Článek

Dvořák nebude točit pohádky? Děti budou koukat na Zprávy. Prof. Žaloudík vtipně seknul

 
Politika je tady od pravěku, říká senátor Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc. Parazitovat na cenách energií je v souladu s přírodou, zpravodajství jako náhrada za pohádky, válka, kdy nechcete ublížit protivníkovi, Evropa jako sdružení regionů, nebo povinná četba senátorů Knihy Genesis? O tom všem senátor mluvil. Vážně i nevážně.
17.06.2022 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Dvořák (18 článků) , Jan Dvořák (128 článků) , Honza Dvořák (128 článků)
Podobné články

Senátor Žaloudík k EU: Toto jsem od nich čekal, nesplnili to! Vysvětlení hromady mrtvých v Belgii

 
Onkolog a senátor Jan Žaloudík se jal znovu vysvětlovat, proč považuje přístup vlády občanů ke koronaviru za chybný. Vláda podle jeho názoru na počátku jednala ze strachu ze svých vlastních občanů. Umí to prý pochopit, ale teď podle jeho názoru přišel čas začít se vracet k normálnímu životu. „Já si myslím, že se to bude muset uvolnit. Že by ta veřejnost měla říct, fajn to bylo, udělali jste všechno, co jste mohli, vyděšení jsme byli všichni... ale už dost a stop,“ uvedl Žaloudík.
29.04.2020 16:50 |

podobné články

Vyděšení Češi? Profesor Žaloudík po konci roušek překvapil

 
V Událostech, komentářích České televize se střetli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, lékař a senátor Jan Žaloudík a místopředseda TOP 09 a lékař Vlastimil Válek. Česko odložilo roušky a pánové se přeli o to, zda bylo povinné nošení roušek správné nebo šlo o symbol nesvobody? Žaloudík prý občas přemýšlí, že by roušku nosil dál. Má k tomu zvláštní důvod. Znovu však také varoval před tím, aby se lidem rouška nedostala „do hlavy“.
02.07.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Senátor profesor Žaloudík krotí vášně kolem korony: Pozitivní ještě neznamená nemocný. Těm číslům nevěřím

 
Místopředseda senátního výboru pro zdravotnictví a onkolog Jan Žaloudík (za ČSSD) míní, že situace kolem koronaviru se neustále zbytečně dramatizuje. „Musíme to co nejvíce zlehčovat, protože se to tak nepřiměřeně zdramatizovalo, že už se sebepoškozujeme,“ prohlásil Žaloudík s tím, že je „rouškofob“ a počítání covidových pacientů je špatně nastaveno. „Počítáme tam i nemocné i jen pozitivní,“ říká.
23.07.2020 15:55 |

podobné články

Senátor koronarebel Žaloudík: Rouška působí rány, hlavně mozkové

 
Jan Žaloudík je český lékař a politik, bývalý dlouholetý ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně. Profesor Žaloudík odpovídal pro odborný lékařský časopis Angis revue. V uplynulých dnech na sebe upozornil především jako senátor, když se vyjádřil k období covidu. V rozhovoru s nadpisem „Nebát se – myslet!“ zkušený lékař promluvil k probíhající koronavirové krizi a k tomu, jak bude asi pokračovat. Není to však podle něj důvod k bláznění. A jak si Česká republika stojí v léčbě rakoviny?
12.08.2020 21:45 |

podobné články

Partie, jakou jste ještě neviděli. Flégr strašil kolapsem zdravotnictví, Žaloudík mluvil o emigraci

 
Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové byli vakcinolog Jiří Beran, senátor a lékař Jan Žaloudík, šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt a evoluční biolog Jaroslav Flégr. Beran zdůrazňoval, že se v Česku nemusíme bát koronaviru, protože smrtnost viru není vyšší než u chřipky. Flégr okamžitě zvedl varovný prst. Profesor Žaloudík odmítl, že by byl guruem antirouškového hnutí. A nezůstal jen u toho. Citoval např. Angelu Merkelovou.
13.09.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2825 článků) , Jiří Beran (75 článků)

Roušky? Salutování na vojně, říká profesor. A druhý zaduněl šokující větou

 
Do Pro a proti Českého rozhlasu Plus zasedl místopředseda sněmovního zdravotního výboru Julius Špičák za ANO a senátor zvolený za ČSSD, Jan Žaloudík. Oba lékaři z profese však spolu v zásadě souhlasili, například v tom, že covidu se věnuje neúměrná pozornost. Oba také měli výhrady vůči rouškám a vůči nedostatku velice důležitých dat místního prostředí. „99 % úmrtí je na jiné věci než covid,“ připomenul Žaloudík a Špičák dodal, že Česko a další země na východ od Berlína jsou v pásmu „mírného covidu“. A Žaloudík si dovolil „špatnou větu“.
15.09.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (80 článků)

