Článek

Dva narkomani v Německu byli nakaženi antraxem, varování před výskytem i v ČR

 
U dvou nitrožilních uživatelů drog v Německu se objevila nákaza antraxem, jeden zemřel. Sdělil to dnes národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil a upozornil na možná rizika výskytu v Česku. Nákaza je podle něj spojena nejčastěji s bakteriálním znečištěním heroinu vyrobeného ve Střední Asii, především v Afghánistánu. Ohroženi jsou hlavně uživatelé této látky.
27.06.2012 18:20 |

podobné články

Podobné články

Evropou táhne antrax; v Německu zabil dalšího člověka. Je Česko na řadě?

 
V Německu a Dánsku se již čtyři nitrožilní uživatelé drog nákazili antraxem. Ke dvěma pacientům z bavorského Řezna se přidal jeden z Berlína a další z Kodaně. Dnes o tom informoval národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil s tím, že se po celém německém území a možná i mimo něj může nacházet kontaminovaný heroin. Podle Vobořila je totiž nákaza spojena nejčastěji s bakteriálním znečištěním této drogy vyrobené ve Střední Asii, především v Afghánistánu. Také čeští narkomani by proto měli být více opatrní.
09.07.2012 20:40 |

podobné články

Bezdomovec si odsedí 20 let za to, že Obamovi vyhrožoval antraxem

 
Kalifornský soud v Sacramentu odsoudil na 20 let do vězení bezdomovce za to, že americkému prezidentovi Baracku Obamovi a několika úřadům sociálního zabezpečení vyhrožoval antraxem. Informoval o tom v úterý deník The Daily Telegraph a portál Sacramento Bee.
24.08.2010 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2419 článků)

Pákistánský premiér dostal balíček s antraxem!

 
Pákistánská policie pátrá po zatím neznámém pachateli, který do úřadu premiéra v Islámábádu zaslal balíček s antraxem.
01.02.2012 15:40 |

podobné články

Ukrajina: Na pultech obchodů se objevilo maso s antraxem

 
Na pulty obchodů na jihu Ukrajiny se dostalo hovězí maso nakažené snětí slezinnou (antraxem). Oznámila to dnes radnice města Melitopole. Do tamní prodejní sítě se údajně dostalo 12 kilogramů masa nakaženého zvířete, které jeho majitel prodal velkododavatelům bez veterinární kontroly.
20.08.2012 13:10 |

podobné články

Za epidemii HIV můžou heterosexuálové a narkomani!

 
V osmdesátých letech se chorobě AIDS způsobené virem HIV říkalo nemoc gayů. Kvůli promiskuitě a vysokému riziku nákazy při análním sexu totiž byli na počátku šíření onemocnění nejčastějšími oběťmi. To už ale dávno neplatí. Světová zdravotnická organizace (WHO) teď vydala varování, že za epidemii viru HIV v Evropě můžou v posledních letech především nezodpovědní promiskuitní heterosexuálové a narkomani.
01.12.2015 12:05 |

podobné články

Mrtví z BMW byli nakaženi HIV

 
Snažili se zachránit životy, teď budou mít možná sami problémy! Řeč je o záchranářích, hasičích i policistech zasahujících u úterní tragické dopravní nehody u Dobřan na Plzeňsku. V bílém BMW zde po srážce s autobusem zemřeli tři lidé. Byli to narkomani a teď vyšlo najevo, že všichni byli HIV pozitivní! Hasiči si už nechali udělat testy!
02.03.2011 22:15 |

podobné články

Dva mladí narkomani si odkroutí dvacetileté tresty za loupežnou vraždu seniora

 
Dva mladí narkomani stanuli před Krajským soudem v Ostravě, který jim potvrdil dvacetileté tresty odnětí svobody za loupežnou vraždu.
13.06.2014 15:01 |

podobné články

O bývalou tiskárnu v Praze 5 se majitel nestará: Bydlí v ní narkomani a bezdomovci

 
Neslavný osud mají za sebou Neubertovy závody nedaleko pražského Smíchova. Z kdysi slavné tiskárny se za dvacet let stala ruina a její budoucnost je stále nejistá. Naposledy zde byli dělníci před dvěma lety a zbourali polovinu haly. Od té doby ji ale opět obsadili narkomani a bezdomovci. Hasiči tu musí zasahovat při požárech každý měsíc. Majitel budovy o ni nejeví zájem. Přitom leží jen pár set metrů od Smíchova a v sousedství krásného kláštera Sacré Coeur.
17.03.2017 10:55 |

podobné články

Autor předlohy filmu Narkomani vyloupil v 73 letech lékárnu

 
Autor knihy Drugstore Cowboy, která se stala předlohou filmu Narkomani z roku 1980, byl v úterý zatčen. Ve svých 73 letech se James Fogle pokusil vyloupit lékárnu. Jeho autobiografická kniha přibližuje právě život narkomana, který získává drogy při loupežích v lékárnách.
30.05.2010 07:25 |

