Článek

Dvořák (ODS): Restaurační zahrádky

 
Radní hl. m. Prahy odhlasovali v dubnu výpovědi z 20 smluv s provozovateli zahrádek, protože podle města brání v pohodlné prostupnosti Královské cesty a takzvaného Hradebního korza pro pěší.
28.05.2021 08:40 |

podobné články

Podobné články

ODS: Chceme pomoci podnikatelům. Navrhujeme, aby jim město odpustilo poplatky za zahrádky

 
Za umístění restaurační zahrádky, občerstvení před provozovnou, či předsunutých prodejních míst, by podnikatelé v hlavním městě nemuseli platit poplatky. Pražská ODS navrhuje podnikatelům v Praze plošně odpustit nájem za zábor veřejného prostranství a hotelům a majitelům penzionů poplatky z pobytu do konce letošního roku. Opatření by se mělo týkat i farmářských trhů.
17.05.2021 09:35 |

podobné články

Pražští památkáři budou přísněji posuzovat restaurační zahrádky

 
Pražští památkáři vypracovali materiál, podle kterého budou přísněji rozhodovat o povolení restauračních zahrádek v památkové rezervaci města. ČTK to řekl šéf magistrátních památkářů Jiří Skalický. Restaurací, které v sezoně rozšiřují zahrádky na chodníky a náměstí, rok od roku přibývá. Pravidla mají zlepšit a sjednotit jejich vzhled tak, aby nenarušovaly historický ráz centra, uvedl Skalický.
30.03.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Skalický (41 článků) , Jiří Skalický (41 článků)

Středoškoláci v květnu, zahrádky v červnu, odhaduje epidemiolog Smejkal

 
Podle odhadu Petra Smejkala, který stojí v čele Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), by se středoškoláci mohli do lavic vrátit v květnu, v červnu by pak mohly být povoleny venkovní sporty či restaurační zahrádky. Smejkal to řekl rádiu Frekvence 1. MeSES radí ministru zdravotnictví, jak při epidemii postupovat.
16.04.2021 20:20 |

podobné články

Zahrádky restaurací otevřou 17. května, první stupně škol se vrátí k běžné výuce

 
Od 17. května se otevřou restaurační zahrádky. První stupeň škol také přejde na plně prezenční výuku. A bude možné pořádat kulturní akce venku s účastní 700 diváků.
10.05.2021 18:30 |

podobné články

Dvořák z Lucie má druhého syna. Jmenuje se František

 
Muzikant Michal Dvořák a jeho manželka Lucie alias Dj Lucca se dočkali druhého syna. Na svět přišel v úterý ráno a dostal jméno František. Další články k tématu: Michal Dvořák se počtvrté oženil, svatbu oslaví v Abú Zabí Text muzikálu Lucie vznikl při běhání. V hlavní roli se objeví Smetana Tohle je naše miminko Michal, chlubí se pyšný otec Dvořák Dj Lucca a Michal Dvořák se stali rodiči, mají syna Michala
02.04.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Dj Lucca (4 články) , Michal Dvořák (182 článků) , Michal Dvořák (180 článků)

Prožijte Noc s hvězdami na zámku Zahrádky již v sobotu 6. srpna

 
XVIII. ročník benefičního koncertu se uskuteční na zámku Zahrádky pod záštitou premiéra ČR Bohuslava Sobotky, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Hany Maierové, rektora Univerzity Karlovy Prof. MUDr. Tomáše Zimy CSc a starosty obce Zahrádky Ladislava Chvojky.
19.07.2016 14:50 |

podobné články

Centrum Chodov zahájí provoz nové restaurační zóny Grand Kitchen celotýdenním Food Festivalem

 
Na slavnostní otevření rozšířené a relokované restaurační zóny s názvem Grand Kitchen, které se uskuteční 29. března, naváže Centrum Chodov pětidenním Food Festivalem s bohatým doprovodným programem. Návštěvníci centra se mohou těšit nejen na ochutnávky pokrmů ze zdejších restaurací, ale také na zábavná flash-mob taneční vystoupení či živý hudební doprovod. Dále v tomto týdnu odstartují unikátní animace, které se budou konat pravidelně každý měsíc. Patří mezi ně série stand-upů s názvem Unexpected Comedy nebo dětské Unexpected Kids Show.
27.03.2017 11:00 |

podobné články

Michelinskou hvězdu obhájily dvě pražské restaurace. Alcron o ni přišel

 
Michelinskou hvězdu pro letošní rok obhájily pražské restaurace La Degustation Boheme Burgeoise a Field; o prestižní ocenění naopak přišel restaurační podnik Alcron. V tiskové zprávě zaslané ČTK o tom informovala agentura Weber Shandwick s tím, že to uvádí aktuální vydání gastronomického průvodce Michelin pro Evropu. Stejně jako v uplynulých letech inspektoři Michelinu hodnotili v České republice výhradně restaurační zařízení v Praze.
27.03.2018 07:25 |

podobné články

Ředitel pražského dopravního podniku Dvořák rezignoval

 
AKTUALIZOVÁNO. Ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák končí ve funkci. Primátor Bohuslav Svoboda dnes přijal jeho rezignaci. V pozici generálního ředitele chce Dvořák skončit příští týden a na postu předsedy představenstva na konci roku či v lednu. Podrobnosti oznámí v pondělí, řekl Dvořák.
01.12.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (737 článků)

