Článek

Dyje je téměř o kilometr delší: Po 50 letech do ní vodohospodáři vrátili několik mrtvých ramen

 
Před 50 lety řeku Dyje regulovali tak, aby z ní vymizely nejrůznější záhyby. Nyní vodohospodáři dělají pravý opak. Vracejí do ní odstavené meandry. Ukazuje se, že tato taktika pomáhá v boji se suchem i nejrůznějším živočichům.
22.05.2020 16:15 |

podobné články

Podobné články

Povodí Moravy: Projekt Dyje 2020/Thaya 2020 vrací Dyji dva meandry

 
Hraniční úsek Dyje mezi Břeclaví a soutokem s Moravou se prodlouží. Od srpna 2018 budou v rámci projektu Dyje 2020, který je součástí programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika, opětovně napojena dvě odstavená ramena Dyje. Napojením dvou meandrů na rakouské straně a jednoho meandru na české straně dojde k prodloužení řeky Dyje o více než jeden kilometr.
07.08.2018 13:50 |

podobné články

Povodí Moravy: Napojení odstavených ramen vrací Dyji pod Břeclaví třetinu délky

 
O devět set metrů se prodloužila cesta vodě v Dyji mezi Břeclaví a soutokem s Moravou. Čeští a rakouští vodohospodáři dokončili napojení tří meandrů zpět do koryta řeky Dyje, čímž řece vrátili jednu třetinu původní délky, kterou ztratila při úpravách.
27.05.2020 20:35 |

podobné články

Tokijské bistro prodávající nudlovou polévku získalo prestižní michelinskou hvězdu

 
Oblíbená malá restaurace, která v Tokiu nabízí tradiční nudlovou polévku ramen, získala michelinskou hvězdu. Stala se tak první "nudlovou" jídelnou, která toto ocenění dostala. Informoval o tom zpravodajský server BBC News. Malá restaurace Tsuta, kde je k sezení jen devět míst, získala vysoce ceněnou hvězdičku v novém vydání Michelinského průvodce po Tokiu. Nudlová polévka ramen je v Japonsku široce rozšířený pokrm, který má kořeny v čínských nudlích. Je všeobecně vnímaná jako pokrm rychlého občerstvení, i když se objevují i restaurace, jež nabízejí její gurmánské verze. Restaurace Tsuta nabízí misku polévky ramen v přepočtu za 170 až 250 korun.
03.12.2015 09:00 |

podobné články

Povodí Moravy: Novou ředitelkou Závodu Dyje je Marie Kutílková

 
Do funkce ředitelky Závodu Dyje jmenoval generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Václav Gargulák dosavadní vedoucí provozního úseku Závodu Dyje Marii Kutílkovou.
29.06.2017 11:10 |

podobné články

Hladina Dyje klesla na úroveň bdělosti

 
Hladina Dyje v noci na dnešek poklesla. Vodohospodáři z Povodí Moravy odvolali pohotovost ve všech třech místech, kde ve středu platil druhý stupeň povodňové aktivity.
09.07.2009 09:25 |

podobné články

Vodohospodáři poslali na lesy v Podyjí umělou povodeň

 
Povodí Moravy vypustilo v minulých dnech z Novomlýnských nádrží vodu, která by měla pomoci vylepšit situaci v oblasti suchem dlouhodobě postižené obory Soutok. Vodohospodáři k umělé povodni, při níž se voda z Dyje rozlila do zbytků lužních lesů, použili přibližně 15 milionů krychlových metrů vody, což zhruba odpovídá objemu Brněnské přehrady.
11.03.2020 18:01 |

podobné články

Moravští otužilci vědí své: Na Štěpána do plavek a bez okolků vzhůru do chladné Dyje

 
Takřka padesátka odvážlivců, která si přišla na Štěpána zaplavat do řeky Dyje, se už od úterního rána nemohla dočkat. Není divu, vánoční kilometr má v Břeclavi tradici, letos přijeli otužilci i milovníci distančního ploutvového plavání z celé Moravy a Slezska už po třiačtyřicáté!
26.12.2017 20:10 |

podobné články

Dyje jako kafe: Otužilci si v Břeclavi i tak užívali tradiční Vánoční kilometr

 
Už po 45. se na Štěpána v břeclavské loděnici sešli milovníci zimního plavání v řece Dyji. Legendární Vánoční kilometr nabídl tratě v délce 100, 250, 750 a 1000 metrů. Za příjemného počasí, kdy měl vzduch 9 a voda 1 stupeň nad nulou, se většina otužilců nechala slyšet, že je řeka jako kafe. Na hlavní kilometrové trati bez rozdílu kategorií si to rozdali zimní a ploutvoví plavci s potápěči v neoprenech.
26.12.2019 18:00 |