Covid? Ukažte lidem celou pravdu. Žaloudík v ČT vytáhl úplně jiná čísla

 
O koronaviru i o Romanu Prymulovi diskutovali v ČT dva senátoři, Jan Žaloudík a Marek Hilšer. A každý měl své výtky. Žaloudík prohlásil, že by se měly zveřejňovat všechny hospitalizace. Od infarktů přes zápaly plic až po úrazy. Aby si lidé mohli udělat obrázek, kolik procent ze všech nemocných jsou lidé s covidem. Hilšer souhlasil, že proporce jsou důležité. „Jsou nějaké propočty, některé uvádějí, že bude umírat deset lidí denně, ale také si je třeba uvědomit, že běžně v České republice umírá zhruba 350 lidí denně,“ řekl. Chce, aby opatření byla selektivní a chránila ohrožené. Zastavit epidemii plošnými opatřeními prý není žádné umění.
23.09.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (205 článků) , Jan Marek (437 článků) , Jan Marek (179 článků)

Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

 
Dnes probíhá konference o dopadu covidu a s ním spojených následků na jedince i společnost. Konferenci organizuje nadační fond Svědomí národa, zaštiťují ji pak senátoři Jan Žaloudík, Alena Dernerová a Jitka Chalánková, kteří ji i uvedli. Nejvíce přítomné pobavil profesor Žaloudík. Zmínil názory, že kdo pochybuje o vakcíně, pomáhá Putinovi. „Tak to už jsou konstrukce, kde já se můžu rozvinout, protože to je taková veselost, že při sedmičce bílýho se toho dá vymyslet daleko víc,“ řekl a na závěr přihodil vtip o médiích, kterým rozchechtal sál. „Ono už na pendreky nedojde, protože pendreků už se bojí nejen pendrekovaní, ale i pendrekující,“ sdělil též.
27.01.2022 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (161 článků)

Univerzita Karlova: Prof. Karel Janda obdržel Cenu Františka Běhounka

 
Ekonom prof. Ing. Karel Janda, M.A., Dr., PhD obdržel Cenu Františka Běhounka 2017, kterou každoročně uděluje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Prof. Janda Cenu obdržel ex aequo (stejnou měrou) s fyzikálním chemikem prof. Ladislavem Kavanem. MŠMT tuto cenu každoročně uděluje nominované osobnosti za propagaci a popularizaci české vědy a šíření dobrého jména České republiky v Evropském výzkumném prostoru (ERA).
01.12.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: František Běhounek (4 články)

FNUSA-ICRC se mění na společné pracoviště FNUSA a LF MU

 
V pátek 28. ledna 2022 byla za účasti ministra zdravotnictví ČR prof. MUDr. Vlastimila Válka, CSc., MBA, EBIR, rektora Masarykovy univerzity prof. MUDr. Martina Bareše, Ph.D., ředitele Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Vlastimila Vajdáka, děkana Lékařské fakulty MU prof. MUDr. Martina Repka, Ph.D. a ředitelky Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) prof. MUDr. Ireny Rektorové, Ph.D. podepsána Smlouva o vzniku společného pracoviště s názvem Mezinárodní centrum klinického výzkumu.
29.01.2022 21:45 |

podobné články

Herec Petr Nárožný (72), hvězda Pojišťovny štěstí: Seknul s rolí! To nikdo nečekal!

 
Petr Nárožný (72), který září v Pojišťovně štěstí, seknul s rolí v pokračování seriálu Sanitka! Natáčení ještě ani nezačalo, a nově dosazenému režisérovi Filipu Renčovi (44) se tak bortí herecká sestava pod rukama! Herci z původního seriálu totiž nechtějí točit bez režiséra Jiřího Adamce (62), který slavnou Sanitku natočil a byl »vyšoupnut« právě Renčem...
21.06.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nárožný (112 článků) , Filip Renč (636 článků)

Žaloudík (ČSSD): Schopnosti Agelu stojí a padají s neschopností státu

 
V komentáři se prof. Žaloudík zamýšlí nejen nad tím, do jaké míry jsou hospodářské výsledky skupiny Agel dané schopností tohoto poskytovatele zdravotní péče pohybovat se ve zdravotnickém byznysu, ale i nad obecnější otázkou, co pacientům nabízí veřejný sektor a jaké cíle může mít sektor soukromý.
30.04.2013 14:25 |

podobné články

ČT se zbláznila, řekl profesor Žaloudík. Teď ho v ČT griloval Kubal, on ho odpálil. A vtipně o ČSSD...

