Článek

Dvojice zlodějů ukradla kolo za 12 tisíc : Lumpy do chládku poslali deváťáci!

 
Slováci si přijeli do Česka pro tutový lup. A hned se jim zadařilo. U základní školy v Prakšicích u Uherského Brodu je zaujalo parádní kolo. První z chmatáků (25) ho ukradl a hned mizel za roh, kde ho čekal komplic (38) s vozem. Ale tady se lumpům dařit přestalo. Spatřili je totiž deváťáci, kteří šli ze školy.
22.01.2018 08:30 |

podobné články

Podobné články

Jak vybrat ideální horské kolo?

 
Výběr toho správného horského kola se může zdát jako maličkost. Přijdete do obchodu, rozhlédnete se a koupíte si to, které se vám líbí nejvíc. Jenže to může být ta největší chyba. Stejně jako jinde, i tady je nutné pečlivě vybírat a zvažovat a brát v úvahu různé parametry. Víte, jak vybrat to nejlepší horské kolo pro vás? Na výběr máme ze dvou základních typů Horská kola jsou dnes v módě a ta klasická, silniční, si dnes pořizuje málokdo. Milovníci nižších i náročnějších terénů potřebují kolo, které jejich koníčku plně vyhoví. V první řadě se při výběru musíme rozhodnout, jestli si pořídíme horské kolo s pevným rámem (někdy nazývané také hardtail) nebo celooodpružené. První zmiňované poznáme podle pevného rámu a odpružené přední vidlice a nenabízí nám takový komfort při jízdě v terénu například přes kořeny či větší výmoly. Na to se hodí právě horské kolo celoodpružené, které má i zadní tlumič, díky němuž je zdolávání terénních nerovností výrazně komfortnější. Na velikosti záleží Další kategorií, na níž bychom se při koupi nového horského kola měli soustředit, je velikost kola. Jasné je, že jiné je dětské, jiné pro starší děti a jinak vypadá kolo pro dospělé. Podle rovného či zkoseného rámu a dalších prvků také snadno odlišíme dámské a pánské kolo. Ale když hovoříme o velikosti, máme na mysli i něco trochu jiného. Základní velikosti kol určených pro dospělé jsou 26, 27,5 a 29 palců. Liší se v jízdních vlastnostech, ovladatelnosti a rychlosti akcelerace. Při výběru je nutno soustředit se také na velikost rámu, délku sedlové trubky a s tím spojenou výšku budoucího uživatele horského kola. Skoro dvoumetrový muž bude totiž potřebovat úplně jinak vysoké než drobná 150 centimetrová žena. A pokud si nejste jistí, nedělejte si starosti, personál prodejny vám určitě poradí a naučí vás i, jak kolo správně seřídit – případně doporučí,... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat ideální horské kolo? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.07.2016 04:30 |

podobné články

Policisté rozprášili gang zlodějů aut: Dvojice ukradla z autobazarů 28 vozidel za 10 milionů

 
Celkem 28 aut zhruba za deset milionů korun údajně ukradla z autobazarů v Praze a středních Čechách dvojice zlodějů. Na kontě mají mít i sedm vloupání. Na webu pražské policie to dnes oznámil mluvčí policistů Jan Daněk. Detektivům se podařilo 17 z ukradených vozů najít a vrátit majitelům.
05.08.2015 14:55 |

podobné články

Nudí se a nechce se jim do školy: Deváťáci se zhoršili v matematice

 
Čeští deváťáci už nevévodí světu ve znalostech matematiky. Školní inspekce (ČŠI) to zveřejnila ve výsledcích šetření PISA 2012. Od roku 2003 jejich znalost klesla na světový průměr. Tuzemské školáky, kteří se v minulosti umístili na třinácté příčce, teď předčili třeba Němci, Rakušané nebo Irové, a skončili tak 24. Některé základní školy navíc ve výuce žáky člení do tříd nebo skupin podle schopností. To může mít na jejich schopnost chápat matematiku významný vliv.
11.07.2016 06:05 |

podobné články

Co vědí deváťáci o české historii? Výsledky raději nečtěte

 
Co vědí deváťáci o československých dějinách 20. století? To zkusil prověřit server iDnes.cz v jedné pražské základní škole. A jak se ukázalo, šlo o propadák.
26.10.2018 07:35 |

podobné články

Musíme se rázně vypořádat s lumpy, zloději a parazity! udeřil šéf republikánů

 
ROZHOVOR „Rozkrást už v této zemi není co, vytáhnout lidem z kapes jakbysmet. Situace snad již brzy dospěje do bodu zlomu, kdy se národ konečně probudí a rázně se vypořádá se všemi lumpy, zloději a parazity, kteří tu dlouhá léta vládnou,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Republikánské strany Čech, Moravy a Slezska Jiří Dufek.
27.04.2013 14:50 |

podobné články

Policajti se schovávají u metra, nechytají lumpy! Jeden z kandidátů na pražského primátora se v rozhlasové debatě neudržel

 
Moderátor Jan Pokorný přivítal ve studiu Českého rozhlasu poslední čtyřku pražských volebních lídrů, kteří si přejí na postu primátorky nahradit Adrianu Krnáčovou (ANO). Ve studiu proti sobě usedli čtyři lídři. Byl mezi nimi i Zdeněk Krampera ze Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa Miroslava Sládka, který se hned na úvod pořádně obul do pražských policistů. Prý se rádi schovávají u metra místo toho, aby chytali lumpy.
04.10.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (141 článků) , Miroslav Sládek (139 článků) , Adriana Krnáčová (757 článků) , Miroslav Pokorný (19 článků) , Miroslav Pokorný (19 článků)

Kde jsou negativy Saudka? Fotograf tvrdí, že mu je ukradla Sára, ona tvrdí, že je má Jan!

