Proč dát šanci letní lásce?

 
Léto je nejteplejší období v roce, kdy jsou večery dlouhé a noci příjemně vlahé – a to je přesně to, co hraje do karet letní lásce. Vzhledem k tomu, že sluníčko zapadá až pozdě večer, máte nespočet dokonalých příležitostí k romantickým procházkám ve dvou, nemluvě o skutečnosti, že je přece doba prázdnin a ty po letní lásce doslova volají! Hoďte předsudky za hlavu a nechte se vtáhnout do nezávazného vztahu, který skončí s úderem posledního letního dne – není na tom nic špatného! Jestliže jste single a nemáte se ke komu vracet domů, proč si letošní léto trochu neužít? Prozradíme vám, proč dát šanci letní lásce! V letní lásce jde především o zábavu Možná jste se na grilovačce u vašich přátel seznámila s krásným a sympatickým mužem, se kterým jste strávila celý večer, jenže se vám už neozval. Zapomeňte na smutnění a pusťte ho z hlavy! Jestliže vám nezavolal, pak to asi nebyl muž pro vás a proč nad takovým ztrácet čas? Při letní lásce jde především o zábavu, závazky zde nemají své místo! Hlavně na nic netlačte Ačkoli by se na letní lásku mělo hledět jako na zábavný flirt, který nemá budoucnost, je samozřejmé, že se po celé léto nedokážete jen bavit. Jestliže vám to nepůjde od srdíčka a budete se do schůzek s pohledným mladíkem doslova nutit, netlačte na pilu a skončete to dříve, než vám z toho přeskočí. Ve chvíli, kdy budete v křeči, si to stejně moc neužijete… Nebojte se experimentů Strávit celé léto s romantickými filmy v televizi a miskou popcornu na klíně? Ale no tak, vždyť tohle přece není váš styl! Nebojte se proto experimentovat, protože i o to jde v letní lásce. Proč tedy nepřijmout pozvání od muže, který sice na první pohled není tak úplně váš typ? Dostala jste nabídku okusit noční koupání... Čtěte více Příspěvek Proč dát šanci letní lásce? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.11.2015 06:55 |

podobné články

Tajemství kouzla Heleny Růžičkové: Muže přitahovala jako magnet, i když vážila 200 kilo

 
Nezapomenutelná herečka, která mohla energii a vitalitu rozdávat. Lidé si ji pamatují hlavně jako urousanou panímámu ze slavné Troškovy trilogie Slunce, seno... a také ze snímků jako Trhala fialky dynamitem, Ecce homo Homolka, Adéla ještě nevečeřela nebo Co je doma, to se počítá, pánové. V soukromém životě to však byla noblesní dáma, která měla slabost pro muže a muži měli slabost pro ni. Helena Růžičková (†67) byla žena s velkým srdcem a nadáním. Do poslední chvíle se snažila být plná elánu a nedala na sobě nic znát i přesto, že jí postupující rakovina dělala čím dál tím větší potíže.
04.01.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Helena Růžičková (142 článků)

Nadační fond Homolka podpořil ozdravný pobyt dětských alergiků

 
Děti z Klubu AA Homolka, sdružujícího rodiny malých alergiků a astmatiků, si letos v srpnu užijí ozdravný pobyt u moře také díky Nadačnímu fondu Homolka. Jeho správní rada již v červnu odsouhlasila pro tuto akci příspěvek ve výši 150 000 korun.
22.07.2014 15:01 |

podobné články

Nadační fond Homolka podpořil 150 000 korun ozdravný pobyt dětských alergiků

 
Děti z Klubu AA Homolka, sdružujícího rodiny malých alergiků a astmatiků, si letos v srpnu užijí ozdravný pobyt u moře také díky Nadačnímu fondu Homolka. Jeho správní rada již v červnu odsouhlasila pro tuto akci příspěvek ve výši 150 000 korun.
22.07.2014 16:30 |

podobné články

Jandík (ODS): Homo politicus na pokraji vymření

 
Homo politicus byl v české kotlině označen za kritický ohrožený druh poté, co klíčové posty šamanů a náčelníků jednotlivých skupinek ovládl zmutovaný poddruh homo politicus kriminalis.
02.09.2012 15:20 |

podobné články

Rod Homo je o 400 tisíc let starší

 
Lidské dějiny jsou o čtyři sta tisíc let starší, než se dosud vědci domnívali. V roce 2013 objevili paleontologové fosilizovanou čelist hominida, která pochází z období před třemi miliony let. A dnes rozhodně prohlašují, že čelist patřila tvoru, který náleží do rodu Homo – člověk. Jedná se tedy o našeho přímého předka. A také o důkaz, že rod Homo je starší.
06.03.2015 09:25 |

podobné články

Jeskyně skrývala nejstarší druh člověka

 
Antropologové potvrdili, že znají nový druh člověka rodu Homo. Dali mu jméno Homo naledi (člověk hvězdný) a tvrdí, že se jedná o zatím nejstaršího nalezeného předka dnešního člověka druhu Homo sapiens sapiens. Kostry nově objeveného hominida byly vyzvednuty před dvěma roky z jeskynního hrobu v Jihoafrické republice.
11.09.2015 18:00 |

podobné články

Na teplické party byl i krajský policejní ředitel Husák. Švejdar posílá kontrolu

 
Sobotní oslavy v teplickém hotelu Prince de Ligne se účastnil také liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák. Informoval o tom v pondělí Radiožurnál. Husák se zatím nevyjádřil. Ministr Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že pokud Husák na oslavě byl, měl by z toho okamžitě vyvodit osobní odpovědnost. K témuž ho vyzval i policejní prezident Jan Švejdar, který uvedl, že záležitost prošetří odbor vnitřní kontroly prezídia.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3134 článků)

Hušák dostal v Sazce výpověď

 
Předseda představenstva Sazky a její bývalý generální ředitel Aleš Hušák ve čtvrtek dostal výpověď z pracovního poměru v loterijní společnosti. Podle mluvčí insolvenčního správce Josefa Cupky Lenky Tiché byl Hušák v sídle společnosti, ale výpověď do vlastních rukou nepřevzal. Cupka považuje výpověď za platnou, Hušák ne. Sazka je od předminulého pondělí v konkurzu, proti němuž se ale odvolal.
16.06.2011 19:40 |

podobné články

Vítek: Hušák si řekl o úplatek. Hušák: Lže. Řekl bych si o víc

 
Šéf loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák si měl říct o úplatek. Ten to ale popírá. Většinový věřitel firmy, miliardář Radovan Vítek, který to tvrdí, prý lže. Kdyby to totiž byla pravda, řekl by si Hušák o daleko víc peněz než "jen" o 200 milionů.
01.03.2011 15:30 |

podobné články