 
Senátor nestraník za ČSSD Jan Žaloudík a poslanec z TOP 09 Vlastimil Válek spolu debatovali v Událostech, komentářích. Jednalo se spíše o vzájemné přikyvování, zakončené zdviženým palcem od topkařského poslance. V debatě o rozvolňování karanténních opatření tak oponoval jen redaktor Michal Kubal.
22.04.2020 10:25 |

podobné články

Dvořák z Lucie má druhého syna. Jmenuje se František

 
Muzikant Michal Dvořák a jeho manželka Lucie alias Dj Lucca se dočkali druhého syna. Na svět přišel v úterý ráno a dostal jméno František. Další články k tématu: Michal Dvořák se počtvrté oženil, svatbu oslaví v Abú Zabí Text muzikálu Lucie vznikl při běhání. V hlavní roli se objeví Smetana Tohle je naše miminko Michal, chlubí se pyšný otec Dvořák Dj Lucca a Michal Dvořák se stali rodiči, mají syna Michala
02.04.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Dj Lucca (4 články) , Michal Dvořák (192 článků) , Michal Dvořák (190 článků)

Novým prvním místopředsedou vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace se stal profesor Petr Dvořák

 
Na uvolněné místo v předsednictvu Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) po odvolání prof. MUDr. Evy Sykové, DrSc., která byla členkou Rady a její první místopředsedkyní, byl během dnešního 318. zasedání zvolen PhDr. Pavel Baran, CSc. Do funkce prvního místopředsedy Rady byl pak zvolen dosavadní místopředseda Rady prof. Ing. Petr Dvořák, CSc.
01.10.2016 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (812 článků) , Petr Dvořák (807 článků) , Pavel Nový (491 článků) , Pavel Nový (352 článků) , Pavel Dvořák (145 článků) , Pavel Dvořák (145 článků)

ČVUT v Praze nabízí svým zaměstnancům a studentům prostor pro hlídání dětí

 
V prostorách Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze bude 10. listopadu v 11.30 hodin slavnostně otevřen dětský koutek nazvaný Hlídárna, který bude sloužit jako zázemí pro hlídání dětí studentů a zaměstnanců vysoké školy. Slavnostního otevření se zúčastní rektor ČVUT prof. Petr Konvalinka a děkani Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní ČVUT prof. Pavel Ripka a prof. Michael Valášek. Akce se koná v místnosti T2:C2-81 (Technická 2, Praha 6).
06.11.2014 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Konvalinka (3 články) , Michael Petr (99 článků) , Michael Michael (1802 článků) , Petr Pavel (911 článků)

Nakonec budou děti udávat rodiče, že nenosí roušky. Senátor Žaloudík má velké obavy. A nepěkné informace z oboru o Prymulovi a jeho chybějící prověrce

 
REPORTÁŽ Nejen o koronaviru se diskutovalo na besedě v Klatovech. Pozor na vakcíny, už dávno nejsou, co bývaly! Nejdůležitější je imunita člověka, která je chytřejší než lidský mozek a která nás může ochránit úplně před vším. Veškerá dezinfekce je k ničemu, ba naopak – jen škodí člověku i přírodě. Viděli jste někdy skutečného nemocného na covid? O tom diskutovala s necelou stovkou oficiálně přítomných lidí vesměs středního věku primářka, klatovská rodačka, specialistka na prevenci nádorů prsu MUDr. Mirka Skovajsová, PhD, a senátor za ČSSD profesor MUDr. Jan Žaloudík, CSc., místopředseda zdravotního výboru Senátu, děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně, významný člen vedení Onkologického ústavu v Brně.
31.08.2020 20:45 |

podobné články

Malínský (ČSSD): Pro obranu republiky VI. - Doprovodné události a trvalé upomínky

 
Další oslavy zahájil večer 4. června 1938 slavnostní koncert ve Smetanově síni Obecního domu. Mohutný soubor Svazu dělnických pěveckých spolků ČSR řídili svazový sbormistr prof. Bohumil Špidra (dirigoval i spoluúčinkující orchestr České filharmonie), zástupce zemských svazů ze Slovenska, Moravy a Čech sbormistři prof. Augustin Deršák, Ivo Milič-Pecháček a Otakar Seliger. Na varhany je doprovázel sjezdy ošlehaný prof. konzervatoře Bedřich Wiedermann.
28.08.2013 08:25 |

podobné články

Křesťansko-sociální platforma ČSSD blahopřeje prof. Tomáši Halíkovi k udělení Templetonovy ceny

 
Křesťansko-sociální platforma ČSSD blahopřeje prof. Tomáši Halíkovi k získání Templetonovy ceny. Chápeme toto ocenění také jako uznání veřejného a sociálního rozměru křesťanské víry, který prof. Halík vedle jiných oblastí svého zájmu dlouhodobě rozvíjí.
15.03.2014 17:35 |

podobné články