podobné články

Cvičení pro nesportovce : 15 minut denně stačí

 
Chcete víc cvičit, vytvarovat si postavu a zlepšit fyzickou kondici. Mnohem lepší než se jednou týdně „zničit“ ve fitku, je cvičit raději málo, ale pravidelně. Stačí jen 15 minut denně, ale opravdu každý den… Jednoduché cviky pro každou část těla Jak na krásná ramena – kliky Klasické kliky jsou vynikajícím prostředkem pro posílení tricepsu a bicepsu (celých ramen). Ruce jsou opřené o podložku v šíři ramen, váha není na špičkách ale na kolenou. Cvik cvičte pomalu, nespěchejte. Jak na krásná stehna – výpady Postavte se vzpřímeně a pravou nohou proveďte výpad vpřed. Lýtko a stehno vytvářejí pravý úhel, zadní noha se kolenem téměř dotkne podložky. Váha těla zůstane na zadní noze. Nohy po několika sériích vystřídejte. Jak na krásný zadek – zanožování Postavte se vzpřímeně před stěnu nebo před jinou oporu. Levou nohu pokrčte v koleni do pravého úhlu, špička směřuje k podložce. Pomalu pritahujte levé chodidlo k natažené noze. Celé nohy jsou v napětí, pohyb provádějte tahem, ne švihem. Vydržte několik sekund a vraťte se do výchozí polohy. Nohy opět vystřídejte. Jak na krásné nohy – upravený sed leh Lehněte si na podložku a anatažené nohy zvedněte kolmo na podložku. V kolenou je mírně pokrčte a pozici fixujte překřížením v kotnících. Ruce dejte za hlavu a zvedejte horní část těla směrem ke kolenům. Hlava je rovněž fixována, nehýbejte s ní. Jak na krásné bříško – šlapání na kole Lehneme si na podložku a ruce dejte za hlavu, kolena přitáhneme k hrudníku, zvedneme hlavu a ramena od země. Narovnáme levou nohu a tělo natočíme tak, abychom se loktem dotkli pravého kolena. Takto opakujeme cvik 20x po 4 sériích. Jedná se o velice intenzivní cvičení, díky kterému procvičujete všechny břišní svaly! Začátečníci by měli tento cvik opakovat 15x po 2 sériích. Důležité upozornění – nepřehánějte to Ve snaze shodit za krátkou... Čtěte více Příspěvek Cvičení pro nesportovce : 15 minut denně stačí pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.06.2015 09:12 |

podobné články

Podivná úchylka v Břeclavi: Muži se pokoušejí o sebevraždy skokem do Dyje, za měsíc jsou už tři

 
Být řeka Dyje hlubší, vyplavila by letos zřejmě už několik obětí. Břeclavané totiž do ní skáčou z mostu jako diví. Jen za poslední měsíc se do ní chystali tři muži. Jeden si natloukl o kamení, druhého včas zastavili na zábradlí strážníci. Koupele se dočkal až třetí z nich, ale zřejmě ani on nebyl uspokojen.
15.03.2017 14:35 |

podobné články

Helen Mirren: Muži držící ženu kolem ramen vyjadřují to, že ji vlastní

 
Helen Mirren žije už přes třicet let s režisérem Taylorem Hackfordem. Ten na ní obdivuje především její sebevědomí a nezávislost. A nevadí mu ani, že je sedmdesátiletá herečka tak nekompromisní feministkou. Vždycky ji tak prý naštve, když vidí jít po ulici partnery, přičemž muž drží ženu kolem ramen. Podle hvězdy filmu Královna je to projev mužské nadřazenosti a vyjadřuje tím, že dotyčnou ženu vlastní.
16.09.2015 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Helen Mirren (148 článků) , Taylor Hackford (17 článků)

Povodí Labe: Obnova říčních ramen

 
Povodí Labe se soustavně zabývá revitalizacemi starých říčních ramen.
27.12.2019 09:35 |

podobné články

Déšť udeřil na Šumperk. Dyje hrozí na jihu Moravy

 
Přívalový déšť potrápil v noci Šumperk a okolí. V Jihomoravském kraji zvedly deště hladinu Dyje.
08.07.2009 06:55 |

podobné články

Hladina Dyje opět stoupla, pohotovost je na třech místech

 
Kvůli vydatnému dešti v noci na středu stoupla hladina řeky Dyje. Druhý stupeň povodňové aktivity, takzvaná pohotovost, platí na třech místech v Jihomoravském kraji!
08.07.2009 14:05 |

podobné články

Bobři zničili hráz za 30 milionů. Dyje může ohrozit 4 tisíce lidí

 
Obyvatelé Břeclavi mají těžkou hlavu. Bobři tam podnorovali hráz Dyje a ta hrozí, že se vylije.
02.11.2009 16:15 |

podobné články

Dyje v Podhradí dosáhla třetího stupně povodňové aktivity

 
Dyje v Podhradí vystoupala ve dvě hodiny nad třetí stupeň povodňové aktivity, tedy stupeň ohrožení.
22.03.2010 15:10 |

podobné články

Policisté už znají totožnost utonulého muže z Dyje v Břeclavi

 
Policisté z Břeclavi pokročili ve vyšetřování utonulého muže, které náhodní svědci objevili v sobotu v odlehčovacím rameni řeky Dyje v Břeclavi.
04.04.2010 10:35 |

podobné články

Znojmo: O víkendu proběhla tradiční akce Dyje

 
V sobotu 16.4. proběhla na území Hodonic, Tasovic a Krhovic již tradičně pořádaná akce Dyje.
18.04.2011 11:30 |

podobné články

Výletní loď Dyje shořela! Škoda dělá 8 milionů Kč! Jde o konkurenční boj?

 
Taková smůla! Na Vranovské přehradě na Znojemsku v noci na včerejšek shořela výletní loď Dyje; škoda činí 8 milionů korun!
08.06.2012 12:20 |

podobné články