Článek

Dva dopisy. Netanjahu prý dostal varování před útokem Hamásu

 
O izraelské tajné službě Mossad slyšel téměř každý, ale víte, jakou roli při obraně Izraele hraje jednotka číslo 504? Jednotka, která ve válce s Hamásem hraje nezanedbatelnou roli. Podívejte se sami. Izraelská média se i v průběhu střetů ozbrojených sil Státu Izrael (IDF) s ozbrojenci z Hamásu věnují situaci 240 rukojmí, které teroristé unesli do Pásma Gazy 7. října. Při pondělním slyšení v Knesetu prý rodiny rukojmí zadržených Hamásem úpěnlivě prosily izraelskou vládu, aby nepřijala zákon umožňující trest smrti pro teroristy.
21.11.2023 08:05 |

podobné články

Podobné články

Netanjahu při setkání s Bidenem vyzval svět, aby se spojil v boji proti Hamásu

 
Americký prezident Joe Biden dnes v Tel Avivu ujistil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua o americké podpoře při boji Izraele s palestinským hnutím Hamás. Netanjahu mu za to poděkoval a vyzval celý civilizovaný svět, aby se spojil v boji proti Hamásu stejně, jako to udělal v boji proti teroristické organizaci Islámský stát (IS). Netanjahu také řekl, že se Izrael v Pásmu Gazy bude snažit co nejvíce vyhnout civilním obětem.
18.10.2023 11:40 |

podobné články

Izrael lokalizoval ústředí Hamásu. Je pod nemocnicí. Chystá se masivní úder

 
Izrael dnes v noci podle mluvčího tamních obranných sil zahajuje větší pozemní operaci v Pásmu Gazy, které mají předcházet vzdušné útoky. Izraelská armáda a tamní premiér Benjamin Netanjahu také oznámili, že se podařilo lokalizovat hlavní úkryt teroristů z Hamásu – ozbrojenci si jej vybudovali pod hlavní nemocnicí v Gaze Al Šífa. „Z nemocnic dělají ústředí svého teroru,“ poznačil Netanjahu a dodal, že je něco takového „nemocné“.
28.10.2023 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (84 článků)

Nejhorší zvěrstvo Hamásu. Nejdřív nepotvrzené, ani Izraelem. Ale pak se svědci našli…

 
Mezi zvěrstvy, která při sobotním útoku na Izrael spáchali palestinští teroristé z Hamásu, jsou podle izraelských zástupců také brutální vraždy dětí. Po konci bojů v kibucu Kfar Aza izraelští vojáci dle jejich slov mezi těly civilistů objevili i kojence a batolata, jimž teroristé uřízli hlavy. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zmínil, že během útoku došlo i k upalování židovských dětí. I přes množství videí, která zachycují brutální vraždění ze strany Hamásu, se teroristé pro tureckou agenturu Anadolu vyjádřili, že „se snažili civilistům vyhnout“. Popírají, že by neozbrojené lidi včetně dětí vraždili.
11.10.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (84 článků)

Lídr Hamásu hrozí dobytím Jeruzaléma. Izraelský úder poničil kliniku Lékařů bez hranic

 
Lídr politického křídla Hamásu Ismáíl Haníja prohlásil, že skupina neustoupí útokům izraelských vojsk. Pohrozil přitom, že bojovníci Hamásu zatím nevyužili veškeré prostředky, které mají k dispozici. Informovala o tom agentura AP. V noci na neděli obě strany opět ostřelovaly cíle. Hamás vystřelil rakety na Tel Aviv, Izrael pálil na domy šéfů Hamásu. Amáda dnes informovala, že zaútočila na dům, v němž žije vůdce Jahjá Sinvár. Podle Palestinců si izraelské nálety vyžádaly 42 obětí, mezi nimi i ženy a děti. Izraelský úder poničil i kliniku Lékařů bez hranic.
16.05.2021 06:15 |

podobné články

VIDEO Podzemní město Hamásu: Izrael jde do akce. Teroristé vybíhají ven

 
Velká izraelská pozemní ofenziva proti Hamásu v Pásmu Gazy probíhá, přičemž jedna z největších hrozeb je ukryta hluboko pod zemí. V hustě obydleném pásmu se táhne rozsáhlý labyrint tunelů vybudovaných Hamásem, v němž se ukrývají bojovníci, raketový arzenál a více než 200 rukojmí. Izraelská armáda, která usiluje o likvidaci Hamásu, zveřejnila bojové video, v němž vysvětluje, proč se chystá na vyčištění a zničení těchto tunelů Hamásu, kterým přikládá zásadní význam.
29.10.2023 17:20 |

