Článek

Dva filmy nominované na Oscary vstoupí na jaře do kin

 
Dokumentární snímek o symbióze člověka s přírodou Země medu a příběh z válečné Sýrie Pro Samu vstoupí na jaře od českých kin. Druhý jmenovaný má premiéru už 12. března na festivalu Jeden svět.
10.02.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Samu Samu (1 článek)
Podobné články

První koncert s hudbou nominovanou na Oscary

 
Hudba a písně nominované na letošní Oscary budou mít poprvé svůj koncert. Rozhodla o tom Akademie filmových umění a věd, která Oscary organizuje. Uvedl to server The Hollywood Reporter.
16.02.2014 14:20 |

podobné články

Oscary sbíral koktavý král i Natalie Portmanová

 
V Los Angeles byly rozdány Oscary, nejslavnější filmové ceny světa. Večer ovládl především snímek režiséra Toma Hoopera Králova řeč se čtyřmi Oscary, který se stal mimo jiné nejlepším filmem roku. Ceremoniál moderovali herci James Franco a Anne Hathawayová.
28.02.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: James Franco (99 článků) , Anne Hathaway (165 článků) , Tom Hooper (16 článků)

Oscary sbírali koktavý král i Natalie Portmanová

 
V Los Angeles byly rozdány Oscary, nejslavnější filmové ceny světa. Večer ovládl především snímek režiséra Toma Hoopera Králova řeč se čtyřmi Oscary, který se stal mimo jiné nejlepším filmem roku. Ceremoniál moderovali herci James Franco a Anne Hathawayová.
28.02.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: James Franco (99 článků) , Anne Hathaway (165 článků) , Tom Hooper (16 článků)

Čekají nás politicky nejkorektnější Oscary, Stallone se tam bojí jít

 
Letošní Oscary prý budou etnicky nejrozmanitější v dějinách. Hovořil o tom producent David Hill pro magazín Variety. Poté, co nebyl nominován žádný černošský herec, rozpoutaly se v Hollywoodu orgie politické korektnosti. Někteří prohlašují, že na Oscary nepůjdou. Sylvester Stallone dokonce žádal o svolení, jestli tam může jít, černošského režiséra filmu Creed Ryana Cooglera.
09.02.2016 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Sylvester Stallone (286 článků) , David Hill (4 články) , Ryan Coogler (2 články)

Film Angeliny Jolie bude mezi zahraničními nominacemi na Oscary

 
Herečka Angelina Jolie se začala před šesti roky věnovat režii, letos na Oscary přihlásila svůj čtvrtý, nejnovější snímek nazvaný Nejdříve zabili mého otce (First They Killed My Father). Nikoli však mezi americkou konkurencí, ale jako cizojazyčný zahraniční film. Všichni herci v něm jsou totiž Kambodžany, v jejichž vlasti projekt také vznikl. Kambodža oficiálně její snímek na Oscary vyslala jako svého jediného zástupce.
26.09.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2142 článků)

Filmy nominované na Oscara se bojí zákazů kvůli muslimům i Rusům

 
Hned dva filmy nominované na nejslavnější filmovou cenu světa mají letos problémy. Na pařížském předměstí starosta zabránil promítání mauritánského filmu Timbuktu, později si to ale rozmyslel. Ruský film Leviathan má problémy ve své domovině.
21.01.2015 14:42 |

podobné články

V českých kinech uvidíme i kandidáty na Oscary

 
Se začátkem roku vstupují do kin i americké filmy, které už dostaly Zlaté glóby (nebo alespoň nominace na ně). Je tedy velmi pravděpodobné, že se budou ucházet i o Oscary za rok 2018, a ještě jsme je neviděli. V jejich těsném sousedství se spustí lavina snímků, které sice nedostávají mnoho cen, ale diváci si data jejich premiér zapisují dlouho předem do kalendáře.
16.01.2019 11:45 |

podobné články

Film o Jacksonovi vstoupí do kin 29. října

 
Poslední film s Michaelem Jacksonem This Is It natočený na základě záznamu ze zkoušek v Los Angeles a Inglewoodu vstoupí do kin v České republice 29. října. Původně se hovořilo o termínu 30. října. Fanoušci nedávno zemřelého zpěváka budou mít možnost vidět popového krále ve snímku ve vysokém rozlišení a s digitálním zvukem, sdělila Alice Rychlinková z distribuční společnosti Falcon.
25.09.2009 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1691 článků)

Tento týden vstoupí do tuzemských kin nový animovaný Shrek

 
Do tuzemských kin vstoupí 15. července v 3D formátu čtvrté pokračování dobrodružství oblíbeného zeleného zlobra s trubkovitýma ušima Shreka.
12.07.2010 17:00 |

podobné články

Kašparovského film Všiváci vstoupí do kin v lednu 2013

 
Koncem ledna příštího roku vstoupí do kin celovečerní debut režiséra a scenáristy Romana Kašparovského Všiváci. Hlavní role v něm ztvárnili Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Tereza Voříšková, Iva Janžuro...
10.08.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (488 článků) , Ondřej Vetchý (254 článků) , Tereza Voříšková (269 článků) , Roman Kašparovský (11 článků)