 
Žili spolu deset let, přesto na sebe dnes hází špínu. Slavný fotograf Jan Saudek (79) osočil svou bývalou partnerku Sáru Saudkovou (47), že mu ukradla jeho negativy, a tím ho připravila o miliony. Spor se dostal až k soudu a o celé kauze byl natočen i film. „Je to, jako by mu ukradla jeho dítě,“ zoufá si současná manželka Jana Saudka Pavlína Hodková.
08.01.2015 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Sára Saudková (101 článků) , Jan Saudek (314 článků)

Lstivá krádež elektrokola za 100 tisíc: Jeden muž odvedl pozornost, druhý ujel

 
Dvojice zlodějů v Praze pomocí lsti připravila majitele o elektrokolo v ceně 100 tisíc korun. Jízdní kolo bylo opřené u zahrádky jedné z restaurací ve Strašnicích a jeho vlastník ho měl prakticky na očích, přesto o něj přišel. Jeden z dvojice mužů totiž ke skupině hostů zahrádky restaurace přišel a odvedl pozornost, druhý mezitím nepozorovaně odjel na kole pryč.
18.07.2017 11:05 |

podobné články

Nebezpečná dvojice zlodějů: Odlákají pozornost a kradou!

 
Banky, restaurace a prodejny navštěvuje po Česku sehraná dvojice zlodějů.
06.05.2018 05:15 |

podobné články

Fotky zlodějů nezveřejňovat, trvá na svém Němcův úřad

 
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) trvá na svém, že lidé nemají právo zveřejňovat fotografie zlodějů, kteří je okradli. Nesouhlasí proto s rozhodnutím Městského soudu v Praze, který se zastal obchodníka, jenž umístil na internet fotku zloděje. Podle úřadu by fotky zlodějů měla zveřejňovat pouze policie.
27.05.2015 13:50 |

podobné články

Rapper Vanilla Ice skončil v chládku: Zatkli ho za vloupání k sousedům!

 
Proslavil se ledovým cool hitem Ice Ice Baby a sám teď skončil v chládku! Amerického rappera Vanillu Ice zatkla policie. Důvod? Hudebník se měl vloupat k sousedům a krást u nich!
19.02.2015 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Vanilla Ice (10 článků)

John drsně nejen o Lessym. Zmínil též přepadené, co jsou v těžké nevýhodě před lumpy

 
ROZHOVOR Bývalý ministr vnitra a exposlanec Věcí veřejných Radek John v neděli v ČT debatoval s novým šéfem resortu vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nyní John vysvětluje, proč politici nejsou ochotni zajistit, aby se lidé nemuseli bát zlodějů a jak nejlépe vyřešit dvojvládí v policii.
02.02.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků)

Okradla babičku (94) o důchod, nahrála to kamera: Bezcitná zlodějka jde na dva roky do lochu

 
Plejáda podvodníků a zlodějů na jižní Moravě přišla na čas o jednu ze svých protřelých „hvězd“. Eva L. (55) si za své nájezdy na osamělé seniory odpyká dva roky v chládku. Navíc musí uhradit vzniklou škodu, ve čtyřech případech obrala své oběti o více než 100 tisíc korun.
14.01.2019 12:00 |

podobné články

Zlodějka ukradla ženě z kapsy mobil za 30 tisíc. Sáhla pro něj ve frontě u pokladny

 
Pražští policisté pátrají po neznámé zlodějce, která se neostýchala v jednom z obchodů v Karlíně sáhnout ženě před sebou do kapsy kabátu. Ukradla jí mobil v hodnotě 30 tisíc korun, se kterým zmizela pryč.
08.11.2018 11:00 |

podobné články

Dvojice ukradla psa z útulku. Bizarní čin je může stát až 50 tisíc

 
Ukrást se dá opravdu všechno, jeden až kuriózní případ krádeže řeší policie v Mělníku. Vypečený páreček tady odcizil psa z místního útulku. Po krádeži poslali ještě pečovatelům pár zpráv z internetu, ale potom se po dvojici i psovi Rockym slehla zem. „Únos“ je ovšem může vyjít pěkně draze.
29.07.2017 12:15 |

podobné články

Ukradli kočárek z roku 1930: Byl jediný v Česku...

 
Unikátní historický kočárek pro panenky ukradla dvojice zlodějů z nákupního centra v Lodžské ulici v Praze 8.
15.02.2018 05:10 |

podobné články

Zloději si odnesli 8 tisíc vajíček!

 
Osm tisíc vajíček ukradla soukromé firmě z Mostu tříčlenná parta zlodějů. Část lupu pobertové prodali, zbytek spotřebovali sami. To jim ale nestačilo.
11.12.2009 05:50 |

podobné články

Nejhloupější zloději roku: Vyfotili se kradeným foťákem a poslali to majiteli

 
Tak tahle partička kluků se může rovnou zařadit do žebříčku nejhloupějších zlodějů. Krátce po krádeži telefonu se totiž vyfotografovali a nevědomky poslali snímky majiteli mobilu.
18.04.2013 18:25 |

podobné články

Lindsay Lohan: Ano, ukradla jsem šperk za 44 tisíc!

 
Dlouho se bránila a tvrdila, že není žádná zlodějka a cítí se nevinná. Teď však americká herečka Lindsay Lohan (24, Vím, kdo mě zabil) obrátila a přiznala, že v losangeleském zlatnictví ukradla náhrdelník.
13.05.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Lindsay Lohan (696 článků)