podobné články

Narkomani a dealeři jsou stále agresivnější, policisté na ně nestačí

 
Narkomani a dealeři drog jsou stále agresivnější. Kupříkladu v hlavním městě musí proti zfetovaným častěji zasahovat Pohotovostní motorizovaná jednotka (PMJ), která je lépe vybavená a vycvičená než policisté z místních oddělení, jenže i zde je policistů méně, než má být. Uvádí to jeden z interních policejních zápisů.
24.01.2016 06:35 |

podobné články

Nový koš pro feťácké stříkačky v parku Těšnov: Narkomani ho budou plnit i vybírat

 
V parku Těšnov se nově nachází speciální kontejner na použité injekční stříkačky. Poslouží hlavně uživatelům drog. V rámci specializovaného programu poté budou sami narkomani kontejner i vyprazdňovat. Místní úřad si od novinky slibuje výrazné snížení počtu nekontrolovatelně pohozených injekčních stříkaček v okolí Florence.
11.08.2016 15:30 |

podobné články

Británie zvýšila kvůli terorismu varování pro své občany v Německu a ve Francii

 
Britská vláda vydala v neděli nové varování před terorismem pro své občany ve Francii a v Německu. Z "obecného ohrožení" zvýšila stupeň varování na "vysoké riziko", informuje agentura Reuters.
03.10.2010 16:30 |

podobné články

Meteorologové na severu Moravy odvolali varování před smogem

 
Meteorologové odvolali varování před možným výskytem smogové situace na Ostravsku a Karvinsku. Ve městech se se změnou počasí zlepšily rozptylové podmínky.
14.03.2010 10:40 |

podobné články

Podezření na ebolu v Nigérii se nepotvrdilo, nakažení zdravotníci odletěli do USA

 
Dva pacienti, které Nigérie umístila v pátek s podezřením na nakažení virem eboly do karantény, se prý nemocí nenakazili. Po vyhodnocení testů to oznámilo nigerijské ministerstvo zdravotnictví. Z Libérie se mezitím na cestu do Spojených států na palubě speciálního letadla vydal první ze dvou amerických zdravotníků nakažených zákeřnou chorobou. 
02.08.2014 18:21 |

podobné články

V Německu zabíjela cholera! Obětí se stalo roční dítě

 
Teprve roční chlapec zemřel v Německu v noci na čtvrtek. S rodinou se před nedávnem vrátili z dovolené v Pákistánu, odkud přijel nakažený cholerou. Nemocí se nakazili i jeho tři jen o málo starší sourozenci, ti jsou ale naštěstí mimo ohrožení života. Je to tak první případ nakažení nebezpečnou cholerou v poválečném Německu.
24.09.2010 17:50 |

podobné články

Do Česka vtrhly extrémní bouřky, zesílili varování meteorologové

 
Meteorologové v neděli odpoledne zesílili varování před silnými bouřkami, které vydali v sobotu. Varování před bouřemi s extrémním stupněm nebezpečí platí až do nedělního večera pro Středočeský, Plzeňský, Jihočeský kraj a Vysočinu. Pro celou republiku současně platí až do pondělního rána standardní varování před bouřkami s nebezpečnými doprovodnými jevy.
02.08.2009 16:00 |

podobné články

PRASEČÍ CHŘIPKA. Už 86 mrtvých v Mexiku, nakažení v USA, podezření v Evropě

 
V USA je 20 lidí s prasečí chřipkou, v Mexiku dalších pět obětí. Infekci hlásí Kanada. Podezření na nakažení virem se nevyhnulo ani Evropě.
26.04.2009 10:23 |

podobné články

V Česku se objevilo podezření na nakažení ebolou, lékaři jej vyloučili

 
Student vysoké školy v Pardubicích byl předán do rukou zdravotníků poté, co u něj bylo objeveno podezření na nakažení virem ebola. Student, který pochází z Tanzánie, trpí vysokými teplotami. Hygienici však nákazu ebolou vyloučili.
10.09.2014 19:46 |

podobné články

Další podezření na MERS se nakonec nepotvrdilo. Muž ale zůstává v péči lékařů

 
V Česku se objevil další případ podezření na nakažení nebezpečným virem MERS. Jde o muže z Ostravy, který je v současnosti hospitalizován na Bulovce. Kromě něj je v péči lékařů dalších 30 lidí, kteří s ním cestovali v autobuse. Ti jsou umístěni v karanténě na území Moravskoslezského kraje. Muže ještě čeká vyšetření, které by mělo nakažení buď potvrdit nebo vyvrátit. Informoval o tom ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Testy nákazu nebezpečným virem nakonec vyloučili a mimo nebezpečí jsou i jeho spolucestující. 
03.07.2015 09:36 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (372 článků)