Kozí příběh se sýrem vstoupí do kin 25. října ve 3D

 
Animovaná komedie Kozí příběh se sýrem, která volně navazuje na nejúspěšnější český animovaný film Kozí příběh: Pověsti staré Prahy, vstoupí do kin 25. října opět s hlasem Jiřího Lábuse v titulní roli...
25.08.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lábus (184 článků)

Nová bondovka vstoupí do českých kin v pátek 26. října po půlnoci

 
Stylově sedm minut po půlnoci ze čtvrtka na pátek 26. října vstoupí do českých kin nový příběh agenta Jamese Bonda s názvem Skyfall. První projekce se uskuteční na obřím plátně pražského kina IMAX a ve všech kinech Cinema City. Noční představení si tak mohou užít filmoví fanoušci v Praze, Brně, Plzni, Ostravě, Pardubicích, Liberci a v Ústí nad Labem, řekl Lukáš Vedral ze společnosti Pragency.
12.10.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: James Bond (599 článků)

Nová bondovka vstoupí do českých kin v pátek 26. října po půlnoci

 
Stylově sedm minut po půlnoci ze čtvrtka na pátek 26. října vstoupí do českých kin nový příběh agenta Jamese Bonda s názvem Skyfall. První projekce se uskuteční na obřím plátně pražského kina IMAX a v...
13.10.2012 10:00 |

podobné články

Osobnosti: James Bond (599 článků)

Přibáňova expedice trabanty po Tichomoří vstoupí v březnu do českých kin

 
Cestovatel Dan Přibáň podnikl letos se svým devítičlenným týmem dobrodružnou výpravu po Tichomoří. Z australského Perthu jeli přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. Z expedice natočil dokument Trabantem do posledního dechu, který vstoupí do českých kin 17. března. Výprava Dana Přibáně urazila za půl roku 15 291 kilometrů. „Šest měsíců není zase tolik, když pracujete od devíti do pěti, ale hrozně moc, kdy každý den nevíte, kde budete zítra spát. Byla to naše nejdelší nejkratší cesta,“ dodává cestovatel a režisér Dan Přibáň.
14.12.2015 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Dan Přibáň (18 článků)

Dokumenty nominované na Českého lva zdarma na internetu

 
Portál DAFilms.cz přináší do 13. března dokumentární filmy nominované na Českého lva. Jde o snímky Evangelium podle Brabence, Vlna vs. břeh, Filmový dobrodruh Karel Zeman, Opři žebřík o nebe či Mallory.
03.03.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Zeman (310 článků)

Film 12 let v řetězech ovládl ceny pro nezávislé filmy Spirit Awards

 
Na Oscary nominovaný snímek 12 let v řetězech britského režiséra Stevea McQueena ovládl letošní ročník cen pro nezávislé filmy Spirit Awards, které se v sobotu rozdávaly v Santa Monice. Otrokářské drama, které je nominované na Oscara v devíti kategoriích, posbíralo pět vítězství včetně ceny za nejlepší film, napsala v sobotu agentura Reuters.
02.03.2014 06:25 |

podobné články

Trainspotting se po 20 letech vrací do kin: Pokračování potěší nejen pamětníky

 
Po 20 letech se na plátna kin vracejí hrdinové kultovního Trainspottingu, ve stejném hereckém obsazení i tvůrčím týmem. O dvě desítky let se posunuli nejen drogově závislí drsní kamarádi z drsného Skotska, ale změnil se i svět kolem. S ním se snaží vyrovnat, někteří odčinit, někteří pomstít dávné hříchy a prohřešky, snaží se navázat často tam, kde už to nejde. Přesto pokračování filmu Dannyho Boyla přináší velkou dávku zábavy, ještě větší příděl nostalgie, svižně sestříhanou podívanou protknutou flashbacky a opět okořeněnou líbivou hudbou. Do českých kin vstoupí Trainspotting 2 ve čtvrtek.
14.02.2017 23:50 |

podobné články

Animák střídá animák. Návštěvnost českých kin vede Doba ledová, o víkendu předstihla hledání Dory

 
Pokračování kreslených dobrodružství mamutí rodiny Doba ledová: Mamutí drcnutí vystřídalo v čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin jiný animovaný snímek Hledá se Dory. Pátý díl série s mamuty Manny, Ellie a Broskvičkou o premiérovém víkendu přilákal do kin bezmála 112 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali 15,7 milionu korun. Podmořská dobrodružství zapomnětlivé rybky navazující na úspěšný film Hledá se Nemo po měsíčním kralování žebříčku skončila na druhém místě. Na třetím místě je Legenda o Tarzanovi. Příběh Tarzana, který zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, za dva týdny vidělo téměř 32 tisíc diváků.
18.07.2016 16:10 |

podobné články

Osobnosti: John Legend (34 článků)

Začalo první kolo hlasování o ceny Anděl

 
Již 22. ročník cen Akademie populární hudby Anděl začal prvním kolem hlasování. Členové akademie v něm vyberou nového umělce do Síně slávy a nominované v sedmi kategoriích velkých andělských cen. Kromě těchto nominací vyberou oslovení odborníci nominované v devíti žánrových kategoriích.
28.01.2013 13:40 |

podobné články