podobné články

Netanjahu se omluvil za rasistické varování před arabskými voliči

 
Izraelský premiér Bejamin Netanjahu se omluvil arabské menšině za své předvolební varování před "houfným hlasováním Arabů". Neměl prý v úmyslu nikoho urazit, informuje britský server BBC.
23.03.2015 20:32 |

podobné články

„Oni nejsou blbí. Vědí, co dělají. Hrozí průšvih.“ Varovně o Hamásu

 
Jestli si někdo myslí, že teroristé z Hamásu jsou jen banda primitivních hovad, je podle dlouholeté válečné zpravodajky Lenky Klicperové na omylu. V Hamásu prý vědí, co dělají a vyvolání izraelské odvety, která postihne civilisty, je jejich cílem. Podle jejích slov stejně jako v Islámském státu, i tuto operaci řídí zkušení a dobře vybavení radikálové. „A je jich hodně – desítky tisíc,“ dodává Klicperová, jež byla v minulosti také šéfredaktorkou magazínu Lidé a Země a platí za respektovanou válečnou korespondentku. Blízkému východu dle ní hrozí průšvih.
11.10.2023 14:15 |

podobné články

Netanjahu navrhl zmírnění blokády pásma Gazy

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve čtvrtek navrhl zmírnění blokády pásma Gazy. Přístavy v pásmu by mohly monitorovat mezinárodní síly. Netanjahu to řekl v izraelské televizi.
03.06.2010 20:35 |

podobné články

Na historickou návštěvu přijíždí izraelský premiér Netanjahu

 
Na historicky první návštěvu Česka přijíždí dnes izraelský premiér. Benjamin Netanjahu se dnes setká se svým protějškem Petrem Nečasem, v pátek ho na Hradě přijme prezident Václav Klaus. Podle české diplomacie bude Netanjahu v Praze jako první premiér židovského státu od vzniku Izraele.
07.04.2011 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11032 článků) , Petr Nečas (9418 článků)

Netanjahu se ostře pustil do íránského prezidenta

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se ve všeobecné rozpravě Valného shromáždění OSN ostře pustil do nového íránského prezidenta Hasana Rúháního. Označil ho za věrného sluhu režimu a vlka v rouše beránčím, který se smířlivou rétorikou snaží oklamat mezinárodní společenství. Rozsáhlé a horečné snahy Íránu získat jaderné zbraně pokračovaly i po Rúháního červnovém zvolení do čela státu, prohlásil Netanjahu ve svém projevu, z něhož citovaly světové agentury.
01.10.2013 19:40 |

podobné články

Když Írán uzná Izrael, zvážím schůzku s Rúháním, řekl Netanjahu

 
V případě, že by Írán vyjádřil ochotu uznat Izrael, izraelský premiér Benjamin Netanjahu by zvážil schůzku s íránským prezidentem Hasanem Rúháním. Premiér židovského státu to uvedl v rozhovoru pro kanadskou televizní stanici CTV News. Jak poznamenal izraelský list The Jerusalem Post, jak Netanjahu, tak i Rúhání dorazí příští týden na zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Zda by se mohli potkat již tam, zůstává nejasné. 
18.01.2014 10:20 |

podobné články

Netanjahu v Bruselu: Uznání Jeruzaléma není překážkou mírového procesu

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu, který dnes má jednání v Bruselu s ministry zahraničí EU, se už na úvod při setkání s šéfkou unijní diplomacie Fedricou Mogheriniovou neshodl na otázce Jeruzaléma jako hlavním města Izraele. Netanjahu řekl, že doufá, že většina zemí Evropské unie Jeruzalém za hlavní město Izraele uzná. Mogheriniová nicméně na tiskové konferenci s Netanjahuem zopakovala, že podle EU by měl být Jeruzalém hlavním městem Izraele i Palestiny.
11.12.2017 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Federica Mogheriniová (63 článků) , Benjamin Netanjahu (84 článků)