Sobotka: Novým šéfem Úřadu vlády bude Pavel Dvořák

 
Novým šéfem Úřadu vlády bude tajemník městského úřadu Slavkova u Brna Pavel Dvořák. Novinářům to dnes v Lidovém domě řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Dvořák není členem žádné politické strany, tajemníkem je 14 let. Sobotka již dříve řekl, že je Dvořák jedním z hlavních kandidátů na šéfa Strakovy akademie. 
24.01.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9561 článků) , Pavel Dvořák (142 článků) , Pavel Dvořák (142 článků) , Pavel Nový (465 článků) , Pavel Nový (335 článků)

Noční tah se mladé ženě prodraží: V centru Brna rozbila výlohu, svědkovi se vysmála

 
Podivným způsobem si „zpestřila“ návrat z nočního tahu v neděli nad ránem v centru Brna dívka (21). Ve Starobrněnské ulici totiž kompletně zničila skleněnou výplň restaurační zahrádky.
01.07.2019 11:59 |

podobné články

Od pondělí se otvírají obchody, restaurační zahrádky nebo galerie. Jaká jsou pravidla?

 
Velké probouzení čeká od pondělí celé Česko. Kromě kadeřnictví se zpřístupní i galerie a některá kina. Ovšem za velmi přísných hygienických podmínek. Kabinet také ve čtvrtek schválil další pomoc podnikatelům zasaženým koronavirovou pandemií. Firmy by si mohly odložit sociální odvody!
10.05.2020 05:10 |

podobné články

Smetanovo nábřeží se ve směru od Národního divadla autům uzavřelo. Kvůli zahrádkám

 
Pro motoristy je od soboty uzavřen jeden jízdní směr na Smetanově nábřeží v centru Prahy. Na přibližně stometrovém úseku mezi Národním divadlem a ústím Divadelní ulice vzniknou restaurační zahrádky a podle plánů magistrátu se tam mají konat i kulturní akce. Metropole tím chce napomoci podnikům a institucím, které na nábřeží sídlí.
23.05.2020 20:05 |

podobné články

Smetanovo nábřeží: Pro auta ho v jednom směru uzavřeli kvůli předzahrádkám, nápad vzbuzuje rozporuplné reakce

 
Část Smetanova nábřeží v sobotu pro auta definitivně uzavřeli. Přibližně stometrový úsek ve směru ke Karlovu mostu tak řidiči musí objet. Na místě mezi Národním divadlem a ústím Divadelní ulice vzniknou restaurační zahrádky a podle plánů magistrátu se tam mají konat i kulturní akce. Metropole chce tímto opatřením mimo jiné napomoci podnikům a institucím, které na nábřeží sídlí. Na nápad jedni nadávají, druzí ho chválí.
23.05.2020 22:10 |

podobné články

Češi mohou od poloviny června do Řecka či Bulharska. A na koupališti odhodíme roušky

 
Vláda v pondělí schválila systém, který stanoví bezpečné země, do nichž by mohli Češi cestovat bez omezení či ze kterých by naopak do České republiky mohli přijíždět turisté. Mezi bezpečnými zeměmi jsou všechny sousední země včetně Polska a také Chorvatsko nebo Řecko. Naopak při cestách ze Švédska či Velké Británie se turisté musí prokázat negativním testem na koronavirus. Ministři zrušili také omezení pro restaurační zahrádky, divadla a kina nebudou muset dodržovat rozestupy mezi diváky a na koupalištích mohou lidé sundat roušky.
01.06.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (353 článků)

Smetanovo nábřeží opět pro řidiče? Povolení vjezdu bude platit v noci, a to přes koleje

 
Na Smetanovo nábřeží by se mohla vrátit automobilová doprava v obou směrech. Jelikož opatření v podobě uzavírky jednoho jízdního pruhu kvůli zřízení restaurační zahrádky, za kterým stojí náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě), vzbudilo kritiku z řad opozice i koaličních partnerů, nyní dochází k jeho částečné revizi. Auta tudy budou smět projíždět alespoň o nočních hodinách přes tramvajové koleje.
07.06.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (207 článků) , Adam Adam (207 článků)

Otevření zahrádek: Dočkáme se už za týden, Havlíček odtajnil přísná pravidla

 
Restaurační zahrádky se budou moci podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) otevřít od 17. května. U stolu budou smět sedět nejvýše čtyři lidé, pokud to nebudou členové jedné domácnosti. Hosté se budou muset prokázat testem, očkováním nebo proděláním nemoci covid-19. O rozhodnutí vlády informoval Havlíček na twitteru.
10.05.2021 16:25 |

podobné články

Vláda neposlechla varování Smejkalovy skupiny expertů. Na pivo za zahrádku od příštího pondělí

 
Restaurační zahrádky budou moci podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) otevřít od 17. května. Hosté se budou muset prokázat testem, očkováním nebo proděláním nemoci covid-19. Vláda tak rozhodla přes to, že skupina MeSES vyzývala k opatrnosti.
10.05.2021 16:30 |

podobné články

Vláda neposlechla varování Smejkalovy skupiny expertů. Na pivo na zahrádku od příštího pondělí

 
Restaurační zahrádky budou moci podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) otevřít od 17. května. Hosté se budou muset prokázat testem, očkováním nebo proděláním nemoci covid-19. Vláda tak rozhodla přes to, že skupina MeSES vyzývala k opatrnosti.
10.05.2021 16:40 |

podobné články