Spor o Jeruzalém: Netanjahu se neshodl s šéfkou diplomacie EU

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se v pondělí v Bruselu při jednání s ministry zahraničí zemí EU neshodl s šéfkou unijní diplomacie Federicou Mogheriniovou v otázce Jeruzaléma jako hlavního města Izraele. Netanjahu řekl, že doufá, že většina zemí EU Jeruzalém za izraelské hlavní město uzná. Mogheriniová ale zopakovala, že podle EU by měl být Jeruzalém hlavním městem Izraele i Palestiny.
11.12.2017 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (84 článků)

Premiér skončil s horečkou v nemocnici. Netanjahu přecházel chřipku

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu (86) byl v úterý s horečkou a nachlazením nakrátko převezen do nemocnice, odkud jej lékaři po stanovení diagnózy propustili. S odkazem na prohlášení jeho úřadu to napsala agentura Reuters. Podle několika izraelských novin byl osmašedesátiletý Netanjahu hospitalizován v nemocnici Hadassah u Jeruzaléma kvůli velmi vysoké teplotě a kašli.
27.03.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (84 článků)

Česká republika je nejlepším přítelem Izraele na východní polokouli, oznámil Netanjahu vedle Zemana

 
Prezident Miloš Zeman a izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes v Jeruzalémě otevřeli Český dům. Zeman při zahajovacím projevu vyjádřil pevnou víru, že jeho příští návštěva Izraele bude při otevření české ambasády v Jeruzalémě. Netanjahu poté navrhl, aby se znovu se Zemanem setkali příští rok v Praze a ve stejném roce otevřeli také ambasádu v Jeruzalémě.
27.11.2018 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků) , Benjamin Netanjahu (84 článků)

Tisk k válce v Izraeli: Netanjahu svou politikou posílil teroristy z Hamásu

 
Rozsáhlý útok palestinských radikálů podle médií ukazuje nejen na selhání zpravodajských služeb, ale i na selhání muže, který téměř nepřetržitě posledních více než deset let stojí v čele Izraele. Premiér Benjamin Netanjahu podle komentářů v izraelském i zahraničním tisku svou politikou posiloval teroristy z hnutí Hamás a pomohl vytvořit podmínky pro jejich překvapivou víkendovou ofenzívu.
09.10.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (84 článků)

Ajajaj. Hamás podle VIDEA ničí Izraelcům tanky

 
Internetem se šíří video, na němž příslušníci Hamásu ničí izraelské tanky. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mezitím občanům Izraele slíbil vítězství. V izraelském Knesetu se promítalo video teroristických útoků Hamásu ze 7. října, některé zákonodárce emotivní záběry dohnaly k slzám.
01.11.2023 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (84 článků)

Všechny vrátíme domů. Všechny, slibuje Netanjahu. Biden spustil o statečných duších

 
Podle agentury Reuters mělo během čtvrtka vstoupit v platnost dojednané čtyřdenní příměří mezi teroristy z Hamásu a izraelskými vojáky. Server izraelského listu upozornil, že by mohlo být propuštěno až 98 rukojmí unesených z Izraele 7. října, z toho 40 dětí. Očekává se, že mezi rukojmími, které mají být propuštěni, budou tři Američané, včetně tříleté dívky. Obě strany – jak Izraelci, tak Palestinci – však hlásí do světa, že nehodlají upustit od svých cílů. Izraelci trvají na tom, že Hamás zlikvidují a ozbrojenci Hamásu hlásají do světa, že vyženou izraelské okupanty.
23.11.2023 09:55 |

podobné články

Izrael zabil 5 členů Hamásu. Premiér mluví o teroristech, Palestinci truchlí pro „mučedníky“

 
Izraelské síly v neděli při přestřelkách na okupovaném Západním břehu Jordánu zabily pět příslušníků islamistického hnutí Hamás. Informovaly o tom světové agentury s odvoláním na izraelskou armádu. Premiér Naftali Bennett uvedl, že izraelské jednotky podnikly operaci proti „teroristům Hamásu, kteří se bezprostředně chystali provést teroristické útoky“. Mluvčí Hamásu podle agentury Reuters potvrdil, že zabití byli členy tohoto hnutí. Palestinské ministerstvo zdravotnictví dříve informovalo o čtyřech zabitých Palestincích.
26.09.2021 20:10 |

podobné články